Problem sa paljenjem

+9
toni79
Miljan
nebojsas
ZAC
mmarkoo
Spaky
junior45
Crazy128
Zuty
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Pon 23 Sep 2013, 23:17

Evo opet mene na ZF i opet problem. Sad  Sta se desava : kada hocu da upalim auto uopste nece da zavergla, samo se cuje neko "skljocanje" lampice na tabli malko se priguse i to je to uopste nece da "zavergla".No  E sad ja sam probao prvo da napunim akumulator , jer je bio poprilicno prazan, nakon toga ista situacija. Generalno, slabo se ja razumem u mehaniku na automobilu pretpostavaljam da je Alnaser u pitanju.hm  Desilo mi se isto to pre nekih 15-20 dana ja uvece da upalim auto ono isto samo "skljocanje" ali ga ja nekako malo poguram i on upalio. Ujutru idem na posao i rekoh da probam sad kad ono iz prve mi uspe bez ikakakvog "skljocanja" i tako sam vozio sve do danas kad posle nekoliko pokusaja bezuspesnih nisam odustao. I da moram i ovo reci, imao sam problema sa tim Alnaserom pre par meseci ali su cetkice bile u pitanju, majstor mi remontovao zamenio sve sto treba i nikakav problem sve do sada. Da li neko zna kako mogu nekako da proverim ispravnost alnasera ili automata na njemu...???
Hvala svima unapred.Bye2 
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Pon 23 Sep 2013, 23:24

Ako je anlaser remontovan, da pretpostavimo da nije do njega... Po siptomima koje si opisao ili ja akumulator los ili je negde los kontakt. Proveri spojakabla na automatu M6 navrtka (kljuc 13) .. proveri i kleme na akumulatoru da li su oksidirali i da li su pritegnute. takodje i spij (-) kabla na karoseriju...
Anlaser je veliki potrosac, zna u momentu paljenja da povuce struju i do 300A pa los kontakt moze prouzrokovati siptome koje navodis.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Pon 23 Sep 2013, 23:28

hm 
Moram i to probati ocistiti i proveriti.
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Zuty Pon 23 Sep 2013, 23:28

Ja msm da je samo do alnasera problem, nema veze sto ga remontovao skoro... Npr da su kleme labave, skljocnulo bi samo jedno i vise ne, a njemu cas upali cas ne, to skoljckanje dolazi iz automata sto ubacuje...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od junior45 Pon 23 Sep 2013, 23:29

vidis,kod mene slicni simptomi,samo sto kod mene ni cak nece,nego smanji struju za pola volta i nista..i sad pali normalno..izgleda kako mu se cefne
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Pon 23 Sep 2013, 23:34

Da ali njemu se ugase i lampice...znaci ili los akumulator ili neki kontakt... ako je skljocanje iz automata a sijalice ne zmirkaju onda je do njega/ Moguce je da i cetkice u anlaseru glave u vodjicama...tada zmirkaju lampice a anlaser se ne okrece...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Zuty Pon 23 Sep 2013, 23:37

Ne ugase se njemu lampice, nego samo pritaje,(moje misljenje kad zadrzi kljuc) a i normalno je jer i automat uzima struju a ne moze da ga pokrene...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od junior45 Pon 23 Sep 2013, 23:39

probao sam par puta da upalim kad sam dosao kuci sve na zub,a kad sam kretao od kuma ni da makne..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Pon 23 Sep 2013, 23:42

Zuty ::Ne ugase se njemu lampice, nego samo pritaje,(moje misljenje kad zadrzi kljuc) a i normalno je jer i automat uzima struju a ne moze da ga pokrene...
Pa pazi..automat je elektro magnet ne velike snage...kad lampice utihnu onda znaci da je prekidac automate ukljucio anlaser...jer anlaser je taj koji prouzrokuje veliki pad napona...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Zuty Pon 23 Sep 2013, 23:46

ZAC ::
Zuty ::Ne ugase se njemu lampice, nego samo pritaje,(moje misljenje kad zadrzi kljuc) a i normalno je jer i automat uzima struju a ne moze da ga pokrene...
Pa pazi..automat je elektro magnet ne velike snage...kad lampice utihnu onda znaci da je prekidac automate ukljucio anlaser...jer anlaser je taj koji prouzrokuje veliki pad napona...
Nisam elektricar i nzm ko koliku struju vuce. Ali ovo znam iz prakse, meni se to desavalo a takodje i mom bratu.... I kad on okrene kljuc automat kace ,,cak,, i utihnu mu sijalice malo, sto ja msm da je normalno...
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Pon 23 Sep 2013, 23:48

Jeste normalno, jer tada prekidac automata ukljuci motor anlasera i pocinje verglanje.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Uto 24 Sep 2013, 00:09

Kada mi nisu bile cetkice u redu na Alnaseru on je tesko verglao kao da nema snage i tada je remontovan i bilo je sve ok. A sada on uopste nece ni da zavergla. Kada okrenem kljuc skroz na paljenje on skljcne i priguse se lampice na tabli i svetlo u kabini, ali mi se jednom desilo isto tako da ja okrenem kljuc skroz na paljenje on "skljocne" jedno tri sekunde nista se ne desava i odjednom zavergla i upali.hm Probao sam i malo da ga "cuknem" sa drskom od cekica ali nista se ne desava... 
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Uto 24 Sep 2013, 00:10

A kada je remontovan, jel majstor menjao automat i biksne, ili samo cetkice?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Uto 24 Sep 2013, 00:15

Kad je remontovan promenjene cetkice i biksne automat nije.
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Crazy128 Uto 24 Sep 2013, 11:30

Crko magnet na automatu ili plocica koja prespaja unutar automata. Plocicu mozes da sredis ako raspertlujes automat, izvadis plocku malo je ispeglas i osmirglas kontakte na srafovi, ali ako je crko magnet (kalem) onda moras ceo da ga menjas.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Uto 24 Sep 2013, 12:40

Skinuo sam Alnaser i prvo sto sam zapazio da onaj zupcanik u njemu se tesko okrece. Da li to znaci nesto???
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od junior45 Uto 24 Sep 2013, 17:34

biksne verovatno
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Čet 26 Sep 2013, 18:55

Danas sam skinuo Alnaser sa motora, posto sam pre toga pokusao da upalim auto, ovih dana je tesko verglao ali je ipak nekako uspevao da upali medjutim danas-nista. Skinem Alnaser i otvorim poklopac gde se nalaze cetkice i tu primetim da jednu od cetkica ne pritiska feder. Ja se obradujem rekoh to je sigurno bio problem. Smile  Namestim, ocistim od ulja koje se tu naslo ne znam ni ja sam kako, i vratim sve kako je bilo. Medjutim nije trajala dugo moja radost, cim sam probao da ga upalim isti slucaj kao i do sada, samo se cuje skljocanje i nista vise , ni da zavergla.pale Jbg, ne znam vise sta da probam , na kraju sam uzeo skinuo akumulator i stavio na punjac, mozda je i prazan sad... Ono sto mi je interesantno da recimo kada ga upalim na guranje i probam , u toku rada, kljuc kao da zaverglam cuje se alnaser da radi, krci ali kad je ugasen na kljuc-nista....
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Čet 26 Sep 2013, 20:07

Da nisu istrosene cetkice (dovoljne duzine)...jesi siguran da je opruga dovoljno gura ka kolektoru?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Čet 26 Sep 2013, 20:37

Cetkice su relativno nove, jer je Alnaser u aprilu ove godine remontovan i samo su malo potrosene. Koliko sam ja uspeo da zapazim opruge su poprilicno jake i nema problema sa njima , dovoljno jako pritiskaju cetkice.
Unutra se nalazilo malo ulja ,koliko sam uspeo da zapazim , to sam ocistio kao i na glavi rotora takodje, tu je bilo i ulja i grafita tako da sam i to sa finom krpom sve ocistio..ali i dalje samo skljocanje ni da mrdne...
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od mmarkoo Čet 26 Sep 2013, 21:02

trebao si da isprobas alnaser direktno na akumulator kad si vec rasturio, mada ta tri srafa nisu neki posao. minus klemu prislonis na telo alnasera a plus kablom prespojis na sraf na magnetu na kome je prikljucak statora-to ti je ona matica na magnetu ispod koje je zica koja ulazi u alnaser. tad treba samo da vrti alnaser, druga proba je da probas automat tj magnet, tako sto ces isto telo prisloniti na minus a plus ces da dovedes do buksne koja se nalazi na tom magnetu videces vec. neka ti neko pomaze jer hoce da cimne I da zavarnici pa da ti ne ispadne iz ruku. onda ces znati da li je problem u samom alnaseru ili u automatu tj magnetu. obavezno probaj na akumulatoru naravno napunjenom jer nekad punjac nema snagu da pokrene rotor. kad probas magnet onda treba da udari tj da izbaci onaj zubcanik prema napred, prema biksni

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Spaky Čet 26 Sep 2013, 21:55

Jbg , nisam to znao , ja sam probavao na punjacu i culo se neko zujenje kao da nema snagu da okrene rotor. Pretpostavljam da ono "skljocanje" koje se cuje kada ja okrenem kljuc dolazi od automata. To mi se culo i danas kada sam ga posle ciscenja vratio na mesto. Meni se nekako cini kao da nema snage da okrene rotor ...
Spaky
Spaky
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 62
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od mmarkoo Čet 26 Sep 2013, 22:26

taj magnet kad udari treba da kratkospoji ta dva srafa m10 na magnetu I da tako ukljuci rotor. mozda su kontakti unutra oksidirali pa zato samo udari tj izbaci viljusku a struju ne propusti ka statoru. zato ovako posebno isprobas da ustanovis sta te zeza pa onda menjas deo.

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od ZAC Čet 26 Sep 2013, 22:28

Marko ti je lepo objasnio...samo mala ispravka, nisu zavrtnjevi na automatu M10 vec M8,,,za kljuc br, 13 Smile 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Crazy128 Čet 26 Sep 2013, 23:04

Reko ja, crkla plocka ili kalem u automat. Ne mucite se sa cetkice i bixne Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu