zamena nosaca prednjih amortizera

2 posters

Ići dole

zamena nosaca prednjih amortizera Empty zamena nosaca prednjih amortizera

Počalji od cika_politicar Pon 09 Jun 2014, 13:42

Kada pređem preko rupe ili ležećeg čuje se klok klok, mislim da su u pitanju nosači amortizera (šolje).
Moze li neko da mi objasni koja je procedura pri zameni istih.
Hvala unapred. Very Happy
cika_politicar
cika_politicar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 30
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 04.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

zamena nosaca prednjih amortizera Empty Re: zamena nosaca prednjih amortizera

Počalji od YUgisa Pon 09 Jun 2014, 17:28

Pa proveri ti to jos jer nosaci amortizera ne daju neki zvuk, barem ja nisam doziveo tako nesto a menjao sam dotrajale... Jer to je tako odvojeno sve gumom da nema sta da se cuje, kad on strada samo popuca guma i omeksa pa onda nije volan tako precizan, nego je malo sundjerast... Ja bih pre rekao da je nesto drugo tu oko opruge polomljeno pa da se cuje, mada sad ovako klok klok zvuk tesko je skontati kako je to tacno Very Happy Ali usustini treba ti okasti kljuc 17 i jos jedan 17, da li gedora, vilasti, moze i okasti i treba ti okasta 13ka i u teoriji 7mica vilasta mada je preporucujem francuski kljuc i treba ti stega za opruge. Princip zamene je da prvo skines tocak, onda skines dva srafa koji drze glavcinu za amortizer, to su ti kljucevi 17. Mozes ocekivati da to zapekne i da srafove nije moguce izbiti bez zagrevanja... Kad to izbijes, onda sa kljucem 13 odvrnes one dve matice gore na kosu i izvadis tako kompletno amortizer sa oprugom iz kosa... Obrati paznju kako to radis da ne bi ostetio manzetnu na homokinetickom. Kad demontiras to onda moj savet je prvo da popustis malo maticu koja se srafi na osovinu/klip amortizera... To je kljuc 17 i kontra ide 7mica vilasta na vrh osovine amortizera ali to obicno dovede do pucanja kljuca ili da proslajfuje pa je zato bolje uzeti francuski kljuc i uhvatiti onu "krunu" na vrhu. Kad to popustis, onda stavis stege za opruge i stegnes tako da opruga landara i onda odvrnes skroz tu maticu i rastavi se solja, moj savet je da lezaj koji je unutra da rastavis i podmazes posto je obicno suv ili majstori namazu spolja  odkacen Lezaj upada u jedan plasticni nosac tako da trebas i to da vidis da nije slucajno polomljeno ili da nije istrulila guma na koju naleze opruga ili plasticni podmetac koji se nalazi izmedju opruge i amortizera...

Ovako ti izgleda to:
zamena nosaca prednjih amortizera Slika1652

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu