Trap

5 posters

Ići dole

Trap Empty Trap

Počalji od fics Ned 03 Maj 2015, 04:26

Pozdrav,

odlucio sam da radim remont na trapu od yuga (u pitanju je 45 1993god. ) pa imam par pitanja:

1. U zadnje vrijeme mi Yugo malo "pliva" po putu, sumnjam na rame, pa me interesuje postoji li neki nacin da provjerim sta je tacno ili odprilike u pitanju?
2. Vidio sam da imaju gumice za balans stagu za novi i za stari tip, koja je razlika?
3. Planiram da umjesto jednog nosaca balans stange, stavim dva jedan do drugog, pa me interesuje vase misljenje o tome, posto one aluminijske nosace nisam nasao a i mislim da bi bili malo prekruti za mene.
4. Cuo sam da na yuga pasu amortizeri sa Corse B ali nigdje nisam nasao dokaz o tome, je li istina,trebaju li neke prepravke,pasu li i opruge od corse?
5. Moze li mi neko izmjeriti dimenzije sanki ili skija, posto nisam nasao nigdje za kupiti odlucio sam ih napraviti od cijevi?

Unaprijed da se ogradim, ja sam iz Banjaluke i ovde imaju jako slab izbor dijelova za Zastavina vozila tako da sam vecinu stvari osudjen inprovizovati.
Wink

fics
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 24.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od ZAC Ned 03 Maj 2015, 09:56

Ne znam kak osi mislio da stavis dva nosaca, za balans stanglu, jedan do drugog...kada se srafe u ono trougaono mesto...prosto tu fizicki nema mesta za jos jedan.

Sanke bolje napravi od flaha debljine 5mm. nego od cevi.. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od YUgisa Ned 03 Maj 2015, 12:11

1. Plivanje moze biti od mnogih stvari, ako sumnjas na rame, mozes uzeti pajser i drmati rame u odnosu na polusovinu da vidis da li ima lufta u jabucici kod rukavca, ali to cesto moze da zavara jer je male luftove tesko ustanoviti tek kad su ozbiljniji. Ja vise preferiram da odvojim rame/sponu i slicno od rukavca i onda tako da proverim pod prstima da li ima lufta.
2. Imas pre svega 19 i 21mm gumica u nosacima b. stangle i imas ST i NT tip u odnosu na to kakvog je oblika gumica tj caura koja ide kod ramena. I NT tip je bolji.
3. Posto si iz Banjaluke, pogledaj ti to bolje tamo, trazi po forumima coveka pod nadimkom Crack (ako se dobro secam), on je prodavao te alu nosace. U svakom slucaju, mesta za dva nosaca nema, jer b. stangla ima krivine tamo, postojala bi jedino mogucnost da se napravi novi siri okov nosaca pa da se stavi dupla gumica, mada bi i to trebalo proveriti da li moze da stane.
4. Pa ne pasu bas ono samo da ih zavrnes, ljudi to rade kad uzmu gewinde tj amortizere sa stelovanjem visine, pa onda preprave te da pasu na Yuga. Koliko ja znam, potrebno je slicovati gornju rupu na amortizeru gde se srafi na rukavac posto je rastojanje izmedju ta dva sarafa valjda 3-4mm duze na Corsi nego na Yugu i treba da se promeni solja amortizera, ali fabricki amortizer kompletno sa oprugom, ne verujem da fi funkcionisao, mada mozda gresim.
5. Tesko je dati tacne mere jer su prilicno izuvijane i rupe gde se kace nisu u ravni i slicno. Flah od 5mm pre pretanak... Mozda bi bilo bolje da trazis polovne ili da potrazis po forumima gde ljudi nabavljaju. Ili da sastavis neki spisak, porucis u nekoj prodavnici u Srbiji pa jednom dodjes u Srbiju i preuzmes sve delove...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od fics Ned 03 Maj 2015, 23:12

1. Gumice mjenjao prije pola godine pa najprije ce biti da je rame..
2. Moze li NT tip na staru b.stangu?
3. Je l' crank? Smile
4. Na prvi pogled amorti od corse dosta lice na yugine, cuo sam da moze na yuga, ali evo vec dugo vremena trazim nekoga ko je to i pokusao...
5. Dolazim cesto do Beograda ali problem je sto sam uvjek tanak sa vremenom da hodam po radnjama i trazim, pa bih volio kada bi mi neko unaprijed rekao gdje imaju sanke za uzeti, bilo bi mi mnogo lakse.

fics
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 24.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od YUgisa Ned 03 Maj 2015, 23:17

1. Pa onda proveri rame, mada sa danasnjim kvalitetom delova, ni novo ne znaci da je dobro, a kamoli posle 6 meseci.
2. Moze, tip je povezan sa ramenom, ne sa b. stanglom, za potrebe NT caura, treba izbiti poliamidsku cauricu iz ramena.
3. Da ja sam gore pogresio u pisanju, crank Wink
4. Pa licno nisam probao, vidjao sam da ljudi stavljaju ali kao sto kazem, samo gewinde, ne fabricku varijantu.
5. Pa onda najbolje da tako u BG vidis, e sad to gde se moze naci, morace ti neko iz BG pomoci Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od Tatamata Pon 04 Maj 2015, 06:54

plivanje oce i ako ti je optika losa kad si zadnji put radio optiku?
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od fics Pon 04 Maj 2015, 22:24

Radjena je optika prije 5 mjeseci, tada sam mjenjao felne i gume,te je sve uredno balansirano i reglirano. Na pravcu on ide ravno,ne treba drzati volan, ali kada je neravan put imam osjecaj kao da ga moram stalno ispravljati (ako je ko vozio nas poznati traktor 39-ak po asvaltu, od prilike tako se ponasa samo blaze)

Ranije mi isto ovako plivao, cak mislim da sam ovde pisao da imam problem sa tim, pomjenjao sve gumice i on i dalje plivao, i moji odvezu kod majstora koji ustanovi da je rame i zamjeni JEDNO.
Nakon toga je bio dobar sve do prije mjesec dana kada sam poceo da ga aktivnije vozim, zato sada sumnjam da je opet rame, samo ne znam koje...

izvinjavam se zbog dugog posta

fics
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 24.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od Sima21 Pon 04 Maj 2015, 23:34

Da ti nemas lufta u letvi? Proveri i spone, ramena i balans stanglu sa natezanjem na pajser. Vidi dal nema lufta negde previse.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od fics Uto 05 Maj 2015, 00:19

Nema lufta na letvi,gledao sam,ostalo nisam provjeravao....
Sve gumice na stangi su mjenjane relativno skoro,i jedno rame je zamjenjeno... ja sumnjam da je otislo ono drugo rame (koje je mozda i fabricko)

fics
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 24.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trap Empty Re: Trap

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu