obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

+4
zile
YugoM55
Aki91
NikolaBoss
8 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Čet 04 Apr 2013, 11:48

Zile, ovo je i vise nego dovoljno slikovito da mogu sam da probam, veliko ti hvala, probacu danas najverovatnije, pa cu javiti.
Znaci to sto mi je zica obrtomera vec na "-" bobine, je u redu i ne smeta nista da isprobam ovo sto si predlozio?
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Čet 04 Apr 2013, 13:59

Tacho E sad samo da ne ureknem...
Malopre sam povezao, onako kako ste mi savetovali, i nacrtali, i...radi!!!
Ima mali trzaj na 2500(kao sa platinskom bobinom), i kada naglo otpustim gas, trzajuci se vraca, ali u odnosu na ono, je fantasticno.
Nisam vozio auto, pa ne znam da li se nesto menja kada je motor na radnoj temperaturi (nisam imao toliko vremena, na poslu sam), ali do sutra vas obavestavam sta se detaljno desava i ima li promena.
Ostaje mi da vam se mnogo zahvalim, na podeljenom znanju, iskustvu, trudu, i strpljenju pre svega.
Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jos me jedno zanima, to sto je problem nadam se resen na ovaj nacin, govori STA???
STA je "neispravno" pa mu je trebalo dodati kondenzator da bi problem resio???
Pozz Cheers Tacho
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Crazy128 Čet 04 Apr 2013, 14:44

Meni je obrtomer padao na 0 i reagovao bolesno na turazu jer mu je bio crko neki elektrolit. Tako mi je reko Miljan, pa nisam hteo da se zezam sa kondenzatori i prepakovao sam ceo mehanizam obrtomera od Lanciju Themu i sad je kao nov Tacho tebi je najverovatnije nesto popustilo u obrtaljku (ima puno onih kondezatora, elektrolita itd). Mozda gresim, sacekacemo Miljana, on se bolje razume u elektroniku od mene Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Čet 04 Apr 2013, 21:10

salezli :: Tacho E sad samo da ne ureknem...
Malopre sam povezao, onako kako ste mi savetovali, i nacrtali, i...radi!!!
Ima mali trzaj na 2500(kao sa platinskom bobinom), i kada naglo otpustim gas, trzajuci se vraca, ali u odnosu na ono, je fantasticno.
Nisam vozio auto, pa ne znam da li se nesto menja kada je motor na radnoj temperaturi (nisam imao toliko vremena, na poslu sam), ali do sutra vas obavestavam sta se detaljno desava i ima li promena.
Ostaje mi da vam se mnogo zahvalim, na podeljenom znanju, iskustvu, trudu, i strpljenju pre svega.
Hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jos me jedno zanima, to sto je problem nadam se resen na ovaj nacin, govori STA???
STA je "neispravno" pa mu je trebalo dodati kondenzator da bi problem resio???
Pozz Cheers Tacho
verovatno ti je crkao neki kondezator pa je kad si stavio taj to se vratilo u normalu, mada ne znam sta bi se desilo da stavis sa vecom kapacitivnoscu da li bi se taj trzaj u potpunosti uklonioo Wink Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Crazy128 Čet 04 Apr 2013, 22:38

Ne valja jači kondenzator jer će umrtvi obrtaljku.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Pet 05 Apr 2013, 08:47

@crazy128 onda mu je najblje da ostavi ovaj ili u krajnjem slucaju da zameni srce obrtaljke kao ti , ako mu bas smeta taj mali trzaj? Wink
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pet 05 Apr 2013, 11:19

Sad Moja sreca nije dugo potrajala...
Tj, dok nisam ubacio u brzinu i poceo da vozim...
U mestu radi kao sto sam opisao, skoro pa savrseno, ali kad vozim, skace opet, i skoro na isto nacin i skoro istim intenzitetom...
s tim sto, ne skace od 2500, vec od 3500, pa na dalje, i nema bas nekog pravila, mada nisam obavio mnogo voznji od juce da ustanovim pravila, jer zavisno od stepena prenosa ili brzine, nekad skoci na 3500, nekad na 4500, nekad na 4000... Stvarno mi tek sad nista nije jasno.
Da rezimiram, radila je perfektno na paljenju sa platinama.
Pri tom, tabla je sa Una koji je model sa el. paljenjem, a opet, sa el.paljenjem, ne radi kako treba, tj. el. paljenje+bobina ATA 1710, obrtaljka radi skoro pa kako treba. Takodje, u razlicitim kombinacijama sa razlicitim komutatorima, drugacije i radi. Da podsetim-
Elmos(sa njim je paljenje i stelovano), skace otprilike od 3500 do 4000, pali odlicno
Iskra, skace od 800-1500 i ponovo izmedju 3000-4000, paljenje iz petog puta, uz obilno verglanje, i kao da "slucajno" upali,(ali to je verovatno zato sto nije ni stelovano u ovoj kombinaciji), i obrtaljke vise vremena "leluja" nego sto radi normalno i pravilno.
Cajevec, pocinje da skace od 2500, do 3500, i ako nekad idem do 5000(mada to radim retko, samo zbog toga da vidim sta se desava), i tu ume da "pobegne" malo.
Jedino cemu se jos nadam je da nadjem taj komutator sa 7 pinova, i probam ono sto mi je Miljan predlozio, il da nadjem nekog ko je voljan, a pri tom ima funkcionalno el.paljenje, sa obrtaljkom, da skinemo moju tablu i prikacimo na njegovo paljenje.
Zaista ne znam sta vise! Prepakivanje "srca" obrtaljke mi zvuci kao komplikovano, barem meni, a nisam siguran da bi resilo problem.
Toliko, hvala jos jednom, na dosadasnjem angazovanju.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Crazy128 Pet 05 Apr 2013, 12:07

Nadjes drugu tablu od una sa obrtomerom, i prepakujes srce ili celu tablu. Prepakivanje nije komplikovano, obrtaljku drze 3 matice iza. Kad skines tablu i otvoris videces da nije nista komplikovano Wink ja bi ti preporucio da nadjes digitalnu. Mogu da se nadju dobre do 20/30 eura Cheers
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Miljan Pet 05 Apr 2013, 12:49

Tabla ti ne valja, menjaj tablu ili sto rece Crazy samo srce obrtomera, uglavnom je isto kod svih Veglia tabli.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Crazy128 Pet 05 Apr 2013, 12:53

Nije isti ugao kretanja kazaljke na svim fiatima( 0-8000), njemu moze fabricka obrtaljka ili od brava/o i od mareu Wink najbolje da nadje tablu od drugog una i resice problem Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pet 05 Apr 2013, 13:34

iskreno, nisam ni znao da ima digitalna tabla za Una, i voleo bih da znam gde ima da se nabavi, i za te pare, i mogu li negde na netu naci neki link, da vidim kako to izgleda?
Pokusacu i ovu akciju sa "srcem" obrtaljke, pa jbg, videcemo sta dalje.
Ne daju mi se pare za drugu tablu, a da nisam siguran da je do toga, a ne verujem da ce iko po otpadima biti toliko ljubazan i pun razumevanja za moje experimente.
Ukoliko poznajete nekog "ljubaznog" vlasnika otpada(Beograd i uza okolina), javite broj, adresu, kontakt.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Mitke Pet 05 Apr 2013, 13:37

Ljubaznog vlasnika odpada neces naci. Imam ja drugara koji drzi odpad, i sa njim bi to moglo da se resi, ali nema ni jednog una.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Crazy128 Pet 05 Apr 2013, 13:38

Evo linka od jedne digi table:

http://www.kupujemprodajem.com/Digitalna-tabla-uno-turbo-5273901-oglas.htm?filter_id=23699050

Samo sto je ovaj lik kucnut u mozak pa opicio ovakvu cenu, uvek moze da se nadje jeftinije po otpadima. Tabla kao tvoja koju trenutno imas moze da se nadje do 20e plafon cena. Preko toga, bolje da sakupljas pare za digitalnu Cheers
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pet 05 Apr 2013, 15:37

Pardon, znam da postoji digitalna, za Una Mk1, kao sto je ova, ali mislim da to ne leze na Una Mk2. U svakom ti slucaju hvala, i raspitacu se da l moze.
Mada je i cena poprilicna u odnosu na one koje si pomenuo.
U svakom slucaju moj posao nije zavrsen, pa cemo videti za dalje javljam.
Pozz svma, i hvala. Ako nekom jos nesto padne na pamet, nek pise.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Uto 09 Apr 2013, 15:55

Pozz drustvo, preko vikenda sam opet kombinovao i pokusavao, nadajuci se da je mozda neki spoj bio los, sa svim i svacim sto sam do sada probao, ali nista, sve isto. Nasao sam neke table na otpadu, niko nije htedo da mi dozvoli da samo probam, (da utvrdim da li je do toga, pa da ne zalim da kupim).
Ono sto sam primetio, ako se niste smorili od enigmatike, je da prvih minut, nakon pokretanja hladnog motora, radi normalno, a kad se zagreje, pocne sa skakanjem.
Pozz, i hvala svima jos jednom. Cheers
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 3 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu