Promena karburatora

+6
ratko_82
djzecky
Miljan
zeleni macak
YUgisa
budak
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Promena karburatora - Page 2 Empty Re: Promena karburatora

Počalji od djzecky Pet 19 Avg 2011, 21:04

Tabela sa modelima Weber karbova, njihove karakteristike,kola u koja se ugradjivao po godinama proizvodnje itd
http://www.speedyshare.com/files/29941418/Carburators_Weber_progressive.xls

Potvrdjujem da dobar dvogrli Weber malo manje trosi (a cak malo lepse i povlaci) ako se vozi samo na prvom grlu. Ako ga gazis da otvar i drugo, onda naravno trosi vise ali utoliko bolje ide.
Druga bitna stvar je da se mnogo lepse steluje i reaguje na podesavanja od IPM-a.
Totalna je glupost kada procitam da je neko vratio jednogrli zbog potrosnje...ili je dvogrli gazio do poda ili je jednostavno rastelovan.
Sto rece CyberianIce sve zavisi od vase noge.

Isto rekose oni englezi u Top-Gear-u, kada su testirali i zakljucili da BMW M3 trosi manje od Toyote Prius ako se lagano vozi : Ne menjajte auto,promenite stil voznje!
https://www.youtube.com/watch?v=Cxid7L2ahnw

Ako kupujes polovan Weber evo par saveta:
1.
poklopac karburatora OBAVEZNO da lepo naleze na dihtung tj. kuciste karba. Uglavnom se iskrivi poklopac malo prema gore, tamo gde je ispupcenje za ulazno crevo goriva i ispod vuce fals vazduh pored dihtunga.
To se slabije vidi, posto one cevcice pokrivaju taj deo pa obrati paznju da li "zeva".
2.
sraf za stelovanje smese proveri da li moze da se izvrne i zavrne skroz
3.
leptiri da totalno lepo zatvaraju,bez imalo lufta (mada to mozes smirglom da sredis polako)
4.
stavi novi dihtung izmedju karba i usisne,makar ga i sam pravio
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Promena karburatora - Page 2 Empty Re: Promena karburatora

Počalji od doktor Pet 19 Avg 2011, 21:28

Bravo djzecky, naveo si sve probleme koje sam imao sa prvim dvogrlim koji sam kupio ali ne uspeo montirati! Very Happy Nikako nisam mogao srediti iskrivljen poklopac!
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Promena karburatora - Page 2 Empty Re: Promena karburatora

Počalji od ratko_82 Ned 28 Avg 2011, 11:56

Mozes li molim te djzecky da mi nekako posaljes tabelu. Ne mogu da ju otvorim ponovo. Mozda je u pitanju neko vremensko ogranicenje za koje je dostupna na sheru.
http://www.speedyshare.com/files/29941418/Carburators_Weber_progressive.xls
Nisam bio u mogucnosti za skinem ranije, putovao sam sa autom u HR na Kordun. Vozeci po tim krajevima, brdovitije je malo, stvarno sam uvideo da mu fali snage. Po ns i okolini ajde i nekako, al tamo se bas nekad muci Smile Mozda bi dvogrli zaista pomogao, moram probati.
Inace sve pohvale za ceste u HR.
ratko_82
ratko_82
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 05.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Promena karburatora - Page 2 Empty Re: Promena karburatora

Počalji od djzecky Ned 28 Avg 2011, 14:14

Mogu,daj mi na PM tvoju mail adresu pa cu ti poslati. Ne znam zasto je vec skinuto share-a
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Promena karburatora - Page 2 Empty Re: Promena karburatora

Počalji od CyberianIce Ned 28 Avg 2011, 19:42

Ne znam da li je neko naveo ovde da bi trebalo izbegavati modele sa elektronskim ili vodenim sauhom. Ti modeli automatski vuku sauh kad se njima hoce (npr na hladan motor - hladan start), i to sve funkcionise lepo dok je ispravno, zimi pali odlicno, skoro kao EFI, ali ako se sjebe, a oce da se sjebe, onda potrosnja moze da ode u 3 lepe jer oce da ostaje zaglavnjen taj mehanizam (bilo da je voda/bimetal ili elektronik) i jasno vam je sta se desava. Najbolje je sauh na sajlu i da vi u svakom momentu imate manuelnu kontrolu nad tim.

Onda, difuzori:
DMTR 32/34 - 22mm i 25mm
elektronac 32/32 - 22mm i 22mm
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Promena karburatora - Page 2 Empty Re: Promena karburatora

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu