Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

+2
lazar01
YUgisa
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od zivojin101 Ned 16 Feb 2020, 21:46

Kao sto naslov kaze,cudan zvuk nakon zamene lamele,korpe,druk lezaja.Stari set je pocek da proklizava i odlucim da kupim nesto valjano,na savet kolege koji drzi prodavnicu auto delova uzeo sam Valeo set koji je bio dosta skup u poredjenju sa Ruen setom.Posle zamene prodje par dana pocne kvacilo da cvrkuce,pisti,cvili,skici ali samo kad je pedala pustena,nema veze da li je u brzini ili ne.Na minimalan pritisak na pedalu,nekih mozda 1mm,2mm on nestaje.Oteram kod majstora koji je montirao on u fazonu smeska mi se i misli da je menjac u pitanju.Da dodam da se brzine lepo menjaju i da odvaja fenomenalno.S obzirom na obaveze nisam imao prilike da napravim puno km(nekih 300km) do sad i izbegavam da ga vozim.Kaze majstor poruci kvacilo da imamo da kada skinemo menjac mozemo odmah da menjamo.Kolega koji drzi prodavnicu tako i uradi.Cekamo nekih meseca dana,stigne kvacilo pre koji dan i sada sledi MUKA!Ko je kriv,ko sta placa,kako sad.Bio sam kod vise majstora i svi su imali zakljucak da se cuje druk lezaj koji je los zato sto kvacilo nije dobro nastelovano pa druk lezaj cese o korpu i proizvodi taj zvuk.Moj majstor kao i vecina tvrdi da to nije moguce nego da nesto nije uredu sa samim kvacilom,prodavac tvrdi da je prodao 1000 kvacila i da nikad nije imao reklamaciju na Valeo.Nego da se vratim.....Uglavnom prodavac kaze ovako,kvacilo je tu,menjaj kod majstora,saljemo staro na reklamaciju,ako ne uvaze, majstor placa novo kvacilo i skida menjac,ako uvaze dobijas novo kvacilo i placas TI majstoru opet skidanje menjaca.E tu se ja ne slazem,treba firma koja je prodala falican deo da plati ponovno skidanje menjaca.Zovem ja uvoznike za Valeo iz BG-a i popricam malo sa ljudima,ubedjuju me da cvili zato sto je popustena sajla pa druk lezaj cese o korpu da samo treba da se dotegne sajla malo.Takodje me ubedju da druk lezaj mora da je KONSTANTNO u kontaktu sa korpom.Njihovo neko objasnjenje je da je druk lezaj bio udaljen i da je ukrivo cesao o korpu pa se to sve jelte urezalo o korpu i da ako posaljem to na reklamaciju sigurno nece biti uvazeno.Sta ciniti sad......... Doh Doh
zivojin101
zivojin101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od lazar01 Ned 16 Feb 2020, 22:16

Druk lezaj treba da dodiruje korpu tek kad pritiskes kvacilo kad ga poluga gurne na korpu.Druk lezaj uvek ide putanjom kuda ga vodi poluga tako da on nema sanse da korpu pipa krivo i da to sljaka ok.Ja sam imao taj problem i bio je lezaj na spojnickoj kad se stisne kvacilo ok se cuje kad se pusti zveci.A to sad ce da te setaju iz servisa do prodavca i tako u krug mada ja mislim da je krivica do firme koja ti je prodala falican deo.Pored svega udaljenos druk lezaja je uvek ista jer on je na polugu vraca opruga.Ako je pukla korpa onda ona kriva dodiruje lamelu ali tada podrhtava pedala oseti se pod nogom.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Ned 16 Feb 2020, 22:45

Druk lezaj ne sme da dodiruje korpu kvacila kod Zastave i fabricko upustvo je 2-3cm praznog hoda u kabini odnosno 2-3mm kod sajle. Ako je adekvatno namontiran, kada je propisano dotegnuto ne moze da cese u korpu ali i da je bilo stisnuto delimicno, ne bi smeo da druk lezaj prosvira ako je u propisanom kvalitetu na maloj kilometrazi.

Jel na kraju zamenjeno ponovo ili nije? Meni se cini da je tu mozda lamela naopako okrenuta ili da zamajac nije obradjen pre montaze kvacila pa da pera ne stoje u ravni, nazalost ja prodajem kvacila i prosle godine je malo falilo da izbacim iz ponude jer su mi 4 puta zaredom vracali kvacila totalno ispravna i testirana naknadno i sad sva kvacila pre prodaje testiram jer majstori nisu u stanju da ih ugrade, mislim ono verovatno pola veka sa tim vozilima nije dovoljno da se to savlada. Jedno kvacilo su dva razlicita majstora tvrdila da nije ispravno da bih na kraju otkrio od kupca da nisu ni pokusali da namontiraju, izvadili iz kutije i "odlucili" da to ne radi.

Nazalost nista u ovoj prici ne ukazuje na to da su ostale strane od poverenja i strucnosti i verovatno ce sve na kraju biti o tvom trosku.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od zivojin101 Ned 16 Feb 2020, 22:49

da li si siguran da je udaljenost uvek ista bez obzira na to,koliko je navrnuta navrtka za stelovanje kvacila?
zivojin101
zivojin101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Ned 16 Feb 2020, 22:52

Nije ista, u zavisnosti koliko je navrnuta navrtka ce zavisiti koliki je zazor izmedju korpe i druk lezaja. Jedino sto opruga na polugi uvek zateze polugu u najdalji polozaj koliko dozvoljava navrtka.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od zivojin101 Ned 16 Feb 2020, 22:57

Da li vredi da poslusam distributere i dotegnem sajlu jos pola kruga?
zivojin101
zivojin101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Ned 16 Feb 2020, 22:58

Ako zelis sigurno da dokrajcis kvacilo, slobodno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od zivojin101 Ned 16 Feb 2020, 23:00

Hvala YUgisa 😣
zivojin101
zivojin101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od lazar01 Ned 16 Feb 2020, 23:02

Mozda moze da naplatis troskove preko suda znam da je jedan covek tako naplatio pare za los spaner iz seta za veliki servis ali trajalo je 3-4 godine.
lazar01
lazar01
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Godina : 24
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 27.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Ned 16 Feb 2020, 23:06

Druk lezaj da pritiska korpu moze da funkcionise samo gde je kvacilo funkciuonise na povlacenju korpe za deaktivaciju prenosa, sto nije slucaj kod Zastave. Kod Zastave pritiskanje korpe deaktivira prenos, samim tim stalan kontakt korpe i druk lezaja bi doveo do smanjenja sile pritiska na lamelu i samim tim mogucnosti proklizavanja i ubrzanog trosenja celog seta kvacila.

Kao sto sam rekao vec dva puta, pravilno podeseno kvacilo je 2-3mm lufta izmedju poluge i sajle odnosno 2-3cm na pedali gasa. Kad kazem luft od 2-3mm to naravno podrazumeva da ako zadrzis sajlu i pomeris rucno polugu da ce se pomeriti 2-3mm, posto zbog opruge na polugi ce taj luft biti zategnut na max.

Moze da proba da istera na sudu ali ako se nista nije menjalo, mislim da je pokretanje tuzbe blize 30.000din.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od zivojin101 Pon 17 Feb 2020, 02:31

Proveravam sutra luft kod poluge i javljam,mozda okacim i snimak ako uspem.
zivojin101
zivojin101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od junior45 Pon 17 Feb 2020, 09:16

Da nemas ti akijalnog lufta u radilici,pa da ustvari struze neka remenica negde?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od zivojin101 Sub 22 Feb 2020, 09:02

nemam,zvuk dolazi tacno iz menjaca
zivojin101
zivojin101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Lokacija : Kikinda
Datum upisa : 16.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Kibros128 Pet 01 Jan 2021, 21:06

Pozdrav drugari, srecna svima Nova Godina!
Nisam zeleo da nacinjem novu temu jer smatram da mogu da se nadovezem na ovu. Na zastavi 128 imam problem, po nekad, kada krecem, pre nego sto mi kvacilo uhvati, cuje se zvuk kao da šlajfuje. Prvo sam pomislio da je lamela istrosena, pa sam onda kretao uz podignutu rucnu pa vidim da li ce da proslajfa, medjutim ne, vuce odlicno. Ovo kada mi se desi, obicno je auto hladan, ali ne vidim kakve bi veze to imalo. Menjao sam korpu kvacila i lamelu, tj ceo set, pre 20ak hiljada, zamenio ulje u menjacu letos... Kvacilo mi hvata na pola pedale i uopste mi nije jasno sta moze to da bude...ako je neko imao slicna iskustva bio bih zahvalan da mi da neka uputstva sta da radim...pozdrav i hvala!

Kibros128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od junior45 Pet 01 Jan 2021, 21:24

Mozda ako ne vozis dugo pa se uhvari malo rdje na zamajcu ili potisnoj ploci pa dok se ne uslajfuje..kod mene kad sam stavio kvacilo pa dok se nije malo uleglo culo se
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34891
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Pet 01 Jan 2021, 21:30

Pozdrav i srecna Nova godina Wink Jel oduvek ili otkad si menjao lamelu i jel iskljucivo samo pri kretanju ili se desi nekad pri menjaju stepena prenosa. Da li se cuje nekad ako samo stisnes i pustis kvacilo bez menjanja brzine?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Kibros128 Pet 01 Jan 2021, 22:01

YUgisa ::Pozdrav i srecna Nova godina Wink Jel oduvek ili otkad si menjao lamelu i jel iskljucivo samo pri kretanju ili se desi nekad pri menjaju stepena prenosa. Da li se cuje nekad ako samo stisnes i pustis kvacilo bez menjanja brzine?
Ne, pocela je da se cuje kad je krenulo hladno vreme, , ali jednom u 5 dana se to desi...e sad, ja bas ne znam sta je... Ne cuje se lri menjanju stepena ni kad stisnem na leru...tad je sve okej!

Kibros128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Pet 01 Jan 2021, 22:10

Sto kaze Ceda jel slucajno stoji auto duze pa se desava prvi put tada ili nema veze da li je auto vozen skorije? Probaj malo podici kvacilo, mozda na hladnom ne odvaja dovoljno lamelu. Fabricke lamele dosta talasaju pa mozda jedan kraj dodiruje malo u zamajac.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Kibros128 Pet 01 Jan 2021, 22:26

YUgisa ::Sto kaze Ceda jel slucajno stoji auto duze pa se desava prvi put tada ili nema veze da li je auto vozen skorije? Probaj malo podici kvacilo, mozda na hladnom ne odvaja dovoljno lamelu. Fabricke lamele dosta talasaju pa mozda jedan kraj dodiruje malo u zamajac.
Pa vozim auto cesto, ne bas svaki dan, ali svaki drugi dan ga vozim tako da mislim da nema veze sa tim... Pokusacu da podignem kvacilo, hvala na savetu svakako!

Kibros128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Pet 01 Jan 2021, 22:34

Nema na cemu, moze da se vidi i zazor na lameli kad se stisne kvacilo kroz rupu na zvonu menjaca tamo ispod termostata, gde se gleda za paljenje na zamajcu Wink Tamo usustini moze da se izmeri i koliko je debela lamela Wink

PS: Nemoj da citiras poruke iznad svoje, posto se podrazumeva da odgovaras na poslednju poruku Wink Koristi PostReply Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Kibros128 Pet 01 Jan 2021, 22:43

Moracu da pogledam u kakvom je stanju lamela, hvlana savetu jos jednom! Smile

Kibros128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Pet 01 Jan 2021, 22:48

Nema na cemu, ako ne vidis lamelu onda treba ubaciti u brzinu pa malo pomeri auto da se okrene korpa do dela gde je otvorena Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Aksa22 Uto 09 Mar 2021, 17:13

Imam problem sa menjacem 5 brzina, yugo 45. Prebacio sam zvono sa 45 i stavio na petak menjac, i sve je u redu. Sad, ispao mi je problem sa brzinama, salta svaku brzinu perfektno i odjednom zaglavi u jednu brzinu. Otvorim deklo i gurnem onu sipku da je poravnam, brzine opet funkcionisu kako treba, i posle nekoliko pokusaja ponovo zaglavi😪 da li je problem sa mjestom dje su kuglice i opruge ili se opet mora otvarati i skidati sve?

Aksa22
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.03.2021

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od YUgisa Uto 09 Mar 2021, 21:11

Jel su opruge poslagane odgovarajucim redosledom, donja je srednje tvrdoce, srednja je najmeksa i gornja je najtvrdja? Nije slucajno neka primetno kraca, da se sabila? Takodje jel su ona tri valjkaste kuglice sto idu na osovine viljuske na mestu? Posto zvuci kao da blokira izmedju dve brzine...

Od 8:35

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Aksa22 Uto 09 Mar 2021, 21:37

Trebalo bi da su sve na mjestu, pokusacu jos jednom sa oprugama pa ako ne opet otvaranje da vidim u cemu je problem.. hvala na savjetu i videu🙂

Aksa22
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.03.2021

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa menjacem,cudan zvuk !? Empty Re: Problem sa menjacem,cudan zvuk !?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu