Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

+15
MilosB
Milos
venoman
BlackDog
hello_87
Aki91
Vladimir-1985
Petar
CyberianIce
dragan brate
kalasnjikov
Miljan
YUgisa
Danilo
Draga
19 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 09 Avg 2011, 21:25

Zasto si se prikljucio ovom Zastava forumu kada nisi ljubitelj Zastavinih automobila,sve vreme nalazis neke nedostatke,kudis zastavine modele,koji ti uopste auto vozis,taj je verovatno bez ijedne mane?.Daj da i mi kupimo taj automobil da nemamo problema!.
Pitam CyberianIce.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 09 Avg 2011, 23:57

Drzite se teme momci a to je ubacivanje turbine na ove motore Wink A to kakvi su majstori, takvi su kakvi su, nasi su...

Inace, meni je oduvek bilo interesantna ideja da se uzme kupi neki u losem stanju 1.4T motor iz Punta pa da se prebaci celokupno ubrizgavanje sa njega na 1.1 motor kojem bih samo ugradio klipove od 1.4 motora radi snizavanja kompresije Wink I od prepravki bih stavio jedan kvalitetan blow off ventil, jedan kvalitetan IC, ogromnu pecurku i jedan dobar cip i napravio ovakvu izduvnu granu:

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs138.snc3/18545_1304215561694_1119655714_30929798_4926290_n.jpg

I napravio jedan kvalitetan izduv od turba do kraja auta totalno protocan sa jedno fi 70mm Very Happy

Naravno, da bi mogla snaga da se prenese, obavezno bih isao i na Puntov set kvacila od 215mm sa sinter lamelom... Love

I mislim da uz malo truda (kupovina motora recimo iz nekog slupanog stranca), sa jedno 1500e plus mozda troskovi reparacije turba ako ima potrebe moglo da se dogura do motora sa oko 150ks (mozda cak i vise, ali da ne preterujem)... A sa takvim motorom ja mislim da mozete skoro pa da letite ThumsUp

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Vladimir-1985 Sre 10 Avg 2011, 01:37

Ma moguce je dosta da se uradi na pojacanje motora ali pitanje je koliko sasija Yuga moze to da izdrzi, cak i sa svih tih ojacanja, spustanje, dodatni drzaci motora i sl. Tu je i pitanje i tezine kola kako i aerodinamike koja nije bas soodvetna za velike brzine. A da zaboravio sam i upravljivanje. Yugo, 101, 128 i njihove varijante predvidjene su kao ekonomicni automobil (sta su i bili kad su izasli) prosecnog Jugoslovena, sa kim ide na posao, 10-15 km na izlet za vikend i jednom ili dva puta godisnje na odmor. Off topic E sad da ne kidam s teme hocu da kazem da to sto su neki ljudi ulozili vreme, para, znanje i nerve da podobre performanse i dokazali su da (je moglo scratch ) i moze bolje je za svaku pofalu i priznanje a i to sto su postigli nekad Very Happy je stvarno dobro, samo znate kad promenis vise od 30 % motora (klipovi, bregastu, ventili, usisna, sistem napajanje gorivom isl.) to je vec neki novi motor - hibrid.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Sre 10 Avg 2011, 02:20

Draga ::Zasto si se prikljucio ovom Zastava forumu kada nisi ljubitelj Zastavinih automobila,sve vreme nalazis neke nedostatke,kudis zastavine modele,koji ti uopste auto vozis,taj je verovatno bez ijedne mane?.Daj da i mi kupimo taj automobil da nemamo problema!.
Pitam CyberianIce.
A jel imas ti zenu? Ako nemas, bice ti jednog dana jasno...

Moze se iz mog potpisa procitati koji auto vozim i ne da nema mane nego ima samo par vrlina ali ja ga zbog tih par vrlina volim i nebih ga menjao za citav vas vozni park. Vise ljudi koji su posedovali zastavu ce vam reci zastava krshina nego da je neki uber auto sto svi ovde mislite. I sta su sad svi oni ludi a samo mi normalni? Vi imate problem da posmatrate to objektivno a ne ja... Ma uopste je nepotrebno i pogresno raspravljati se o ovom pitanju unutar ovog foruma jer niko ne poseduje potrebnu dozu objetivnost, svi ste pristrani... Ova tema je zrela za zakljucavanje i metlu jer poslednjih 10 postova nemaju veze za njom.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Aki91 Sre 10 Avg 2011, 07:58

Yugo je po tezini i aerodinamici sasvim dobar za ubacivenje jaceg motora, a upravljanje se za dosta male pare moze srediti.A ako se redovno ojaca kareserija ni sa te strane nece biti problema, nije jugova skoljka bas tako slaba kako se prica Wink
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sre 10 Avg 2011, 08:46

To sto poslednjih deset postova nemaju veze sa temom si ti kriv(CyuberianIce) ali da ne duzim,odnosno da se vratim na temu,znam dosta momaka koji u svojim Yugicima imaju motore jace od 1400 kibika,od ojacanja imaju samo odstojnik od kosa do kosa i skije a i znam da ih "ludacki" voze a nisu bas ni mladi,mislim na godiste auta(89,90,91),naravno da su to odprilike najbolje serije pa su mozda i zbog toga najizdrzljiviji.Sa zdravom skoljkom mozes a ubacis motor do 1400 kubika i sa 75-100 konja da skoljka ne oseti.Ne moze toliko da osteti jak motor skoljku koliko los put kojeg kod nas u Srbiji ima dosta.Velika je cifra od 1500 e uloziti u ubacivanje nekog stranog motora i njegovo sredjivanje, pomenuo je Yugisa,ja sam nasao dobar motor 1,4 za 160 e sa svim agregatima i ovih dana treba da odem do momka da ga pogledam,verovatno i kupim ako bude bar u nekom solidnom stanju,jer znam da mogu da ga kasnije uradim sa 200-300 evra i da bude "zmaj".Radi se o nasem 1,4 motoru iz Floride,kolko sam ga razumeo,karburator je u malo losijem stanju,kaze da mu trosi 10 L.Ne zna sta je problem sa karburatorom.Tako nesto je sasvim pristojno staviti u Yuga i ne misliti da ce doci do pucanja skoljke.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Petar Sre 10 Avg 2011, 09:02

Dajem glas i za Sibirca!

Eto, to je i kod mene slučaj. Doduše, ja nisam mašinski nego elektro konstruktor. Hvala Bogu, pa se ni mnogi elektroinženjeri ne razumeju u moj posao, a kamo li mašinci, a da ne govorimo o ekonomistima, pa dajem sebi minimalnog prostora za rezerve u izolacionom sistemu. Složićete se da je izolacioni sistem elektromotora suština, po kojoj se mi razlikujemo od nepouzdanih kineza i od precizno sračunatih evropljana. Da se razumemo, u evropi negde od početka 2000-ih su se osnivala projektantska preduzeća, koja imaju moćne matematičke račune za rok trajnosti tehničke robe. Stvarno sam jako zainteresovan da saznam više o tome, pa ako neko može da me prosvetli, jako bih voleo. Jednostavno sve je u tome - da crkne taman posle garantnog roka i da se što pre kupi novi.

Svaki put kada mi se u posao mešao neko ko se u to ne razume, a ima vlast, morao sam mečku da rađam. Uspe to na kraju nekako, ali ja sam od takvih stvari nepovratno počeo da se belim.

E, sad, koliko ja znam moderni turbo benzinci postoje zbog niza poboljšanja u performansama i zbog smanjenja potrošnje goriva.

Pitanje za sve vas: da li prerada atmosferskog benzinca na turbo može da se odradi na autima, koji troše i LPG, a da to ima smisla, tj opravdanost investicije?

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sre 10 Avg 2011, 09:14

Drzite se teme i ne brinite se za metlanje ali sledece silazenje sa teme, ban na 3 dana i brisanje celog Off topic iz teme... U pitanju je turbo 1.1 i 1.3, nije pitanje kakvi su majstori, da li karoserija to moze da izdrzi (za to postoji druga tema), da li je jugo predvidjen ili nije za te brzine (i za to postoji tema)... A ako vam se raspravlja o kvalitetu Zastave i poredjenja kvaliteta sa stranim vozilima, otvorite temu o tome pa se tamo moze nastaviti rasprava, naravno u kulturnom maniru...

Sto se tice onog mog projekta od 1500e, ja sam naveo cenu koja bi se uz dosta truda da se delovi nadju jeftino i naprave jeftino i za ceo taj projekat koji sam naveo... A inace, nailazio sam na strance koji su lupani i motori su obicno u ok stanju samo je turbina sjebana a cene idu tako od 250 do 600e... Uzmete motor i kocnice a ostalo prodate Wink Turbo reparirate i uglavite na 1.1 motor Wink Ja verujem da uz malo srece moglo bi da se sredi sve to za pola cene od navedene Wink Samo ja to uvek volim da zakomplikujem pa jos malo doradim Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Petar Sre 10 Avg 2011, 09:21

Pusti sad to, nego, ima li neko odgovor na moje pitanje?

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sre 10 Avg 2011, 09:24

Mogu da se dorade ali mora da ide sekvent posto makar koliko nasi ljudi pokusavali sve mane da opvrgnu zbog nize cene ugradnje venturi sistema na turbaka, ja jos nisam naleteo na nekoga kome je to normalno funkcionisalo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Petar Sre 10 Avg 2011, 09:31

E, ovo je sada i meni jasno. Ne poznajem lično te (a)venturi(ste), ali stalno čitam kako se ljudi žale na taj sistem.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sre 10 Avg 2011, 09:35

U mom slucaju plinski uredjaj nije mogao da funcionise sa turbinom.Cim bi ga prebacio na plin nakon potrosnje benzina motor se gusio,nije mogao da primi gas.Pokusavao sam da mu pustim vecu kolicinu gasa ali uzalud.Kada sam video da na plinu ne radi bazirao sam se na radu na benzin i tu sam dosao do te mere da sam potpuno uskladio rad bez ijene greske.Mozda je sekvenc resenje,ja ga nisam imao a velika je bila investicija za tako nesto.Onaj koji ima takav uredjaj moze da se upusti u takav rad.Verovatno da bi rezultati bili dosta bolji.Treba probati.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Petar Sre 10 Avg 2011, 09:42

E, ovo me je interesovalo. Znači dve količine vazduha za dva gorivna sistema nema teorije... Previše sam vas zapričao...

Slobo, 'oćemo brisati off? Ja sam za!

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sre 10 Avg 2011, 10:01

Za sada necemo ali ako se nastavi off hocemo...

Drago, verovatno nije radio na plin posto je to ne moguce uskladiti normalno jer na venturi plin smeta cak i kada se stavi sportski filter i kamoli da duva turbina Wink Jesi li ti kojim slucajem dok si vozio sa turbinom kontrolisao svecice? I ako kojim slucajem jesi, da li si obratio paznju na boju istih, i ako jesi da li mozes da kazes kakva je bila? Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sre 10 Avg 2011, 19:54

Nisam imao potrebe da skidam svecice,nisam se toga ni setio da bih trebao da ih pogledam.Da se desilo da je trokirao verovatno bih prvo posumnjao na svecice,ovako ne.Nisto posebno nisam primecivao,radio je potpuno isto kao da nema turbinu,jedino sto je mnogo brzo dolazio u opseg radne temperature,do te mere da ventilator ne gasi,nije prokuvao ni u jednom trenutku,postizao je da ohladi motor.U razgovoru sa prijateljem koji je dobar mehanicar predlozio mi je da pokusam sa nekom vecom turbinom,mislio je od auta sa vecom kubikazom i prvenstveno benzinca jer je mislio da ta koju sam ja koristio od Vektre 1,7 D stvara manji pritisak nego neka od benzinca sto je i bio u pravu.Dizeli rade na mnono nizem obrtnom momentu.Ja sam bas iz razloga cuvanja motora uzeo ovu od dizela jer sam se plasio da ne dodje do pucanja glave,klipa ili radilice,na sve sam sumnjao.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sre 10 Avg 2011, 21:41

Pa bilo je poprilicno potrebno da skines svecice, posto naspram njih najednostavnije mozes da vidis kakvo je sagorevanje, ako su bele znaci da je siromasna smesa, ako su braonkaste kao nes kafa, onda je odgovarajuca smesa, a ako su crne onda je prebogata smesa... I posto ti se tako jako brzo grejao, gotovo sigurno je da si imao siromasnu smesu i da je falilo benzina za odgovarajuce sagorevanje i snagu... Posto siromasna smesa sagoreva sa visom temperaturom nego bogata smesa... Tako da ti turbina sigurno nije pravila mali pritisak i nije iskljuceno da bi mozda istopio motor da si podugao pritisak... A inace pritisak teorisjki ne zavisi od velicine turbine, manja turbina moze da da pritisak kao i neka veca, samo manja za to mora da se vrti mnogo vise sto naravno kao i kod motora, ako se pretera znaci brzo stradanje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sre 10 Avg 2011, 22:23

Verovatno si u pravu,ne bi dugo izdrzao ovaj motor sa standardnim delovima,radilica sa lezajevima a mislim prvenstveno na klipove,razmisljao sam da kupim kovane ali saznao sam da garnitura kosta 220 evra sto mi je u tom trenutku bilo mnogo.Ti si u nekom od postova pomenuo i neku jeftiniju varijantu.Da sam imao drugi rezervni motor turbinu ne bih ni skidao,testirao bih ga do "raspadanja"onda otvaranje i tada se moze sagledati sta je najslabije i sta bi trebalo pojacati.Od necega covek mora da podje,do nekog cilja se ne moze doci a ne isprobati.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Pon 15 Avg 2011, 16:36

Ajd ovako, recimo da si imao 0.6 bara prtitiska kao sto si naveo na pocetku, i recimo da je sve bilo u idealnim uslovima i da je pocetna snaga bila 55ks, sa nadpritiskom, to je nekih kao 88ks... To je kao jedan obican 1.6 motor i ako moze da izdrzi kod njega snagu, onda ce izdrzati i u tvom slucaju snagu i radilica i klipovi i klipnjace i lezajevi... A gledajuci razne projekte, izdrzali bi i 150ks... Naravno, ako si bili nekvalitetni i u losem stanju, propasce ti delovi svakako... Na to nece uticati snaga... No ajde, recimo da je nekom motor u losem stanju, dovoljno bi bilo samo potraziti kvalitetnije delove za fabricki motor, i dalje nisu potrebni neki specijalni delovi tipa ojacane klipnjace, kovani klipovi i slicno... A gde si uopste nasao garnituru tih kovanih klipova za te pare, ono sto sam ja vidjao da se cene krecu od nekih 400e pa na vise... Inace ni 1.4 iz punta nema kovane klipove koliko sam ja upoznat... Jedino ako neko nece da ih kupi zato da bi spustio kompresiju...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pon 15 Avg 2011, 21:37

Jedan moj prijatelj,inace majstor-mehanicar mi je jednom prilikom na slavi mog kolege pomenuo doticnu cenu koja je u tom trenutku bila visoka.Znam da je pominjao da ih ima negde u Novom Sadu,nisam zapantio tacno gde jer mi cena nije odgovarala a za te pare mogao sam da kupim ceo motor od Fiata Una 1,5.Ja stvarno nisam u toku koliko oni stvarno kostaju,ti pominjes cifru od 400 evra.To je papreno skupo ali verovatno krajnje resenje za siguran rad takvog motora.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od hello_87 Čet 15 Mar 2012, 11:02

Svaka cast za ulozeni trud, novac i projekat, koji je koliko sam ja razumeo i uspeo! Ja sam sve vreme bio ubedjen da je moguce upakovati turbinu na karburator, i da sve to radi... Za sada ne posedujem zastavu, i nemam novca za ovaj projekat, ali me mnogo interesuje sve ovo.
Procitao sam i za resavanje u razlici pritiska u sistemu za napajanje benzinom, i sve mi je jasno sto se tice toga. Jedino mi nije jasno, a nisam nasao da je navedeno to u postovima, gde je bila postavljena turbina? Pre ili posle karburatora? Malo su me zbunile i slike koje je izbacio CyberianIce gde su turbine smestene posle karburatora, jer sam mislio da treba postaviti pre njega... Unsure
I jos jednom SKIDAM KAPU ZA PROJEKAT!!!Svaka cast, i mislim da treba ipak da nastavis sa istrazivanjem...

hello_87
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Čet 15 Mar 2012, 12:08

Turbina se inace postavlja na samom izduvu.Izduvni gasovi pokrecu turbinu a sama turbina okretanjem sa druge strane u kucistu turbine u isto vreme okrece drugu turbinu koja stvara veliki pritisak vazduha i putem creva se dovede u usis(u mom slucaju u karburator,na usis gde inace uvlaci vazduh).To znaci da ce se gorivo mnogo brze ubaciti u glavu zbog velikog pritiska koju daje turbina,povecava se obrtni momenat i motor mnogo brze postize vecu snagu,brze ubrzava ali u mom slucaju vise i trosi.Culi ste da trkaci poliraju ususnu i izduvnu granu,vade kompletan mehanizam za sauh(mislim na Yugu),sve da bi gorivo sto lakse i brze doslo u glavu i tu sagorelo a izduvni gasovi da sto lakse izasli iz motora i time rasteretili rad motora pa samim tim dobili veci obrtni momenet,vece ubrzanje.Ja sam sve to postigao sa turbinom.Svoj,da kazem san sam ostvario i dokazao da Zastavin motor je nedovrsen motor,da iz njega moze mnogo vise da se izvuce,uredu treba tu i kvalitetniji klipovi,lezajevi,da bi podneo sva ta opterecenja i sve ostalo sto treba zameniti da bi takav motor duze trajao.Mislim da sam ti malo pojasnio princip rada
Pozdrav za sve ljubitelje Yugica.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Pet 30 Mar 2012, 00:53

Ja sad citam opet ovaj topik a i dalje ne verujem da se ovaj projekat moze nazvati uspesnim. Ne objasni covek nama na kraju kojom metodom je uspeo ugurati benizin pod pritiskom 0bar u usisnu granu u kojoj turbina drzi + 0.41bar, i to sve bez ubrizgavanja i da nije stavljao karburator ispred usisa trubine. Odnosno benizn je ulazio unutra bez ulozene dodatne energije. Pa covece prijavi taj patent, moz dobiti nobelovu nagradu, to ti je po definiciji perpetuum mobile. Osim ako benzin nije ulazio u usisnu po principu osmoze Laughing

A citava ta masina tako moze jedino da radi ako mu ta turbina uopste nije funkcionisala, pa je i dalje motor radio atmosferski. Cime si ti merio koliki je boost u usisnom kolektoru?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pet 30 Mar 2012, 08:04

Prijatelju,nemam ja tebi sta da objasnjavam jer vidim da nisi nista razumeo,svi koji su se ukljucili u ovu temu shvatili su o cemu se radi i sve pomenuto je istinito.Na ovom forumu sam nalazio mnogo zanimljivih tema,sve pohvale za sve ljubitelje zastave,sve pohvale za ljude koji sami nesto smisle,odrade,poboljsaju,ulepsaju,nadograde,izmene i svoj auto naprave zanimljivijim,brzim,lepsim itd.Lepo je da to iznesu,da drugi slicno probaju,meni to predstavlja draz i zadovoljstvo.U ostalom,sto se mene tice ja sam svoje rekao,objasnio a admin,tj.odgovorno lice koje sve ovo prati moze slobodno da sve ovo izbrise(ceo topik) kao nezanimljivo,neistinito,ako smatra sa sam ja nekoga uvredio bilo cime,da sam izneo neku neistinu i sl.Pristajem da pomognem bilo kome ko je zainteresovan da tako nesto proba.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Pet 30 Mar 2012, 12:08

Meni nije u interesu da se svadjam, nego da naucim nesto novo, sto nisam naucio iz fizike za 11 godina a sve to vreme su nam govorili da je nemoguce pa me zanima kako si to uspeo, ali dobro, nema veze, navikao sam da je znatizelja moj porok koji me mnogo puta doveo u neprijatne situacije. Mozda zato i nisam diplomirao, nisam znao da fluid moze ici uzbrdo slobodnim padom...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pet 30 Mar 2012, 13:03

Nije u pitanju nikakva svadja,pazljivo procitaj princip rada te turbine koju sam ja koristio i kako sam je i gde postavio,kompletnu semu postavljanja da bi sve to funkcionisalo.Turbina je stvarala max pritisak od 0,6 bara(mereno manometrom koji je bio postavljen na kolenu poret ventila rasterecenja,slika na prvoj strani),odnosno ja sam sproveo crevo od tog kolena do kabine u kolima da bih pratio pritisak.Princip mnogo jasan,pritisak vazduha koji je stvarala turbina zavisno od broja obrtaja motora(dodavanja gasa na papucicu)je ubacivan u karburator na ulazu u karburator i samim tim kolicina benzina koju je ispustala dizna na karburatoru je mnogo brze dolazila u glavu gde se i vrsi sagorevanje.To sam postigao turbinom,rasteretio sam motor,turbina je dala"vetar u ledja".Napomenuo sam da sam imao dosta korekcija i dizni i nivoa u karburatoru,sve je to trebalo uskladiti da motor lepo radi u svim rezimima obrtnog momenta.Nigde ne postoji nikakav "fluid koji ide uzbrdo slobodnim padom".Hoces da me nateras da ponovo kupim turbinu koju sam prodao za 100 evra i odradim sve to i snimim da bih neke "neverne Tome" razuverio.Ako neko ima viska para moze da eksperimentise,tu sam da mu pomognem u svemu.Pozdrav.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 3 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu