Cudan problem sa sirenom

4 posters

Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Cudan problem sa sirenom

Počalji od nebojsas Sub 10 Nov 2012, 20:13

Imam duplu sirenu (puz) koja je relativno nova (dva meseca) i prikacena je preko releja. Ovaj problem sto cu opisati mi se desava vec treci put, tri puta sam kupovao novu sirenu.
U pocetku sve radi kako treba, par dana, a onda uvek jedna sirena pocne da se cuje onako suplje, bez snage, druga radi i dalje dobro. Prvi put sam pomislio da je riknula pa odem i kupim drugu, radi opet par dana i opet isto. Sad, ne mogu da se setim da li je opet ista otisla ili ona druga. Za svaki slucaj opet kupim i zamenim. Opet isto, posle par dana prestane jedna da radi. Onda sam pomislio da nije u redu relej, kupim nov, zamenim, isto, radi par dana i onda krene da zaj..... E sad, zanimljivo je da kad tu sirenu koja ne radi spojim direkt na aku, svira kao luda! Pomislio sam da su zice koje idu do nje u losem spoju, onda probam da na njeno mesto stavim onu drugu koja radi, i ona radi, znaci nisu zice. Danas sam skidao volan, cistio one kontakte sto nalezu na njega, isto. Kad prespojim direktno srafcigerom bez volana, isto. Onda sam skidao amblender da vidim u kakvom su stanju kontakti, ocistio, probao direktno na zicu od sirene, isto. Ne znam sta drugo da probam, zaista je cudno, kad je spojim direktno radi, preko releja ne radi (radi ali se cuje kao da je produvala), a kad na njeno mesto stavim drugu sirenu, radi?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Re: Cudan problem sa sirenom

Počalji od nebojsas Sub 17 Nov 2012, 22:41

Primetio sam da kad jace pritisnem taster sirene i na odredjeno mesto (u gornjem delu), onda radi, tada se i volan malo pomeri, nije do samog tastera jer sam probao i bez tastera i bez volana, verovatno u tom jakom pritiskanju pomerim volan i postignem bolji kontakt, koliko sam shvatio taster sluzi da spoji masu koja ide sa sirene na stub volana, mozda stub nema dobru masu pa kad pomerim volan napravim bolji kontakt? Da li ovo uopste ima smisla i kako da proverim da li stub volana ima dobru masu?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Re: Cudan problem sa sirenom

Počalji od YugoM55 Ned 18 Nov 2012, 10:30

Kakve su ti klizne staze na tasteru?
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Re: Cudan problem sa sirenom

Počalji od nebojsas Ned 18 Nov 2012, 13:20

Dobre su, ocistio sam ih, ali kao sto sam i rekao, probao sam i bez volana i isto se ponasa, direktno spojim srafcigerom stub volana i onaj jedan pipak sa ablendera, u tom slucaju klizne staze na volanu nisu od znacaja.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Re: Cudan problem sa sirenom

Počalji od igor-iggy Uto 19 Feb 2013, 17:46

Pozdrav druze neznam sta da ti kazem, ja imam problem duze vreme sa sirenom isto tako kao ti cas radi cas neradi. Resih da vidim staje u pitanju. Skinuo sam volan, gledao kkablove sve je ok. I bezveze izvadim kljuc iz brave ona radi, stavim kljuc dam kontakt ona neradi. Dali ima neko da mozda zna u cemu je fora to sa bravom ? ? ?
igor-iggy
igor-iggy
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 45
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 22.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Re: Cudan problem sa sirenom

Počalji od Crazy128 Uto 19 Feb 2013, 18:08

Negde je los kontakt i gubi struju, taster na volanu sluzi za masu.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Cudan problem sa sirenom Empty Re: Cudan problem sa sirenom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu