Veoma cudan problem sa Floridom

+2
Petar
Maresklad
6 posters

Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od Maresklad Pon 08 Feb 2010, 19:05

Elem, kupih Yugo Floridu 1.4 `91 godiste sa vec ugradjenim plinom...
Auto je u odlicnom stanju, dugo godina je bio garaziran (vozio ga neki tip sto radi kao sudija za prekrsaje) Very Happy

Elem da predjem na stvar... Motor savrseno radi kad je na plinu, dobro vuce, lepo reaguje i sve ostalo... E kako se prebaci na benzin tako krene da trokira (plav dim, gasi se bez gasa pod sauhom, davi ga sauh, u sustini nisu svi klipovi upajleni). I ajde kao opet na plin, super, kao da nije to taj motor...

dobro, odvezem ga kod majstora, kaze da je karburator jer ne dobija dovojlno vazduha... (naravno nisam odmah poleteo kao muva da ga sredjujem jer bi me verovatno odrao)
U svakom slucaju fazon je sledeci.
S obzirom da je sad zimsko doba, mora da se pali na benzin da bi mogao na plin da ide i svako jutro obavezno ne benzin dimi kao nenormalan. A u toku dana kad je vec motor ceo dan u pokretu, prebacim ga na benzin i radi ok!! (totalno konfuzna situacija) Dosao sam do zakljucka da kad je toplo oce na benzin a kad je hladno nece, stim sto ima retkih izuzetaka kad nece nikad:D... Proveravao sam mu i filtere i instalaciju i pumpu za benzin... Kad jedan dan vidim, vozim na plin i pali se lampica da nema dovoljno benzina...

Odem kod drugog majstora (komsija u penziji ceo zivot radi sa zastavama) kaze da je moguce da je obican prekidac za promenu goriva... da mesa gorivo, zato se pali lampica za benzin dok je na plinu a desava se neki put da dok ide na plin da totalno izgubi snagu, tipa neka manja uzbrdica odma mora u drugu brzinu...

Ako je neko ikada imao neke slicne simptome, neka ih podeli ovde jer bi mi svaka pomoc dobrodosla!!

Hvala unapred!

EDIT: a jednom sam se napravio pametan pa sam ga tako na benzinu vozio nekih 15-ak kilometara i stao je jer je svecice okvastio totalno...

EDIT: Nemoj pisati poruku za porukom, koristi opciju EDIT dok imas mogucnost koriscenja te opcije Wink YUgisa

Maresklad
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Re: Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od Petar Uto 09 Feb 2010, 09:42

Probaj da vidis kako ti je stelovan karburator. Kod mene pali na TNG i radi stalno na TNG, tako da sam retko kad prvo palio na benzin, pa onda na gas. A kada sam palio na benzin, teze je palio, ali je ipak radio sasvim ok.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Re: Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od djzecky Uto 09 Feb 2010, 23:44

Hmmm bas me zanima sta ce ovde biti resenje problema.

Ne razumem se u instalaciju gas-a,a ni za benzin nisam bas neki strucnjak ali...
Ako mislis da je problem kao sto ti je rekao taj prvi majstor, da je los karb i da dobija malo vazduha, ti probaj malo da osiromasis smesu,da malo poboljsas malo odnos benzin-vazduh.
Pogotovo jer kazes da ti je stao i omastio svecice kada si ga vozio na benzin 15km
Ver. ce slabije da vuce u visim obrtajima kad mu treba veca kolicina smese ali ces mozda uspeti proveriti na leru i u manjim obrtajima da li ce da se gusi i da trokira,trza itd....Ako se poboljsa situacija ver.je taj majstor bio u pravu.

Ako sumnjas na taj obicni prekidac za promenui goriva, zameni ga ako nije skup pa ces videti.
Ako ti je potrosio benzin dok si vozio na gas logicno je da mesa gorivo zar ne?
Ne kontam bas najbolje za voznju na gas,kazes da ide ok,sve super a posle da zna da totalno izgubi snagu i na gas No

To da kada je hladan nece da pali, trokira, teze idu klipovi tj. (kao) da ne rade svi, dimi plavo kao lud, mokre svecice... ne zvuci bas veselo - iz mog licnog iskustva.
Ako si skoro kupio auto, ja da sam na tvom mestu prvo bih izmerio kompresiju.
Najbitnije ti je da znas da li je motor ok onda dalje trazis gresku na instalacijama.
Nemoj da bude da bacis pare na prekidace,karburator,stelovanja,prepravke instalacije a na kraju se ispostavi da je problem dole u motoru.
Aj javi kad resis sta je bilo
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Re: Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od Draga Sre 23 Jun 2010, 14:21

Mozda imas problema sa ventilima gasa i benzina,ne odradjuju pa dodje do presisavanja ali ne uvek,meni se to jednom desilo,u isto vreme ide i gas i benzin ,zavisno na sta si ga pustio pa po malo falsira.Ma ja celu zimu palim na gas,sve do minus 10 i nikad nisam imao problema.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Re: Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od facol Sre 23 Jun 2010, 23:54

Druze,sednes u auto i pravac kod Lauseva u Suboticu,i resice ti problem!!!

facol
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 360
Godina : 32
Datum upisa : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Re: Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od Bohoc Sre 23 Jun 2010, 23:55

e ovako kako je reseno kod mene na yugu to na gas ide extra ....
a na benzin nece ni da se upali redovno jer mu fali vazduha,negde na usisnoj grani pogledaj da nije mozda dook vazduha zatvoren ili smanjen i to je frka jer moj yugo tako radi sam ose skine neka plastika i de ko zmaj i na benzin naravno onda nema ler na gasu Smile
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veoma cudan problem sa Floridom Empty Re: Veoma cudan problem sa Floridom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu