Par pitanja

+7
Zuty
Nikola I.
jollyjumper
boravirus
Milos
pancevac
Maki187
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Par pitanja Empty Par pitanja

Počalji od Maki187 Pet 27 Nov 2015, 16:48

Pozdrav,

Nisam na internetu uspeo da nadjem nista o ovome sto me interesuje, pa ako nije problem pitao bih ovde.
Kupio sam danas zastavu 128, iz 1989.

Pre svega interesuje me, kuda da provucem sajlu za otvaranje haube, nasao sam mali otvor odmah iznad rucice, gurao sam sajlu unutra, ali ne vidim da nigde izvire spolja, ovo mi je stvarno sto pre da odradim, jer haubu moze da mi otvori bilo ko, spolja, jer sajla je namestena tako da viri napolje.

Ujedno da li znate nekog mehanicara na novom beogradu koj me nebi odrao, imam nekoliko pitanja oko motora, jer mi neke stvari bas i ne izgledaju ok, pa bih da ih razresim, a i par stvarcica da sredi.

Interesuje me isto kako da proverim da li imam antifriz, i gde ga tacno i sipam ako nemam.
I sto se tice menjaca, skinuo sam onu gumu unutra bacio pogled, pa me interesuje, treba li taj deo na slici da bude podmazan ?  Izgleda mi dosta suvo, pa bolje da pitam.

Par pitanja 311x6qa

Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od pancevac Pet 27 Nov 2015, 17:05

cao druze,antifriz proveri preko prelivne posude od hladnjaka.malo izvuci sa spricom i stavi u zamrzivac u casu od jogurta ako nezaledi drzace do -20.sto se tice poluge menjaca mozes malo masti da stavis ulje nikako.ako radi dobro nista nediraj

pancevac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : pancevo
Datum upisa : 25.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Milos Pet 27 Nov 2015, 17:25

Pozdrav druze, dobrodosao na forum Smile
Posto je Zastava iz '89 godine, stari tip hladnjaka je u pitanju. Nivo tecnosti proveri u prelivnoj posudi, isto tako i baci pogled kroz otvor hladnjaka da li ima tecnosti. Trebalo bi da bude negde prvi vrhu, ne skroz do cepa ali pri vrhu.
Za sajlu necu da siguram posto ne znam kako je kod Osmice ali na Jugu kada sam provlacio, iza rucice za otvaranje ima rupa, u motornom prostoru iza motora brisaca je drugi otvor, kroz njih sam provukao i na levom kosu ima ''zabica'' u koje se gurne sajla da bi stajala na mestu.
Kugla menjaca treba da bude podmazana, stavi malo masti jer ako je suvo, vece su sanse da ce se pojesti plastika na kugli i dobices lufta u salterici.
Nekog dobrog mehanicara na Novom Beogradu ne znam ali mozes slobodno postaviti pitanja ovde, sigurno ce se naci neko ko zna odgovor ili makar da da sugestiju Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od boravirus Pet 27 Nov 2015, 19:39

Rezolucija nije najbolja, imam PDF knjigu Z 101 - 128 radioničko uputstvo iz 1975 godine, ali ne znam kako da bude dostupna svima. Veličina fajla je 48,9 MB
Ako ovo može da pomogne biće mi drago.

Par pitanja Hauba_128_101

Par pitanja Sklop_haube

boravirus
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Godina : 62
Lokacija : Beograd - Vračar
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od jollyjumper Pet 27 Nov 2015, 22:44

Ako ti i dalje nije jasno gde prolazi sajla, uslikam sutra po danu da vidis.

Licno bi ti savetovao da zamenis antifriz, nije skupo i nikada ne mozes da garantujes da je taj neko sipao destilovanu vodu, vec obicnu.
Prelivna posuda (posuda za vodu) je ona jajastog oblika, na njoj spolja imas min i max oznake, mozes da sipas da bude negde na sredini izmedju te dve linije ili mozda malo preko pola.
Obavezno stavi masti na kuglu sa slike, kao sto su ti rekli, malo saltaj pa ako treba dodaj.
Moj savet ti je da obavezno proveris manzetne i odradis servis (nije skupo, ali cuva auto), kaiseve, ulje, filtere, svecice zamenis i miran si.
Takodje proveris i ima li dovoljno ulja u menjacu i kocnicama (mala cetvrtasta posudica sa dve zice na poklopcu, ako si pri parama zamenis i to ulje kod majstora i ulje u menjacu, mada ni to nije nesto preskupo).
I da proveris plocice, pakne i diskove kao i trap, kad vec ides kod majstora. Gumeni delovi propadaju.
Kad sve ovo odradis i zamenis sta treba, miran si, sa tim da mali servis radis svake godine.
Ako ti nesto nije jasno, pitaj, a ja moggu da ti postavim link uputstva za odrzavanje vozila i da znas posle sta se na koliko km ili na koji vremenski period menja.
Redovno odrzavanje i vozice te taj auto vecno. Wink

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Pet 27 Nov 2015, 23:51

I ja isto savetujem kao kolega Jolly... Very Happy Pored "velikog" servisa vrlo je vazno pregledati i trap i kocnice pogotovo. Da se zamene potrosni delovi i ono sto je dotrajalo je ulaganje od nekih max 100 eura, ali garantovace neku sigurnost u saobracaju. Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Maki187 Sub 28 Nov 2015, 03:55

Hvala svima na odgovorima izvinjavam se ako imam glupih pitanja..
Pokusacu da vidim ovih dana po danu kuda tacno prolazi sajla, jer je vec bilo mracno kad sam pokusavao da namestim. Za trap mi je vlasnik odmah rekao da treba da odradim i da je to oko 1500 din.
Sto se tice antifriza, da li bih trebao da ispustim svu prethodnu tecnost, ili samo da dolijem na postojece, pretpostavljam da sve ispustam ?

Sto se tice velikog i malog servisa, koliko to dodje i sta sve obuhvata, nasao sam samo ovo sto se toga tice

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43628

Inace, danas, eto prvi dan kako sam uzeo auto, bio mi je veoma baksuzan, crko je izgleda alternator, svuko skoro ceo akumulator, i stade mi po kisi na sred starog savskog mosta na tramvajskim sinama, nece ni da zavergla (pretpostavljam da je alternator, jer su mi 10 min pre toga stali brisaci, a grejanje je moglo da se cuje kako se stisava i pojacava, koje sam naravno ugasio, u nadi da ce brisaci proraditi).

Iskreno, prvi susret sa zastavom mi je veoma razocaravajuci, iako sam ih oduvek voleo i kao klianc se igrao oko njih.

Jos jedno pitanje, mogu li da Vam slikam neke stvari kod motora, koje mi jednostavno nisu jasne uopste, usisnik na jedom delu ko da uopste nije povezan sa motorom.
I citao sam na netu neku uputstvo koje kaze da onaj kao sundjer zimi treba da bude okrenut tako da zatvori usisnik sa prednje strane, a leti obrnuto.

Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Sub 28 Nov 2015, 09:54

Sto se tice antifriza ako si resio da ga promenis, onda se stari ispusta, a ako si resio samo da "pojacas" dolivanjem onda pozeljno bi bilo da budu istih karakteristika, jer u pojedinim slucajevima mesanje razlicitih izaziva razne hemiske reakcije... Wink Sto se struje i alternatora tice to bi trebalo najbolje kod nekog strucnjaka da pogledas koji poseduje odgovarajuce uredjaje za proveru istih. Oko motora to jest sve ispod haube, sto neznas staje i cemu sluzi pitaj slobodno, a sto se tice usisnika nemoguce da nije povezan sa motorom Wink ako sam ja razumeo pa mislis na kuciste filtera vazduha, ako posedujes kuciste sa rucicom, povuci je skroz u desno, a ako je noviji tip onda skini poklopac i pregradni deo postavi ispred ulaza haldnog vazduha.

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Milos Sub 28 Nov 2015, 10:58

Antifriz zameni, bolje nego da cackas mecku i da rizikujes sa nekim koji je dotrajao i kome se tacka mrznjenja spusila blize nuli. Ako nisi pri parama da zamenis to odmah, mozes otici kod nekog mehanicara ili bilo koga ko ima taj aparat, da izmeris do koje temperature taj sadasnji moze da izdrzi.
Za struju, ako neces sam da cackas, mogu da ti predlozim dobrog elektricara koji je na Novom Beogradu. Da ne bude neka reklama, javi mi se na pp ako hoces Smile
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Sub 28 Nov 2015, 12:35

Uredjaj za merenje tacke mrznjenja ima da se kupi, kosta 500 dinara...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od jollyjumper Sub 28 Nov 2015, 14:33

Mozes da slikas, to crevo, siroko...ja godinama vozio bez njega, sluzi zimi da vuce topao vazduh u usis. Da to sto si citao na netu je tacno, ali ne radi bez tog creva koje ti fali. Nije ono skupo, ali mislim da ti nije nesto ni kljucno. Mozda ti je regler crkao ili se olabavio/los kais na alternatoru.
Sto se tice servisa, napisao sam ti gore sta sve da menjas. Wink

Antifriz mislim da ne izadnje vise od 400. da zamenis komplet (antifriz +voda).

Evo ti tehnicko uputstvo, tu imas odgovore na sva pitanja, samo procitaj. Kada budes izmenjao sve sto sam ti rekao, zapises kilometrazu, redovno odrzavas i uzivas u autu, onda mozes da kupujes felne, sredjujes sitnice, vozis se i postaje zanimljiv hobi. Smile

http://74garage.pe.hu/prodavnica/literatura/zastava-teh-uputstvo/

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Maki187 Ned 29 Nov 2015, 06:24

Hvala svima, videcu onda ovih dana da zamenim antifriz, mada stim da su najavili temperaturu iznad 10 stepeni, videcu prvo na otpadu da nadjem retrovizore, migavce i sl, kao i zimske gume, jer bez toga tesko da mogu.

da, na kuciste filtera vazduha, nasao sam u ispod haube i u zabacenom delu crevo koje pretpostavljam da povezuje to sto treba da se poveze.
Sto se tice prethodnog pitanja oko otvaranja haube, reseno, nije nesto idealno (upotrebio sam staru sajlu od bajsa), ali se sad barem otvara iznutra, a ne spolja.

Sto se tice alternatora, danas posle posla sam bajsem otisao i zagledao unutra i sl, jes da je bilo 2 ujutro ali mi cefne u glavi i pozajmim akumulator od nuznog svetla u zgradi, odem, i uspem da upalim auto, otkacio sam ga sa akumulatora, svetla su idalje radila, a brisaci su se mozda na sekund makli i opet stali. (Auto mi se posle gasio kad god bih stao ako nebih dodavao gas, no barem je radio za promenu).
Glavno, cim su svetla radila, znaci da alternator radi, i za to vreme auto nije bio prikacen na akumulator.
Pa me sad interesuje, stim da brisaci nisu hteli da rade, da li bi to svakako znacilo da alternator stvara premalo struje ?
Javio sam se milosu u vezi elektricara, mada bi svakako bolje bilo znati to od Vas pre nego sto odem.
"porucio" sam to teh. uputstvo, pretpostavljam da samo admin sajta treba da odobri i posalje link za download.

Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Ned 29 Nov 2015, 12:21

Pa antifriz promeni dok je koliko toliko toplo, Very Happy da spremno docekas hladne dane, jer posle na -10 veoma je nezgodno bilo sta raditi oko auta... Sto se tice zimskih guma ne bih ti savetovao da uzimas na otpadu, ali ako nisi u drugacioj mogucnosti, dobro pazi sta uzimas... I vise nikad ne skidaj akumulator dok motor radi! nece ici

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Zuty Ned 29 Nov 2015, 12:30

Nikola I. ::Uredjaj za merenje tacke mrznjenja ima da se kupi, kosta 500 dinara...

Nije to pravi uredjaj za merenje tacke smrzavanja...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Ned 29 Nov 2015, 14:11

Koji jos postoje?

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od jollyjumper Ned 29 Nov 2015, 15:31

Maki187 ::Hvala svima, videcu onda ovih dana da zamenim antifriz, mada stim da su najavili temperaturu iznad 10 stepeni, videcu prvo na otpadu da nadjem retrovizore, migavce i sl, kao i zimske gume, jer bez toga tesko da mogu.

da, na kuciste filtera vazduha, nasao sam u ispod haube i u zabacenom delu crevo koje pretpostavljam da povezuje to sto treba da se poveze.
Sto se tice prethodnog pitanja oko otvaranja haube, reseno, nije nesto idealno (upotrebio sam staru sajlu od bajsa), ali se sad barem otvara iznutra, a ne spolja.

Sto se tice alternatora, danas posle posla sam bajsem otisao i zagledao unutra i sl, jes da je bilo 2 ujutro ali mi cefne u glavi i pozajmim akumulator od nuznog svetla u zgradi, odem, i uspem da upalim auto, otkacio sam ga sa akumulatora, svetla su idalje radila, a brisaci su se mozda na sekund makli i opet stali. (Auto mi se posle gasio kad god bih stao ako nebih dodavao gas, no barem je radio za promenu).
Glavno, cim su svetla radila, znaci da alternator radi, i za to vreme auto nije bio prikacen na akumulator.
Pa me sad interesuje, stim da brisaci nisu hteli da rade, da li bi to svakako znacilo da alternator stvara premalo struje ?
Javio sam se milosu u vezi elektricara, mada bi svakako bolje bilo znati to od Vas pre nego sto odem.
"porucio" sam to teh. uputstvo, pretpostavljam da samo admin sajta treba da odobri i posalje link za download.

Regler ili kais su losi, verovatno se olabavio kais...on ti nije skup za zamenu. Imao sam ja problema sa Jugom da mi se cesto olabavi kais, dok kod 128, kako namestim i zategnem, tako stoji. Ako cvili dok radi auto, onda sigurno znaci da je taj kais los.
Ovo za crevo nisam najbolje razumeo...najlakse je ako postavis sliku, pada prelistaj uputstvo i bice ti sve jasno. Wink
Postavicu ja uskoro jos neka uputstva tamo na sajt. Cheers

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Maki187 Pon 30 Nov 2015, 03:15

Par pitanja OxSHe

Evo nasta mislim, da li to trebam da spojim, i koja ce biti razlika ako to uradim ?

https://zafc.forumsr.com/t2186-iberlauf

Citam ovo vec neko vreme, i pitam se da li je to to ?

Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od boravirus Pon 30 Nov 2015, 09:51

Tu treba da stoji fleksibilna cev kojom se dovodi topao vazduh sa izduvne grane u kućište filtera za vazduh u zimskom periodu. Ako nemaš plin, trebalo bi da imaš tu cevku i zatvoren dovod hladnog vazduha na poklopcu kućišta filtera. Inače, to nema veze sa iberlaufom.

boravirus
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Godina : 62
Lokacija : Beograd - Vračar
Datum upisa : 18.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od jollyjumper Pon 30 Nov 2015, 15:06

Znam da si na to mislio, bio bi lepo da bude spojeno, mada ja tako vozio godinama, nikakvih problema nisam imao. Pisao sam ti i za to...nije ti skupo to crevo. A imas i sliku u uputstvu koje sam postavio.
Iberlauf je tanko crevo oko 2cm precnika, koje ide iz motora sa prednje stane i ili je izvuceno ispod auta (verovatnije) ili je ubaceno u kuciste filtera vazduha.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Maki187 Uto 01 Dec 2015, 18:15

Otisao sam danas kod elektricara da vidim zasto imam tih problema kojih imam, ispitao mi je alternator, puni, akumulator je mrtav, mada je uspeo malo da se dopuni dok sam ga vozio, no ono sto nisam ocekivao, kad sam ga doterao kod njega, posle svega 10 min voznje, bacao je antifriz na sve strane, kao i vodu iz hladnjaka, skroz je prokuvao.
Nisam primetio da se ventilator hladnjaka okrece u tom trenutku, pa samim tim ocigledno da je crko.
Poceo je i da mi izbija osigurac za brisace, migavce i ventilaciju (tj to je taj jedan osigurac).
Pretpostavljam da je to zato sto su se pregreejali motori brisaca, jer je motor brisaca bio skroz upetljan u zice od alarma (koj je otkacen), pa mi je elektricar isekao sve to da ih oslobodi. Bacio je onako pogled, ne znam iskreno ni sam sta je rekao, rekao je da su sprzene instalacije, mada, sve u autu radi kad je prespojio srafcigerom osigurac (kako bi mi vratio brisace gde treba), i rekao je ok je.
U jednom trenutku kad se vec malo ohladio poceo je da se cuje neki zvuk, spomene mi covek da mi je verovatno blok motora otisao.

Iskreno, ne znam sta da radim sa ovim autom, najradije bih ga prodao i dao nov akumulator uz njega, ali nema sanse da povratim pare koje sam na njega bacio kupovinom, dadoh 350 eur Unsure Sad
A sta drugo, ovce su za sisanje dok ih ima, to je kad se ne razumem...


Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Uto 01 Dec 2015, 19:28

Taj koji ti je tog keca prodao zeznuo te je dobro... Sad  U stvari, drugar, trebao si da pazis sta kupujes ili da si poveo sa sobom nekog mehanicara da ga proveri pre kupovine... Ali sada sta je tu je i ja sam se mozda malo zeznuo pa sam ipak odlucio da nastavim da ga vozim... Ako se i ti tako odlucis, moras sve jedno po jedno da sredjujes i da spremis brdo para...
E sada sto je prokuvao, jer se ventilator nije upalio moze da bude zbog termo prekidaca ili nekog problema u instalaciji... Sto se tice bloka, postoji sansa da nije ostecen, vec (sto se u tim slucajevima gotovo sigurno desava) da je pukla glava motora...
Jer je ranije pre tog defekta pravio pritisak u sistemu i jer si pogledao ulje u motoru dali je pomesao?

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Maki187 Uto 01 Dec 2015, 19:47

Gledao sam ulje, bilo ga je dovoljno ako na to mislis.
Elektricar mi je rekao to da neki pritisak stvara, culo se. Rekao je daj e vrlo moguce da je termostat otisao, sad to mogu da proverim ako premostim ventilator direktno na akumulator ?
Inace kad je prokuvao, nije skoro uopste dimio, ali je izbacivao antifriz i vodu na cepu hladnjaka.
Posle smo ga upalili i odvezao sam ga kuci, idalje vruceg, no kad sam stao na parking kod mene, nije izbacivao vodu, ali je bio vreo.

EDIT: Jedno pitanje, posto jos nisam potpisao kupoprodajni ugovor, a kod mene je polisa osiguranja i saobracajna, da li postoji mogucnsot da jednsotavno kazem coveku da necu da potpisem ugovor dok ne vrati pare/proda ga za iste ili ?
Mislim ne moze tipa da priajvi auto kao ukraden, ipak sam mu dao kes i dobio saobracajnu i polisu ?

Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Nikola I. Uto 01 Dec 2015, 20:07

Za ulje pitam da bi utvrdio da li je pomesao, jer ako je svetlo-braon ili bele boje pritom i povecan nivo, onda sledi otvaranje motora...
Ako je crko termo prekidac, ispravnost ventilatora mozes proveriti tako sto ces dovesti struju sa akumulatora... Termostat je drugo, njega proveri posle najbolje zameni ali prvo odkloni sumnju sa prekidaca... Wink  
Sto se tice vracanja kola, pozovi ga i lepo mu objasni koje probleme imas, ako je precutao prilikom prodaje to mu napomeni i trazi pare nazad, ali ne verujem da ce na to pristati...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Milos Uto 01 Dec 2015, 20:14

Nikola misli na to da li se ulje pomesalo sa vodom. Pogledaj u prelivnoj posudi i hladnjaku kakve je boje antifriz, da li je cisto ili je malo gusce, boja nes kafe. Ako je pomesao, onda je ili pukla glava ili izgoreo dihtung glave. Ako je dihtung glave, skines i stavis drugi. Ako je glava, onda mora druga.
Termostat je bimetal koji se siri pod dejstvom toplote rashladne tecnosti i otvara prolaz ka hladnjaku, ne mozes to testirati nikako pomocu ventilatora i akumulatora. Kada motor dostigne radnu temperaturu, ispipaj creva koja idu u termostat, oba treba da budu topla sto znaci da termostat otvara uredno. Ako je jedno hladno a drugo toplo, onda je zaglavio u zatvorenom polozaju. Termoprekidac ako je crkao, uopste nece paliti ventilator i predpostavljam da je on krivac za tvoj problem.

Ne znam bas kako idu te birokratske stvari ali po nekoj mojoj logici, ti nemas nikakav dokaz da je auto tvoj, da i ga kupio i da ga vozis uz ovlascenje vlasnika tako da on komotno moze da prijavi ukradeno vozilo. Mislim da ti da teorija o vracanju auta nece bas ici. Moj predlog ti je da odes kod nekog majstora koji se razume u Zastave, po mogucnosti nekog koga dobro znas i ko nece da te zezne, da ti on lepo kaze vrednost auto, sta je potrebno od ulaganja i koliko je to novca uglavnom. Na kraju ces imati sliku sta da radis, sredjivanje ili bacanje.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Maki187 Uto 01 Dec 2015, 20:46

Znaci da da proverim samo boju ulja ?
to cu videti onda sutra po danu da obavim, kao i da proverim creva koja si mi rekao.
Ventilator se uopste nije ni upalio, zato sam hteo da proverim dal i uopste radi preko akumulatora kad ga spojim.

Ne znam kakav skot trebas da budes da nekom uvalis govno od vozila koje ni prvi dan ne izdrzi.

Maki187
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Datum upisa : 27.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Par pitanja Empty Re: Par pitanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu