Problem sa paljenjem

+2
tihomir89
Jerry Drake
6 posters

Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Problem sa paljenjem

Počalji od Jerry Drake Sre 26 Jan 2011, 17:50

Caos svima dakle florida 1.4 92 godiste je u pitanju.Problemi su mi poceli pre mesec-mesec ipo dana,dotle sam je normalno vozio nisam nista neobicno primecivao.Stajala je u zatvorenom 2-3 nedelje svakih dan dva sam je palio nisam da se akumulator ne isprazni i posle 3 nedelje nece da upali,kresi kresi nece.Upalim je nekako na kablove (mislim akumulator se ispraznio) i obrtaljka stoji na 2000 o/min Eek u voznji sve se vrati na normalno.Posle toga vozim je dve nedelje bez ikakvih problema,ali ujutru tek iz treceg-cetvrtog puta upali,posle u toku dana pali iz prvr bez sauha scratch
Prosle subote nece i nece,zamenio i akumulator posle toga obrtaji na 4000 i nece da padnu,kad sam je ugasio ponovo nece da upali.Majstor zamenio svecice i razvodnik paljenja kaze karburator je zagusen,stelovao ga je i cistio,stajao auto kod njega 3 dana kaze ujutro iz prve palio.Juce sam ga doterao,jutros ponovo iz 10 puta upalio affraid vozio celo pre podne,svaki put iz prve posle upali,evo sad pre 20 min truba nece da upali nema sanse.
Jel moze neki savet?

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od tihomir89 Sre 26 Jan 2011, 18:23

treba pogledati ventili kako stoje jer je moguce da kad je hladan materijal se skupi pa dobije previse goriva a kad se ugreje onda se marerijal rasiri i tacno toliko goriva dobije koliko mu treba tako da pogledaj ventile jer je moguce i to,pogledaj kad budes uspeo upaliti da dali su svecice nove namestene i dali su boje kafe jer ako nije onda lose stoji paljenje i nesagoreva dobro gorivo,puno srece pozz
tihomir89
tihomir89
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 35
Godina : 34
Lokacija : subotica
Datum upisa : 12.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od djzecky Sre 26 Jan 2011, 19:22

Koja je oznaka karburatora?
Ako je na njemu jos originalni mislim da te ipak on zeza, tacnije el.sauh na njemu.

Zato se i desava to da osim sto ne mozes da ga upalis ujutro,kada je hladan, ler gas podize na 2-4000rpm i kada se ugreje tj.pod sauhom je.
Svaki treci takav karb ima taj problem
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Jerry Drake Sre 26 Jan 2011, 19:46

E nisam pogledao oznaku karburatora,znam samo da je Veberov dvogrli,ali sauh je rucni (polugica desno od volana ako na to mislis) .

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od djzecky Sre 26 Jan 2011, 21:37

Da na to sam mislio...onda ipak nije to problem jer karb nema el.sauh
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od valsorimkaran Čet 27 Jan 2011, 00:12

povuces pun Sauh i krenes da verglas i samo das mali gas i mora da upali,u suprotnom posle toga krece zalivanje tj budu svecica vlazne od benzina... ostavi ga malo da radi jedno 2 minuta i kreni da vozis sa vec popustenim sauhom. a ako nece da upali,zanemari kablove,nego nek te neko povuce ne treba ti ni 5 m.(naravno sa povucenim sauhom,ako je hladno). jer imam ja slicne muke kad ne upali iz prve tj ostane na plinu tj.suv karburator. samo slepanje pomaze...
ovgde gore iz pomenutog nisam najbolje razumeo,ali kad upali sa punim sauhom imas oko 4000 ob/min ?
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Jerry Drake Ned 13 Feb 2011, 11:55

Evo mene opet.... Majstor
Majstor kod koga ga teram je poslao karb na remot u NS-u pre tri nedelje tj odmah posle toga sto sam ovde pisao,i mukama nije kraj.
Auto ujutru pali iz prve,ali jako zatrzava i gusi se dok je hladan,jedva izadjem sa cuprije,tj treba mu nekih 5-6 min da radi pod sauhom i onda posle sve radi normalno scratch posle i pali bez sauha.

Merio je kompresiju,i na sva cetiri cilindra je preko 12,a i ugao pretpaljenja je proveravao i on je dobar scratch

Ja sam mu predlozio da zameni AC pumpu ali on kaze da nije do toga scratch
Ja sad u tog coveka nemam uopste poverenje i ovih dana idem kod drugog majstora.
Ima li neko ideju sta moze biti?

Jerry Drake
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 24
Godina : 42
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 30.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od senatoryugo Sre 17 Avg 2011, 18:40

Ako sam te dobro rayumeo u pitanju je florida 92 god... to nije nista zabrinjavajuce za taj auto. Moraju da rade na sauk sigurno dok se temp ne podigne.

senatoryugo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 12.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od dragan brate Sre 17 Avg 2011, 20:41

Kao sto rece vec neko, pun sauk i bez gasa zaverglaj... jednom dvaput , ako nece onda je vec neki ozbiljniji problem...
Ako upali odma spusti do pola sauh lagano, i ostavi ga malo, i kad krenes vec na prvi pravac skroz dole sauk.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa paljenjem Empty Re: Problem sa paljenjem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu