Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

+16
YUgisa
ZAC
ristivoje
bturjane
MarkoIrmes
Crazy128
baki001
Petar
Nikola I.
Sima21
Rade55
novmaher
Serafciger
Miljan
srki79
AlenTZ
20 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Sima21 Pon 01 Feb 2016, 20:59

Pretpostavljam da si i gumu/gume propisno naduvao pre ispitivanja, tacnije da su sve bile naduvane npr. na 2 bar-a.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 40
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Pon 01 Feb 2016, 21:08

Naravno, nije isti pritisak za sve gume jer su razliciti profili (a i ukupne dimenzije), mada i kad je isti profil, nije svaki jednako pojacan, sportskije gume recimo bolje drze oblik nego obicne, pa sam naduvao na pritiske koje sam ja smatrao odgovarajucim i gde je balon izgledao zadovoljavajuci ovako na izgled Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Nikola I. Pon 01 Feb 2016, 22:02

Zanimljivo istrazivanje... sesir

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 10:23

Pa ne znam koliko ce drugima biti zanimljivo, ali meni jeste i nesto sto me kopkalo vec godinama da ispitam Smile Ostalo mi jos da proverim 195/50 gumu i da vidim da li cu da pobijem delimicno i mit da sire gume imaju problem sa tim da auto nije dovoljno tezak da ih pritisne pa da efekat nije potpun. Jer 175/55 i 195/50 gume imaju prakticno jednak obim pa ako mit nije tacan, zadrzace se slicne duzine kontaktne povrsine uz povecanje povrsine usled sire gume. Ako je mit imalo tacan, onda je za ocekivati da se duzina kontaktne povrsine primetnije smanji pa povrsina mozda bude slicna ili nesto veca kao posledica sire gume.

Sa 175/55 gumam, povrsina je 240cm2 a ja se nadam da cu sa 195/50 gumama uspeti da postignem 270-275cm2 kontaktne povrsine Smile A to je preko 50% vise u odnosu na 155/70 Sofer


Poslednji izmenio YUgisa dana Uto 02 Feb 2016, 13:31, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Petar Uto 02 Feb 2016, 11:59

Na koliko široko ja mogu da odem sa mojih 195/65 R15? Meni fabrički na ove felne idu gume 195/65 R15 i 205/55 R15, ali me interesuje da li bih mogao otići na 215 širinu kako bih pokušao dobiti bolje kočenje, jer ovaj 195 mi trenutno nikako ne radi zadovoljavajuće i često mi radi ABS i duža mi je putanja zaustavljanja.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 13:15

Zavisi koliko su siroke felne uslovljava i koliko maksimalno moze siroka guma. Pa pre bih rekao da su primerenije zamene za 195/65 dimenziju gume koje su 205/60 ili 215/55. Mada ni 215/60 ne odstupa previse, ona je veca nesto malo od 195/65 koliko je i 215/55 manja od 195/65. Mada ovo su teoretske mere, pitanje je sta je u praksi tj koje su efektivne mere guma.

Ako moze neko iz administracije samo u mojim prethodnim porukama malo da popravi neke stvarcice, tu gde sam pisao mm2, treba da pise cm2, zeznuo sam se pri kuckanju, negde pise cm2 ali na nekim mestima sam pogresio i napisao u mm2.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Petar Uto 02 Feb 2016, 15:00

Ja nigde ne vidim mm2 tako da nisam siguran gde treba da menjam.

Inače, kod mene je tako tabelarno postavljeno 195/65 i 205/55 na ovu felnu. Pretpostavljam da bi moglo i 215/60, tj. da bi izgledalo malo kao balon, ali pravo pitanje je koliko bih sa tih 195 na 215 popravio stanje oko kočenja.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od junior45 Uto 02 Feb 2016, 15:12

Ne treba ti sira felna nego bolja guma..ako vozis vintere,dosta njih mi se zali da se pali abs pri kocenju
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 15:19

Dobro, nema veze, ima na prethodnoj stranici u mojoj poruci, na ovoj stranici sam promenio greske posto su ispisane pre manje od 24h.

Pa kod tebe sta god da stavis ce biti balonasto jer je 15", trebala bi minimum 16" a mogla bi proci i 17"... Ovo su ti slicni profili, za 195/65 je 127mm, za 205/60 je 123mm, nije mi jasno zasto je predlozeno 205/55 jer je profil 113mm (skoro 1.5cm manje od 195/65) i 215/55 je 118mm a na 215/60 je 129mm., svega 2mm vise od tvog sadasnjeg. Pa pre svega je pitanje kakvog je kvaliteta guma, ali sigurno bi osetio 3cm razlike pri kocenju.

Ako je Wintera, onda prvo tu treba krenuti od zamene jer je ko kifla na temperaturama preko nule...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od junior45 Uto 02 Feb 2016, 15:36

sestra je na pezo imala savu i opet se palio abs pri kocenju
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Nikola I. Uto 02 Feb 2016, 15:42

Pa ABS koliko ja znam pali se prilikom snaznijeg kocenja i ne verujem da je problem u gumama... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od junior45 Uto 02 Feb 2016, 15:54

pali se u slucaju blokiranja tockova,a gume kad su losije onda tocak blokira lakse nego kad su bolje
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 16:19

Vozio sam ja Petrovu Vektru, ima prilicno jak servo pa je papucica vrlo lagana i ima dosta kratak hod pa se relativno lako blokiraju. Da je moj auto, verovatno bi dobio slabiji servo. Tj znajuci mene, verovatno bi dobio vece kocnice i veci glavni kocioni koji bi otezao papucicu i izbacio bi mu ABS Laughing Uz naravno neke 225+ gume Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od baki001 Uto 02 Feb 2016, 19:31

YUgisa, a da li si razmisljao, sto se tice pritiska u gumama, da se pritisak proracuna? Posto je pritisak jedinica tezine ( mase ) po jedinici povrsine, ako znas koliku tezinu svaki tocak nosi i znas velicinu kontaktne povrsine tocka nije problem izracunati pritisak u pneumatiku.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 49
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 19:36

Nisam siguran u kom pravcu si tacno hteo da krenes sa ovim sto si rekao? Mislis da se u odnosu na kontaktnu povrsinu izracuna idealan pritisak u gumi? Unsure

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od baki001 Uto 02 Feb 2016, 19:37

Naravno.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 49
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 19:45

Ali je jedno sa drugim medjusobno povezano, ti mozes izduvati gumu tj smanjiti pritisak i povecati povrsinu ali to nece dati vecu trakciju ako se guma ugiba Wink Jednostavno je pritisak izmenjiv parametar koji se koristi za kontrolisanje kolicine trakcije i velicine kontaktne povrsine. Recimo moje 175/55 gume su napred naduvane na 2.75 bara. Verovatno bi imao vecu kontaktnu povrsinu kad bi je stavio ne nesto tipa 2.1 bara i slicno, ali auto nije bio jednostavno vozljiv na maksimumu, "svlacio" je gumu sa felne i nisi vozio na gaznoj povrsini nego po boku Wink Tako da je to neki kompromis i ja eksperimentalno to testiram u voznji. Recimo prethodne gume su bile iste dimenzije ali drugi proizvodjac, sad jeste auto imao losije oslanjanje pa je bio manje zahtevan po gume, ali te gume su imale puno tvrdji bok i vozio sam ako se ja dobro secam na 2.3 bara napred. I za ove nove gume ce morati da testiram koji je najoptimalniji pritisak da auto ne "svlaci" gumu a da ima trakcije tj da nije previse tvrda da se smanjuje kontaktna povrsina.

Zato recimo i imam tako ekstremne negativne nagibe na tockovima, da bi u krivini guma imala maksimalnu kontaktnu povrsinu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od baki001 Uto 02 Feb 2016, 19:56

Dobro, slazem se. Mozda se moj predlog vise odnosio na one koji imaju fabricke nagibe, a zele nestandardne gume. Wink
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 49
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od junior45 Uto 02 Feb 2016, 20:03

Nagib bar nije problem :d
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 20:09

I onda, svaka guma se razicito ponasa, licno mogu navesti nekoliko primera guma u istoj dimenziji isti uslovi ali razliciti proizvodjaci, razliciti modeli, tipovi, da li je sportska, eko, letnja, zimska, kakva je efektivna dimenzija, razlicite tvrdoce bokova guma, sve to utice na odabir pritiska u gumama iako je mozda dimenzija ista kao i prethodna ili fabricka. Te fabricke preporuke za pritisak u gumama, to je za glupe ljude. Mislim da se niko ne pronadje prozvanim, ne kazem da su svi glupi jer to postuju, ali to je za one koji nemaju pojma o autu, vecina vozaca ne zna ni gume da naduva a ne da oseti i izmeri koji bi pritisak bio odgovarajuci tako da fabrika daje neku preporuku koja u proseku moze najmanji problem da napravi. Ali za nekoga ko zeli da iskoristi pun potencijal auta makar je fabricka dimenzija guma i skroz fabricki auto, po mom misljenju trebalo bi da malo razmisli i ispita koji pritisak bi mu se najbolje pokazao u voznji umesto da slepo veruje fabrickim preporukama.

Primer caletovog Renola 11, 175/70 R13 guma i letnja i zimska, obe Tigar (sigura i wintera), fabricki auto, zimske kad naduvas na pritisak ko letnje, ako je temperatura preko nemam pojma, 10 stepeni, guma cvili ko da koljes nekog u najobicnijoj voznji, naginje se, pliva, cale koji je penzioner mi je dozvolio da dignem 0.2 bara pritisak i to je pomoglo iako sto se tice mene ja bih digao za 0.4 bara i jednom i jesam i auto je bio neuporedivo bolji u voznji.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Nikola I. Uto 02 Feb 2016, 22:00

Meni wintera nikad ne cvili kada su temperature iznad 10°c.
A zimsku gumu je koliko znam pozeljno voziti sa manjim pritiskom, zbog boljeg kontakta sa podlogom, mada kada je toplo logicno je da je treba voziti sa vecim pritiskom. Wink Bar ja mislim tako, neka me ispravi neko ako gresim... Very Happy

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 22:03

Da, kazu ljudi treba izduvati malo da ima vecu kontaktnu povrsinu a posle kaze ne valja siroka guma za zimu, treba uzeti sto uze kad ih kupuje Laughing

Cvili sa nasom voznjom Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Nikola I. Uto 02 Feb 2016, 22:19

Sto se tice sire-uze gume za zimu, vlada podeljeno misljenje. Neki kazi bolja za sneg je uza neki sira, cak i distributeri imaju razlicita misljenja... Laughing

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od YUgisa Uto 02 Feb 2016, 22:26

Za prosecan auto sto se mene tice, bolja je sira zimska guma. Barem sto se tice Vojvodine, sad ne znam kakvi su uslovi u uzoj Srbiji po pitanju kolicine snega, trajnosti i odrzavanja kolovoza. Tu u Vojvodini realno imas mozda mesec dana snega i to mozda nedelju dana snega na kolovozu, tako da najvise vozis i dalje po suvom, vlaznom i zaledjenom kolovozu a ne kroz sneg. Drugo, ta fora sa uzim gumama ima smisla kad vozite kroz dubok rastresit sneg, sto usustini znaci da vas auto mora biti dovoljno visok da bi isao kroz dubok sneg bez da odvalite branik a drugo ako zivite u urbanizovanom delu drzave, tesko da ce te puno voziti kroz dubok neutaban i neociscen sneg. U te fazone uza guma pa centralizovana sila na gumu daje bolje trenje nisam ubedjen, onda nemojte hodati u cizmama celim djonom, hodajte samo na prstima pa mi javite kako je Very Happy

Za one koji ce da se jave ali u raliju koriste ovakve i ovakve gume, prvo se zapitajte da li je guma ogranicena homologacijom ili zeljama vozaca odnosno timova i da li zaista zelimo da vidimo automobile na snegu koji idu 150+km/h sa boljim gumama od sadasnjih ili se mozda moze zavrsiti pogubno za vozaca i suvozaca odnosno publiku.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Petar Čet 04 Feb 2016, 09:41

YUgisa ::Vozio sam ja Petrovu Vektru, ima prilicno jak servo pa je papucica vrlo lagana i ima dosta kratak hod pa se relativno lako blokiraju. Da je moj auto, verovatno bi dobio slabiji servo. Tj znajuci mene, verovatno bi dobio vece kocnice i veci glavni kocioni koji bi otezao papucicu i izbacio bi mu ABS Laughing Uz naravno neke 225+ gume Laughing

Jeste i ja sam malo protiv ovih guma, jer su me i po hladnom vremenu i po blatnjavim putevima razočarale. Trenutno ne mislim o novim felnama, a svakako bih umesto ovih 195/65 stavljao 215 ili 225 a procenat bih voleo da bude takav da debljina gume bude kao kod ovog postojećeg, a to pre svega zbog loših puteva.

Inače, kočnica mi jeste progresivna, navikao sam na pritisak koji treba da dajem na nju, ali činjenica je da guma često preklizava i često radi ABS baš zbog lošeg kontakta sa putem, pa sam hteo ubuduće kako širu gumu, tako i neku sa boljom šarom i da je bolja smeša, pa neka i bude neka skuplja varijanta, samo da nemam problema sa predugačkim kočenjima. Jeste da servo malo bolje uskače u pomoć, ali to taman može pomoći na primer mojoj ženi, koja ima slabiji pritisak na papučici. Ja svakako sam samo za to da se ta sila bolje upotrebi.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila - Page 2 Empty Re: Kako izabrati odgovarajucu gumu i felnu da bi poboljsali performanse vaseg vozila

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu