Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

+12
Mitke
Zuty
charuga77
thunderchase
Draga
Bohoc
YUgisa
Nevidljivi
Miljan
ladisz81
jevtta
Pedja
16 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Pedja Čet 04 Dec 2008, 01:49

Kako da znam kad je vreme za zamenu amortizera? Imam utisak da mi je Yugo postao dosta tvrdji nego pre, svaku rupu oseti... A voleo bih neki pouzdaniji nacin da utvrdim stanje amortizera od licnog utiska.
Moze li jos nesto biti uzrok takvoj tvrdoci auta, sem amorta?
Koje mi preporucujete za zamenu? Znam da dosta hvale SACSH. Zanima me da bude udobno za nase puteve, nista sportski, gasni i sl.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od jevtta Čet 04 Dec 2008, 03:08

Najlakse ti je ovako! pridji napred na krilo i pritisni svom snagom! ako pocne da pliva ne valja (ali nije strasno) ali ako nece ni da se savije i bas je tvrd menjaj jer razbi koseve. Normalno bi trebao da pod tvojim pritiskom se spusti ali polako ali meko da podigne kad pustis. Very Happy

Eventualno ako imas 40kila zamoli nekog od 80 da to uradi umesto tebe a ti gledaj :shock:

ista prica ti je i sa zadnjim :suspect:
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od ladisz81 Čet 04 Dec 2008, 09:23

Ja sam pre mesec i po dana zamenio amortizere za Sachsove i zadovoljan sam sa kvalitetom/cenom koje nude. Inače ako ti su amortizeri prešli više od 30-40 hiljada, onda već verovatno treba da ih menjaš, pošto ovakvi putevi su kod nas Smile
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od jevtta Čet 04 Dec 2008, 12:49

koliko si ih platio???
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od ladisz81 Čet 04 Dec 2008, 14:41

1750 je bio jedan, sve sam zamenio, i to sam(baš sam ponekad psuo ko pas Smile ) Tu kod nas u Suboticu u Warneru.
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Pedja Čet 04 Dec 2008, 17:12

Tako su i u ZR, cini mi se, pitao sam jos letos, nisam siguran.
Presli su preko 45.000km. Znaci, verovatno im je vreme...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Miljan Čet 04 Dec 2008, 17:31

I ja sam stavio SACHS, zadovoljan sam, super su. Fabricki su presli 39000 km, nisu bili mnogo propali, ali sam ih zamenio.

Drugar na 128 ima jos fabricke 160000 km i ne lupaju, ne cure, rade ok.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od ladisz81 Čet 04 Dec 2008, 19:46

Ali to nije to, jer ipak kažu da po lošijim putevima(kao kod nas) posle 30000 je već potrebno da se zamene. Inače i meni napred nisu ni curile i radili su ok, ali prešli su oko 150000, a zadnji su pocurile već. Pa ako sam već menjao, onda sam menjao sve.

Bar svako po svom radi, a neki ni nemaju para za to da zamene Smile
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od jevtta Pet 05 Dec 2008, 01:15

Pogotovu da u danasnje vreme sve sto se kupi ,cak i ono skulje, ne traje dugo.... Ja imam neke italijanske tako mi rece oovaj majstor sto mi je remontovao ali nisam nesto mnogo zadovoljan! scratch

Mada ja imam visoke standarde po pitanju udobnosti pa hocu da se nista ne cuje i da nista ne krcka a onda svatim da vozim Yugica :shock:
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Pedja Pet 05 Dec 2008, 14:59

A da li postoji neka bolja opcija od SACHS-a, pa makar i skuplja?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od ladisz81 Pet 05 Dec 2008, 15:43

Za juga mislim da po prodavnicama je najskuplji uljni Monroe po 2200, ali ne znam da li su to originalni, ili samo po imenu Monroe - ali verovatno bolji su od Sachsa, ali u mojoj okolini nikog ne znam ko je stavio Monroe, pa ne znam ni kavi su
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Miljan Pet 05 Dec 2008, 18:16

Monroe nisu bolji od SACHS-a, dosta su losiji, ima mnogo reklamacija jer brzo procure.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od ladisz81 Pet 05 Dec 2008, 18:31

No Miljan je dao odgovor umesto mene! Smile

Znači po mojoj preporuci stavi Sachs
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od jevtta Pet 05 Dec 2008, 20:33

Mislim da je sve individualno kod nas. Da mozes da kupis u najgore amortizere i da budes zadovoljen ako imas srece!

Moj drug drzi prodavinicu delova za ford i kaze da su se na trzistu pojavili kineski amortizeri za cenu od 800din (a za forda su oko 2000-2500din). Ali samo daju na 100.000 komada. A garancija na njih je od 3-5god! Sve zavisi od modela-do modela. On kaze kad bih uzeo i stavio cenu od 1000din niko ih ne bi kupio,a da stavim cenu od 1800din i toliku garanciju svako ce ih uzeti. Jer smo svi mi skepticni po pitanju fuseraja i neoriginala i moslimo da je bolje nekad nesto platiti i vise i sigurni smo da je dobro a onu naprottiv!!! Matrapazi su toliko otisli daleko da sad stav cenu i zacepe i ide im. Embarassed

Samo jos 1 primer. Pre kad si kupovao kola na auto pijaci kad vidis da je motor oprav i da su gume namazane i uradjeno dubinsko ciscenje itd... znao si da je preprodavac u pitanju i da se ugradjuje itd... I bezis od tih nalickanih kola! Medjutim to ipak kosta nekih 50-60e da se uradi. A sada su matrapazi toliko usavrsili tehniku prodavanja kola da vise ne peru motore i ne lickaju auto ,vec onako masne prodaju i opet se ugrade a ti mislim da je posten covek evo nije sredjivao i lickao itd... I opet te prevari! (kao sa amortizerima) a sa druge strane nije puko ni onih 50-60e za ciscenje i jos vise je na dobitku!!!! Sad
jevtta
jevtta
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Nevidljivi Uto 02 Jun 2009, 02:46

Ja sam stavio SACHE pre 1300 Km i moram da ih pohvalim jer sam za sada prezadovoljan sa udobnoscu. Kao da vozim drugi auto,stim sto su mi ovi prosli otisli u qratz skroz zadnji levi i prednji desni propisali. Inace jugo mi je spusten za gradsku voznju znaci nije patosiran. Amorti placeni 2100 komad.

Nevidljivi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 01.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Ned 20 Jun 2010, 12:04

Jel postoje gasni zadnji amortizeri za Yuga, i neka preporuka za proizvodjaca? Wink Da li pasu od nekog Fijata amortizeri?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Bohoc Ned 20 Jun 2010, 13:38

posto je doticni iznad napisao za zadnje pa i ja da se ukljucim koliko su obicni uljni zadnji za juga? oni moji su ko dve sipke nerade tj nemaju ni kap ulja a uskoro ce i nestati od rdje Sad
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Ned 20 Jun 2010, 15:59

Oko 2000 do 2500 su bili kada sam ja zadnji put pitao Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Bohoc Ned 20 Jun 2010, 23:33

fuf krpim kes ondak Smile
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Draga Sre 23 Jun 2010, 13:30

Ovog yugica sto sada vozim sam sam spakovao.2008 god.u Zastavi sam kupio novu golu skoljku i onda sve od pocetka,naravno sve novo.Amortizere sahsove(ekstra su),visjuske,gibanj,ramena,spone itd. sve zastava i da ne nabrajam do ovog sadasnjeg izgleda.Motor puna generalna na standar,polovan menjac,petak,ubacio sam mu plin i "vozi misko"Dve godine bez i jednog ulaganja,naravno jer je sve original.Sve je to bilo tesko naci ali sa isplatilo.Izaslo na nekih 2800 jevreja.Tada je nov kostao oko 4600 e.Hocu da Vam kazem da ne treba zaliti platiti originalan deo za malo vecu sumu.Vrema pokaze da sam u pravu jer taj deo neuporedivo duze traje.Jedini problem ja naci takav deo.Nekada je bolje staviti polovan originalan deo nego neki nov fals.Pozzz.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od thunderchase Uto 18 Jan 2011, 12:25

Jedno pitanje vezano za Sachs - da li postoje falsifikati kod nas na tržištu i kako ih prepoznati?

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Draga Uto 18 Jan 2011, 15:49

Znas i sam da je u Srbiji sve fals tako da ti treba dosta srece naci originalan deo.Sachs je imao promo akciju pre 3-4 godine pa sam tada ugrabio i kupio garnituru (dva prednja i dva zadnja) po ceni od 100 evra.Platis tri -dobijes cetiri amortizera.Na mojima postoji utisnut zig i nalepnica,fabricki broj i god. proizvodnje.Ne znam koliko je to merodavno samo znam da su se odlicno pokazali.Sa njima sam presao preko 60000 km,kao da sam ih sada stavio.Nije mrdnuo,ne lupa,drzi krivinu,jednom recju ekstra.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od thunderchase Uto 18 Jan 2011, 15:56

Kod mene u Obrenovcu ih ima u jednoj radnji delova, ali ne poznajem lično čoveka, ne bih da kupim neki krš... Raspitaću se za cene. u svakom slučaju hvala! Smile

thunderchase
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 34
Godina : 40
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 13.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od charuga77 Sub 21 Jan 2012, 10:12

Da li je moguce zameniti amortizer, prednji levi, u kucnoj radinosti? Na Zastavi 101.
Ili ga odvesti kod majstora. Jer neki specijalni alat nemam ...a ni kanal!

charuga77
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od YUgisa Sub 21 Jan 2012, 10:47

Moze ali ti ne preporucujem bez alata za sabijanje opruga. Takodje obicno se desi da zapeknu srafovi koji drze amortizer na glavcini tako da moras onda sve da skidas pa da nosis na grejanje tj izbijanje srafova... Inace se amortizeri menjaju obavezno u paru... Ja ti predlazem da dignes auto na dizalicu, skines tocak i probas da izbijes dva sarafa koji drze amortizer za glavcinu... Ako to uspes, onda mozda da razmislis da napravis alat za sabijanje opruga ili eventualno kupis, a verujem da ako bi i odneo nekom majstoru da samo skine oprugu i stavi na drugi amortizer, ne bi ti nista naplatio... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...  Empty Re: Zamena amortizera u sopstevnoj reziji, preporuke za proizvodjace...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu