Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

+2
Petar
novii
6 posters

Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od novii Sre 13 Okt 2010, 12:02

Imam Skalu Yugo 55 i kad ga upalim ide bez problema nekih 200 metara, a onda počne snašno da trza, pretpostavljam da je u pitanju AC pumpa ili su platine. Da li je neko imao sličnih iskustava?

novii
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Petar Sre 13 Okt 2010, 12:09

Ja sam imao sličnog iskustva, ali meni je bio problem sa sistemom paljenja. Uzeti su novi kablovi i nove svećice, kontakti na razvodnoj kapi i razvodnoj ruci (ono malo čudo što se vrti - uvek zaboravim tačan naziv) su pročišćeni i proveren zazor na svim svećicama (0.7mm ili 0.8mm).

Nakon toga je sve bilo rešeno.

Inače, ja sam imao elektronsko paljenje, tako da za platine i eventualni problem pumpe, sačekaj nekog drugog da se javi.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od djzecky Sre 13 Okt 2010, 15:47

Sto se AC pumpe tice,ako imas plasticni filter goriva,mozes videti da li vuce goriva redovno tj.da li uvek imas isti nivo u filteru.
1.Upalis auto, zagrejes i onda podignes haubu,turiras i pratis da li filter ostaje prazan ili drzi nivo.
2. Dobro pokvasi neku krpu hladnom vodom i kada pocne da trza,stani i obmotaj pumpu tom krpom (ona ce se malo ohladiti) i onda provozaj. Ako prestane da trza ver.ona pravi problem kada se zagreje.

Ako trza i dalje onda ti izgleda paljenje pravi problem.
Zameni kablove,platinsko dugme,ruku i kapu cca.1000din...i naravno ocisti svecice ako bas neces da kupujes nove,mada ne bi skodilo ako ih nisi skoro menjao.

Inace trebalo bi da osetis razliku trzanja kada je u pitanju nedostatak goriva ili struja-tj.paljenje! Struja kada pocne da secka i trza to bi trebalo da je mnogo energicnije i kao seckanje,pogotovo kada mu zabodes po gasu.
Ja sam imao utisak da ce mi oci ispasti Laughing od cimanja koliko je energicno trzalo i povlacilo u delicima sekunde kada je paljenje bilo problem.
Kod nedostatka goriva (ac pumpa,karburator) je to malo blaza varijanta...ala sam ga objasnio Very Happy
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Miljan Sre 13 Okt 2010, 16:37

Skala ima elektronsko paljenje.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Avram '90 Sre 13 Okt 2010, 17:24

I meni se to desilo prvi put pre mesec dana i odem kod majstora,dotegao platine i sad ide bez problema! Sad ne znam kako je to kod tebe na novijoj zaji! Cheers

Edit: A mozda ti ide na 3 klipa! To proveri!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od CyberianIce Sre 13 Okt 2010, 22:55

@Miljan
Moja skala nije imala elektronsko paljenje. 90 godiste bese, Yugo Skala 55c
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Miljan Čet 14 Okt 2010, 00:31

To je neka budzevina, menjao neko, 90. god nije C, to je neko zalepio bezveze, od 94 je taj model sa novom tablom, poliester maskom...
A elektronsko paljenje imaju SVI modeli od 88. god.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od CyberianIce Čet 14 Okt 2010, 00:51

Miljane, nova kupljena, moj stari prvi vlasnik, u saobracajnoj je neko slucajno napisao to C jos davne 90-te bez veze? Paljenje niko nije menjao od prvog do poslednjeg dana. Pa ne pricam ti bez veze jebiga, zastava jeste pravila trilion razlicitih varijanti iste stvari, ne mozes ni ti sve da ih znas kad su ugradjivali sta su kada imali i lepili sta su stigli...

Evo sad sam pitao caleta sve mi je potvrdio, i jos dodao da je imala je 4 stepeni menjac ali to smo mi menjali... Enterijer je bio sive boje, plasticna konzola sa prekidacima oko instrument table krov nije bio plasticni vec od nekog skaja. Volan crni, zamisli okrugli, sa znakom Y u krugu u sredini. Branici hromirani sa plasticnim zavrsetcima sa strane kao ovo kod tebe na avataru.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Miljan Čet 14 Okt 2010, 14:52

Za 101 nema plasticni krov, kod svih je od skaja. Ali za platinski razvodnik posle '88. god. fabricki osim na Yugu 45 jos nisam cuo, niti negde pise, niti sam video, tad su imali Bosch elektronski razvodnik, bobinu i komutator, moze da se desi da je to nekom trebalo, pa zamenio na placu ili na prvom servisu, znam dosta takvih slucaja, a tad su to bili retki delovi, jer je tek pocela ugradnja.
Stvarno prvi put cujem za to, a u saobracajnoj kod svih ranije pise Skala 55 E, i kod mene je tako (E - elektronsko beskontaktno paljenje), sad me nesto buni da C nije oznacavalo kontaktno paljenje, nevezano za oznaku novijeg modela od 94, koja stoji na petim vratima, ali i ako je postojalo to, mozda je bilo 1% od svih proizvedenih primeraka.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od novii Ned 17 Okt 2010, 07:57

Auto je bio kod majstora, koji je nesto radio oko AC pumpe, neki semering je dole procurio, i neki mali klip je u njoj zamenio. A za platine je rekao da su pukle pa ih je promenio.

Sad ide bez peoblema. A inače auto je kupljen pre nekih 15 dana pa je ovo bila prva popravka od mene na njemu. Ne znam ni šta je sve na njemu rađeno pre toga.

novii
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od djzecky Ned 17 Okt 2010, 08:28

Cudi me da nisi primetio da ti curi gorivo kod AC pumpe, ali bitno da je problem resen Smile
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Avram '90 Ned 19 Dec 2010, 17:37

novii ::Auto je bio kod majstora, koji je nesto radio oko AC pumpe, neki semering je dole procurio, i neki mali klip je u njoj zamenio. A za platine je rekao da su pukle pa ih je promenio.

Sad ide bez peoblema. A inače auto je kupljen pre nekih 15 dana pa je ovo bila prva popravka od mene na njemu. Ne znam ni šta je sve na njemu rađeno pre toga.

Koje si platine uzeo? One sa jednom ili dve rupe? Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu. Empty Re: Automobil trza čim se malo ugreje, bez obzira na brzinu.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu