Zastava 101 Nije htela da upali?

+10
Marko55A
junior45
YUgisa
Sima21
Jandro
Milos55
jugota
Sultan
ZAC
cvele101
14 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Uto 08 Jan 2019, 15:12

Ovako,nije hteo da vergla jer se akumulator ispraznio,dosao je jedan moj stariji prijatelj svojim autom pa smo prvo povezali kablovima i onda je opet poceo da vergla..Onda je skunuo filter i kuciste filtera i meni je rekao da veglam rekao je da je sve ok sto se tice goriva..Onda smo probali na svecice da povezemo,nije bacao varnicu,proverio je bobinu unimerom tj pistalicom i pistalo je,proverili smo i kablove preko pistalice i oni su po pistalici ok,on kaze da je najverovatnije Komutator e sad dal je to to 100% nemam pojma,naravno moze biti svasta,moze opet biti i Bobina,Kondenzator ili cak razvodnik mada smo ocistili kapu malo i naprskali je WD-om al ko zna,zvacu majstora kasnije...
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od junior45 Uto 08 Jan 2019, 15:40

Isto i filter goriva zna da sere kad je zapusen i nije menjan dugo,tako kad nece da upali najlakse ti.je da sipas gpriva u karb da vidis jel se javlja,ako upali odma onda jel problem do goriva,ako ne upali onda je so paljenja
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Marko55A Uto 08 Jan 2019, 15:56

Pozdrav svima, nov sam na forumu pa sam hteo da pomognem
Prvo da pitam, nisam razumeo sta da povezete na svecicu .
Marko55A
Marko55A
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 23
Lokacija : Požega
Datum upisa : 06.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od ZAC Uto 08 Jan 2019, 16:09

Cvele, Bobinu ne mozes ispitati pistalicom, vec unimerom na omski opseg mereci otpore primara i sekundara. Naravno moras znati koji su parametri na ispravnoj bobini pa uporediti sa tom tvojom...svako drugacije ispitivanje bobine ne dolazi u obzir.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Marko55A Uto 08 Jan 2019, 16:22

Najlaksi nacin da proverite da li baca varnicu je da otkacite srednji kabal sa razvodnika koji ide sa bonbine i da ga prinesete na par centimetara do mase i ako baca varnicu sa paljenjem je sve uredu.
Po meni ovde je u pitanju karburator cim se gasi na malim obrtajima i kada se vrati sauh.
Marko55A
Marko55A
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 23
Lokacija : Požega
Datum upisa : 06.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Uto 08 Jan 2019, 22:11

Nesto tu ne stima,cak ni taj sistem eliminacije... nagledao sam se raznih dunstera od majstora da vise ne verujem dok ne vidim sam...  ok,goriva ima,ali je problem kad spustis saug,inace sa saugom radi(ako sam ispratio)!? To indicira da sam karburator zeza... pogledaj koje su boje svecice,dosta moze da kaze,jos bolje slikaj ako mozes...  a ako ti se akumulator ispraznio na verglanju,znaci da si ga podosta verglao,znaci previse goriva u cilindrima,presisao... moze biti do komutatora(mada moj od 30 god i dalje normalno radi) pre moze biti do kabla komutatora (desavalo se).
Takav vid provere bobine nije relevantan (zac ti vec rece),a pogotovo kablova... kad kablovi zezaju,hoce da secka,ja uzeo nove pa u startu neispravni,pogledaj nocu da li varnici...  predamnom je lik proveravao kablove sa forda(auto iznenada trokirao),ima neki aparat na koji nakaci kablove i veli ispravni... na kraju je isla metoda rukom i probijali su,toliko o aparaturi... medjutim,cak i sa losim kablovima,mora da radi,tako da nije zbog toga.
Pogledaj svecice,karburator i kabl od komutatora.... kondenzator nemas,posto imas komutator.

Da se to desava na plinu,rekao bih ti odmah sta je.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Uto 08 Jan 2019, 22:56

Gremlini se vratili,nismo im cestitali NG...


_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Sre 09 Jan 2019, 00:02

Da puknes od smeha Da puknes od smeha
tu je maskota Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 2439709356
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Sre 09 Jan 2019, 00:08

Junior45 zaista dugo nije menjan svakako cu reci majstoru da ga sad zameni,nisu to neke pare svakako ali sve mislim da je vise nesto oko struje..
Znam ZAC zato mora majstor sve da proveri ovo su amaterske metode..
Marko55A tako smo i radili ali nista..
Jugota ma to je jedan moj prijatelj nije on majstor on je imao dugo godina Stojadina pa reko da vidim dal sam ja mozda nesto propustio prosli put a i da probam aku da dopunim sto smo uradili,majstor ce sutra da dodje pa ce ga odvesti,pogledali smo svecice one su ok,karburator nismo cackali mnogo samo smo skinuli kuciste filtera da bi on proverio nekom metodom dal dolazi gorivo kaze da dolazi e sad ono sto je i meni jeste sumnjivo jeste kabl od komutatora i sam komutator jer kabl komutatora nije dobro izolovan mozda se prilikom otapanja leda sa haube pokvasio pa pravi problem.. Al u svakom slucaju javljam sta kaze majstor al nece raditi do 10og sad ce samo da ga odslepa...
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Sre 09 Jan 2019, 00:31

Verovatno je gledao dal ajnspric dizna sprica gorivo... za ubuduce,skines sam dovodno crevo,spustis u flasu i gledas kako baca dok neko vergla... hoce pre da zeza kabl nego sam komutator,plus ako i sam kazes da nije dobro izolovan... kapu nemoj wd-om,smirglom fino ocistis kontakte unutra i to je to,ruku isto. Svecice ipak stavi rezervne ako imas,ove su garant bile mokre od benzina.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Mitke Sre 09 Jan 2019, 08:05

Imao istog gremlina, SVE zamenio na licu mesta, dakle kapa, ruka, bobina, komutator, i prc. Odvukao do majstora, kod njega upalio NA DODIR KLJUCA. Dalje je istorija, ali nagovesticu da me majstor izbacio napolje, a u rukama sam imao sipku od metar i malo jace, i neopisivu volju da razlupam sranje. Elem, posto gremlin tada nije otkriven, zamenio sam SVE. Dakle, komplet razvodnik (sa pripadajucom kapom i rukom), kablove, svecice, komutator, njegov kabl, i bobinu, i gremlin se vise nije javljao.

Obavezno pogledajte kabl komutatora, i to je 99 % u problemu dole kod kacenja na razvodnik, pukle zice i pravi pizdarije. Ako ne resis, pisi na pp, pa se provozaj jedan dan do mene da to resimo.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od junior45 Sre 09 Jan 2019, 09:45

Filter se menja jednom godisnje,inace staje,ostake bez goriva itd..barem kod mene tako bilo
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Sre 09 Jan 2019, 12:53

Kod tebe izgleda to radi/zeza tj ne radi na suvo/vlazno vreme...
Kad se osusi sta god da je mokro,onda sljaka....
stidljivko
Mitketov plan svakako da moze resiti dosadne Gremline jednom za svagda,kao kad na stampanoj ploci od hiljadu lemova ima jedan hladan lem pa PrTzA,jednostavnije prelemiti sve nego traziti iglu u plastu sena. Samo sto to dodje skoopa rabota.

Mozda je najpametnije,da sto Jugota a i Mitke kazu,prvo promenis taj diskutabilni kabl od komutatora,pa vidis,ako se sredi ( po vlaznom vremenu) ,ubio si Bubu. I taj filter izbaci,ili zameni ako vec nisi,a jesi nadam se.
To je prosto da se uradi,a ako sve bude ok ( po vlaznom vremenu), nemoj terati auto kod majstora sa sipkom u ruci...
Laughing Laughing Laughing  mislim,meni bi se omaklo da odalamim majstora,vise volim moga Yuga,jbg...
Ok,jedino ako mora,onda mora...
Al ako se nista ne popravi,a isli ste redom,bobina ok (mada kako ste je kontrolisali...), kablovi ok,svecice ok,razvodnik ruka kapa ok,sad i komutator i kabl ok,onda ostaje karb.
Nama je stara Skoda 120ka tako jebavala ale,gasila se na leru,a onda iznenada proradila pa idla normalno a onda iz neobjasnjivih razloga opet pocela da stuca i da se gasi.

Cale pitao nekog majstora sta moze biti,ovaj mu rekao,sine u guzvi sam ( cale bio mlad a majstor pa ono malo stariji lik), nego ti sine skini karb,stavi u neki stari lonac Sudomila,dve letvice,vode,i sode bikarbone,poskidaj sve membrane sa karba i skuvaj ti to doobro...
I da vidis,skuvo se i Gremlin,sta je izislo iz karba ,dobro se secam,brale da ne poverujes...
Fora je bila da se napravio neki kao opiljak u dizni,i od vibracija ili se popreci ko leptir i nema protok gorivo ili se od vibracija oslobodi i radi,nasumicno kako mu se cefne...
ZAC moze da ti " skuva" karb,a ostalo mozes i sam.
Ljudi misle karb je komplikovan,bolje da ne dzaram ma ne pokvarim,a nema sta tu biti komplikovano,ne demontiras bas sve,mada je pozeljno,u nitro razredjivac,sitnez,masu "kuvas" il u weshlonac ili u UZ kadu...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Marko55A Sre 09 Jan 2019, 13:15

Mene su najvise kablovi za svecice zezale na vlaznom vremenu ,ako su losi kablovi onda voda stigne tamo gde nebi trebala i auto se jednostavno gasi, samo me cudi da se gasi na malim obrtajima i kad se vrati sauh.
Marko55A
Marko55A
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 23
Lokacija : Požega
Datum upisa : 06.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Mitke Sre 09 Jan 2019, 14:01

Sultan ::Kod tebe izgleda to radi/zeza tj ne radi na suvo/vlazno vreme...
Kad se osusi sta god da je mokro,onda sljaka....
stidljivko
Mitketov plan svakako da moze resiti dosadne Gremline jednom za svagda,kao kad na stampanoj ploci od hiljadu lemova ima jedan hladan lem pa PrTzA,jednostavnije prelemiti sve nego traziti iglu u plastu sena. Samo sto to dodje skoopa rabota.

Mozda je najpametnije,da sto Jugota a i Mitke kazu,prvo promenis taj diskutabilni kabl od komutatora,pa vidis,ako se sredi ( po vlaznom vremenu) ,ubio si Bubu. I taj filter izbaci,ili zameni ako vec nisi,a jesi nadam se.
To je prosto da se uradi,a ako sve bude ok ( po vlaznom vremenu), nemoj terati auto kod majstora sa sipkom u ruci...
Laughing Laughing Laughing  mislim,meni bi se omaklo da odalamim majstora,vise volim moga Yuga,jbg...
Ok,jedino ako mora,onda mora...
Al ako se nista ne popravi,a isli ste redom,bobina ok (mada kako ste je kontrolisali...), kablovi ok,svecice ok,razvodnik ruka kapa ok,sad i komutator i kabl ok,onda ostaje karb.
Nama je stara Skoda 120ka tako jebavala ale,gasila se na leru,a onda iznenada proradila pa idla normalno a onda iz neobjasnjivih razloga opet pocela da stuca i da se gasi.

..

Niusam ja sipku nosio, nego nasao kod majstora u garazi Very Happy I nisam hteo da odalamim majstora, nego da razlupam auto Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Sre 09 Jan 2019, 14:10

Obicno je dijagnoza,neka jeba sa protokom goriva,ali pri ili u karbu,ako zeza na leru,ili na odredjenim brojevima rpm,ugasi se,ili kao da hoce da se ugasi. A pumpa za gorivo radi dobro...to kod motora gde je platinsko paljenje...
Mada...
Nama je na starom Moskvichu bila neka elektronika vezana sa ekonomajzerom i nekim sistemom sa podpritiskom/nadpritiskom koji otvara/zatvara kao neki ventilic u karbu koji treba da nedovoljno sagorele gasove iz cilindara vrati ponovo u karb da opet sagore,kao,manja potrosnja,al taj tzv ventil je bio kao stift i na vrhu konus od tvrde gume koji je zatvarao dovod ,a otvarao se na odredjenim br rpm. E taj konus se istopio i zapusio rupu,tako da je auto radio samo na odredjenim rpm,sa semafora se kretalo sa potpisivanjem...
Naughty
Kod Aleka su popravili,pa je taj konus bio od mesinga...
Mi demontirali tu elektroniku i taj zapushitis i Mosk je isao extra,al je i trosio...isto extra...
Laughing kad Rusi zatopili kutijicu gde je bivala ta elektronika da ne mere da se otvori i popravi posto ocito i nije otvarala kad treba,cvikcangle popravile kvar...

Nama je karb uvek neki baksuz ispadao,ili los kao takav,ili sa nekim nehoticnim konstruktorskim greskama,ili prljavo gorivo...jbmlg

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Sre 09 Jan 2019, 14:16

Xexe,znam Mitke,znam,mislim, zasta je trebala posluziti stangla.
Nego,upravo zato i kazem da bi se meni pre omaklo da je pokrivim na drchnom majstorchini,negoli na Yugu/Z101 jer vise volim auto svoj pa koliko god me zavitlavao...
E sad,vrlo cesto ubedjivac kakve vrste neke,popravi stvar.
Meni Yugo nije hteo ma ni da zavergla,mrtav....ja punio AKU,misleci mozda ajd on...
Na kraju,malo cukanja po anlaseru i bendixu tj automatu i sad eno pali kao zmaj,na dva vergla vr-vr dvaput okrene klipnjacu i pali...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Mitke Sre 09 Jan 2019, 14:46

MA sa drcnim majstorcninama ja to resavam na drugaciji nacin, bilo je situacija svakakvih, a posto sam i ja po prirodi zivcan i sa kratkim fitiljem, onda paze kako se ponasaju. Ovaj je sve samo ne drcan, a inace kucni prijatelj, legenda covek, i samo njemu sam mogao da odvezem auto u 12 uvece. A svog keca iako volim kao majka ludu cerku, bilo je situacija gde sam bio resen da mu dodjem glave, al se nekako namestalo da mi se nije dalo. A posle kad se ohladim, onda mu oprostim sve Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Marko55A Sre 09 Jan 2019, 14:51

Jednom mi se pojavilo vise kvarova istovremeno, prvo je poceo da se gasi na svakoj nizbrdici dok je na leru, a par dana posle toga je poceo tesko da vergla kao da je prazna baterija.
Kada sam izdvojio jedan slobodan dan posle dosta guranja da bi upalio, krenuo sam redom sa eliminisanjem problema jedan po jedan, prvo sam proverio pumpu pa rasklopio karburator koji nije otvaran jos od 86. Primetio sa u kazancetu mulja kao u soljici kafe i sve to ocistio, zatim je ostalo paljene koje je platinsko i bilo u veoma losem stanju i nakraju da bi opet palio na kljuc ocistio alnaser i dosuo destilovanu vodu u bateriju.
Rezultat je bio da sam sve probleme resio, a yugo je palio za pola sekunde i isau sigurno duplo bolje.
Mislim da svaki majstor koji nemoze odjednom da nadje kvar treba prvo da proba resi ono sto misli da jeste, a da naplati ono sto zapravo i jeste kvar, nista neznaci majstor koji pet sati trazi kvar, za 10 minuta uradi, a naplati sest sati rada. Posle kaze ja sam to kvalitetnije odradio pa je zato i skuplje.
Marko55A
Marko55A
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 23
Lokacija : Požega
Datum upisa : 06.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Sre 09 Jan 2019, 17:19

Mitke tako sam i planirao doduse kapa,kablovi i svecice su menjane pre oko 2500 km ali svakako treba zameniti nije neki trosak koliku zaejbanciju mi pravi..Razvodnu kapu imam kao i kablove i svecice uvek u gepeku u rezervi zajedno sa osiguracima to mi dodje nekako kao obavezna oprema,razmisljao sam da uzmem nov razvodnik,bobinu,komutator i taj raspali kabl komutatora kao i filter goriva i pumpu goriva..E sad razvodnik ne bi trebao nov da bude vise od 4500,bobina nova oko 1500,komutator isto 1500 kabl ne znam koliko kosta,filter goriva ne bi trebao biti vise od 400 din i pumpa ne vise od 1800-2000 maks,ispravite me ako gresim oko cena.. Sad ne znam koliko bi mi majstor uzeo za sve ovo Doh
Sumnjam da je karburator zato sto je pre 2500km odradjena generalka pa je tom prilikom ciscen i podesen..

P.S jel znate nekog dobrog majstora koji pritom i slepa Sremcica,Zeleznik,Mostanica,eventualno Vidikovac?Ovaj moj nikako da dodje veli ima puno posla al sve mi se cini da mu se ne radi bas moja zelena azdaha...
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Sre 09 Jan 2019, 20:10

cvele101 ::Mitke tako sam i planirao doduse kapa,kablovi i svecice su menjane pre oko 2500 km

Ovo ne mora nista da znaci,nazalost...
cvele101 ::ali svakako treba zameniti nije neki trosak
ume da bude itekako  Very Happy

cvele101 ::E sad razvodnik ne bi trebao nov da bude vise od 4500

Uzeo ja,sa razvodnom kapom i rukom,2500 Smile

za sve ovo ti ne treba majstor,bolje kreni sam da cackas i pitaj ovde,bar ce auto na kraju da radi ispravno Zastava Forum
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od cvele101 Sre 09 Jan 2019, 20:28

Pazi znam da ne treba ali problem je sledeci auto je stao na ulici doduse parkirao sam ga nije to daleko od mene na nekih 5 min al nema sanse sad to tamo da menjam,moram prvo da ga sklonim,ako majstor ne dodje sutra onda cu da ga prebacim kod tog prijatelja pa cemo jedno po jedno da kupujemo i resavamo..

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=37245
http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=37246

Koji od ova dva?Naravno polovni bi ispao mnogo jeftinije tipa ovako nesto mada ne znam koliko je po vama to dobro posto je polovno?

https://www.halooglasi.com/polovni-delovi/auto-elektrika-i-elektronika-delovi/zastava-101-yugo-elektronsko-paljenje/3615393
cvele101
cvele101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 46
Godina : 26
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sultan Sre 09 Jan 2019, 20:36

Jugota ti je u pravu,sve sto si naveo mozes sam da demontirash/montirash...
Komsinica zvala vodoinstalatera da joj zameni vodokotlic,uzeo joj 5k din. Da sam joj ja namestio nov,kostalo bi je soljicu kafe.
Tako i ti,da placas majstora za te trice,ces platis vise nego sto novi delovi kostaju,jbg...
A ovako,samo ispratis kako je montirano,pri demontazi,i isto tako namontiras novo...
A drugari ce ti svi priteci u pomoc ako negde zaskripi.
Samo pre kupovine delova,mozda da prostudiras po forumu sta od tih novih delova tj proizvodjaca valja.
Ako sve vec znas...onda naklon sesir i samo zasuci rukave...bice bolje montirano nego da skarabudzi neka tamo majstorchuga...jedino ako je prijatelj onda druga prica.

@Mitke
Izvini za majstora,onda ima logike,jer je kucevni prijatelj i extra laf,al opet,da se dize stangla na nemocnog nenaoruzanog Keca...
A prodje nas sve posle ,ipak volimo mi nase Zastave takve kakve su.
Evo na primer ja juce upalio Yuga,pustio grejanje,dok sam malo raskrcio oko mesta gde cu ga parkirati,ono na krovu nema snega,a stakla sva bez leda i suva...kad se motor ugrejao posle mozda 10 min malko jace,postigao radnu temp,vec na kratko prozujao ventilator hladnjaka...
Doslo mi oma da teram kod vulkanizera,al covek nije radio to znam...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od jugota Sre 09 Jan 2019, 21:11


Nijedan,ovo su ti platinasi Smile ... istina,komutator te vise ne bi mucio.



ovakav ti treba,gledaj samo da bude Cajavec,preretki su slucajevi da to crkne... ovo ti inace prodaje nas clan Laki,vise nego povoljno.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Mitke Sre 09 Jan 2019, 22:35

@ Sultan, pa brate kad on nadje da silji patku na meni, dzabe mu sto ga volim. Very Happy

Cvele, ja imam majstora, malo ispod vidikovca, ali kod njega mora da se zakaze, jer covek bukvalno glavu iz kanala ne vadi. A kao sto rekoh, ako negde zapne, tu smo, ja sam u Rakovici. Vici da se pomogne.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zastava 101 Nije htela da upali? - Page 4 Empty Re: Zastava 101 Nije htela da upali?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu