Trokira, gubi gas i ugasi se

+12
Milos
Mitke
YUgisa
Nikola NS
charjek
ZAC
Petar
miljanxXx
Miljan
junior45
zokisa96
blackb
16 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od blackb Čet 23 Okt 2014, 08:05

Majstor mi je štelovao paljenje i to stroboskopskom lampom (a danas ih je teško naći pored svih experata) baš kada smo štelovali karb posle reparacije tako da ne verujem da je to u pitanju.

Jedan mali update: nisam još probao bez vakuumskog crevca (po Miljanovom savetu) a danas mi nije trzao pri smanjenju gasa već pri konstantnom gasu pri brzini oko 95 km/h (kako ga inače vozim na otvorenom) i to mnogo manje nego juče pri oduzimanju gasa, ali ipak osetno. Mislim da ću sutra probati da skinem crevce jer ću putovati sam.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Izveštaj

Počalji od blackb Pon 27 Okt 2014, 08:15

Evo da izvestim:

- probao sam bez crevca vakuumskog korektora malo i nije zezao, ali nije zezao ni pre toga sa crevcom (problem je povremen a baš pre toga je auto radio bez problema)
- samo vakuumsko crevce je bilo ispucalo na oba kraja (tamo gde ulazi i u korektor i u karb) pa sam ga za toliko skratio ali svakako nameravam da kupim novo.
- skinuo sam razvodnu kapu da proverim one kabliće što je spominjao Miljan da idu od džeka do namotaja žice, pa sam ih polako izvadio (bez kidanja/skidanja) da ih vidim i deluju mi u redu tj izolacija im je siva/providna kao da je silikonska i nigde nemaju oštećenje. Skinuo sam i kabl sa tog džeka (što ide od komutatora) i sve je ko novo.
- skinuo sam i džek/kabl sa komutatora i tu je ko novo - ni traga rđi ili nekom oštećenju.
- poskidao sam i išmirglao/očistio mase na prednjem levom faru i bobini, ostale (na motoru brisača, zadnjem levom faru) su ok a i ranije sam ih čistio. Ako ima još neka za koju ne znam - kažite. Ranije je bila ona koja ide na menjač ali izgleda na mom auta ta nema.
- očistio sam i prešmirglao sve kontakte na VN kablovima i u razvodnoj kapi - iako su delovali u redu.

- Na prelazu iz karoserije u zadnja (treća) vrata skoro svi kablovi su bili pokidani - skoro mi je bio prestao da radi zadnji brisač i onda rekoh i to da proverim - kad imam šta da vidim. Sve žice (sem zadnjeg brisača koji mi je rekoh do skoro radio) su u prekidu izgleda duže vreme. Sve sam ih prespojio. Ne verujem da je to moglo da pravi problem sa trokiranjem.

- Komutator i bobina su BOSCH a za razvodnik ne znam. Sve u njima deluje ko novo jer auto jeste 1988.g. ali kupio sam ga sa proverenih samo 18kkm (od prijatelja gastarbajtera - vrlo malo je vozio) a sada je na 53kkm.

Rezultat (trenutni): jutros sam došao do posla (nekih 20km što grad što otvoreno) bez ikakvih problema tj. nije štucnuo. ALI zbog petljanja sa strujom levi žmigavac radi ubrzano (možda je crkla sijalica- proveriću) a desni dobro ali lampa-indikator na tabli ne svetli kada radi desni. Kada uključim oborena svetla pali mi se plava lampa na tabli-za duga svetla. I ranije sam imao problem da kada upalim duga svetla kao da radi samo pozicija, a kada ablendujem onda je u redu. Sirena trenutno radi iako povremeno imam problem i s njom - o tome sam pisao u drugoj temi: https://zafc.forumsr.com/t3165-sirena-povremeno-neae#95182 .
Izgleda da ću konačno morati da skinem volan i sklop prekidača ablender/žmigavac/brisači da vidim šta je stim.

Ako imate još neku ideju recite.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od ristivoje Pon 27 Okt 2014, 19:46

Sto se farova tice,ja sam imao problem sa masom na levom faru,na samoj sijalici gubio kontakt a isto mi se ponasao. Buksna osidirala skroz,a zica se istopila. Nista te ne kosta da bacis pogled Smile
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od blackb Pon 27 Okt 2014, 20:30

Uh ristivoje voleo bih da je tako jednostavno ali na žalost nije.

Dakle , da ponovim šta sam čačkao oko kablova za instalaciju:
- prespojio skoro sve kablove koji idu kroz zadnja vrata (za grejače i zadnji brisač) a na prelazu iz karoserije u vrata
- očistio i vratio masu na prednjem levom faru
- očistio i vratio masu na bobini - tu sam one dve žice sa papučicama (od komutatora i iz snopa kablova) premestio sa šrafa od ispod bobine na šraf iznad bobine - pristupačnije je, valjda to ne pravi problem - u ostalom auto (za sada) ne trokira.

PROBLEMI koji su se javili odmah nakon ovih intervencija a koje sam uočio detaljnijim pregledom kada sam se vratio sposla:
- štop svetla ne rade uopšte (sa/bez kontakta, farova...)
- kada je uključena pozicija: sve pozicije i žmigavci normalno rade
- kada uključim oborena svetla - nastaju problemi: levi far se isključi skroz (čak ni pozicija na faru više ne radi, ali pozadi rade obe) a na tabli sveti plava sijalica za dugo svetlo iako ono nije uključeno a na ablender i ne reaguje, levi žmigavac konstantno svetli i prednji i zadnji, zelena sijalica za žmigavce na tabli malko svetli a kada se uključi levi žmigavac - on trepće ali ubrzano, desni kada se uključi - radi normalno.

Sve ostalo radi, pa čak i sirena skojom sam imao problema a problema sa ablenderom sam imao i ranije što sam opisao u prethodnom postu.

Ako neko ima ideju do čega je problem - da li ipak ove mase što sam čačkao, snop kablova koje sam prespajao ka trećim vratima, ablender, uložak kontakt brave, kutija sa osiguračima ili šta već molim neka napiše.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Miljan Pon 27 Okt 2014, 20:57

Masa na levom faru.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od blackb Pon 27 Okt 2014, 21:12

Ok Miljane hvala na brzom odgovoru, probaću sutra čim se vratim s posla da je sredim/dotegnem.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od blackb Uto 28 Okt 2014, 18:17

Bili ste u pravu - pritegao sam bolje masu na levom faru i (skoro) sve radi! Sad odjednom radi i ablender.
Da se zahvalim Miljanu a ristivoju da se zahvalim i izvinim jer sam prevideo da je i on spomenuo istu masu ali sam ja u njegovom postu nekako uočio da govori samo o buksni fara i kablu do mase.

Ali i dalje mi uopšte ne rade stop svetla i sva četiri migavca (za njih i nije neki problem).
Sve sledeće sam probao sa i bez kontakta:
- čačkao kutiju sa osiguračima i sve osigurače - bez rezultata. Svi osigurači (stari tip naravno) su na oko zdravi. Po šemi na osiguraču na kom su i stop svetla su i: ventilator grejača (radi), Pokazivač nivoa goriva (radi), temperature (radi), elektropumpa brisača zadnjeg stakla (radi), Rrikverc svetlo (radi)... sve radi sem stop svetla.
- Masa M4 je koliko razumem ona kod zadnjeg levog fara - ona deluje na oko odlično a i sve što je po šemi još na nju (pored stop svetala) vezano radi: zadnji brisač, zadnji žmigavci, svetla za tablicu i rikverc svetlo.
- Direktno spojio kablove koji ulaze u prekidač na papučicu kočnice i ništa

Jedna napomena: auto mi ima kuku i povezanu struju za prikolicu. Pre neki dan (pre svih ovih problema) sam prvi put prikačio komšijinu prikolicu (atestirana, kod njega na puntu sve radi) na moju instalaciju i sve je na prikolici radilo ali nisam obraćao pažnju na moju signalizaciju posle toga, tako da ne znam da li vučem ovaj problem sa stop svetlima još od tada (malo verovatno) ili ipak od mog čačkanja masa i ostalog što je uzrokovalo sve ove probleme.

Ako imate ideju oko stop svetala bio bih zahvalan.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Miljan Uto 28 Okt 2014, 19:05

Osigurac od 16A ti ne valja (prvi ili drugi do amortizera), los spoj u kontaktima ili kablovi koji se kace na taj osigurac imaju los spoj.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od ristivoje Uto 28 Okt 2014, 20:25

Ma nema na cem ,bitno da sljaka Cheers Kad smo vec Off topic sto se tice stop svetla,meni je znao da zaglavi taj prekidac.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od blackb Uto 28 Okt 2014, 22:21

Probaću sutra posle posla (dan je sve kraći) da skinem sklop osigurača i vidim šta se dešava i ispod sa kontaktuma i žicama pogotovu na tom osiguraču od 16A.
Što se tiče prekidača- pretpostavljam da mislimo na isti - onaj na papučici kočnice - u prethodnom postu sam napisao da sam sa njega skunuo obe žice i spojio ih direktno (dakle potpuno premostio/eliminisao prekidač iz tog kola) ali stop svetla ni tada nisu radila tako da mislim da svakako nije do njega.

U svakom slučaju izvestiću o rezultatima kako bi eventualni sapatnici mogli da uče na mojim greškama i problemima što je jedna od bitnih funkcija ovog foruma.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Izveštaj

Počalji od blackb Sre 29 Okt 2014, 17:23

Kao i obično Miljan je bio u pravu - ta prva dva osigurača su zezala. Zamenio sam ih oba, prešmirglao njihove kontakte i ležišta, izvadio celu kutiju osigurača i pritegao sve žabice kablova koji idu na ta dva osigurača, (svi kablovi ispod kutije deluju ok) i proradila su stop svetla!

Hvala svima, nadam se da je ovaj problem ovim rešen.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od blackb Čet 30 Okt 2014, 07:44

...a što se tiče trokiranja, za sad je sve u redu pa se nadam i da je taj veliki problem rešen.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od dejank. Sre 10 Dec 2014, 17:43

Pozdrav svima. Molim za savet, pomoc... Jugo 55 pravljen za americko trziste 92. God. Mesec dana je kod mene. Cini mi se da trosi vise od 8 l. Benzina. A problem mi je kada vozim normalno ide do cetvrte brzine u njoj nece da vuce i staje kao i da neprima gas. Nije se desavalo kada sam kupio ali sada da. Malo mi pusta ulje izmedju ac. Pumpe i bloka motora. Sta moze da bude to sto nece da vuce u 4 brzini? Hvala u napred.

dejank.
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Zuty Čet 11 Dec 2014, 04:06

Proveri da ti mozda tockovi ne blokiraju pa da ga to koci, posle voznje rukom pipni tockove.
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od dejank. Čet 11 Dec 2014, 06:20

Nije do tockova, nego neprima gas u cetvrtoj brizini.

dejank.
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od junior45 Čet 11 Dec 2014, 11:38

Razvodna kapa ili kablovi
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34900
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od dejank. Čet 11 Dec 2014, 12:00

Ok. Hvala danas cu proveriti i to. Ali u prvoj,drugoj i trecoj brzini vuce sve normalno.

dejank.
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Nikola NS Pon 19 Jan 2015, 14:29

U poslednjih nekoliko dana mi se pojavio novi problem.Auto ide skroz normalno,dobro vuce ali ponekad na manjim obrtajima zna da secne dok ubrzavam,ali danas kad sam stao na semaforu auto se samo ugasio.Upali na pola kljuca ali kad sam dao gas cula se detonacija,pa onda kao da radi na 3 klipa,tj nekako ne prima odmah gas nego kao da ima knedlu.Ja ga malo isturiram i nastavim dalje da vozim,jel ima neko ideju sta bi moglo biti?Jel moze biti da je do svecica?Stavio sam Super Bosnu pre nedelju dana bas zato sto mi je Ngk seckao na manjim obrtajima...
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od YUgisa Pon 19 Jan 2015, 14:35

Jel mozda tako radi dok se ne zagreje motor? Obicno je problem vlaga na kablovima ili kapi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Nikola NS Pon 19 Jan 2015, 14:52

Jednom mi se desilo kad sam tek upalio auto,ali nije bio potpuno hladan motor.A danas kad je auto bio na radnoj temperaturi,stao sam na semaforu. Kablove sam skoro promenuo,oni su novi.Kapa je presla oko 10 000 km,jedino nzm kakva je ruka unutra...
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od kokisa82 Pon 19 Jan 2015, 15:58

Meni se jednom desilo da me je razvodna ruka zezala a stavljena nova. Obicno ruka radi ili ne radi tako da sam najmanje sumnjao u nju, stavio staru koja stoji u rezervi i evo jos je na autu, nema da secne.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Nikola NS Pon 19 Jan 2015, 16:01

Nemam ja stalno seckanje nego tek ponekad,ali da je ruka zar bih ona mogla da pravi detonacije?
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od kokisa82 Pon 19 Jan 2015, 16:07

Pa da, ponekada. Meni se desavalo dok polazim ili vozim u prvoj ili drugoj brzini i u mestu kada mu sam gas, prvo secne pa probije. Sve sam menjao jer uvek imam u rezervi kapu, svecice, kablove i isto, vratim sve kako je bilo i stavim staru ruku i proradi i jos radi ta ruka bez greske.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Nikola NS Pon 19 Jan 2015, 16:36

Probacu da zamenim ruku pa cu videti kako se ponasa Smile
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od charjek Ned 25 Jan 2015, 13:33

interesuje me sta je kod mene problem: ovo sad kad su bili veliki minusi palio sam na benzin.Sto se paljenja tice tu nije bilo problema.Podignem saug upalim i auto radi.Medjutim ja spustim malo saug da radi oko 1400-1500obrtaja i hocu da vozim da krenem, a on nece da prima gas jedno minut dva.Cuje se samo ono glupavo "BOOOO".Hoce da prima ako ga na kvarno vise puta stisnem (gas) kao da procepi nesto...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trokira, gubi gas i ugasi se - Page 4 Empty Re: Trokira, gubi gas i ugasi se

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu