Miris benzina u kabini

+4
Predrag B.
YUgisa
darko-san
Cyber Coorayber
8 posters

Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Miris benzina u kabini

Počalji od Cyber Coorayber Sub 15 Sep 2012, 15:50

Pozdrav svima. Jedan od razloga sto sam se registrovao na ovaj forum je to sto imam cudan problem sa autom,i kome god od majstora da ispricam,niko nema pojma sta da radim i kako da ga resim... Naime,auto je Zastava 101 2006 godiste,presao 50000km,odrzavan uredno od prvog dana... Plin je ugradjen pocetkom ove godine...Pre nekog vremena je malo poceo da se oseca miris benzina u kabini kada se vozi na benzin,a kasnije je poceo veeoma malo da se oseca miris benzina cak i kada se vozi na plin ....Pregledao sam apsolutno sve delove na kojima je benzin mogao curiti,i nigde nije bilo tragova curenja...Vremenom,miris se pojacao do te mere da je postalo neidrzivo da se sedi u kolima...Zatim se desilo ono ''cudno'',a to je da je nestalo plina,i ja prebacim na benzin,odem do pumpe,sipam plin,i kada sam prebacivao sa benzina na plin,dok je polozaj dugmeta za prebacivanje bio u srednjem neutralnom polozaju,benzin je poceo da mi curi na nogu U KABINI,DIREKTNO DA KAPLJE SA DELA NA KOJEM SE NALAZI DUGME ZA PREBACIVANJE I ONE LAMPICE KOJE OZNACAVAJU DA LI VOZIM NA GAS ILI BENZIN !!! Sta je potrebno uraditi da resim problem?

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od darko-san Sub 15 Sep 2012, 21:41

proveri kompletnu instalaciju za benzin od rezervoara do elekroventila koji zatvara benzin kada se vozi na plin,verovatno ti je pukla cev negde.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Cyber Coorayber Ned 16 Sep 2012, 09:32

pregledani su spojevi svi i nigde ne curi,meni samo nije jasno kako benzin curi sa tog malog dela u kabini na kojem se nalazi dugme za prebacivanje plin-benzin,kada do tog malog dela nikakva creva i ne dolaze,zar ne,do njega dolaze samo zice od struje??? Mali crni cetvrtasti deo velicine kutije sibica ispod brave za startovanje auta se nalazi,taj deo je sastavni deo plinskog uredjaja i ugradjuje se u kabinu prilikom ugradnje plina...(ovo sam pojasnio ako neko mozda nije shvatio sa kojeg dela curi benzin)

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od YUgisa Ned 16 Sep 2012, 09:38

Ma to nije moguce da curi iz njega Very Happy Pa to je samo prekidac, do njega dolaze samo zice Very Happy Sem ako se neko nesto nije zajebavao pa sipao benzin u njega ali ne verujem da je hermeticki zatvoren niti da bi funkcionisao tako Very Happy Ne znam kako ste proveravali spojeve ali ako ste sa ugasenim motorom, probajte sa upaljenim... Jer cesto na spojevima creva gorivo nece da curi dok nije pod pritiskom a i to brzo isparava i nestaje pa je tesko ustanoviti.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Cyber Coorayber Ned 16 Sep 2012, 09:55

spojevi su proveravani i sa ugasenim i sa upaljenim vrucim motorom... cak i da ispari ali posle duzeg curenja bi makar malo ostali tragovi benzina....Nikom nije jasno kako odatle da curi benzin...I niko se nije zezao da tu sipa benzin,ali tacno se vidi kada se prstom prevuce sa donje strane te male kutijice u kabini,da sa nje kaplje benzin....ostaje benzin na ruci....a u kabini smrdi do te mere na benzin da je skoro nemoguce sedeti u kolima....Da li sam pogresio kada sam rekao moje misljenje da do tog dela ne idu creva,vec samo zice???

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od YUgisa Ned 16 Sep 2012, 10:03

Pa i ne idu, idu samo zice, taj prekidac je samo elektircni sklop koji salje signal elektroventilu za benzin i isparivacu (pali ih i gasi).

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Cyber Coorayber Ned 16 Sep 2012, 11:34

da ,tako nesto sam i ja skapirao...da tu idu samo zice..e bas zato svaki majstor kome sam spomenuo ovaj problem,nije hteo da se upusti u njegovo resavanje...znaci majstori nece da se cimaju,a ja smrdim na benzin posle 500m voznje,greota za maltene nov auto,a moj drugi jugic od 22 godine i 220 000 predjenih kilometara radi bolje nego ovaj novi ''kec'' i nikada nije smrdeo benzin u njemu,a plin ima vec skoro 7-8 godina,bez ijednog kvara....da li mozda ima neko resenje za moj problem,makar predlog sta jos da pogledam,i kako je benzin uopste dosao do te kutijice sa zicama u kabini?

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Predrag B. Ned 16 Sep 2012, 12:09

Meni je u Yugu In L posle 2 godine počeo da smrdi benzin u kabini. Problem je rešen zamenom svih creva oko rezervoara koja su bila ispucala. Nije važno koliko je automobil star, već koliko su stara creva koja su ugradili. Neposredno pred prodaju (ove godine) posle 7 godina upotrebe, kada sam jednom prilikom startovao motor osetio sam jeziv smrad benzina. Otvorio sam haubu i imao sam šta da vidim: bukvalno su se raspala creva za gorivo. Inače, sva su bila Prima Hose (kao da imaju zavoje na površini), spolja gladac a iznutra jadac. Kupio sam neka italijanska za ulje i gorivo bez tih zavoja i sva ih zamenio (od rezervoara do sistema za ubrizgavanje).

Zamenu svih creva i šelni sam uradio i na Yugu koji sada vozim. Zaista ne bih da se negde zapalim i da mi smrdi bilo šta.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od YUgisa Ned 16 Sep 2012, 12:16

Ta sa zavojima na povrsini su najgora... Ja sam ih menjao svake godine dok nisam nasao ove godine kvalitetnija. Tj barem mislim da su kvalitetnija, videcemo kroz godinu dana...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Predrag B. Ned 16 Sep 2012, 12:39

Ova nova sam kupio u Kit Commerce-u, na njima piše Fuel/Oil i made in Italy. Ojačana su, nemaju zavoje i napravljena su od neke masnjikave gume. Vrlo su slična onima koje sam fabrički dobio na Floridi HDI.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od junior45 Ned 16 Sep 2012, 17:00

meni je smrdeo benzin u kabini zbog rezervoara koji je bio busan..al nikad mi se nije desilo tako nesto. promeni taj ventil sto zatvara dotok goriva do karba,mozda nekako od njega preko izolacije od zica ulazi benzin u kabinu..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od darko-san Ned 16 Sep 2012, 18:01

ja bih otkacio onaj prekidac tj.odvojio bih ga od instrument table,ako se ne varam on se srafi sa dva holsrafa(tako je bar kod mene namesten) i ostavio bih ga da visi tako (samo na zicama,nece mu nista faliti samo probe radi),onda upali auto i proprati dali ti benzin stvarno curi iz prekidaca,meni je to ne pojmljivo scratch jer se tu nalaze samo zice sto ti je vec receno u predhodnim postovima pa da se ne ponavljamo.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Cyber Coorayber Ned 16 Sep 2012, 21:25

eto jedan konkretan predlog,otkacicu taj prekidac skroz da visi,i voziti sa otkacenim prekidacem i videti sta se desava...Hvala....

Cyber Coorayber
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od preza-trajce Pon 17 Sep 2012, 22:06

Zice do prekidaca dolaze iz motornog prostora, od bobine, isparivaca, ventila za gas i ventila za benzin a prolaze kroz plasticni buzir ( tanko plasticno crevo). Moguce je da negde u motornom prostoru benzin ulazi u buzir i dolazi do prekidaca.
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od darko-san Pon 17 Sep 2012, 22:43

Moguce,ali MALO verovatno. Wink

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Petar Uto 18 Sep 2012, 08:38

Bolje i miris benzina nego smrad plina ili dizela Smile

Bilo kako bilo vodi računa da ti u kola ne zaluta neku pušač, dokle god ne rešiš pitanje mirisa.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od junior45 Uto 18 Sep 2012, 21:25

Petar ::Bolje i miris benzina nego smrad plina ili dizela Smile


to je tacno ThumsUp
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od dreka89 Ned 16 Dec 2012, 20:14

Proveri membrane na pumpi za gorivo, ja sam imao taj problem i zamenom memrana se sve sredilo :-D
dreka89
dreka89
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 34
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Miris benzina u kabini Empty Re: Miris benzina u kabini

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu