Lezaj

5 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Lezaj Empty Lezaj

Počalji od charjek Sre 21 Nov 2012, 23:34

Interesuje me kakav se lezaj nalazi u solji amortizera nadam se da me razumete i da sam se dobro izrazio? :-) strasno mi nesto lupa,sve gume(na ramenima,balans stangli...) sam pregledao i nije do njih.Ostali su jos amortizeri i drug mi kaze da su se mozda ti lezajevi raspali...
da li je neko imao problema sa tim lezajevima i kako se manifestuje?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Sre 21 Nov 2012, 23:40

Slikacu ti kako izgleda ali ti lezajevi su zaista ekstra izdrzljivi ja jos nisam video da je nekom propao... A dolazili su mi ljudi sa totalno raspadnutim soljama amortizera usled neadekvatnog spustanja ali lezaj je uvek ostajao citav... Treba proveriti da li su svi srafovi stegnuti na amortizeru i da se nije mozda popustila centralna matica...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Čet 22 Nov 2012, 10:18

znas kako, kod mene uvek bude sto kod jos nikog nije bilo. :-) pregledacu matice mada ne verujem da je do njih...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Čet 22 Nov 2012, 15:38

Lezaj Slika1203



Evo kako izgleda Wink Iskreno ja ne znam sta tu moze da lupa... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Čet 22 Nov 2012, 22:21

danas sam gledao centralnu maticu amortizera i nije popustena.e sada kada drzim za onu podlosku do matice i gumicu sto ima tu i ljuljam auto tu mi zvace nesto.sad jos vise se oseti kad auto dizem i ljuljam.da li je to normalno ili ...?jel se ta gumica menja da se nije ona sabila pa ima lufta?ps.kako se odvrce ta centralna matica?(drzim onu cetvrtku na vrhu amortizera i zatim odvrcem ili na neki drugi nacin?)
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Čet 22 Nov 2012, 22:26

Mislio sam na maticu na glavcini sto drzi homokineticki zglob Wink A ta gore matica se odvrce tako sto uhvatis tu krunicu na vrhu i vrtis maticu ali nemoj da je skidas posto ako ti upadne osovina onda moras da skidas amortizeri i oprugu i da izvlacis napolje amortizer i sastavljas sve nazad... A inace mozes probati da dotegnes, sabije se ta guma vremenom... I inace se ne menja samo gumica nego se kupuje i metalni deo u kojem je upresovana ta gumica...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Čet 22 Nov 2012, 22:47

pa ja bas hteo da pitam jel mislis na tu centralnu maticu ali reko pricamo o amortizerima reko na tu mislis :-) nego sto mislis da ta centralna matica ima veze sa lupanjem?
neki dan sam gledao tu centralnu maticu i video sam da se onaj osigurac(deo sto se savija)stoji na svom mestu pa sam predpostavio da se nije popustio da li je to relevantan pokazatelj da se nije popustio?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Čet 22 Nov 2012, 23:04

Pa onda verovatno nije popusten, pa homokineticki seta tamo vamo a i lezaj nije stisnut pa mozda moze da lupa tamo Wink Zato sam mislio Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Pet 23 Nov 2012, 09:46

zaboravih da te pitam kad se menja ta upresovana gumica?jer meni ima tu lufta zvace kad zaljuljam auto a to drzim rukom.tacno se oseti luft.dal je to do te gumice ili ipak do neceg drugog u solji...?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Pet 23 Nov 2012, 09:56

Probaj malo dotegnuti ali da, imas malo lufta tj dise malo guma tamo, to je uradjeno zbog upijanja vibracija i zbog upijanja deformacija usled pomeranja amortizera... Menja se obicno kada guma ispuca ili se izbije...

https://zafc.forumsr.com/t2317-ojacanje-nosaca-solje-amortizera-yugo-florida

Ja stavljam podmetace tamo da bih je ukrutio da duze traje i da auto bude upravljiviji... Ali to tamo ne lupa sigurno, to ide samo osovina amortizera kroz to...

Usustini kad tebi lupa uopste? Koje su to situacije?


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Pet 23 Nov 2012, 10:17

pre se culo samo preko pruznog prelaza(koji je veoma los) neki glup zvuk tipa:tup tup tup tup. al sam ga objasnio ;-)
sada se cuje i na manje neravnine samo sto je sada dosta izrazeniji zvuk.pa me brine da nesto vece ne strada... :-(
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Pet 23 Nov 2012, 10:23

jesi li ti rekao kad odvrnem gornju maticu da ce mi dole ispasti amortizer?ps.cemu sluzi fabricka kruna?jel ima neke funkcije pri stezanju odnosno odvrtanju?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Pet 23 Nov 2012, 10:33

Pa vidi da li su amortizeri procureli, tup zvuk se cuje kada amortizer oslabi pa na neravninama dovati odbojnu gumu amortizera... Ali ako i na manje neravnine se to desava, onda bi morao bas jako da propadne...

Nece sigurno pasti ali moze da se desi pa treba biti obazriv... Kruna sluzi samo kao kontra, uhvatis je i onda stezes maticu... Ali kad odvrnes maticu, kruna se samo skine... Wink

I koristi opciju EDIT, nemoj pisati poruku za porukom u roku od par minuta Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Pet 23 Nov 2012, 12:19

a jel krunu mogu da koristim prilikom odvrtanja matice?mislio sam da zamenim te gornje gumice da vidim sta cu dobiti,(nebi trebalo da su skupe)
ps.sta se nalazi u solji amortizera da mi tu nije nesto stradalo pa lupa?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Pet 23 Nov 2012, 12:22

Rekao sam ti da se te gumice ne menjaju nego se menja ceo taj deo sa metalom koji se zove nosac amortizera.

To izgleda ovako:
Lezaj 114010

Mora da se skida amortizer i skida opruga da bi zamenio to... I da, koristi se i prilikom odvrtanja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Pon 26 Nov 2012, 23:23

zvuk lupkanja po neravninama se povecava,ne znam sta da radim.molim za pomoc amortizeri su dobri...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od ZAC Pon 26 Nov 2012, 23:31

Kako znas da su dobri??? Jesi radio test, koliko procenata ispravnosti pokazuje masina???

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od charjek Pon 26 Nov 2012, 23:56

pa nisu procureli i auto mi se ne ljulja,pretpostavljam da su u zadovoljavajucem stanju.nisam vrsio nikakve masinske testove jer u Srem.Mitrovici to niko ni ne poseduje Sad
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Uto 27 Nov 2012, 14:24

Amortizer moze da uopste ne funkcionise a da ne curi... A luljanje koje moze na osecaj da se oceni se desava kada je amortizer prakticno mrtav... Cekati amortizer da procuri da bi se zamenio je kao cekati zupcasti remen da se pokida da bi ga zamenio... Mada ne kazem da je kod tebe siguran problem sa amortizerima...

Amortizere je lako testirati u kucnim uslovima, uzmes skines oba amortizera sa auta, ostavis ih preko noci (horizontalno kao sto su na autu) da se smiri ulje i ujutro ih samo izvuces skroz i istovremeno pustis oba... Nesmeju brzo da se sabiju a ako se jedan sabije mnogo brze od drugog onda je prevelika razlika izmedju ta dva amortizera... To je za uljne, gasni se testiraju kontra, sabiju se skroz i gleda se da li se jednakom brzinom ivlace... Jedino kod njih ne vredi gledati brzinu izvlacenja jer velika brzina izvlacenja moze i da bude zbog istrosenih delova pa ima mali otpor ili moze biti amortizer sa vecim pritiskom naspram nekih drugih... A na zalost ni nov amortizer ne garantuje ispravnost, muku mucim sa time...

A i te gumice, ramena i spone ne znam kako ste proveravali, mali luft u njima je ne moguce utvrditi onako drndanjem sa pajserom, vec mora da se skida pa se onda najbolje vidi... Gumice na b. stangli iskreno ni ne znam kako moze da se proveri, sem ako se ne vidi da su islucale... Nesto guranje pajsera i slicno tu ne pomaze... Meni je bio Yugic 6-7 godina star kada su propale gumice u nosacima b. stangle i na viljuskama pozadi (ove su cak i ispucale bile)... I svi su rekli da su te u nosacima dobre al je b. stangla setala levo desno u njima toliko da mi remetila optiku i volan je cas znao da bude postavljen kako treba a onda kad skrenem u krivinu znao je da bude 1/4 kruga u stranu okrenut da bi isao pravo... Mada se nesecam neke buke...

Sve te pajser i vizuelno razgledanje ne vredi sem ako deo nije bas totalno propao, mora da se rastavi i pogleda, barem je moje iskustvo tako...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od ZAC Uto 27 Nov 2012, 17:04

YUgisa, tacno tako... Lezaj 476827

YUgisa ::

Amortizere je lako testirati u kucnim uslovima, uzmes skines oba amortizera sa auta, ostavis ih preko noci (horizontalno kao sto su na autu) da se smiri ulje i ujutro ih samo izvuces skroz i istovremeno pustis oba...

Ovde si verovatno mislio da kazes vertikalno.... Lezaj 592873

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Uto 27 Nov 2012, 17:08

Hehehe da, vertikalno Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od Miljan Uto 27 Nov 2012, 17:51

YUgisa ::

Amortizere je lako testirati u kucnim uslovima, uzmes skines oba amortizera sa auta, ostavis ih preko noci (horizontalno kao sto su na autu) da se smiri ulje i ujutro ih samo izvuces skroz i istovremeno pustis oba...

Pa ja ih ostavim tako i oni stoje 5 dana izvuceni, tek rukom mogu da ih sabijem i to ne bas lako.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Uto 27 Nov 2012, 18:01

Nove ili koriscene? Novi obicno imaju otpor od semeringa a korisceni su razradjeni pa se sabiju, mada ne uvek skroz ali se delimicno posle nekog vremena sabijaju lagano... Dotrajali amortizeri se obicno za manje od minut sabiju skroz, barem je tako moje iskustvo bilo...


Poslednji izmenio YUgisa dana Uto 27 Nov 2012, 18:24, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od Miljan Uto 27 Nov 2012, 18:20

Nove

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od YUgisa Uto 27 Nov 2012, 18:24

Novi da, hoce da ostanu kao sto kazem mada sam imao iskustvo i da se oni sabiju delimicno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Lezaj Empty Re: Lezaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu