iberlauh...gasi se

+5
-YUGO_55-
YUgisa
jovichmk
Miljan
dejanrakocevic
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

iberlauh...gasi se Empty iberlauh...gasi se

Počalji od dejanrakocevic Ned 22 Jul 2012, 16:30

zasto se jugo ugasi kad mu se stavi iberlauh...

dejanrakocevic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 86
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od dejanrakocevic Ned 22 Jul 2012, 16:33

kad se stavi crijevo na kuciste filtera...to sam mislio...stvarno malo dimi ali nista zabrinjavajuce...ali kao da se gusi...pa se ugasi...

dejanrakocevic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 86
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Miljan Ned 22 Jul 2012, 16:44

Zato sto treba da se presteluje karburator kad je spojen i odspojen.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od dejanrakocevic Ned 22 Jul 2012, 16:53

kako to da uradim

dejanrakocevic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 86
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Miljan Ned 22 Jul 2012, 17:27

Presteluj smesu i ler, povecaj ler pre spajanja creva, pa onda podesi smesu i smanji ler na koliko treba.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Iberlauf - Slabo vuce

Počalji od jovichmk Sub 01 Sep 2012, 11:55

Zastava koral 1.1i sa EFI motorom . Godiste 2003. Prodjenih 58 000 Km

Oko 28 000 km pocelo je da izlazi beli dim na auspuh. Zaustavi sam se i ceo blok motora je plivao u ulju.
Ocistio sam ga , oprao i od tada stalno curi malo ulja od gornjeg poklopca bloka mmorota( gde je pricvrscena sajla za gas). To je bilo pre 2-3 godine.
Pre nekoliko meseci primetio sam da slabo vuce. Rekli su mi da ocistim iberlauf.
pre nekoliko dana sam ocistio sva creva od iberlaufa. Motor je odma poceo da bolje radi u leru. Ali jedan problem je ostao. Slabo vuce. Nekako mlitavo tromo. Kad sam vadio creva Iberlaufa dole na blok motora odakle izlazi crevo , u rupi za crevo vidi se da se nakupilo nesto kao talog kao mast. E sad to bi trebalo da je ono Zvono Iberlaufa i tu ima jedan sraf Br 13. Izdavio sam ga ( malo duzi sraf) ali nisam mogao da izvadim ono zvono na bloku motora, a nasao sam po forumima da se to vadi i da treba da se ocisti . Onda sam jedva uspeo da vratim onaj sraf , jer nisam mogao da pogodim navoj u donjem delu. Kad sam sklopio sve odneo sam auto kod " majstora" da vidi zasto slabo vuce. Reko mi je da motor duva i skinuo je crevo iberlaufa i pustio je da te pare izlaze napolje.

Pitanje je dali ako je to zvono iberlaufa prljavo moze da utice na snagu motora.Takao da ako ga izvadim i ocistim , dali cu osetiti neku razliku.I drugo , sad kad je iberlauf napolje, sa tog creva uopste ne baca ulje, a "majstor" reko da duva.

I jos nesto. Reko mi je da ne vuce jer treba da nasteluje paljenje. Ovo je EFI motor i nema platine, Neznam sta moze da steluje. Sad kad sam ga uzeo od " majstora " tesko pali na hladan motor. Pre toga palio je i u sred zimu na pola kljuca. Sad mora da prvo zavergla 2-3 puta pa tek onda upali i to tesko. Da nije nesto pokvario paljenje ili to ima veze sto je iberlauf sad napolje ili nesto sasvim trece

Kako da izvadim to zvono sa bloka motora. Dajte mi neku sliku kako izgleda izvadjeno.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Sub 01 Sep 2012, 12:25

Sto se tice ciscenja ne mogu ti nesto mnogo pomoci, posto nisam nikad licno cistio taj donji deo kod motora gde izlazi iberlauf... Tu je nesto pisano ali ti nece bas pomoci posto nema slika:
https://zafc.forumsr.com/t2186-iberlauf

E sad ako tebi duva na njemu onda nije zapusen totalno a onda ne bi smeo da pravi problem. Jedino sto se tice izvlacenja, ja ti predlazem da ga vratis ili da sredis to, posto ako je izvucen onda treba zapusiti rupu na usisnoj grani gde se on kaci da ne vuce fals vazduh a i na karter crevo bi rebalo nesto namontirati za filtraciju jer kad izvuces tako crevo, prasina ulazi unutra...

Na EFI se ne steluje paljenje, pogotovo ne ako imas 4.6 sistem gde ni fizicki ne mozes nista da namestis. Ako teze pali ja verujem da je tvoj majstor njega pomerio iz faze i moze i zbog toga da ide losije... Mada ako je faza ok, onda imas neki drugi problem, mozda sa ubrizgavanjem ako je mehanicki ispravan.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sub 01 Sep 2012, 13:50

Jedna svecica je bila labava. Samo onako rukom stavljena. Nije bila uopste stegnute. Vrtela se. Jel to moze da bude krivac za tesko paljenje . Prvih 2-3 puta vergla pa onda na sledeci pokusaj upali.Moze li biti filtar goriva u pitanju. Nikad ga nisam menjao. Mislim da se nalazi ispod jel tako ?
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Miljan Sub 01 Sep 2012, 13:53

Moze, moras obavezno da ga zamenis, on se menja na 20 000 km max, a pozeljno je i ranije s obzirom na kvalitet goriva.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sub 01 Sep 2012, 14:09

Jel filter za goriva isti kod svih Yuga.Mislim ovih sa EFI motorom i ovih sa karbom.Ili ima neke razlike. JEdnom sam menjao crevo za gorivo ispod auta. Imalo je tu nesto kao filter i imalo je neki lim preko njega radi zastitu. To je valjda filter za gorivo ?
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Sub 01 Sep 2012, 14:46

Da to je filter za gorivo i nije isti kao za karburatorske motore. Ovaj je mnogo veci.

Svecuca mora biti stegnuta propisno jer nece biti adekvatno sagorevanje na tom cilindru i to moze da pravi probleme u funkcionisanju motora.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od -YUGO_55- Sub 01 Sep 2012, 14:50

Pazi samo kad kupujes filter goriva da ne uzmes plasticni , bolje je da uzmes metalni , on je 250din .
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sub 01 Sep 2012, 14:54

trazim po netu ali ne mogu da nadjem sliku tog filtra. Da znam sta trazim i sta ce da mi ponude u prodavnici. Ovde kod mene ako nemas pojma mogu sve da ti uvale.Ako nadjete neku sliku postirajte da vidim

Hvala
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Sub 01 Sep 2012, 19:31

Filter nije 250din nego 1000+din ili 9+ evra posto je clan iz Makedonije... I svejedno mu je da li je limeni ili metalni njemu nije u motornom prostoru...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Ned 02 Sep 2012, 08:34

Juce sam probao da ga menjam. Stari je BOSCH plasticni. Nove koje sam gledao su nesto manji.Ove sto su za karburatorskim motorom su mnogo mali. A ove druge nesto nece, ali nisu kao onaj stari BOSCH koji imam na autu.Nije zamenjem 58 000 km. Tako da nisam znao koji da uzmem posto svi su bili manji. A mislim da nece moci da se pritegne na onom metalnom drzacu ispod , jer mu je dijametar cilindra manji nego originalni.

I jos nesto da pitam. Dali treba samo da sminem stari filter i ubacim novi. Ili treba da ga napunim gorivom pa onda stavim.?
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Ned 02 Sep 2012, 09:18

Originalni bi trebao da je metalni koliko ja znam... U svakom slucaju, sifra za njega ti je:
0 450 905 201

Pa neka ti gledaju prema tome, ide to i na druga vozila ne samo na Yuga... A imas i druge firme tj proizvodjace pa ce oni preko tog broja moci pronaci...

Menja se samo i krenes da verglas, on ce da se napuni za par sekundi i onda ces moci da startujes motor bez problema... Wink Obrati paznju jedino na pravac tj kako ga okreces posto imas obelezeno u kom pravcu se okrece da prolazi benzin Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od ZAC Ned 02 Sep 2012, 09:20

Kao sto rece YUgisa, samo stavis nov, pumpa ce da povuce gorivo.
Ako je nov filter manjeg precnika, oko novog stavi neku deblju sundjerastu gumu, da bi se luft izmedju selne i njega anulirao.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Pon 10 Sep 2012, 09:20

E sad ovako. Resio sam neke probleme ali izasli su novi.
Izvadio sam ono zvono iberlaufa iz bloka motora. Nije ni bilo puno zaprljano.Samo malo masno. Obrisao i ocistio sve to i opet vratio nazad. NA forumu sam procitao da tu treba da ima neka mrezica ali kod mene nije bilo . E sad neznam dali je to majstor skinuo ili nije . Onda sam resio da isprobam auto po jednim usponima u brdima. Ima velike uzbrdice . Oko 6-7 kilometra. Kas se popnem i izadjem iz auta vidim da nesto curi ispod haube. Kad otvorim vidim da voda( ja stavljam samo antifriz ) curi i to iz dela gde se nalaze ovi kaisi od motora. znaci kad otvoris haubu i stanes ispred sa leve strane. Temperatura se nije mnogo digla. NEsto malo vise od pola. Bila je jos daleko od crvene zone. CIm sam stao curenje je prekinulo.Ponovo upalim motor ali nista nije teklo. Antifriz je iscurio do samog minimuma.Upalim motor i vratim se kuci i kad stanem odma otvorim haubu da vidim dali opet negde curi ali nije bilo nista.

Znaci pustilo je kad je motor bilo dobro zagrejan i pod velikim opterecenjem.Ako samo radi a nema nekog opterecenja onda ne curi nigde.

E sad neznam dali je to mozda vodena pumpa ii nesto drugo. Sva creva sam proverio i sve stege i spojeve i nigde ne pusta.

Posle 3-4 sata kad se motor ohladio probao sam da ga upalim . Poceo da vergla ali nece da upali i cuje se neki kais kako zvizdi. To je valjda zato jer je tu negde isteko antifriz pa je kais proklizavao. Upalim auto na treci put i jedno 30 sekundi kais zvizdi i onda se nekako sve razradilo i radi i pali normalno.

Sta to moze da bude. Pumpa, ili nesto drugo. U isto vreme pokidala se na pola i manzetna od letve volana. Prosle nedelje sam menjao levu manzetnu, kad sada primetim da se i desna raspala na pola.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Pon 10 Sep 2012, 09:35

Verovatno je voda/antifriz curio na alternator i njegov kais pa je pravio probleme dok se nije osusio... Jesi proverio i creva sto idu kad onom radijatoru za grejanje kabine? Pogledaj da li curi oko pumpe, mozda je probio dihtung od pumpe pa pod velikim pritiskom izbija, mozes probati malo pumpu dotegnuti na blok motora... A mozda je otisao semering pumpe pa moras da menjas pumpu ili polupumpu...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Pon 10 Sep 2012, 10:11

neznam gde se nalazi pumpa. JEl mozes da mi to nekako oznacis na sliku.
Jeste , i alternator je bio sav mokar. Kad si pomenuo onaj radijator za grejanje kabine - u zadnjem delu kad sam otvorio haubu bilo je isto tako dosta vlazno.Mozda je pusta i na tom mestu.Prilicno sam neupucen kada se radi o automobilima i kad bi neko mogao ovo bar otprilike da mi obelezi na slici onda bi bilo odlicno. Oznacite mi bar pumpu da znam gde je pa da vidim sta mogu da uradim

jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Pon 10 Sep 2012, 10:34

Taj kais na alternatoru pokrece i pumpu... Wink Pumpa ti je zavucena ispod usisne grane, malo iznad alternatora Wink A radijator ti je u onoj crnoj kutiji gde je ventilacija Wink Creva to dolaze sa leve strane te kutije (kad gledas auto od napred), pored osiguraca Wink Mislim da ces naci i bez slike Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Uto 11 Sep 2012, 11:03

Juce sam upalio motor , otvorio haubu i trazio gde pusta. Nigde nije curelo. Ni na pumpu ni na crevima. Pusta samo kad se motor zagreje. Kada temperatura dodje negde do pola. Na hladan motor sve je suvo. Jel moze nekako da se testira pa da vidim gde curi ?.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Uto 11 Sep 2012, 11:09

Pa provozaj se malo da dostigne temperaturu pa onda pogledaj da li negde pusta... Ja licno ne znam nacin da se to testira sem vizuelnog pregleda... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Uto 11 Sep 2012, 12:19

zaboravio sam jos nesto. Zimi kad je bilo veoma hladno ukljucivao se ventilator od hladnjaka. On treba da se ukljuci kad nabile odredjenu temperaturu i kad ukljuci termostat. Mozda ima i ovo neku vezu?
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Uto 11 Sep 2012, 12:48

Da li zimi postavljas nesto ispred hladnjaka kako bi ubrzao zagrevanje motora?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu