ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

5 posters

Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od dejan y45 Uto 07 Feb 2012, 23:20

imam problem
nakon generalke rađene u osmom mjesecu prosle godine(vodilice i dihtung glave) poceo mi se motor mastiti kod ac pumpe i sa vremenom kako si kontroliram ulje svakih tjedan dana vidio sam da je previse ulja u motoru a motor mastan ko sam vrag reko mi mehanicar da je ac pumpa krepala ok
dao mi kolega rabljenu al ispravnu skinuo sa auta koji se do neki dan vozio al ga hrđa pojela u pojam pa je odjavljen i sad je sa tom pumpom jos vise ulja nego prije na motoru

pa pitam sto bi mogao biti uzrok tome mozda sam tu pumpu razjebo jer se vozim ko na formuli jedan nije nova nesto skupa oko 120 kuna bez rabata al dok si svorc onda je i to puno a necu opet sjebat ulje za 450 kuna ko sto mi je zadnje ulje bilo ko voda od silnog benzina

stvarno sa tim autom nemam srece kad pomislim da je sad sve ok opet se nesto pokvari jos mi samo fali da mi trw ovjes ode u kukuruz Sofer
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od djzecky Sre 08 Feb 2012, 09:55

Jesi ti siguran da ti se ne podize nivo ulja u motoru zbog antifriza koji se mesa sa uljem a ne benzin?
Da li ti je antifriz mastan kada otvoris cep gde ga dolivas? Onako da vidis kao neke fleke da plivaju po povrsini antifriza.
Ja nikada nisam cuo da je nekome pomesao ulje i benzin. Kakva ti je potrosnja benzina,da li se povecala?
Da li su ti gumena creva od hladnjaka tvrda i mozda malo naduvana,kada ti je motor na radnoj temperaturi i radi u leru?

Meni se cini da je tebi opet problem dihtung glave,da ti mesa ulje sa antifrizom (kao i prvi put) i izbija visak iznad ac pumpe na odusku karter gasova i sliva se dole.
Da li je poravnata glava motora kada su radjene vodjice i menjan dihtung?


djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od Miljan Sre 08 Feb 2012, 13:59

Kako ne, kad ode membrana u pumpi pomesa benzin i ulje i podize se nivo u karteru.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od dejan y45 Sre 08 Feb 2012, 16:25

antifriz je cist nema nikakvih ulja ili fleka u njemu malo se osjeti da je potrosio oko 2-3 deci antifriza kak ga i teram nije nit cudno da potrosi malo vode
potrosnja je isti kukurus skoro pa 10 litara na 100 milja jer imam urice u miljama dok na duge staze ne trosi puno kratke relacije ga ubijaju

vodilice sve nove glava 6 puta brusena jer je jako bila pignuta deda moj je to uvijek grijal pod punim čokom po pola sata pa je to se i tako otislo u bananu

da mjesa ulje i antifriz napravila bi se ona krema u cjelom motoru kak se zna desit dok pomjesa ulje i vodu malo mi na cepu od ulja ima te kreme al tako je bilo i prije
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od dragan brate Sre 08 Feb 2012, 17:10

E kad se vec o tome radi cisto da i ja spomenem da je meni jako jako prljava voda, kad otvorim posudu jako crna voda... ne izgleda mi kao da je masna tj. da ima ulja mada nisam je pipnuo... Nadam se da je samo prljava voda i nista vise. Inace auto je kupljen pre godinu ipo dana i tada sam samo izmerio antifriz i bio je dobar posle toga nista nisam dirao.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od dejan y45 Sre 08 Feb 2012, 20:58

zna se ti to desit s vremenom na svim autima pogotovo na smrdljivom renou

probaj ocistit posudu i oprat motor ja to na (maminom) renou rjesio kupio tekucinu za pranje motora ulio nutra malo motor radio ispustio van stavio slah i pustio vodu da se to sve dobro ispere van pocistio posudu i cirka 6 mjeseci bilo cisto i sad opet crna posuda
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od djzecky Sre 08 Feb 2012, 22:38

Izvinjavam se,ja stvarno nisam cuo da moze tolio povuci benzina, da osetno podize nivo ulja ,a da ne trosi kao tenk.
Onda nista od moje teorije,na tvoju srecu, manji je problem AC pumpa.
Bolje onda daj tih 120kn za pumpu nego opet 450kn za ulje.
Jos bolje resenje ako mozes tamo kod vas u radnjama naci samo membranu pumpe a kada se malo skrpis sa parama kupi el.pumpu za karburator, oko 40 eur, pa si resio trajno taj problem ovih zamenskih losih pumpi.
Probaj kao najjeftinije resenje,od neke kamionske cerade iskrojiti membranu (ni ove membrane u radnjama nisu bolje) 50% da ce upaliti,kao prelazno resenje
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od dejan y45 Čet 09 Feb 2012, 19:50

cuo sam za elektricnu pumpu 500 kuna i nesto sitno je cjena ima u jednom ducanu za kupit al neznam kakve su nuspojave i slicno kako ce se auto ponasat koliko ce trosit i slicno to me zanima
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od Miljan Čet 09 Feb 2012, 22:34

Pa moze samo manje da trosi i bolje da ide, jer vise sipkica ne pokrece mehanicku pumpu, u potrosnji neces mozda primetiti razliku, ali se oseti da bolje ide i mnogo lakse pali kad stoji duze.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od miljanxXx Sub 13 Okt 2012, 16:57

imam jedan problem...
na mestu gde se spaja pumpa za gorivo sa blokom motora mi pusta ulje...
i to bas dosta,moram cesce da mu dodajem ulje...
mazano je crvenim silikonom ali je opet pocela da pusta...
sleva se niz blok,pa cak i na alnaser...
pocela je i mala bara da ostaje na mestu gde ga parkiram(na duze)...
bio sam kod nekoliko majstora,ali su mi svi rekli da je to skoro kod svih zastava mana...
sta mi vi savetujete??? Cheers
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od Miljan Sub 13 Okt 2012, 19:25

Kupi nov fiber (bakelit onaj) nove dihtunge i namazi diht masom, nema sanse vise da pusta.
Ako je kriva pumpa (iskrivila se od stezanja), moras i nju novu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi  Empty Re: ac pumpa pusta ulje i benzin je sve rijeđi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu