Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

+6
Sultan
junior45
YUgisa
Nisevic
Miljan
Pedja
10 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 3 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od AnteLo Čet 21 Apr 2022, 21:09

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 3 Screenshot-20220421-205948-Fotografije

brušenje kanala ulja u glavi, nije baš potrebno al se može napravit "kad si već tu".

ja ih neću ispolirat ali bi ih tribalo, problem je što su kanali dugi pa treba skinuti alat i pustit ga da padne kroz kanal da se može staviti s druge strane u alat.

ne znan kako se obrađuje glava iz tvornice ali kanali nisu uopće toliko loši, trebalo bi ih ispolirat da se ulje iz glave što prije vrati u karter.

zanima me jel itko radia ikakve modifikacije što se tiče dovoda ulja u glavu.

koliko ja vidim ima samo jedan kanal i to je jako tanak i iz tog kanala ima 3/4 izlaza za cijelu bregastu.

noviji fiatovi motori imaju dosta veće kanale za dovod ulja na bregastu
AnteLo
AnteLo
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 953
Godina : 19
Datum upisa : 14.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 3 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od YUgisa Pet 22 Apr 2022, 00:56

Treba nesto i da napravi pritisak, ako skines sve restrikcije ima da opadne pritisak u sistemu Laughing

Ne mogu da tvrdim, ali ono sto sam ja video u globalu da je problem kod SOHC motora, to je podmazivanje soljica, a ono sto vidim da rade u inostranstvu je u globalu podizanje pritiska i protoka pumpe. Ostalo ja nisam vidjao da je neko nesto objektivno izmerio kao prednost niti da ljudi nesto preterano rade drugo po pitanju sistema za podmazivanje u samom motoru.

Sve ostalo je hladjenje ulja i odrzavanje konstantnog protoka ulja u motor tj sprecavanje da pumpa povuce vazduh.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 3 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od junior45 Pet 22 Apr 2022, 03:23

Veci su kanali zbog hidropodizaca
Ako previse ulja ode u glavu ne ostane nista za dole
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 3 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od AnteLo Pet 22 Apr 2022, 13:10

znam na šta mislite 👍, samo iznosim svoje nestručno mišljenje 🤣
AnteLo
AnteLo
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 953
Godina : 19
Datum upisa : 14.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora - Page 3 Empty Re: Hladnjak ulja, pregrade u karteru i druga resenja za bolje podmazivanje motora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu