obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

+4
zile
YugoM55
Aki91
NikolaBoss
8 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Uto 26 Mar 2013, 20:21

posto vidim da ideja nema, zahvaljujem se svima na dosadasnjoj pomoci, i pozdravljam vas. Cheers
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od YugoM55 Uto 26 Mar 2013, 23:27

Kažu za Elmosove proizvode da ne valjaju, pa stavi Iskrin ili Čajavecov komutator, iskrinu bobinu za elektronsko paljenje i provjeri namot razvodnika da nije probio. Namot se provjerava tako da mjeriš otpor, treba biti od 900-1200.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Sre 27 Mar 2013, 11:53

do sada iskombinovao 2 Iskrine bobine elektronske(nisam nabavio jos uvek jos koju za probu), sa 3 komutatora(Elmos-nov, Iskra-polovan, i Cajevec-polovan).
Ni u jednoj kombinaciji obrtaljka ne miruje, sa Elmosom, koji je prvi i stavljan u servisu, jos je i najmirnija, ali ne kako treba. S tim sto, kad je motor hladan, imam dobro paljenje samo sa Elmosom(mozda ima veze sto su paljenje stelovali prema njemu, a mozda to i nema nikakve veze), a sa Iskra komutatorom, najvise skace, i najneartikulisanije.
Ima li veze sto paljenje nije stelovano prema odredjenim komponentama, sa nacinom skakanja, i skakanjem obrtaljke uopste, i sa paljenjem generalno?

Trazicu i druge bobine da i to probam, dobio sam savet da mogu da pokusam i sa elektronskom sa golfa 2, a pokusacu da nadjem i Boshov komutator, pa da probam i sa njim.
I da, razvodnik je Cajevec, i ganc nov je, pa sumnjam da je problem sa njim, a takodje, se ne odrazava nista na rad i ponasanje motora, samo na obrtomer, i to uz elektronsku bobinu. Sa bibnom ATA 1710(za koju sam dobio informacije da je platinska), i elmos komutator, radi besprekorno, ako ti to nesto govori.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od YugoM55 Sre 27 Mar 2013, 13:41

Izmjeri otpor namota razvodnika. Wink

Možda ti obrtaljka jednostavno ne valja?
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Sre 27 Mar 2013, 21:30

salezli ::posto vidim da ideja nema, zahvaljujem se svima na dosadasnjoj pomoci, i pozdravljam vas. Cheers
ako skace kao ova onda se na red sa obrtomerom vezuje elektrolitski kondezator, da se smiri kazaljka... Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Čet 28 Mar 2013, 19:32

@YugoM55-pokusacu da izmerim otpor namota razvodnika(ali ganc je nov), a razlog vise zasto sam odagnao sumnju na razvodnik, a i na ispravnost obrtaljke, je sto obrtaljka funkcionise besprekorno uz bobinu Iskra ATA 1710(kazu da je to za platinsko), komutator Elmos.
Problem je sto uz elektronsko paljenje,zelim da imam i elektronsku bobinu, jer kako sam saznao, jedino tako dobijes pun efekat i opravdam uopste celu akciju prebacivanja sa platinsko na elektronsko.
Licno nisam imao nista ni protiv platinskog, odlicno je sluzilo, ali mi majstor rece da je razvodnik otisao, pa obzirom da sam stavio nov motor, rekao je da sa elektronskiim moze samo da bude bolje, i da me glava vise ne boli. Kako mi nije zao da ulozim u nesto sto valja, ni ovo mi nije tesko palo, dok mi nije rekao da ne zna resenje mog problema.
@zile-poskakuje na slican nacin, i kada sam na otpadu neki dan kupovao komutator Cajevec, da bih ustanovio da li je greska do njega, uz njega, ili na njega bila je vezana kao mala crna kutijica, velicine otprilike 3,5-4 cm sa 2 cm, i na njemu je pisalo 2.2 uF, 250 V, max 100 stepeni Celzijusa, Italy.
Da li je mozda to to, o cemu mi pricas, i na sta se to vezuje, jer je zica bila odvojena od komutatora?
hvala!!!
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Čet 28 Mar 2013, 19:35

@zile-pogledao sam jos jednom snimak, i moja obrtaljka ide normalno, i kad skoci, ona skoci odsecno i van ritma, ova nekako leluja ali povezano, moja se nekako treska nepravilno, i sa razlicitim komutatorima, razliciti su i obrtaji na kojim pocinje da se blesavi.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od YugoM55 Čet 28 Mar 2013, 21:06

To što si sa komutatorom dobio jest kondenzator po tome što na njemu piše...i to vrlo čudnog oblika jer kondenzatori nisu kutijasti nego uglavnom valjkasti. ali ne znam što će komutatoru kondenzator, nikad čuo za takvu kombinaciju.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Čet 28 Mar 2013, 21:30

bio je tik uz komutator,obzirom da je zica bila otkacena i da ga je vlasnik otpada skidao,nisam uspeo da procenim na sta je bio zakacen confused
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Pet 29 Mar 2013, 07:51

pa verovatnoje neko ranije koje koristio taj komutator imao problema sa obrtaljkom pa ga je vezzao, pazi i ja imam obrtaljku u kolima , a signal sam skinuo direktno sa bobine i nikakvih problema nemam, ajde stavi neki snimak da vidimo u cemu je problem Cheers
Evo kako kod mene funcionise
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pet 29 Mar 2013, 10:47

vazi, ako stignem danas cu postaviti, ako ne, za vikend.
A reci mi, paljenje ti je elektronsko takodje? Cheers
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Pet 29 Mar 2013, 15:20

da, elektronsko je paljenjee Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pon 01 Apr 2013, 08:47

Ok, vremena jesam nasao, ali sam izgubio "racunar" pa evo tek danas snimka(ukoliko budem umeo da postavim,naravno).
Ne umem Sad
@Zile-umes li da mi objasnis kako da stavim snimak (sa telefona je, imam ga na fleshu mp4 format), ali ne umem da ga stavim na svoj post, ili mi ostavi e-mail adresu, mislim da bih to umeo. Unsure
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pon 01 Apr 2013, 09:58

@Zile, nije uspelo na e-mail, pa sam se priucio na brzinu, nadam se uspesno-
https://www.youtube.com/watch?v=cnDqbyv_oeE&feature=youtu.be
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pon 01 Apr 2013, 10:01

salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Pon 01 Apr 2013, 10:57

moja procena je da ti ta bobina ne valja, ako sa platinskom radi dobro,a sa tom ne onda ti je ona sigurnooo... ali sacekaj jos nekog da vidis sta ce recii Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Miljan Pon 01 Apr 2013, 13:34

Bobina 99%.

Ne znam koje sve komutatore imas, ali ako imas neki sa 7 pinova (kod vecine je tu prazno mesto), probaj da spojis obrtomer na sedmi pin komutatora da vidis kako ce se ponasati.
Bosch ima 7 pinova.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od YugoM55 Pon 01 Apr 2013, 14:00

Ja sam promijenio 3 alternatora stari tip za redom, svaki bio neispravan. obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 422535 Pa nađi i ti još koju elektronsku bobinu, moguće da su ti ove do sad bile neispravne.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Pon 01 Apr 2013, 15:09

o.k, hvala vam svima, probacu jos koju bobinu, a od komutatora imam, Elmos, Iskra, i Cajevec. Paljenje stelovano sa Elmosom, i sa njim je najtolerantnije.Pali mi kao inace(extra), skace od 3500-4000, sa Iskrom katastrofa, pali mi iz 5 puta a verglam ko nenormalan(do granice), i skace izmedju 800-1500, i izmedju 3000-5000, , a Cajevec(na snimku) slicno kao Elmos, ali mi skace ranije od 2500, uostalom videli ste i sami.
Hvala jos jednom, javicu sta se desava.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Miljan Pon 01 Apr 2013, 16:15

Ne bi smelo da bude razlike, mora sa svakim da pali isto, a paljenje bi trebalo da se nasteluje ponovo, jer nema svaki komutator isti odziv, sa Iskrinim treba jos ranije da se stavi, jer ima bolji odziv, i onda bolje ide i manje trosi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Uto 02 Apr 2013, 08:51

I ja verujem(pretpostavljam)da mora da bude isto, ali ako se paljenje steluje prema upotrebljenim komponentama.Pokusao sam da to objasnim majstoru(iance cak i vozi Yuga na trkama), ali me "oduvao" i "naucio" da komutator nema veze sa paljenjem.Kako ne volim da kao laik bilo sta raspravljam sa "profi" poznavaocima(jednostavno nije kulturno i lepo) nisam nista na to rekao(a vec sam i tada negde naleteo, cini mi se bas na tvoj post Miljane, o razlicitostima odziva komutatora, sto sam u praxi, sa 3 razlicita, sam sebi i potvrdio(naravno zahvaljujuci tvom postu)). U servisu gde su mi prebacivali paljenje, iza tog objasnjenja, nisam bio, a za problem obrtaljke rekli su da jednostavno nemaju vise ideja zbog cega se to desava, i da vozim sa platinskom bobinom(jer obrtaljka radi), i da je potpuno svejedno, iako sam na komplet predlog, prebacivanja sa platinskog, na elektronsko, pristao, bas zato sto nije isto, vec bolje, a opet, da bi to bilo to, po mojim saznanjima, takodje sa ovog foruma, sve komponente, trebaju biti od elektronskog, pa i bobina(naravno).
Nista, javljam sta se dalje desava.
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Uto 02 Apr 2013, 09:14

A sta mislite o ovome sto mi je drugar predlozio danas-
da probam da stavim kondezator na (-) i zelenu žicu koja dolazi sa komutatora. Kondezator mora imati masu i da koristim onaj što ide na razvodnik platinaš.
Ha? Cheers
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Miljan Uto 02 Apr 2013, 15:27

Taj kondenzator treba da ide redno na signal za obrtomer, njegov (-) na (-) bobine, a drugi kraj na zicu za obrtomer.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od salezli Čet 04 Apr 2013, 09:53

Miljane, meni zica sa obrtomera ide ionako na "-" bobine. Jel to u redu?
I da li sam te onda dobro shvatio, minus kondenzatora(a to je ona plocica koja mu je ujedno i "nosac"???) se zicom spoji, a onda se to spoji na "-" bobine, a ova crna zica, sto viri iz njega na zicu za obrtomer???
Ako te ne mrzi, napisi mi detaljno uputstvo.
Sinoc sam isprobao, jos 1 el. bobinu Iskra, nista drugacije, jos jednu "Bosh" sa golfa elektronca, sa tim radi bolje, kao sto mi radi sa mojom Iskra ATA 1710(vise nisam siguran da li je za platine ili elektronsko), i primetio sam detalj, od ovoliko buljenja u kazaljku, ni sa njom mi ne radi savrseno, ima mali, mali trzaj na 2500, ali je kud i kamo bolje od rada se Iskra elektronskom. A isto tako mi radi i sa tom "Bosh", ima mali trzaj na 2500, ali zanemarivo.
Experimentisao sam i sa tim kondenzatorom, mada neuspesno, ali nisam te najbolje shvatio, pa sam minus kondezatota (onaj nosac njegov) spojio zicom i to vezao na "-" klemu , a crnu zicu iz njega na "-" bobine, na koju su mi vezane zelena zica iz komutatora i zica sa obrtaljke... i nista... bez promene
Imas li da mi ukazes(ili bilo ko), na nesto sto sam pogresno uradio??? Unsure
salezli
salezli
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Datum upisa : 21.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od zile Čet 04 Apr 2013, 10:31

pazi - tog kondezatora vezes na - bobine, a + kondezatora vezes na zicu za obrtomer, ovako nekako, ako se ne varam.. obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 33223002
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka - Page 2 Empty Re: obrtaljka+elektronsko paljenje=ne funkcionise obrtaljka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu