par pocetnickih pitanja

3 posters

Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty par pocetnickih pitanja

Počalji od ljuti Pon 12 Jun 2017, 11:24

evo imam par pitanja za pocetak,naravno posto sam teski pocetnik pitanja ce mozda djelovati glupo,ali ajd.
a i da ne otvaram za svako pitanje posebno temu,nekako neka ta moja pitanja budu ovdje na gomili.
prvo ne radi iza za zadnje staklo ona posuda sto baca vodu. nasao sam za prednje staklo kako i gdje baca,znaci na rucici na volanu i kad je pomjerim kao prema sebi cujem motoric kako radi i baca vodu,ali za zadnji ne cujem nista.
jedva sam i nasao kako se pali zadnji brisac,tamo na onom prekidacu koji je lijevo od volana,pa sam nekako mislio da se i na taj prekidac nekako i pali da baca vodu,ali nista nisam nasao niti cujem motoric da radi kad bilo sta pritiskam. znaci pitanje je dali se na taj prekidac,koji se nalazi lijevo od volana i na kojem se pali zadnji brisac,da li se i na njega pali da iza baca vodu ili na nesto drugo mozda? ili je mozda ta zadnja posuda crkla,odnosno da na njoj ne radi onaj motoric?
rucna kocnica bas nesto i ne hvata,bivsi vlasnik je mjenjao ali kao treba je dotezati,po pretpostavljam kako ide,ali sam htio vidjeti kakve su zadnje pakne,ali posto nikad nisam skidao felgu kod auta,pa rekoh da pitam ima li tu sta posebno,ili je lako skinuti taj dobos da bih vidio pakne?

ljuti
ljuti
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 657
Godina : 33
Lokacija : kostajnica
Datum upisa : 11.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty Re: par pocetnickih pitanja

Počalji od Milos55 Pon 12 Jun 2017, 15:23

Pretpostavljam da imaš stari tip prekidača po avataru. Da bi ti i nazad radilo pranje treba samo još "jače" da pritisneš prekidač na koji pališ zadnji brisač (isto kao kao prekidač za svetla, i taj za zadnji brisač ima 2 pozicije). Ako neće proveri da se nije neka žica prekinula... Što se paknova tiče, treba da skineš točak, i prosto otvoriš doboš da bi video paknove...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty Re: par pocetnickih pitanja

Počalji od ljuti Pon 12 Jun 2017, 15:27

aaa jasno mi je,da taj stari tip prekidaca je u pitanju,stisnem ja njega i do kraja,ali se zadnji brisac dosta uspori i nigdje ne ide voda niti cujem da radi motoric. a iza sam gledao na posudi,ima crijevo i zice koje su spojene na motoric.
hvala za info
ljuti
ljuti
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 657
Godina : 33
Lokacija : kostajnica
Datum upisa : 11.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty Re: par pocetnickih pitanja

Počalji od ZAC Pon 12 Jun 2017, 15:37

Kolega Milos ti rece da dobos prosto otvoris...nije bas tako prosto ako nisi do sada radio....
Moras odvrnuti dva zavrtnja M8 jedan je obican sa OK glavom a rugi pored sestougaone glave ima "spic" ...trn za lakse montiranje felne.
Kada odvrnes ta dva zavrtnja dobos se skida, ali je moguce da je zapekao oko glavcine pa ga je potrebno udariti cekicem po obodu....pak je moguce i da su paknovi u nejmu zaglavlejni ako je dobos potrosen....tada je malo zeznuto ako nemas iskustva.

Sto se tice zadnje prskalice, pumpica cesto zariba, pa je potrebno skinuti je i otvoriti...ocistiti od korozije i podmazati je..isto tako i zameniti semering koji sprecava da voda udje pored osovine radnog kola u elektro motor.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty Re: par pocetnickih pitanja

Počalji od ljuti Pon 12 Jun 2017, 15:58

a nisam nikad skidao dobos,zato me je zanimalo da li bih ja to mogao skinuti da vidim stanje paknova a i samoga dobosa. probati cu pa da vidim kako ide i da li mi ide to
ljuti
ljuti
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 657
Godina : 33
Lokacija : kostajnica
Datum upisa : 11.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty Re: par pocetnickih pitanja

Počalji od ZAC Pon 12 Jun 2017, 16:03

E to, moze da ide glatko a moze i da zapne..ako zapne zovi u pomoc nekoga iskusnijeg. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

par pocetnickih pitanja Empty Re: par pocetnickih pitanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu