sat od specijala na efija

+10
dimmu
yugo powered by lancia
tempo gti
slobokv88
VPetar
junior45
Alex
jollyjumper
YUgisa
vilotic.sabac
14 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

sat od specijala na efija - Page 3 Empty Re: sat od specijala na efija

Počalji od ZAC Čet 11 Okt 2018, 23:53

Ma znam Sultan, i ja sam se nekada tak oigrao...ali nisam nikada budzio nesto isecene i sj..ano , i to jos kupljeno...a ono iseceno ne vredi ni 20 dinara ...kada ne valja.
Ja sam recimo instrument tablu na Trabantu presvlacio tankim sundjerom i skojom, zato sto je fabricki bila limena i samo ofarbana mat bojom, ali to je nesto drugo, to je poboljasnej a ne budziti tablu kojoj fali vise od 50% delova.... Meni takve budzevine stoje kao piletu sise...kao i onaj Jugo od tog gospodina, koji pravio avion....je ako me shvatate..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sat od specijala na efija - Page 3 Empty Re: sat od specijala na efija

Počalji od Sultan Pet 12 Okt 2018, 07:59

A dobro,za te kokpit fore i ja se slazem,ipak sam za varijantu da ostane koliko toliko u sferi fabrickih proizvoda koji su korisceni za vozila jedne fabrike vozila...

Ali ....Sta sad da se radi...prvo,mislim da je teze naci cajgere od Specijala,jer je potraznja velika a nije ih puno napravljeno u odnosu na one obicne cajgere... Mada bi meni vise odgovarala skala 0-160 ,samo sto ta nema mesta za satic za gorivo.....
Jer koliko znam,moraju se upariti km sat i pinjon,da bi km sat pokazivao tacno...ako nije funkcionalan vec je tu samo estetike radi,onda YugoLanciaBoy ( YLB)  tek tada nije izvrsio povereni mu zadatak od strane samoga sebe ...

Ali da dusu ne gresimo,ja mislim da je ispalo skroz kulturno,jer,nije sad ne znam kakva bud3evina,ipak je to km sat koji je koriscen u Zastavinim vozilima,plus,stvarno izgleda bolje i mocnije od orgije cajgera,plus jos jaci utisak ostavlja nako loodo osvetljen.
A za skrndeljisanje/ skrnavljenje sata od pozadi ,to je kriv neko drugi...e sad posto je to iza,pa se ne vidi,a ako moze da se prelemi opravi,dovede u priblizno fabricko stanje,a siguran sam da moze,postoje servisi za cajgere,kad izgori ploca,oni je zamene ili je naprave, a ko je vican moze i sam da je napravi u kucnoj radinosti..malo selaka ili dobar marker za stamp plocice ,neka kiselina da izujeda nepotreban bakar, i sam gu napravis plocu,prelepis zastitnom folijom, nadomestis taj deo sto fali,sa komadom napravljene plocice,lepo osmirglas poravnas tu gde je polomljeno,razbusis sa 1mm burgijicom rupice i spojis dva dela plocice,orgije i tu novu sto fali,sa kratkospojnicima,lepo prelemis,dodas dzek,da pase za komplet Yugove dzekove,dva izvoda dodatna tj buksne iskoristis kako je i fabricki namenjeno....ono,moze mozda da se doda jos po nesto po zelji...
Sve moze.
U celoj prici,osnovno je,da YLB-a nije neko prevario za kintu,jer ako jeste a YLB kaze da je znao sta kupuje.e u tem slucaju...

krsto  al na kub

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu