Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

3 posters

Ići dole

Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat Empty Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

Počalji od Mrki Sub 23 Nov 2013, 19:45

Imam cudan problem. Pre izvesnog vremena promenio sam na jugu 45 automat alnasera, i akumulator i rastavio i ocistio alnaser. Sve je radilo normalno do danas. Kada sam danas pokusao da upalim nije se dogodilo nista, ali se cuje da alnaser vrti slabo, znaci ne okrece motor, vec samo se sporo okrece.

Alnaser se slabo vrti zato sto dobija struju preko automata, jer su tako povezani.

Sta li bi moglo biti, kapiram da kada automat ukopca i da kontakt da anlaser treba da zavrti.

I sa starim automatom i starim akumulatorom mi se to desavalo, ali ne kapiram zasto i sa novim.

Sta mislite o ovome? Da li automat moze da zabrekne ili tako nesto?


Mrki
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat Empty Re: Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

Počalji od ZAC Sub 23 Nov 2013, 21:49

Moze, ako nagore kontakti u automatu..pa prekidac stvara otpor...kao da si stavio otprnik..pa motor slabo okrece..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat Empty Re: Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

Počalji od Mrki Ned 24 Nov 2013, 02:58

Koliko sam ja primetio nece automat uopste da ukopca zupcanike. Automat je nov stavljen pre mozda 4 meseca. Spojim i direktno sa akumulatora na automat i ista prica, znaci da nije do kontakt brave i instalacija.

Razmisljam da nije plastika koja pravi vezu izmedju automata i zupcanika alnasera...

Mrki
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat Empty Re: Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

Počalji od vatreni 45 Ned 24 Nov 2013, 19:23

Pa zameni automat,poznato je da ovih danasnji delovi i nisu nekog kvaliteta.

vatreni 45
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 119
Lokacija : Aleksandrovac
Datum upisa : 22.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat Empty Re: Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

Počalji od Mrki Ned 24 Nov 2013, 22:31

Zavrsio i necete verovati. Kada je bio menjan automat sve je postavljeno na svoje mesto, ali dogodilo se to da je ispao plasticni klin koji drzi plastiku koja je veza izmedju automata i mehanizma alnasera. Ne znam kako se to sve zove. Klin je ispao zato sto je zeger spao koji je drzi i valjda vremenom klin iskocio i automat nije mogao da radi normalno.

Eto sitnica i zeza. Skoro mi crkao kondezator i auto nece da radi, a cena mu oko 200 din. Sitnica, a veoma vazna.

Hvala svima na podrsci Smile

Mrki
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat Empty Re: Anlaser se okrece slabo, ali ne ukopcava automat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu