1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

4 posters

Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Sre 29 Feb 2012, 23:15

Pozdrav svima i da odmah navedem da sam na ovom forumu ulozio bezbroj sati citajuci o svemu sto mi je bilo interesantno.. a bilo je dosta toga i zahvaljujuci svima vama obogatio znanje a i prisvojio neke savjete od pojedinih korisnika. Naime, imam jedan problem koji ne znam ni da opisem bas najbolje ali pravo da predstavim pozadinu svega toga. Imam Skalu 55, koju sam imao zelju da radim ali sa obzirom da nemam nekog iskustva a ni znanja, nisam se bavio nikakvim tuningom, vec sam na oglasima nasao motor od 1300 kubika iz Skale 65, kupio ga i dao majstoru da montira. Tu je krenula lavina problema. Auto jeste isao znatno bolje jer sam taj isti motor kombinovao sa dvogrlim weberom (elektroncem sa Yuga 60), ali je motor bio los, konstantno dimio i na iberlauf i na auspuh, trosio litar ulja na predjenih 400 kilometara itd, itd. Tu sam uocio da ce vremenom postati ne isplativo ici na pumpu i sipati i benzin i ulje, pa sam isao kod raznih majstora da vidim sta se moze uraditi. Svaki od njih me je savjetovao da ne otvaram motor jer se tu moze izroditi bezbroj problema i da jednostavno vratim motor od 1100 koji je pride radio bez greske. Ipak, uspjeo sam ubjediti jednog majstora da otvori motor i to je sve potrajalo da bi uocili da je srednja karika na trecem klipu pukla i da treba to promjeniti. Glava je bila dosta istrosena a posto sam nasao glavu od 1100 kubika sa nekoh hibrid Juga, odlucio sam se da idem sa tom glavom kako bih dobio vecu kompresio tj. dao autu jos vecu snagu. Kupio sam Goetze-ove karike ali sam morao i obradjivati uljne kanale na klipovima sa 3mm na 4mm posto u Novom Sadu nigdje nisam mogao naci karike sa uljnom od 3mm. Ispostavilo se da klipovi mozda nisu bili ni obradjeni kako treba jer smo imali teskoca da montiramo te uljne karike.. koliko ja znam, one trebaju da imaju lufta i da se vrte na kanalima bez nekog napora.. a to bas i nije bio slucaj kad smo ih montirali... no, ubacili smo klipove u cilindre.. sve je to potrajalo, onda glavu, pa sam onda ubacio i bregastu od speciala koju sam nasao u Beogradu i platio 50e. Tu je majstor se njakao oko stelovanja ventila dugo i trazio odgovarajuce plocice i na kraju je to sve nekako sklopljeno. Kad smo sve vratili, motor je upalio iz prve.. i ne ometano radio na leru, pa sam ga izgasio, i opet pokusao upaliti ali to je onda islo teze dok nisam nastelovao paljenje i karburator. Kad sam se provozao.. bio sam odusevljen koliko dobro auto ide... grize i u trecoj sto me je dodatno odusevilo. E sad.. da to sve nebi bilo bajno i sjajno kako nikad i ne biva... pojavljuje se neki problem.. koji mogu i da tolerisam ali mi jednostavno smeta. U voznji se desava da od jednom auto krene da trese, tj. volan pocne da se trese i auto zajedno sa njim... ja usporim ili promjenim brzinu, i auto najcesce prestane da trese i sve se vrati u normalno. Nekad se desi da trese i po minut citav gdje moram usporiti do 10 - 20km/h pa da bi to prestalo. Ne znam sad sta moze da bude problem.. a sto je najgore, ne zna ni majstor.. ruku na srce, nije to ni neki majstor.. imao sam losijeg iskustva sa njim. Ali ne znam kome da odvezem auto da mi pogleda. Bavim se mislju da je mozda u pitanju nesto unutar motora sto je ili lose nastelovano ili ne funkcionise kako treba, ali onda mi nije logicno kako radio normalno prije i poslje tih epizoda tresenja. Onda mi pada na pamet da nije neka svjecica u pitanju, da nije losa ili ne znam ni ja.. ali to suiste svjecica od prije koje su radile kako treba. Onda mozda neki nosac motora da nije otisao ili da ne klima. Ubi me u mozak i ne znam sta da radim, a tolika sitnica. Ako iko ima ikakvog iskustva sa problemom ovakve prirode, neka se javi. Svaki savjet je dobrodosao. Hvala unaprijed.
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od YUgisa Pet 02 Mar 2012, 08:46

Nisi ti stavio mozda previse obrjanu 1.1 glavu na 1.3 motor? Pa da ima detonacije? Probaj ispustiti to gorivo, pa sipati BMB 98. Ili mozda pumpa ne moze da dovuce dovoljno goriva.... Na kojim se obrtajima desava da pocne tako da trza? Jel na visokim ili nema neke veze za time?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Pet 02 Mar 2012, 15:07

Pa znas kako.. desava se uglavnom kad je motor jos hladan i dok je na nizim obrtajima u cetvrtoj brzini... ali samo sto malo usporim ili prebacim u trecu, to nestane. Desava se i da ne nestaje sve dok ne usporim skroz na nekim 30 - 40km/h. Kad se desi, traje tako dok traje, i onda se vise ne pojavljuje dok ponovo ne sjednem u auto pa ponovo kad je hladan. Desava se doduse sve manje i manje. Sipao sam Wynns octane booster na mbm 95.. pa mozda je i zbog toga manje, ali sumnjam. Ne znam dali sam uopste vidjao bmb 98 u Novom Sadu. Glava od 1.1 je obrijana oko 2mm. Ali ako i jesu detonacije... ne znam zasto bi volan tresao tako. Sigurno mislis da nisu svjecice u pitanju?
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od YUgisa Pet 02 Mar 2012, 15:20

1.1 glava brijana 2mm i to stavljeno na 1.3 motor? Pa brijanje 1.1 glave za 2mm dize na 1.1 motoru sa 9.2 na 10.5:1 kompresiju... A 1.1 standard kad stavis na 1.3 isto daje tako oko 10.5:1 kompresiju... Ti si sad digao na jedno 11.5 mozda i 12... Pa to nema sanse da radi kako treba, uzmi obavezno potrazi 98micu pa probaj na to gorivo... Imas 98micu na EKO i Euro Petrol pumpama, ima sigurno u NS negde...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Pet 02 Mar 2012, 15:27

Moracu to potraziti... a jeli pametno sipati octane booster i u bmb98 gorivo... jos nesto.. ako je rezervoar pri kraju, tj.ako lampica rezerve vec dugo gori i benzin je pri praju, smijem li i tako sipati bmb98?
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od YUgisa Pet 02 Mar 2012, 15:36

Pa mozes sipati ali ne ocekuj mnogo od tih oktan bustera... Najbolje samo sipaj BMB 98, ako su detonacije a sigurno jesu pri tolikoj kompresiji (tolika kompresija je mozda prevelika i za 98 oktana) onda moze biti veliki problem i moze dovesti do stradanja motora... Kompresiju 12:1 su pre pre vozili na trkama... Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Pet 02 Mar 2012, 17:17

Ma sumnjam da je kompresija bas tolika.. vjerovatno bi se odrazilo to i na neki drugi nacin, i vjerovatno bi konstantno toliko bilo. Ja sam mjerio svoju 1.3 glavu i 1.1 glavu i razlika je bila oko 2 - 3mm... mozda ona nije spustena toliko... ne znam kolika je fabricka razlika izmedju 1.1 i 1.3 glave. Sad sam se bas ponovo provozao.. i opet je tako treslo, i kad pustim volan, on drhti i vuce u lijevo. Jel' moze ista biti do volana?
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od YUgisa Pet 02 Mar 2012, 17:19

Jel ste vi sve stegli kako treba kad ste ubacivali motor? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Pet 02 Mar 2012, 17:35

Hahaha... a jesmo valjda. Jedino ona plastika po strani motora...u sredini oko spaner lezaja nije stegnuta kao prije jer nesto nije moglo na tu glavu ili sta vec.. ali daleko od toga da labava, ili da to pravi neku smetnju. Kad bih otisao na optiku da oni pogledaju, bili oni mogli da vide o cemu se radi?

I samo da dodam da blok motora nije skidan... skidana je glava, i karter, a blok je ostao. Smile

EDIT: Koristi opciju EDIT, nemoj pisati dve poruke jednu za drugom u roku od par minuta. YUgisa
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od YUgisa Pet 02 Mar 2012, 17:46

Pa ja ti predlazem da nadjes nekog redovnog majstora ili da probas da snimis kad se to desi, jer ja ovako ne znam sta da ti kazem... Ako se pre to nije desavalo i ako niste nista dirali u vezi trapa, onda ne bi trebao da pravi problem...

Ja mislim da je i dalje problem negde u paljenju, mozda su svecice ili nesto slabo i ne mogu da upale smesu pod toliko velikom komresijom i dok je hladan motor... Mada pitanje je i kolika ti je kompresija, ali ako je tako kako ti kazes, onda mislim da su male sanse da motor radi bez detonacija...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Pet 02 Mar 2012, 18:03

Ajde.. ici cu na optiku da oni vide, promjenicu svjecice, jos nastelovati paljenje, pa cu vidjeti sta bude. Predlazes neke svjecice?
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od YUgisa Pet 02 Mar 2012, 18:14

Pa ako niste nista dirali oko trapa onda ne vidim sto bi on pravio problem, ali mozes naravno otici proveriti... Sto se tice svecica, imas ovu temu pa prelistaj tudja iskustva i preporuke Wink

https://zafc.forumsr.com/t234-sistem-paljenja-razvodna-kapa-ruka-kablovi-svecice-bobina

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Mitke Pet 02 Mar 2012, 19:21

Ja mislim da ovo veze nema sa motorom. Jer da je do motora, sigurno bi se odrazilo na neki drugi nacin. Moj savet proveri trap, jer ja sam imao isti slucaj i kada sam otisao u kanal i pogledao, spona je bila losa.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od darko-san Pet 02 Mar 2012, 20:12

ThumsUp ThumsUp ThumsUp

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Milanl86 Pet 02 Mar 2012, 21:44

A Mitke, moze biti i spona i pitanju a da tako povremeno to radi?
Milanl86
Milanl86
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 29.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Mitke Pon 05 Mar 2012, 20:56

Moze. Ne znam u cemu je caka da se to desava povremeno, ali kod mene je bio takav slucaj.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem Empty Re: 1.3 sa glavom od 1.1 od Hibrida - problemi sa funkcionisanjem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu