Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

+17
Salenzze
sloba1995
Crazy128
Mali_Marko_55
Miljan
Predrag B.
MIXI_BG
ZAC
junior45
miljanxXx
bojan bor
YUGOZE
kalasnjikov
Jesa
Draga
Pedja
YUgisa
21 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 7 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od VPetar Ned 13 Okt 2019, 21:53

Nekad je bilo 40e za par amortizera ako odneses svoje, taj red velicine.. Sve zavisi sta ocekujes, ali ja nisam zadovoljan kvalitetom.. I u smislu performansi i u smislu trajnosti(kad naletis na rupu ode).. Da me ne shvatis pogresno, mislim na normalnije rupe, ne na kratere
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja - Page 7 Empty Re: Spustanje Yuga i poboljsavanje lezanja

Počalji od YUgisa Pon 14 Okt 2019, 17:50

Te dve stvari jednostavno ne idu zajedno. Ukoliko skracujes fabricke opruge, dobitak na performansama je prilicno mizeran s obzirom da se njihova tvrdoca malo menja tom izmenom a nize teziste isto nije toliko faktor za spustanja koja se mogu uraditi kracim fabrickim oprugama ako ne zelis da stvoris druge probleme na trapu, odnosno pogonu. Amortizeri sa uvecanim silama mogu dati nesto bolju stabilnost ali tvrdo punjenje vise daje neudobnost nego sto daje stabilnost. Ne kazem da tehnika "tvrdog punjenja" ne moze biti efikasno resenje ako neko zna sta radi, ali tako nesto bi onda podrazumevalo da se vrse izmene na ventilima i da se potencijalno sipa gusce ulje, ne prosto sipanje drugog ulja koje je gusce.

Drugo ako nosis neispravne amortizere na tvrdo punjenje dobices tvrdo punjen neispravan amortizer, posto ulje je retko kad problem da je izgubilo viskozitet, najcesce odu ventili i karika u amortizeru a to ti nece niko reparirati.

I trece, postoje standardni amortizeri nekih proizvodjaca za Zastavu koji imaju slicne sile kao tvrdo punjeni ali nece se izgubiti na udobnosti toliko.

I za kraj reci cu otvoreno da sam ja njegova "konkurencija" pa necu komentarisati kvalitet njegovog rada, pricam iskljucivo o samoj tematici tvrdog punjenja i skracivanja fabrickih opruga.

Ako neko zeli nesto vise od fabrickih amortizera, realno gledano najbolja prepravka za laike bi bila sa uljnih u gasne visokog pritiska uz mozda blagu izmenu viskoznosti ulja na guscu, ali to bi onda podrazumevalo da znate koje je viskoznosti ulje unutra. Igranje sa ventilima je eksperimentisanje sa ventilima i uljima dok se ne dobije idealna kombinacija.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu