prednji trap

+3
kostavr
YUgisa
jevtta
7 posters

Ići dole

prednji trap Empty prednji trap

Počalji od jevtta Pon 05 Jan 2009, 16:44

Evo ukratko cu opisati sta se desava pa ako imate vise iskustva pomozite mi!

1.Imam osecaj kao da u volanu postoji odredjeni otpor! (kada pomerim blago u stranu on se vraca i oseca se otpor)

2.Imam utisak da na volanu osecam rupe i neravnine vise nego sto bi trebalo i kako predjem preko rupa volan ne stoji mirno vec se desi da se pomera (sto ukazuje da je letva problem) ali opet sa druge strane cim mrdnem volan tockovi se pomeraju milimetarski precizno.

3.Kad smotam pun krug i okrecem auto imam osecaj da taj tocak koji je nategnut kao da seta (sevrda levo-desno) da nije onako stegnuto. samo osecaj!

4.Kad recimo dam onako pun gas , kao da proslajfuje, osecaj je da tockovi tresu dosta,kao ono ne znas da li ce pre levo ili desno a stoje pravo. bas osecaj nesigurnosti.

tako da nije problem u felnama vec u prednjem trapu. homo zglobovi su menjani.i deluje da je sve ok. Da li je moguce da je sve to od letve jer ne bih ulazio u tu toliku investiciju ako nije u tome problem. Ako mozete posavetuje me.
Da li je neko imao slicno iskustvo? Majstor
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od YUgisa Pon 05 Jan 2009, 16:47

Ja sam imao probleme pod 2 i 3 (4 je bio slabo izrazen), i ispalo je da ove gume sto sad imam zahtevaju da se naduvaju na veci pritisak.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od jevtta Pon 05 Jan 2009, 16:51

Meni je logicnije da ako su gume pod vecim pritiskom da su napetije i da ce pre tako da se osecaju udarci nego kad su za nijansu mekanije ili gresim? ma felne su ok i gume isto. skoro radjeno balansiranje i sa minimalnom tezinom sve dovodene u red!. (otprilike po 10tak do 15gr tegovi) Sad
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od YUgisa Pon 05 Jan 2009, 16:53

Ja imam nizi profil gume pa je zato bilo izrazenije lupanje kad je izduvana Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od kostavr Pon 23 Dec 2013, 19:17

To isto se i meni desava nakon zamene spona i solja amortizera auto se ponasa isto kao sto si ti napisao,znaci potpuno isto,strah me da vozim tako,nije problem u letvi volana,potrebno je izvrsiti reglazu trapa i proveri gumice na balans stangli Smile

kostavr
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 127
Godina : 40
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 31.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od charjek Pon 23 Dec 2013, 20:14

Ja sam nesto slicno imao, ali ne na zastavinom vozilu.Kod mene je bila situacija kao da auto hoce da ide i levo i desno (otimao se i tesko se odrzavao na pravcu),a postojao je taj neki cudni otpor pri motanju.Resio sam sve sa reglazom trapa,tockovi nisu stajali kako treba i sve su oni to proizveli (bar je kod mene tako bio slucaj)
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od mmarkoo Pon 23 Dec 2013, 20:33

ajd I ja da pitam nesto, prosle godine uredim reglazu sa zimskim gumama i sve je bilo ok(tog dana isao na put nis-zajecar-nis) sutra sam stavio letnje gume- na novim felnama izbalansirane gume kupljene nove i vozene samo leti- skoro pa nove gume, i sa tim setom mi auto vuce u levo. vratim se na reglazu i majstor proba- vuce u levo. zameni levi i desni tocak ono vuce u desno i kaze da je problem u gumama ne u reglazi. ja merio saru na gumama svuda je ista i to na oba tocka 6mm. sta da radim? u servisu su mi rekli da reklamiram gume posto imam 3god garanciju na njih. da se bakcem sa tim ili ne? jel imao neko slicno iskustvo?

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od YUgisa Pon 23 Dec 2013, 20:37

Kod mog caleta je isto tako, sa letnjom sigurom vuce, a za winterom ne vuce iako je sve isto samo je jedna zimska a druga letnja Very Happy Tako da moze da bude i do gume.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od ZAC Pon 23 Dec 2013, 20:51

Verovatno guma, kad vuce u neku stranu uvek je guma u pitanju.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od mmarkoo Pon 23 Dec 2013, 20:55

ma uverio me je majstor da je do guma. sa zimskim je sve ok, evo ponovo sa zimskim nema problema. ja pomislio da nije problem u reglazi jer mi nije dao onaj papir sa merama I zbog toga sam otisao kod njega. on se prvo cudio kako je moguce pa je isao da proba I uverio se sam ali je tada prvo posumnjao na gume I proverio tako sto im je zamenio mesta I odmah je poceo da vuce na drugu stranu. nego ovako vidljivih ostecenja, felera nema na gumama. ne znam kad ih posaljem na reklamaciju kako ih oni ispituju? I da li ih ispituju uopste ili bude fora auto ti ne valja? vulkanizer mi je rekao da jedino ako ima fizickih ostecenja ne priznaju garanciju

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od YUgisa Pon 23 Dec 2013, 21:00

Pa ako nema fizickih ostecenja, onda idi pa pitaj da li mozes da reklamiras...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od Louisss Pon 23 Dec 2013, 21:29

Izmeri tezinu guma! Desava se da je jedna teza od druge ( i to dosta) pa vuce na stranu.
Louisss
Louisss
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 57
Lokacija : Kulpin
Datum upisa : 29.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od mmarkoo Pon 23 Dec 2013, 22:04

ma idem sutra pa ako nista drugo bar cu ponovo da ih balansiram I pripremim za sledece leto

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

prednji trap Empty Re: prednji trap

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu