Yugo nece da upali

+3
igy 79
Avram '90
DjoleVS
7 posters

Ići dole

Yugo nece da upali Empty Yugo nece da upali

Počalji od DjoleVS Sub 11 Feb 2012, 14:58

Pozdrav svima pre svega. Yugo me sluzi dobro, mogu reci odlicno evo vec 6 godina i stvarno nemam zamerki. Elem, sve je pocelo kada je pre desetak dana (kada su poceli jaki mrazevi) odbio da upali. Vidim, zaledio se filter goriva, zamenim, upali kasnije tog dana, ali sutr opet nece. Skinem i pumpu, kada i u njoj led. Ocistim sve, izduvam cevi od rezervoara kompresorom, i posto je bio u toplom par sati upali. Prekjuce opet nece, pregledao sam i platine, ocistio, zamenio kondenzator, svecice, i nece. Zanimljivo je to da kada sam napunio akumulator, i probam da upalim bez sauga, kao da ce prihvatiti, ali cim pipnem gas ili saug, ugusi se odmah. Danas skinem karburator, i u ajnspric pumpi led. Ocisiticu sve, samo me zanima da li je neko imao slicno nesto, i da li je moguce da led u ajnspric pumpi utice da nece ni da cuje za gas, ili saug? Post je malo duzi, ali me vec stvarno nervira....
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od Avram '90 Sub 11 Feb 2012, 15:42

Brate,prvi put čujem da toliko leda ima! Smile

Ako se zaledio filter goriva (ne može da se zaledi benzin),
ako se pumpa zaledila (ako je benzin u njoj,kako?)

To je samo mogla voda da se zaledi,ali otkud tu? Mozda kondenzacija...?
Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od DjoleVS Sub 11 Feb 2012, 17:17

Novi led - u ajnspric pumpi... da covek ne poveruje. Benzin ne ledi, ali ako je kondenzacija, ili malo vodice u rezervoaru , i pored vode prolazi i gorivo. Ali kada udari mraz, eto muke. Od leda ajnspric pumpa nije mogla da radi ni 30 % hoda, i kada sam ocistio , sada ima pun hod. Bilo je malo i zacepljenja, ali ne toliko da ne bi radio kako treba. Nadam se da je ovo resenje problema, pada mrak pa ne mogu da vratim karburator, ali bice to vec koliko sutra, Javljam sta se desava
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od igy 79 Sub 11 Feb 2012, 21:55

Desava se to da imas vode u benzinu a ne neka kondenzacija. Takvo nam je gorivo i nemoj da te to cudi. Svasta se radi. Gledao sam na TV-u skoro prikazivali kako zamrzo benzin od velikog mraza i poenta price je bila kako je veliki mraz, umesto da se zapitaju kako je benzin zamrzo. Da je to bilo u nekoj od kulturnih zemalja odmah bi zatvorili pumpu gde je kupljen taj benzin, ali kod nas to je ok. Sta da ti kazem, promeni pumpu gde sipas, mada svuda je isto. Kod nas je gorivo najskuplje a najgore.

igy 79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 52
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od djzecky Sub 11 Feb 2012, 23:29

Mom drugu se u cetvrtak ujutro u jugu zaledilo gorivo u svim crevima,pa cak i u rezervoaru se na povrsini malo kao leda stvorilo. Noc pre toga je do cepa napunio gorivo na Nis-u...toliko o nasem gorivu. Morao je fen za kosu da radi.
Ovo nije prica tipa "nekom liku tamo" nego je ovo 100% scena od pre par dana
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od medo_kv Ned 12 Feb 2012, 00:10

I ja se sa tim slazem, imao sam slicnih problema. Da kec nije mogao da upali. Skinem crevo sa karba, i zaverglam gorivo ne izlazi. a uvece natocio goriva u rezervoar.
I dok ga nisam podgrejao, nista.
Nase gorivo je izuzetnog loseg kvaliteta, i sve ga ima, samo ono cega treba, nema.
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od Mitke Ned 12 Feb 2012, 07:06

Isti slucaj je imao i moj kolega pre par dana. Elem, osim benzina u rezervoaru, on uvek ima neku kanticu u gepeku, od 5 litara za "ne daj boze". Pre neki dan kada je natocio tu istu kanticu na MOL pumpi, isti taj benzin je posle par sati provedenih u gepeku juga zamrzao Cekic
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od DjoleVS Ned 12 Feb 2012, 17:05

Sredio karburator, postavio, i isto.... Nije mi jasno sta moze biti, isto se ponavlja, kada verglam bez sauga i ili gasa, kao da ce upaliti svaki cas, samo sto nije prihvatio , ali cim se pipne gas ili saug, ugusi se. Neka ideja, ili savet ?
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od misko-GL Ned 12 Feb 2012, 18:52

I ja evo treći dan nepalim kola,zaledilo gorivo u ac pumpi i karburatoru,a pored toga propala membrana karter pun benzina.Enoga stoji napolju čeka lepše vremeYugo nece da upali Dsc03062ub

misko-GL
misko-GL
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 142
Godina : 68
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od DjoleVS Sre 15 Feb 2012, 08:37

Juce je yugo konacno upalio... Zamenio sam kapu, proverio kablove, podesio zazore svecica i platina. Ali, trebalo je malo da vergla, a cini mi se da bi trebalo da upali brze.E sada, u koju stranu se bese malo okrece razvodnik, da bi dobio bolje paljenje ?
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od misko-GL Sre 15 Feb 2012, 15:07

Jednostavno probaš,okreneš malo na jednu stranu vidiš kako motor radi,ako se gasi vratiš na drugu stranu i tako probaš dok ne pronađeš gde najbolje radi.Moraš probati više puta da se uveriš u rad motora,a i kako pali.
misko-GL
misko-GL
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 142
Godina : 68
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od DjoleVS Sre 15 Feb 2012, 15:51

Upalio, podesio i sada lepo radi. Ali cemo sutra ujutro videti kako ce upaliti. Nadam se da smo resili problem , hvala na sugestijama
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od igy 79 Sre 15 Feb 2012, 18:10

Paljenje podesavas kada je motor zagrejan, odnosno kada postigne radnu temperaturu

igy 79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 52
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo nece da upali Empty Re: Yugo nece da upali

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu