promena karika

+3
junior45
hcore1
YUgisa
7 posters

Ići dole

promena karika Empty promena karika

Počalji od lekac Pon 06 Maj 2013, 18:17

Pozdrav ljudi. Hteo bih da promenim karike na yugu 55 poceo mnogo da duva na iberu i trosi ulje poprilicno,e sad zanima me koliki je to posao i hocu li dobiti neka poboljsanja,tj. da li cu uspeti da resim nastali problem? Naravno promenio bi jos neke stvari kad vec otvaram motora kao npr.smeringe,lezajeve itd. Sta vi mislite o ovome da li cu dobiti neka poboljsanja? Yugo
lekac
lekac
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 30
Lokacija : Užice
Datum upisa : 08.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od YUgisa Pon 06 Maj 2013, 18:24

Bez otvaranja motora je tesko reci sta ce sve trebati da se radi Wink Znam za nekoliko slucajeva da ljudima dimi motor i da ga otvore i da je sve u fabrickim tolerancijama sem karika i da samo zamene karike i sklope motor i radi sve savrseno ali cesci je slucaj da se pojede i blok u odredjenoj meri pa da mora da se busi na specijalu i onda moraju i karike i klipovi na toj specijali, desi se i da se radilica malo pojede pa se i ona obradi na specijalu i slicno, tako da tesko ti je reci sta sve moras da radis pre nego sto otvoris Wink I naravno da ce biti poboljsanja ako se sve kvalitetno odradi Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od lekac Uto 07 Maj 2013, 12:23

E motor je otvaran pre mozda godinu i 6 meseci promenjen je dihtung glave i tada je gledan zazor izmedju klipova i cilinra i bio je minimalni skoro ne primetan,a pre jedno 3 meseca je poceo da duva i da trosi ulje. Smile
lekac
lekac
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 30
Lokacija : Užice
Datum upisa : 08.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od YUgisa Uto 07 Maj 2013, 12:27

Pa to i dalje ne znaci da su samo karike, mogla je neka mozda da pukne i da se ureze u blok Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od hcore1 Uto 07 Maj 2013, 13:04

Posto sam ima slican problem,postoji mogucnost da je nastradao neki od klipova tamo izmedju karika (ali to kad otvoris motor) promena karika Sjebanklip12hq3ek takav je slucj kod mene bio.Promenio sam gumice,karike,lezajeve,obradjena glava... i izgurao nekih 2000 mozda i vise dok ponovo nije PROPUSIO Very Happy ali ja ga i nisam stedeo Wink
Pozdrav i srecno u radovima Smile

hcore1
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 151
Godina : 36
Lokacija : 17km istocno,selo kod Pozarevca
Datum upisa : 07.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od junior45 Uto 07 Maj 2013, 15:06

isti slucaj je bio i kod drugara,zbog zazora na cilindrima je polomio klipove,al sad je stavio neke turske i pici vec dosta bez problema..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od lekac Sre 08 Maj 2013, 01:51

Pa probacu sa malim osvezenjem(karike,lezajevi itd) pa sta mu Bog da. Nadam se da necu naici na iznenadjenja. Very Happy
lekac
lekac
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 149
Godina : 30
Lokacija : Užice
Datum upisa : 08.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty zamena karika, specijala ili drugi motor

Počalji od sasacv68 Pon 23 Dec 2013, 10:48

Auto sam kupio u julu, auto predhodno nije bio paljen 4-5 godina, ali uz malo muke i dobre drugare - uspesno startovan, preso cca 45.000. Nakon nekoliko dana merio kompresiju: 7; 7.5; 4. 5;5, nalivao petrolej u cilindre, menjao ulje i svasta nesto i generalno nisam imao vecih problema sa paljenjem, sve do skoro...
Zbog problema sa paljenjem (nisam mogao da upalim uopste), u ovo malo hladnije vreme, juce sam otvorio motor.
Situacija je sledeca:
1. na 3 i 4 cilindru, puknute srednje karike - obe na dva dela, ali bile u zljebovima,
2. vracanjem celih kompresionih karika u cilindar, konstatovan zazor izmedju vrhova karika, od cca 2-5mm,
3. klipovi su standard 80.0, odlicno izgledaju, nema zadora, oderotina i sl,
4. cilindri takodje nemaju ogrebotina, lepo izgledaju na oko, ali se na nokat primecuje pohabanost na vrhu, dokle je hod karika
5. na letecim lezajecima oznaka 0.25, inace u odlicnom stanju, kao i radilica - na oko,
6. glava blago kriva po sredini (stavljan lenjir), nisam primetio neka ostecenja, naliven benzin u grane - ventili drze, praceno sat vremena
7. na bregastoj 3 brega ˝izostrena˝, a to konstatovano jos neki dan ranije, kad smo stelovali ventile,
8. zadnji ventil skinut pre nalivanja goriva, jer je delovao kao ˝ukopan˝, odnosno kao da je vrh ventila (gde dolazi soljica) nesto visi u odnosu na ostale ventile, odnosno da vise strci od opruge. Takodje prilikom stelovanja ventila, na tom ventilu bila najtanja plocica (3.00, a na ostalim ventilima oko 3.75-4.0) - ako to nesto znaci.
9. oseca se miris benzina u ispustenom antifrizu, ali inace nisam primetio remecenje nivoa tecnosti ili mehurice u boci...

Evo i par slika
1promena karika Img0409 2promena karika Img0411 3promena karika Img0410 4promena karika Img0416 5[promena karika Img0417

Ono sto me interesuje:
1. da  li je mera 80.000-80.050, zapravo maksimalna mera cilindara do koje se moze ici sa standard klipovima i karikama ili je to i nesto vise od toga. Jos uvek nisam premerio cilindre a nemam ni novu standard kariku - da bi video sta se zapravo potrosilo, cilindar ili karike, ili oba.
2. Da li je neko eksperimentisao sa karikama 1 specijala i pasovanjem na standard klipove, u kuloarima sam cuo da je to izvodljivo, a sad koliko je efikasno je koliko bi trajalo...i koja bi eventualno mera cilindara mogla da zadovolji da se pokusa sa ovakvim osvezenjem, da li je to sve do ispod 80.2 ?
3. kako vam deluje sediste ovog skinutog ventila
4. da li su ove polomljene karike bile dovoljan razlog da auto nece da upali
5. generalno sta bi bilo najpametnije raditi u gore navedenom stanju motora


Poslednji put izmenio sasacv68 dana Pon 23 Dec 2013, 13:41, izmenio ukupno 3 puta
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od Predrag B. Pon 23 Dec 2013, 12:18

Puna generalnma i kraj. Sve ostalo je bez veze.

Pasovanje i zamena karika je kratkotrajno rešenje jer su cilindri sigurno postali ovalni.

Poravnaj blok, poravnaj glavu, obradi siceve i ventile. Zameni bregastu, obradi cilindre, zameni ležajeve, klipove i karike. Proveri radilicu i po potrebi je obradi.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od sasacv68 Pon 23 Dec 2013, 14:58

Verujem da je to najbolje i najidealnije resenje, ali po nekom prvom pregledu, cenim 400eur+, a iskren da budem, nisam se, jos uvek, bas toliko vezao za njega  Very Happy 

Kao dopuna: auto je 1977 god, motor DMB, ( 128A0640166402, ali na bloku ima FIAT oznaka), glava ST - brezoni M12, bregata NT...karoserija bi trebala da se detaljno odradi, za predlozenu investiciju generalke, tako da cenim da je ipak neisplativo. Ulagao sam u medjuvremenu, ali sam se bazirao, na opsti izgled, trap i sl, sve iz razloga, jer me nije mucio motor, a sada je pokazao zube...

tako da...zamolim ipak, za jos neko misljenje
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od banebg81 Pon 23 Dec 2013, 16:01

Polovan motor i teraj dok radi Smile Mislim da se može naći da izađe sve do 100e a ne mora da bude loše, ako imaš strpljenja i nekoga ko će da ti proveri taj motor koji bi kupio.

banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 226
Lokacija : Bg
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od Predrag B. Pon 23 Dec 2013, 20:47

Sve ostalo je bez veze i kratko će da traje.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od sasacv68 Pon 30 Dec 2013, 15:47

Da  li neko zna kolika je debljina ili sirina - vidi sliku, (s) nove karike, standard i/ili I specijala (predpostavljam da je ista) ?

promena karika 4few

Da ne bude zabune, ovo na slici je stara karika, a sustinja pitanja je, horizontalna debljina karike u kanalu klipa, tj izmedju klipa i cilindra, da bih mogao da izmerim, uporedim i procenim koliko su se potrosile karike (ili pak cilindar potrosio, sto nemam cime da izmerim).
sasacv68
sasacv68
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 123
Godina : 55
Lokacija : Kladovo
Datum upisa : 06.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

promena karika Empty Re: promena karika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu