Folije za stakla

+34
grofmed
facol
dragan brate
kalasnjikov
Mitke
djzecky
USKE
Aki91
mujo_g1
Wii
CyberianIce
zivadin84
civera
maljchik
danijeldokic
darko.su84
Avram '90
djoleabarth
zeleni macak
bavaria
DRAZEN92
korun style
ladisz81
Milan
YUgisa
markus_bc
Buly
Cobra
Danijel
Miljan
salenis
Pedja
the_doctor
Yugo cabrio
38 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od bavaria Pet 04 Mar 2011, 21:51

bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od darko.su84 Pet 04 Mar 2011, 22:54

da da akcija, ima nekih opasnih cika policajaca po vojvodini ovih dana sa micobishi pajero dzipovima novim love sve koji imaju zatamljena stakla...skidaju tablice...
darko.su84
darko.su84
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 262
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od USKE Sub 05 Mar 2011, 02:12

moze da ga duckaju,kad lepo pise da je dozvoljeno Wink
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od danijeldokic Sub 05 Mar 2011, 11:53

I na tarabi svašta piše!
Nabavite atest ljudi,inače odoše vam novci iz džepova!
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 38
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od USKE Sub 05 Mar 2011, 12:01

kakav bre atest??? netreba ti atest za zatamljivanje! jesi procito zakon???
ewo i da dodam Wink Na zatamnjena stakla se ne izdaju atesti jer se Uredbom atest ne traži. Dok Uredbom Zakona ne bude drugačije definisano, vozačima atesti neće biti potrebni ni za tehnički pregled niti za druge prilike. ThumsUp Lock
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od YUgisa Sub 05 Mar 2011, 12:14

Usustini to ti je napisano tako da ti uzimaju pare... Posto jasno pise koliko je dozvoljeno da bude, ja bih zaista voleo da vidim nekoga kako ce da dokaze koliko je zatamnjeno ako nema neki serifikat da je radio neko testiranje... Tako da vam se opet svodi na neki atest koji opet ne vazi... Ono sto sam ja citao malo po forumima ovih dana (ocigledno je cela vest potekla sa jednog mesta pa se siri ovih dana svuda), fabricka stakla su vec sva zasencena tako da i bez folija vama ispada to zatamnjenje od 15 do 25%... samim tim cim stavite foliju, ispalo bi da prelazite tu granicu automatski....

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od Avram '90 Sub 05 Mar 2011, 12:15

Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу могу бити накнадно затамњена без ограничења укупне вредности пригушења светла при чему на возилу морају бити уграђена два бочна ретровизора. Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају. Одредба става 3. овог члана не односи се на возила државних органа.


Број: 110-00-00061/2009-01 У Београду,
9. август 2010. године
МИНИСТАР
Милутин Мркоњић, дипл.инж.грађ.

Ćirilicom je napisano jer je zakon pisan ćiriličnim pismom
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od USKE Sub 05 Mar 2011, 12:43

eto lepo pise, a to je zakon,za one koji neznaju,nek skinu pa nek citaju! Slobo netreba atest jer uredbom nije doneseno,tako da ja nznm kakav atest ti spominjes...moze jedino da te posalje na vanredni tehnicki da se dokaze kolko je zatamljeno! ako je tako zakonom predvidjeno o cemu onda pricate da treba??? neka izmisljotina! i nije istina da su sva fabricka stakla zatamljena 15-25 posto...pogotovo ne na starijim automobilima!
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od YUgisa Sub 05 Mar 2011, 13:29

Ajd lepo procitaj sta sam ja napisao... Kazem da ti treba dokaz neki da su ti prednja 25% zatamnjena... Tako da ili mozes svaki put da se natezes sa pandurom da li jeste ili nije, da ides na vanredni tehnicki (koji vecito nadju nesto sto ne valja) ili da nemas folije... lepo sam napisao da je to tako sve lepo sroceno da bi se uzele pare... Drugo ono sto oni mere nije zatamnjenje nego propusnost stakla i naravno ni jedno staklo nije idealno da 100% propusta samim tim to ulazi u tih 15-25% zatamnjenja, odnosno stakla propustaju 75-85% svetlost... mada opet, ja sam to citao negde drugde, mozda nisu te cifre tj taj ko je to pisao mozda nije isto u pravu...

Znaci ukratko, nije napred bocno dozvoljeno naknadno zatamniti za 25% sa folijom, nego folija + vec fabricko nepropustanje je dozvoljeno max 25%...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od YUgisa Pon 14 Mar 2011, 09:11

SAT PLUS emisija o zatamnjivanju stakala.

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/856812/SAT.html

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od bavaria Pon 14 Mar 2011, 09:28

I sta su rekli u SAT-u posto nisam gledao a zanima me bash jako......
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od YUgisa Pon 14 Mar 2011, 09:55

Pa gledaj Razz I ja sad gledam Razz Sad sam na 1/3 emisije, bio je ovaj lik iz AMSS (napokon neko normalan u Srbiji ali na zalost niko njega ne slusa) i kaze da je trenutno na snazi neki pravilnik koji ne dozvoljava zatamnjenje stakla vise od 25% ni na jednom staklu tako da folije odpadaju, ali kaze da njemu nije jasno zasto to uopste neko brani i zasto je prvi pravilnik koji je napisan po ideji AMSS promenjen i da se nada da ce biti vracen nazad u istoj takvoj formi kao i prvi (barem sto se tice stakala) i kao treba da se uvede neki novi opet pravilnik... Ovo me podseca ko urbanizam, kada neko treba da sagradi neku fabriku otrova u gradu onda se na par dana promene urbanisticki uslovi u gradu i onda posle se vrati stari uslovi, pa tako i ovde, malo se promeni pa se panduri nakupe love i onda se vrati nazad... Ali kazu da u nastavku emisije treba i neki pandur da dodje pa cu napisati sta je i on rekao...

EDIT: Komentare pandura se ja necu ni truditi da pisem, ko hoce neka pogleda, ja takve gluposti ne znam ni prepricati a ne reci...

A inace kazu da ce novi pravilnik (o kojem pandur nema pojma) da propise da soferka ne sme da se zatamnjuje, prednja bocna mogu do 25% a zadnja stakla tj iza B stuba mogu koliko god hoce pod uslovom da postoje 2 bocna retrovizora i naravno pandur je odmah onda morao da doda da ce oni da traze da imate spacijalno uverenje o tome i garant ce to tako da sikomplikuju da ni jedan stari atest verovatno nece vaziti a za novi garant ce trebati platiti neku taksu pandurima...

I kroz komentare pandura moram reci da mi se bas ne svidja novi zakon o saobracaju (iako to ne znam koji je clan), ali ispada da pandur ima mogucnost da izigrava tehnicki pregled...

A cela prica nema veze sa vezom, posto ispada da kada vi imate fabricki zatamenjena stakla onda pandur moze i da vidi ko je u autu i koliko njih i svi u okolini su bezbedni i ovi od pozadi mogu da vide kroz auto i da vide reakcije vozaca koji upravlja sa vozilom sa zatamenjenim staklima, ali ako imate folije, onda je sve to ne moguce?!?!? I trenutno je to zabranjeno iz tog razloga ali ce biti promenjeno novim pravilnikom?!?!?!?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od djzecky Pon 14 Mar 2011, 10:45

Sve u svemu,*ebe lud zbunjenog.
Napisan je novi zakon,po njemu kao sme da se zatamnjuje (da ne ponavljam sada kako i sta) i sada odjednom velika akcija,koja se zavrsi uglavnom "grebanjem" folija ili naplacivanja kazni..
Mada kontam, da kao sto ni mi, tako ni panduri ne znaju tacno sta treba da se primenjuje.
Jedno kaze zakon,drugo neki pravilnik,propis,sta vec...i sve ostaje kao i dosada, dvosmislenost i mnogo prostora da svako primenjuje,kontrolise i kaznjava po svojoj licnoj volji.

djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od darko.su84 Pon 14 Mar 2011, 20:45

Mada meni nije jasno kako oni pisu kazne a ovaj majmun na emisiji kaze da nema kazni vec samo skidanje tablica.

Borko ne placaj kaznu, ti si izgleda neleteo na nekog neobavestenog. Smile
darko.su84
darko.su84
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 262
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od Mitke Ned 27 Mar 2011, 10:14

po sadasnjem pravilniku nije dozvoljeno naknadno zatamnjivanje prednjeg vetrobranskog stakla, a sva ostala mogu do 25 %, medjutim dat je predlog pravilnika na usvajanje da prednja bocna stakla smeju samo do 25%, a sva ostala ukljucujuci i zadnje nije propisan stepen zatamnjenja. ocekuje se da ce taj pravilnik biti usvojen u narednih 5 do 7 dana.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od Avram '90 Pet 10 Jun 2011, 17:43

Sutra tamnimo zadnju soferko od felicije,a interesuje me od čega je ona tečnost što se prska na stakla pre stavljanja folije?
Jel' to samo neka sapunica tipa deterdžent za pranje posuđa ili ima neka posebna tečnost?
I ako se greje fenom jeli to onaj običan ili mora onaj što greje 500 600 ili koliko stepeni? Hvala! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od danijeldokic Pet 10 Jun 2011, 19:11

Mer za stakla,a onaj fen od 500 stepeni ako koristiš na staklima,nikako nemoj na maximum da ga uključiš,inače pravac glass service!
Ja sam tim tamnio,ali na drugom stepenu od mogućih 4 kad sam drugaru radio stakla!
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 38
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od kalasnjikov Pet 10 Jun 2011, 20:00

Koristis bilo koje sredstvo za pranje prozora, kao sto je Danijel naveo, mozes Mer. Najbolje ti je da folije grejes na suncu, jer se ravnomerno greju. Sacekaj neki dan dok otopli. Ako te mrzi da cekas, mozes i industrijskim fenom, tzv, fenom za skidanje boje. Samo pazi da ne izgoris folije.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od danijeldokic Pet 10 Jun 2011, 22:12

Takodje,PONAVLJAM,vodi računa o temperaturi,jer ako se taj industrijski fen pusti na 500 stepeni,puca staklo!Veruj mi,radim jako često sa njim,pa znam posledice,a i kao što je "kalasnjikov" rekao,izgoreće i folija! Najbolje uzmi obični fen za kosu,ako već hoćeš da ubrzaš proces! Cheers
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 38
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od Avram '90 Sub 11 Jun 2011, 01:09

Momci hvala! Sutra ću vidim kako ide!
Hvala!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od Avram '90 Sub 11 Jun 2011, 19:05

Znači katastrofa! 3 metra folije bačeno,jednostavno nismo mogli da isteramo sav vazduh i nije htelo lepo da se seče uz ivicu!
Razočarao sam se maksimalno,nije bas tako lako kao sto izgleda!

Probali sa onim ziletom sto se dobije pređeš preko folije ona ništa,kao da je tupo ili sta vec onda sam uzeo skalpel ali onda je bilo jos gore!
Ništa od zatamnjivanja! Hvala u svakom slučaju! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od danijeldokic Sub 11 Jun 2011, 23:32

Trebali ste prvo da od nekog papira iskrojite šablon maaaalko veći od dimenzija folije koja se lepi,pa onda naprskate tečnost,čak malo i pored stakla da se slučajno folija ne nalepi i zeznete stvar. Posle toga kreće isterivanje vazduha,tom špahtlicom koja ide uz folije,i fenom pa polako,bez gubljenja živaca.Kad je folija skoro prilepljenja,onda se odseca tih 1-2 cm viška i dosušuje folija na staklu! Isto ne bi trebalo preterati sa penom i vodom,čisto malo par puta da folija mrda po staklu,posle se ostavi da se osuši lepo i to je otprilike to.
A da je lako,nije nikako
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 38
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od dragan brate Pet 08 Jul 2011, 14:24

Lepio sam juce folije, znaci .... iznervirao sam se najstrasnije. Doduse mislim da znam gde sam pogresio, pa mi vi potvrdite ili ispravite.
Mislim da sam stavio premalo detrdzenta ili sapuna sta vec treba da se stavi u vodu. Uzeo sam onu spricaljku i u njoj je slucajno ostalo nesto jako malo tog za ciscenje stakla i ja sam samo dolio vode. I uopste mi se nije lepila folija, tj. jako slabo se lepila... dok sam krenuo da montiram prozor otpalo je i pomeralo se jako. Mozda sam morao duze da cekam da se osusi ili da stavim vise detrdzenta?
Inace, kako se skida zadnje staklo vetrobransko ili kako se vec zove? bocna sam lako skinuo.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 32
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od darko.su84 Pet 08 Jul 2011, 22:46

Stavi slobodno malo vise i dobro izguraj vodu i vazduh sa spaklicom i ostavi lepo stakla na suncu da se suse jedno saticak vremena, kad zapeku na ovom suncu nece se pomerati posle folija pri montazi, a zadnje staklo skidas tako sto iznutra lepo guras keder gumu dok je ne izguras celu u krug.
darko.su84
darko.su84
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 262
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od facol Pet 08 Jul 2011, 23:02

Darko,ti znas to da radis?da tamnis stakla?

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Folije za stakla - Page 5 Empty Re: Folije za stakla

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu