Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

+2
YUgisa
mmd2105
6 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 14:06

Nije ti se slucajno iskrivila solja amortizera pa da se nabila na kuciste od amortizera i da nece da slegne dole?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Pet 11 Okt 2013, 14:10

Pravo da ti kazem nisam bas 100 % siguran, ali kad sam sastavio sve je delovalo normalno.

A amortizer inace van auta, probao sam pre nego sto sam stavio, ide rukom gore dole normalno, a kad sam ga stavio na auto ne fukcionise.

Dakle tvoje mislenje je da solja zeza? Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 14:35

Pa gledaj, ja ne znam sta si ti tacno radio i proveravao kad si to utvrdio, ali sem ako se nije solja iskrivila (mozda kad je stari amortizer ispao, ne znam da li je to u voznji bilo) pa da se zaglavila na kucistu i ne dozvoljava da da se amortizer sabije, jedino sto ja vidim kao mogucnost je da su mozda fals pa da lako dovati odbojnu gumu amortizera, mada onda bi auto mogao lako da zaljuljas i naginjao bi se u krivini... Ako treba, slikacu ti sta ja mislim da se desilo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Pet 11 Okt 2013, 14:44

Jeste, stari amortizer je ispao u voznji, a ja odkud znam, nisam utrvdio nikako, nego kad sam sve skinuo, i sklopio na amortizer na izgled je sve bilo normalno. Pa i ja sam sumnjao na fals, ali kao sto ti kazes, mogao bih da zaljuljam auto, sto ovde nije slucaj, ovde se bukvalno ponasa kao sipka, ni malo se ne sabija, i ne izvlaci, kad pokusavam da zaljuljam auto, samo se pomera onoliko koliko se guma deformise, 1 cm, 2 najvise.

Ajd ako ti nije frka slikaj to Very Happy Posto ovako nisam bas 100 % siguran da te razumem Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 14:59

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Fnv8



Desi se cesto da to zulja po strani amortizera, ali mozda kad ti je ispao amortizer da se to iskrivilo ili se izlomio onaj bakelitni prsten gore sto centrira solju pa se to tako nabilo kad se spustili auto od opterecenja. Mada bi ti onda auto bio dosta visok napred...

Postoji mogucnost da je zariban ili da se iskrivio amortizer, ali realno to ne bi smelo da se desi u tako kratkom roku cak i da je neko govno od amortizera... Ne znam da li si ti vozio auto pre nego sto si probao da ljuljas, znam da si rekao da ti je auto nizi od onih fabrickih 37-8cm od ruba do centra tocka, mozda nisi primetio odmah pa da si naleteo na neku rupu pa da je zato sto je nizi i jer je niza platforma na amortizeru a duza osovina amortizera nego najcesce da se sabio skroz pa da se sabio ventil i zaglavio i mozda pokrivio osovinu, mada je ovo sad vec stvarno verovatnoca jedna u milion, cisto filozofiranje.... Naravno verujem da imas odbojnu gumu na solji...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Pet 11 Okt 2013, 15:11

Cekaj, polako, u pravu sam nismo se razumeli. Meni je aortizer izleteo, i ja sam ga skinuo, i video da se navoj na sipki nekako razleteo, i desilo se slicno to, samo sto je taj djavo sto se navlaci taj metal, ostao u oprigu, a amortizer se uvukao, i nakrivo stajao u oprugi, a i opruga je bila sva kriva od opterecenja.

Ja sam sinoc kupio NOV sachs amortizer, stavio ga i desava mi se to da se on ponasa kao sipka Sad Nisam vracao stari zbog pojedenog navoja). I sada mene muci to sto se NOV amortizer ponasa tako, pa ne znam sta je razlog takvog ponasanja.

Taj metani djavo je normalan, nije se pokrivio, onaj deo na solji takodje deluje normalan, a auto mi je iste visine kao ranije, tj malo je visi, jer se amortizer ne sabija, a inace visina platforme je ista kao na amortizerima koje sam dao junioru (fabricki), i na ovima koje sam imao do juce.

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Img20131008145710

Samo ovu sliku imam, ako ti je lakse po njoj mozda provalis o cemu pricam Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 15:18

Da to je meni jasno da je tebi ispao stari i da si stavio novi, ja ti samo kazem da upravo zato sto se mozda opruga malo iskrivila ili nesto slicno, ta crna solja stoji tako na kucistu i zato ne moze da se sabije dole amortizer... Drugo ja ne znam sta bi mogao biti problem sem da nije amortizer nesto sjeban. Siguran si da platforma nije niza za 10mm od fabrickih? Ako si imao fabricke Pristina ili Delphi, oni imaju 10mm vise zavarenu platformu od Sacha... Garantovano, ako je isto onda to verovatno nije Sachs...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Pet 11 Okt 2013, 15:23

Pa uporedjivao sam sa amortom koji sam skinuo, (navodno pristina, a njih sam uporedjivao sa fabrickim delphi) i deluje isto, 2-3 mm gore dole, ali 10 mm razlike nema 100 %.

Pa mmozda je i fals, mada ima deklaraciju, papircine silne neke u kutiji, racun, garanciju sve, na njima je utisnuto Sachs i neki brojevi pojma nemam.

kontam da amort ne valja, ja ni rukom ne bi mogao da ga sabijem, van opruge i auta?

A  ovo normalno sabijam i izvlacim, probao sam pre montaze.

I opruga kada je rasterecena, i sada kada je stavljena na nov amort stoji prao, normalna je, kriva je bila dok je nisam skinuo, jer kad je amort ispao, ona se pomerila pa je drugacije nekako legla na solju, i onda je zato bila kriva don nisam skinuo, jer nije lepo lezala na solji.

Dakle ostaje da solja ne valja?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 15:28

Pa jesi proveri li sad dobro stoji? Mozda se iskrivila naknadno posle montaze. Ako sve normalno stoji ovako, onda ja ne vidim nista drugo sem amortizera da moze biti problem... Bilo bi najbolje kad bi rastavio i probao ponovo da ga sabijes...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Pet 11 Okt 2013, 15:32

Pa tako ce i da bude, morace ponovo da se rastavlja sve Mad Doh Cekic 

Inace na oko deluje pravo da sve normalno stoji.

A sto se ljulajnja tice, probao sam pre voznje, i nece, presao sam oko 30 km, muka mi je pripala, koliko skakuce auto, posto samo na gumi radi, opet probao da ljuljam, i sto sve,ne mrda se.

Bem ti drzavu kad kupis novo i ne valja Doh Cekic
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 15:34

Mogao si malo da skratis osovinu i onda bi imao dovoljno navoja da stegnes na starima Wink

A ovo najbolje rastavi pa vidi da li se nesto iskazalo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Pet 11 Okt 2013, 15:37

Pa pazi, iskreno nisam to hteo da radim, jer ne rizikuje mi se da izginem negde, a o njihovom kvalitetu dovoljno govori to sto se navoj razleteo, a kada je ispao, srecom bio sam na pravcu, samo mi je pobegao volan u stranu i jedva sam stao, tako da stvarno nisam zeleo da rizikujem.

Nista, hvala na savetima, Cheers  videcu dda ovo ponovo rasturim, a ako je nesto do amortizera, rado cu ga nekome o glavu olupati Cekic Cekic Cekic 
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od YUgisa Pet 11 Okt 2013, 15:40

Mozda je pri montazi nakoso uvrnuta matica Wink Pa vidi, ja tu zaista ne vidim da moze da bude neki problem sem amortizera ako solja dobro stoji Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Mitke Ned 13 Okt 2013, 16:17

Evo da se javim sa resenjem problema.

Kao sto znate kupio sam nove sachs super touring amortizere, namestio, i imao problem sa njima, nisu radili uopste, auto je radio samo na gumi.

Problem je resen a sada sledi i objasnjenje, u slucaju da nekad neko njih bude montirao da se ne zezne kao ja pa da isti posao radi 2 puta Very Happy
Dakle sachs amortizeri imaju metalnu kapicu na sebi koja kada se sve namontira smeta da amortizer normalno obavlja funksiju.

Slede slike

Nov amortizer sa kapicom
Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Img20131013151911

Ukoliko se ne skine kapica desava se da se ovaj metal osloni na kapicu jer ne moze da prodje normalo, i onda amotrizer nema funkciju
Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Img20131013152130

Resenje je da se kapica skine
Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Img20131013152018

I amortizer na kraju bez te kapice vrsi svoju funkciju i izgleda ovako

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Img20131013151820

Nadam se da ce ovo nekome pomoci.

A posto ja za to nisam znao pre montaze amortizera, meni se desilo da je onaj metal bio oslonjen na kapicu i amortizer nije imao funkciju, pa se od udaraca u par km voznje kapica sama svukla i zaglavaila u metani deo, i to je izgledalo ovako

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Img20131013151836

Sada kada je bez kapice, sve funkcionise savrseno, i mogu da kazem da je udobnost na nivo Very Happy

Inace do resenja problema sam dosao uz konsultaciju sa Miljanom, kome se i ovom prilikom zahvaljujem na pomoci Very Happy Cheers 
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.  - Page 2 Empty Re: Spisak delova za sklop amortizera, opruge i solje, fale delovi.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu