ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

+3
kalasnjikov
YUgisa
dejanrakocevic
7 posters

Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od dejanrakocevic Uto 30 Avg 2011, 17:25

imam lonac od audija s 8 koji izgleda kao djavo i naravno grmi...e sad neko mi kaze da ce mi to gusiti juga...ili znam da imaju i fabricke grane sa dvije cijevi...koje idu skoro do pola kabine i valjda mu je onda bolji zvuk... (nisam jos probao) sta da radim...najradje bih stavio ovaj od audija ali ako ce mu to imalo stetiti onda NIKAKO...sta mislite...poz iz podgorice... Very Happy Very Happy Very Happy

dejanrakocevic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 86
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od YUgisa Uto 30 Avg 2011, 17:31

Pa ako je bilo lep zvuk na audiju, ne znaci da ce biti i na Yugu... Wink Posto zvuk moze dosta da se promeni zbog razlike kolicine gasova i samog izduva kako je dizajniran... Ne znam inace kakav je to lonac, mozda bi trebalo da postavis neku sliku, ako je njegov original, ne verujem da bi gusio Yuga, ali ako je to njegov poslednji lonac, verujem da ima pozamasne dimenzije sto je prilicno besmisleno staviti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od dejanrakocevic Uto 30 Avg 2011, 17:53

ma to je nesto ogromno...ne mogu da nadjem sliku na netu...slikacu ga pa cu ti pokazati...
a znas li kakve su ove grane...sa dvije cijevi...imam takvu sa ovog jednog juga 60...tetak mi je bio trkac u mladosti...vozio juga ficu...i kaze da su oni govorili za te grane,kad ih montiraju...da jugo izbacuje zilete iz motora... Very Happy

dejanrakocevic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 86
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od YUgisa Uto 30 Avg 2011, 18:00

Pa na Yuga se montira izduvna grana 2-1 sa Z101 koja je duza i spaja se tamo kod palice menjaca Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od kalasnjikov Sre 31 Avg 2011, 18:36

Nemoj to da stavljas na Yuga. Ja sam imao sa Audija 2.8 V6 motora i prodao sam ga, jer je pretezak, veliki i videlo bi se da je budzeno to na Yugu. Stajalo bi na Yugu kao sise na pile. Laughing Salu na stranu, S8 ima oko 500-550KS, ima V8 motor, taj lonac je projektovan za taj motor koji se mnoogo razlikuje od Yugovog. Ako zelis da rasteretis motor, onda je najbitnije da skines srednji lonac i stavis duzu dvocevku. To je najjednostavnije rasterecenje motora.
Ja imam: duza dvocevka + EFI-jeva cev + protocni lonac od crnog lima sa ulazom fi50 i izlazom fi80. Auto se odlicno cuje, zvuk bi bio dubok da ne zvoni prokleta Proleterova dvocevka, koju cu da zamenim cim imam vremena. To je moj neki savet, mada imas 20 varijante za Yuga.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od Aki91 Sre 31 Avg 2011, 21:17

Zvonice ti i kada stavis kilerovu dvocevku a da vratis fabricku jugovu ne bi ti zvonilo.
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od Miljan Čet 01 Sep 2011, 00:01

Nece No

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od CyberianIce Čet 01 Sep 2011, 05:03

kalasnjikov ::Ja imam: duza dvocevka + EFI-jeva cev + protocni lonac od crnog lima sa ulazom fi50 i izlazom fi80. Auto se odlicno cuje, zvuk bi bio dubok da ne zvoni prokleta Proleterova dvocevka, koju cu da zamenim cim imam vremena. To je moj neki savet, mada imas 20 varijante za Yuga.

Kako sam ja shvatio - ako se stavlja protocni lonac pozadi, obavezno je izbaciti srednji lonac ili ce zvuk da bude gadan? Da li neko moze da mi objasni na kom principu uopste radi taj protocni lonac, neka shematika bi mi dobro dosla, mozda bih mogao sam napraviti koji pa da se igram malo?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od Aki91 Čet 01 Sep 2011, 08:33

Miljan ::Nece No

Ja govorim iz svog iskustva, imam samo srednji lonac i dok sam imao jugovu dvocvku uopste nije bilo tog rzavog zvuka imao je bas lep zvuk.Kad sam stavio kilerovu dvocevku dobio sam taj rzav zvuk.Sad mozda se sa proleterom jos jace cuje.

Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od YUgisa Čet 01 Sep 2011, 12:51

Proleter ima mnogo glasniji i kroz veci raspon obrtaja to zvecanje... Kiler ima mnogo manje ili i nema, recimo ja imam killer i nemam taj zvuk, ali jedno vreme kad sam koristio 4-2 izduvnu granu od karba, onda je zvecilo izmedju 2-2500 obrtaja...

Srednji lonac mnogi ostavljaju kako bi umanjili buku zadnjeg protocnog lonca, ali meni je to totalno besmisleno, onda bolje ubaciti neki dobar neprotocan pozadi i izbaciti sav visak...

Sto se tice seme protocnog lonca, to ti je samo jedna cev u sredini koja je perforirana i okolo imas oplatu samo od lonca a izmedju oplate i cevi unutra je nabijena staklena vuna... Pojedinci jedino onda na kraju lonca smanje malo precnik da ne bude toliko protocan tj da se napravi malo kovitljanje vazduha kako bi se dobio neki blag nadpritisak u izduvu Wink


Poslednji put izmenio YUgisa dana Sub 10 Sep 2011, 12:50, izmenio ukupno 2 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od kalasnjikov Čet 01 Sep 2011, 15:24

CyberianIce ::
kalasnjikov ::Ja imam: duza dvocevka + EFI-jeva cev + protocni lonac od crnog lima sa ulazom fi50 i izlazom fi80. Auto se odlicno cuje, zvuk bi bio dubok da ne zvoni prokleta Proleterova dvocevka, koju cu da zamenim cim imam vremena. To je moj neki savet, mada imas 20 varijante za Yuga.

Kako sam ja shvatio - ako se stavlja protocni lonac pozadi, obavezno je izbaciti srednji lonac ili ce zvuk da bude gadan? Da li neko moze da mi objasni na kom principu uopste radi taj protocni lonac, neka shematika bi mi dobro dosla, mozda bih mogao sam napraviti koji pa da se igram malo?

I fabricki zadnji lonac na Yugu 55/60/65 je protocan, samo sto taj lonac ima manju zapreminu i pravi se od tanjeg lima. Na std izduvu najvise smeta srednji lonac, tako da se on treba kao prvo odstraniti, pa tek onda razmisljati o duzoj dvocevki. Zadnji lonac treba da se stavi tek kada se ostalo zavrsi, jer protocnim zamenjujes vec postojeci protocni, a time manje-vise ne dobijas nista sem zvuka. Stavljanje cevi fi50 od grane do zadnjeg lonca je po meni glupost, jer je to previse za mali motor. Najvise sto treba da se stavi je fi45.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od Miljan Uto 20 Sep 2011, 21:03

Aki91 ::
Miljan ::Nece No

Ja govorim iz svog iskustva, imam samo srednji lonac i dok sam imao jugovu dvocvku uopste nije bilo tog rzavog zvuka imao je bas lep zvuk.Kad sam stavio kilerovu dvocevku dobio sam taj rzav zvuk.Sad mozda se sa proleterom jos jace cuje.


Kilerova dvocevka i vec izgoreo Proleterov lonac.

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane IMG_3329_resize ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane IMG_3330_resize

https://www.youtube.com/watch?v=OjYNET7WWeM

https://www.youtube.com/watch?v=YO4RpN-OGak

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane IMG_3373_resize ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane IMG_3374_resize ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane IMG_3375_resize

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od bukva Ned 20 Maj 2012, 21:32

nebi da otvaram novu temu tako da cu ovde napisati,imam yugo 45 903ccm jel ima neko resenje da dobijem dublji glas,hvala unapred
bukva
bukva
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od kalasnjikov Ned 20 Maj 2012, 22:14

Skini sve od "srednjeg" lonca, stavi malo siru cev i na kraju neki protocni sa debljim limom.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane Empty Re: ZVUK JUGA - Ugradnja lonca sa Audija, problem sa rezonancijom izduvne grane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu