Paljenje-problem

+2
ZAC
KISSME
6 posters

Ići dole

Paljenje-problem Empty Paljenje-problem

Počalji od KISSME Pon 17 Avg 2015, 20:24

Da li zna neko ko ima stroboskop u blizini batajnice zemuna banovaca ugrinovaca itd.???.. da mi nastima paljenje posto se dva dana cimam do posla i nazad u simanovcima na jedvite jade. razvodnik namesten zategnut ruka gleda na prvu svecicu,ubacio u 4 brzinu pomerio na 12 sati reper samo nemogu da nadjem crvenu ili zelenu tacku(kirnovana) na zamajcu..... A i nebi da cackam vise bolje da platim 1000din (ko zna to i radio je ranije to zavrsi za 20 min). hvala
KISSME
KISSME
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 36
Lokacija : Batajnica
Datum upisa : 16.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od ZAC Pon 17 Avg 2015, 21:55

Imam ja stroboskop....

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Tatamata Pon 17 Avg 2015, 21:58

upalis auto da se zagreje na radnu temperaturu i onda kad je na leru okreces razvodnik na ranije i tamo gde dobije najvise obrataja tu ti je nula onda samo malko vratis unazad i to ti je to ne treba ti stroboskop
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Zuty Pon 17 Avg 2015, 22:36

To kako si opisao i reko da je 0, po mojoj slobodnoj proceni bi tu bilo oko 20 stepeni, a ne 0...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Vladislav Pon 17 Avg 2015, 23:15

U pravu je zuti. Lepo uzmi sedi u auto, olabavi razvodnik i okreci ga tj. podesavaj sve dok ne nestanu detonacije (metalan zvuk dok ubrzavas, neki ga pogresno tumace kao zveketanje ventila) onda si nastelovao, stegni razvodnik i to je to.
Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Tatamata Pon 17 Avg 2015, 23:17

KAD SAM REKAO NULA MISLIO SAM DA TU STANE JER PREKO TOGA IDU DETONACIJE

Nemoj pisati velikim slovima posto se to smatra vikanjem. Milos
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Vladislav Pon 17 Avg 2015, 23:55

Vladislav
Vladislav
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 178
Godina : 31
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 26.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Zuty Uto 18 Avg 2015, 07:47

ThumsUp
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Tatamata Uto 18 Avg 2015, 09:53

Jedino ako castis Cool
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od KISSME Uto 18 Avg 2015, 16:36

to smo i uradili zagrejo ga dok nije upalio ventilator(vrteli razvodnik levo desno polako gde krene da ga gasi mi vratimo u kontra smeru i polako okrecemo dok nije dobio uravnotezen rad) radi lepo u leru na hiljadarku  al cim stisnem gas ima onako produbljen zvuk i dize obrtaje ali ne toliko brzo koliko bi trebalo ubacim u prvu odma vidim razliku prima obrtaje al nece preko 4000 posto mu treba skoro 10 sekundi u 1 brzini da navuce,i tako 2 brzina  i svaka sledeca sve sporije ubrzava sto je normalno ali preko 70 nece,oce al jos toliku pistu da ga testiram nemam Smile



zvuk vise cujem na loncu i auspuhu bruji i povecava se brujanje kako dodajem gas  nego od motora, doduse auspuh od izduvne  sa sve loncem je rucno radjen pa ima taj kako da kazem brujeci zvuk ali sa rezanjem ovo sad je samo brujanje....


Sad ko sto kaze vladislav kaze metalan zvuk,ja kazem brujanje dal  je to to neznam.... A koja je fora sa stroboskop lampom sta se tu gleda,,ako neki na zvuk steluju a neki sa tim???


auff ma gde je sve fabricki....i sad kad mu je posle posle 2.0 i 1.6 motora vracen na 1,1 opet je nesto frizirano taj kolega iz ns je prodao drugom kolegi pre 2 godine i za te dve godine ovaj ni din nije ulozio ( al sam se za Jebe sto nicam uzeo tad ko casa auto bio)i sad zapao kod mene lele bato....vec sam dao 900e za njega jos mu fali da se ulaze ...ma lako bi meni bilo da ja imam jos jedan auto pored ovog jugica pa da eksperimentisem,ma i da nemam al da imam neki bus do simanovaca do posla pa bi ja cackao po malo.... nego ovako platim majstora,, koji nista konkretno ne uradi jos mi zez sad paljenje, sve je radilo kako treba sad kad razmislinm on je meni bio radio preko noci dok ja nisam bio tu zamenio 2 zice od brave sto su mi se spalile i rekao mi da je jedva upalio auto sutradan(subota) ....(nedelja)ja dosao sutradan ujutru sto brze to bolje kad ono imam sta da vidim on od muke od verglanja i sta vec nije radio istrosi mi akumulator i to 72 ampera,,,,...skinem svecice imam sta da vidim direktala trojka u kantu nadjem na pumpi bosna svecice nema veze upali, al ja vidim drugi zvuk i slabo prima obrtaje,,,kaze on meni aj ako nije problem sutra ujutru da pogledam posto moram za grad da idem,ja reko moze al ujutru da mi zavrsis posto u 13h krecem na posao....Ponedeljak 9 h zvoni meni telefon majstor ovde kaze slabo vergla kaze rastavio sam alanser slabe cetkice,kaze idem i onako za zemun po "neke delove" pa cu uzeti cetkice ja reko ok zovi kad zavrsis...zove on mene 11:30h kaze evo mene jos u gradu cekam deo valjda cu doci do"13h" ja izgoreo,,ja se spremam za posao zovem ga kaze nema sanse pre 14h ,ja se preznojio nema nista gore kad nekog kumis molis da te vozi negde u "pet do dvanaest'.... vratim se sa posla direktala u radionicu radi auto... ja ga pitam koliko si platio cetkice on mi pokaze racun gotovinski na kom je bilo 400 kupljenih delova (trazili 5 min gde su cetkice)270 din ako nekog interesuje.ja ga pitam koliko sam duzan,pa kaze za kablove sto sam radio te od brave 1500 a za ove cetkice i ovo rasturanje alansera pa ..... ja ga prekinem i kazem jel ok 800 din pa kao dobro... sednem u auto i krenem odma kako krenuo osetim drugaciji zvuk motora krenem prva druga polukruzno nazad u radionicu ja reko sta si radio ovo auto jedva ide...kaze neznam to je nesto do mehanike karburatora ja sam elektricar( a tu mu bio neki matori rodjak kao mehanicar ) pa kaze meni aj nateraj unutra i pita njega da pogleda opet ... kaze meni matori ovaj razvodnik nevalja treba novi da kupis i da odes kod mehanicara da ti sa tim stroboskop namesti pomera ga on polakolevo desno i ja vidim promene u zvuku....i ja nemam pojma dal to treba tako il ne....sta cu ja sutradan kod nekog mehanicara poznanika ( jedva ga namolim da mi pogleda auto posto decko samo VW radi) pogleda on kaze kapa ruka,kablovi ok,svecice ok vidid on malko probila membrana na karbu kaze kupi to pa dodji sutra ja kupim dodjem sutra zamenimo isto...hm uzme on rastavi pola karba izduva karb dizne vrati isto.... krene on ka razvodniku kaze bracala kad ja malcice jace rukom razvodnik se pomera ,uzme on zagrejemo mi motor stela okrece on slusa i kao bolje u leru...zategne kaze idi provozaj ja uradim vratim se ono isto...on se cudi
uzme iber skide sa karba uzme gumicu od drzaca za haubu istrugao je malo zapusi na karbu spusti iber dole kaze vidis da ti se malcice dimiiz ibera,auto isto radi isti zvuk isto sve .... posto taj prethodni vlasnik je isekao kuciste od viltera na karbu samo poklopac ima odozgo vidi se ceo filter sa strana.....kaze to ti je problem,kupi nov filter i nadji od starog jugica kuciste za filter......dosao kuci zvao tog prvobitnog vlasnika koji ulozio u taj yugo 5k e eura bio bombona pre porshe staje nego yugic....lalo brate sto isece kuciste od karba da ti se vidi filter kaze bolje prima vazduh sa svih strana,kaze umesto 5 piva u kafani ja na 1000km otp kupim nov filter......
PS: onaj akumulator od 71 ampera rikno:( kupio 55 a jos 6500din u narbu
Pouka:Nemoj te ici kod elektricara mehanicara,limara itd kog neznate ili bez preporuke.... Cast izuzecima ima stvarno ovde dobrih majstora iz dosta komentara u raznim temama koje sam procitao koji su davali objasnjenja bolja i tacnija nego profesori u Saobracajnoj...
1)Nejmoj te davati auto kod majstora,koji ce auto pored vaseg da radi jos 5 u isto vreme (kao kod mene sto je slucaj i sto traje danima)to nije profesionalnost,to je cista zajebancija ljudi i blacenja imena profesionalnih majstora u auto industriji
2)nemojte terati auto kod majstora koji ce satro posle utvrdjenog kvara da zameni taj deo,pa cvrc milojko nije to onda ce reci onda je do ovoga pa do onoga i tako u neogled,to mozete i sami da nagadjate


Ja se izvinjavam svima na ovolikom tekstu,ili ako se neko uvredio pod pouka pod 1) i 2) ovako covek pise kad je isfrustriran Evil or Very Mad Evil or Very Mad Administratorima pogotovo se izvinjavam......Ovu temu stavite u pravilnik "kako netreba pisati na sajtu" Wave


Poslednji izmenio KISSME dana Uto 18 Avg 2015, 19:13, izmenjeno ukupno 1 puta
KISSME
KISSME
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 36
Lokacija : Batajnica
Datum upisa : 16.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Tatamata Uto 18 Avg 2015, 17:28

stroboskop ti radi na principu kad prva ili cetvrta svecica baci varnicu i on blicne e sad imas na remenici na radilici crticu a imas i na zamajcu ako neko nije skidao zamajac pa ga okrenuo za 180 stepeni i na menjacu imas 0, 10,itd to ti je stepen paljenja uglavnom svi steluju na 10 stepeni paljenje i to ti je to po stroboskopu e sad na zvuk ti je malo drugacije slusas motor okreces razvodnik i slusas sta mu prija ja sam samo jednom kod mene stelovao na stroboskop i isao je ko kur... jer je motor turpijan pa mu to nije odgovaralo stroboskop ti je vise ako ti je sve fabricki na njemu , naravno misljenja se razlikuju i sad ce da pljuju neki forumasi po meni zbog ovog posta.
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od ZAC Uto 18 Avg 2015, 19:36

Javi mi se na PP da pregledamo to paljenje stroboskopom..

PS..Da nije taj motor prezubcio???

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od ZAC Uto 18 Avg 2015, 20:04

Tatamata :: stepen paljenja uglavnom svi steluju na 10 stepeni paljenje i to ti je to po stroboskopu e sad na zvuk ti je malo drugacije slusas motor okreces razvodnik i slusas sta mu prija ja sam samo jednom kod mene stelovao na stroboskop i isao je ko kur... jer je motor turpijan pa mu to nije odgovaralo stroboskop ti je vise ako ti je sve fabricki na njemu , naravno misljenja se razlikuju i sad ce da pljuju neki forumasi po meni  zbog ovog posta.


Nece niko da te pljuje, taman posla...samo male ispravke....Nije stepen vec tacka paljenja. Druga stvar, paljenje se podesava uvek malo ranije pre GMT (takozvano pred paljenje, to jest malo pre zavrsetka takta sabijanja) za Zastavine automobile to je 10* pre GMT (misleci se na ugao radilice od 10* pre zavrsenog punog kruga) , e sad, da bi teoretski bio na 10* sve mora da bude novo i bez zazora.... Na motorima koji su dosta presli ili mozda na motorima koji su "turpijani" (sta god to znacilo) kod njih nema teorije. Ako ima lufta u samom razvodniku (biksnama), njegovim nutovima na osovini, na pogonskom vratilu razvodnika, ili popularnoj "maloj bregastoj".... onda je normalno da motoru vise "ne prija" tacka paljenja koji je propisan od strane konstruktora motora.
Znaci na stroboskop bi trebalo podesavati svaki motor, ali podrazumeva da je nov ili u dobrom stanju, ne razlokan..jednostavno ne preterano istrosen motor....a na uho oni motori koji vise ne mogu sa stroboskopom zbog raznih defekata..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Tatamata Uto 18 Avg 2015, 22:23

Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Nikola I. Sre 19 Avg 2015, 00:18

Smesno da puknes od

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od KISSME Sub 29 Avg 2015, 16:07

E pa ovako ljudi problem je resen cak i bolje ide nego pre ovoga... pedalu gasa nesmem da pipnem pogotovo u krivini nabice me na bankinu :-) vuce ko sumanut.....
Doso ja danas ko ZAC-a u kraj da mi proveri to paljeje sa stroboskopom,vidim covek vadi neke lampe slusalice show (ja pomislio da nisam pogresio adresu znam da treba da dodjem kod mehanicara,a ne kod Guru-a)
sve super ja upalim auto ZAC se smeska i vice hmm ,hmm,
prikaci on one zice kablove na aku,bljesti on onom lampom,(stavi neke slusalice ko doktorske u usi prisloni na motor da mu cuje pluca,(ja razmisljam nece valjda i antibiotik da mu prepise)prica on tu malo samnom malo sa motorom cas srpski cas Italijanski (posto je motor potomak italijana jelte) gleda namesta one repere na zamajcu remenici AHA evoga kao sto sam i mislio prezubio dva zuba....kaze da neprljam ovaj beli mantil Very Happy idi do nekog servisa da ti uzubi to lepo....ja zvao preko nekog coveka tu u zemunu stari majstor sviga hvale otiso reko mu sta je,,,kaze on meni jel si ti siguran da je prezubio, ma ja 100% sad sam se vratio OD DOKTORA ZAC-a.... uzeo on kljuc odvrno remenicu skino kais okrenuo na reper da se pogadja zavrno zasrafio. na zamajcu kako ima 4 one crtice on hteo na srednju da stavi na onu na 12 sati...kaze to je nulta ,Ja reko stavi ti ko sto je DOTORE ZAC reko na prvu kad gledas sleva na desnu...stavi on zavrsi posao 5 minuta upalim auto druga prica radi kao japanac...ja odma reko to je to....izlazim is servisa krecem i po navici zadnjih dana bio trom pa do skoro pola papuycica gasa stiso kad je kreno poceo da cepa asfalt okrece se pola ulice zamnom 2 cepa 3 cepa asfalt sta je bre ovo jel ovo moj auto jel ovo san....
ZAC tj DOTORE od sad ga tako zovem doktor za Dijagnostiku....Koje blizu zemuna,a ima problem nek dodje doDOTOREA da mu prepise antibiotik....Nije hteo ni dinar da mi uzme ,ali mije obecao kad ga vidim sl. put da cemo popiti koje.
PS...ni mehanicar nije mi nista naplatio,lepo mi krenuo dan, idem sad malo da probam do kafane mozda i tamo ne naplacuju danas :-))))))))
pa sta da kazem pozdrav za DOTOREA jos jednom PERU mehanicara i za sve dobre ljude koji su bili slobodni da odvoje malo vremena da daju predloge i odgovore na moja pitanja hvala svima i Cheers
KISSME
KISSME
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 18
Godina : 36
Lokacija : Batajnica
Datum upisa : 16.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od ZAC Sub 29 Avg 2015, 18:05

He he he...Hvala brate, malo si preterao Rolling Eyes ....nije nista vanzemaljsko utvrditi da je motor prezubcio....ali mi je drago da sam dobro dijagnostikovao i da si resio problem. Zao mi je sto ja nisam imao mnogo slobodnog vremena i alata kod sebe pa da ti ja i uzubcim..ali eto Majstor Pera je sredio...svaka cast.

Cheers Zastava Forum

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Paljenje-problem Empty Re: Paljenje-problem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu