Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

+12
Mitke
Zuty
charuga77
thunderchase
Draga
Bohoc
YUgisa
Nevidljivi
Miljan
ladisz81
jevtta
Pedja
16 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od charuga77 Ned 22 Jan 2012, 09:40

Aj slikacu danas casicu amortizera pa da vidis sta se desilo.
Samo nsam zatekao sraf. Koji je zdrav. Kao da se samo odvrnuo sa amortizera. A majstor mi trazi 2000 za ruke plus delovi i to samo za 1 amortizer. Nesto mi mnogo da oba menjam.

charuga77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Ned 22 Jan 2012, 09:49

Jesi li izbio saraf ili maticu odvrnuo? Matica nije problem, nego saraf je tesko da se izbije... Ali ako ide lako saraf, onda super Wink A majstor mnogo trazi ako ide tako lako, cuo sam da je alat za sabijanje opruga oko 1500din nov...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od charuga77 Ned 22 Jan 2012, 11:15

Ovo sam zatekao posle cudnog metalnog zvuka u voznji. (naisao na sahtu vodovoda).
[img]Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Resizeof1c [/img]

charuga77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od charuga77 Ned 22 Jan 2012, 11:16

[img]Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Resizeof2y [/img]

charuga77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od charuga77 Ned 22 Jan 2012, 11:18

[img]Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Resizeof3 [/img]

charuga77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Draga Ned 22 Jan 2012, 19:31

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Alatzaskidanjeoprugasaa
Ovaj alat ti treba da bi skinuo amortizer,takva dva alata.Ako to imas ne treba da dajes 1500 din.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Ned 22 Jan 2012, 20:11

Au covece na sta izgleda solja, proveri ti i druga u kakvom je stanju pa zameni to...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Zuty Pet 02 Avg 2013, 19:22

Poceo i meni zadnji desni amortizer onako na rupe se cuje ispustanje vazduha, posto ovde kod mene ima i zemljani put sa rupama pa u prvu moram polako i sve se cuje kako susti Very Happy...
I sad sam bas zagledao da vidim koje su marke, i na njima pise Lip 129.005 pa jel imao neko ovakve amortizere, da nisu fabricki mozda? Very Happy
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Pet 02 Avg 2013, 19:34

To su po mom misljenju jedni od najboljih amortizera koji su se mogli kupiti za Zastavu, nisu prva ugradnja, vec ih je neko naknadno ugradio. Ono sto je problem je da su kopije cesce od originala i da se original sad ne proizvodi vec duze vreme dok su kopije i dalje aktuelne i trenutni izbor ti se sveo na reparaciju postojecih, Sachs, Schwarz, Monroe, kopija LIP amortizera i Bilstein koji ja pravim. Eventualno mozda nadjes negde zaostalo na lageru neku drugu marku.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Ned 10 Nov 2013, 15:08

Nisam siguran da li sam negde pisao na forumu ili ne, ali evo da iznesem neka svoja iskustva sa raznim proizvodjacima amortizera posto sam imao nekoliko pitanja u vezi toga.

QH/Lip amortizere nemojte da uzimate ni pod razno. 99% sto mozete naci su kopije koje se i sada proizvode, dok original koji je po mom misljenju jedan od najboljih fabrickih amortizera i oni se ne proizvode. Mogu sporadicno da se nadju na sajtovima tipa Kupindo sa nekog zaostalog lagera neke prodavnice. Kopije na nivou amortizera spremnih za zamenu, a original su svi bili jednaki za 10ak parova amortizera koji sam merio.

Monroe nemaju moju preporuku, amortizeri nemaju jednake sile bez obzira da li su uljni ili gasni (visokog pritiska). Posto su nabavljeni od uvoznika, moze da budu kopije ili neka turska roba, ali jednostavno nista vam ne garantuje da ce te uspeti da pogodite neke super. Razlike znaju da budu po 4-5%.

Sachs isto tako imaju vrlo varljive osobine. Nekim cudom iako su razlike izmedju setova bile povece, nekim cudom se desilo da par amortizera medjusobno nema velike razlike (manje od 1%) ali zato izmedju 2 para je razlika znala da bude skoro pa 25%... Nemojte da vas zavara "gasna" tehnologija jer su to amortizeri niskog pritiska i nisu oni klasicni gasni amortizeri na koje svi misle tj gasni amortizeri visokog pritiska koji imaju mnogo bolja svojstva od gasnih amortizera niskog pritiska i uljnih amortizera.

Schwarz iako ce mnoge odbiti zbog svoje nevidjeno nisko cene i kineskog porekla po funkcionisanju su vrlo dobri. 4kom sam testirao i svi su jednaki i vrlo slicnih osobina kao originalni Lip. Nikakve razlike u silama, jedino je upitno koliku kilometrazu mogu da izdrze posto je to nova firma i prakticno nikakvih podataka nema na netu. Ali je tesko naci zadnje ovog proizvodjaca.

Ovo nisu subjektivna moja misljenja, nego su svi amortizeri premeravani sa aparaturom kojom sam ja pravio Wink Ovo su i neki najcesci proizvodjaci koji se mogu naci kod nas za Zastave i sa kojima ja imam iskustva. Bili su jos oni Supra amortizeri jedno vreme aktuelni cija je fabrika isto u vlasnistvu QH i koje nisam merio aparaturom, ali ovako na osecaj pod rukom su mi se cinili slicni kao QH/Lip.

Ne znam da li je sad moguce naci, pre jedno godinu dana su se mogli naci jos Bilstein gasni amortizeri viskog pritiska (originalni za Zastavu), verujem da su kvalitetni posto ja koristim njihove uloske za izradu mojih amortizera i uvek imaju iste svojstva. Pitanje je da li ce neko da se odluci za njih jer je cena bila negde oko 13.000din za dva komada ako se ja dobro secam. Zadnji Bilstein postoje ali iz neke ne proverene informacije, stoje mnogo godina na lageru tj to je lager iz doba kada su Yugici bili aktuelni u SAD pa pitanje u kakvom su stanju.

Ima jos nekih proizvodjaca i neki se pojavljuju sa vremena na vreme ali ja nisam imao iskustva sa njima.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Mitke Čet 21 Maj 2015, 20:20

Da malo ozivimo temu.

Situacuja je da su mi sva 4 amortizera zrela za zamenu, i ovih dana ce i biti zamenjeni. Problem je to sto mi u ovih par prodavnica u kojima redovno uzimam nude samo optimal amortizere o kojima ne znam apsolutno nista. Stoga, ako ih je neko koristio ili koristi voleo bih da cujem misljenja o njima.

Sachs mozda mogu da iskopam, i u principu sa njima sam sto se tice udobnosti zadovoljan ali rok trajanja im je smesan, bar je takav slucaj sa mojim prednjim. Da li sam naleteo na kopiju ili ne, ne znam, ali u principu ne bih kupio sva 4 pa da ih menjam za 10000 km.

Ako neko zna sta jos moze da se iskopa kod nas, po kojim cenama, poneki utisak, i gde sta ima da se nadje, bio bih zahvalan da tu informaciju podeli.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Čet 21 Maj 2015, 22:12

Optimal amortizeri su ok, ali postoji jedno veliko ali, a to je da ima kopija i ima falseva, najveci problem je to da iz nekog razloga kod vecine fali malo ulja i onda ima lufta kad se skroz izvuce... Kad se napune sa uljem kako treba, onda sve savrseno radi.

Sachs, ne bih trosio puno reci, sramota to nazvati amortizerom. Mnogi misle da nalete na kopije, ali ja to nisam ubedjen jer na tim sa kojima sam ja imao iskustva, 100% se poklapa sa originalnim sto se moze naci na netu, mislim da sam uporedjivao i sa Miljanovim, dok recimo imam iskustva sa LIP, Bilstein i Optimal kopijama i jednostavno sifre utisnute na kucistu, dizajn, tekst sve je drugacije od originala, tako da ne verujem da je neko kao 100% precizno kopirao Sachs...

Mislim da sem Sachs, Monroe i Optimal, tesko se moze naci nesto u sirokoj ponudi, ima nekih kopija tipa LIP i moze da se nadje mozda neki zalutali lager nekog drugog proizvodjaca tipa Supra, ALCO...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Mitke Sub 23 Maj 2015, 18:32

Uzeo sam optimal, pa nek traju kolko traju.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od altairandy Sub 23 Maj 2015, 20:39

YUgisa :: tipa Supra, ALCO...

AL-KO. Na mojoj 45-ice oni otputovao 5000. Zadovoljan
altairandy
altairandy
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 371
Godina : 56
Lokacija : Ukrajina
Datum upisa : 30.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Sub 23 Maj 2015, 20:46

Mitke ::Uzeo sam optimal, pa nek traju kolko traju.

Mislim da je to najbolji izbor tj najmanje zlo. Koja je cena? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Draga Sub 23 Maj 2015, 21:19

Lepo sto si se odlucio za "optimal"verovatno vrede jer ih dosta hvale. Ja imam "Sachs", 7 godina bez problema, nisu mrdnuli e sad da li ima da se nadju original-tesko, ja sam imao srece da su orginalni, fabricki zig, broj itd. A i po ceni sam bio siguran da su pravi,kolko se secam komad je bio oko 3000 din-pre 7 godina.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Miljan Sub 23 Maj 2015, 21:32

Toliko sam i ja placao Sachs.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Mitke Sre 27 Maj 2015, 19:17

Ja sam sachs placao izmedju 3500 i 4000, ne secam se tacne cifre u dinar, i izdrzali su citavih godinu dana Doh Inace, prema svim poredjenjima su original, ili je vrhunska kopija, ne znam, ali svejedno, udobnost na nivou, ali kvalitet 0.

Sad probam i ovo, da vidim sta ce da bude, utisci ce biti za koji dan kad ih montiram, sto se tice udobnosti, a sto se tice kvaliteta videcemo. Sledece je bilstein, to sam i sad hteo da uzmem, ali mi je finansijski bilo neizvodljivo.

YUgisa, prednji 2280, zadnji 2380.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Sre 27 Maj 2015, 21:40

To je odlicna cena, bolja nego moja nabavna. Pa trebali bi da budu nesto neudobniji ali da auto bude stabliniji sa njima Wink Yugodriver je prosao indenticno kao ti sa njegovim Sachs

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od MIXI_BG Ned 21 Jun 2015, 21:03

Ja sam pre par dana kupio wasaauto fiat 127 amortizere kom 2 x 2500 Smile
Bice slike sutra.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Miljan Pon 22 Jun 2015, 00:28

To su AP amortizeri.

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 IMG_1320_resize

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Jandro Pon 31 Avg 2015, 16:02

Da ja priupitam nešto u ovoj temi: jel zna neko možda koliki treba da bude razmak od sredine prednjeg točka do gornjeg ruba blatobrana kod Yuga?Sa običnim amortizerima,bez ikakvog opterećenja u autu?Fala unapred.;-)

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Pon 31 Avg 2015, 17:21

Vecinom bi trebalo da je 38cm i neke verzije su 35cm ali to je teorija, u praksi znaju da variraju opruge (kao i da propadnu tj sabiju se vremenom) i malo variraju blatobrani pa su najcesce izmedju te dve mere, mada znaju nekad i da budu nizi od toga.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Miljan Pon 31 Avg 2015, 17:28

Vecina su 36-37cm.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Jandro Uto 01 Sep 2015, 13:39

Do mojega,meni je leva strana 34,a desna 33!Možda je taj desni amortizer razlog što mi gume škripe pri skretanju i što mi je desna guma malo istrošenija?

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  - Page 2 Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu