Zastava 750 - Pojacane kocnice

3 posters

Ići dole

Zastava 750 - Pojacane kocnice Empty Zastava 750 - Pojacane kocnice

Počalji od alek Sub 15 Jan 2022, 05:10

Ficku su dovoljno dobosi napred i nazad ako imas dvadesetak konja, ali na mom ficku ce biti mnogo vise.
Prednji deo je vec sredjen, sve sa juga 45, znaci diskovi napred, nazad dobosi.

Da li je potrebno budziti i nazad? Ili je dovoljno samo napred? Ako treba nazad, ima i neko iskustva sa tim, sa cega, kako?
alek
alek
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 66
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2021

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 750 - Pojacane kocnice Empty Re: Zastava 750 - Pojacane kocnice

Počalji od Aleko2141 Sub 15 Jan 2022, 09:16

U principu ti prednji tockovi najviše i koce tako da znas i sam da dan danas auta imaju pozadi dobose al posto je Fica mali i lagan ne znam kako bi ti bilo sa 4 diska.
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 750 - Pojacane kocnice Empty Re: Zastava 750 - Pojacane kocnice

Počalji od YUgisa Sub 15 Jan 2022, 10:24

Koliko se ja secam, Fico je manje vise isti ko i Yugo po pitanju rukavca za kocnice, tako da mislim da svaka kombinacija kao kod Yuga bi fizicki stala i na Ficu. Samo sto Fiatove disk kocnice su dimenzionisane otprilike da im je minmalna sila kao najveca koju dobos moze da ostvari pa kod Yuga je tesko opravdati ulaganje u diskove pozadi dok su fabricke prednje kocnice. E sad Fico jeste sa motorom pozadi, ali opet ne znam koje si prednje kocncie stavio, ali ne bih probao bez novijeg tipa.

Mada i to bi mozda trebalo traziti od Una jer on ima najmanji klip i najmanji disk da bi bio siguran da ce biti najveca sansa da radi kako treba. Ne znam kakva je situacija kod Fice sa glavnim kocionim, ali kod Yuga kad se stavlje vece prednje i zadnji diskovi je preporuka i da se stavi veci glavni kocioni. Takodje kako ce kociti zavisi puno i od toga koja je dimenzija guma.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 750 - Pojacane kocnice Empty Re: Zastava 750 - Pojacane kocnice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu