Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

+15
MilosB
Milos
venoman
BlackDog
hello_87
Aki91
Vladimir-1985
Petar
CyberianIce
dragan brate
kalasnjikov
Miljan
YUgisa
Danilo
Draga
19 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 29 Jun 2010, 14:08

Sa malo rada veliki poduhvat koji ja i Zastava mogla lako da uradi ali to verovatno nekoma nije odgovaralo jer bi to verovatno bio mnogo dobar auto.Ja sam za ovaj rad nabavio turbinu od opel vektre 1,7 td.Napravio sam redukciju kako bih prikljucio potis ulja na mestu postojeceg automata za ulje,razbusio karter povise pregradnog lima u karteru sa zadnje strane(u predelu desne poluosovine) za povracaj ulja,hladjenje koristio potis vode ka karburatoru i povracaj vratio u karbutator,zbog boljeg pasovanja izduva ka turbini stavio sam izduvnu granu od keca jer je mnogo lakse bilo napasovati sa te grane nego sa jugiceve.Potis vazduha iz turbine sam povezao pancirnim crevom fi 38 navuko na redukciju koju sam zavio za karburator i time dobio potpun sklop.Onda sednes, krenes i ne verujes da si u jugu od 1100 kubika.Auto "pise"prva-druga,ne mozes da ga nahvatas na volanu.Svi koju su seli na probnu voznju nisu verovali koliko snage ima taj auto.Sve je bilo lepo dok motor nije postigao radnu temperaturu,kada je ventilator radio bez gasenja ,jer je temperatura ispod haube ogromna,a ulje podmazuje turbinu koja je na samom izduvu gde je visoka temperatura .Nisam uspeo da nadjem odgovarajuci hladnjak za ulje bez kojeg vek motora je vrlo mali zbog preteranog grejanja.Naravno to posle povlaci i potrebu za hladjenjem vazduha na ulazu u turbinu,i tu je trebalo naci odgovarajuci interkuler.Imao sam i problem sa prevelikim pritiskom koji sam resio "ris"ventilom na potisu.Turbina stvara pritisak pri punom gasu oko 9 psi(0,6 bara).Primetio sam i da je potrosnja goriva osetno veca pri maksimalnom "cepanju" sto je i logicno.Normalnom voznjom nema velike razlike u potrosnji goriva a osecaj je naverovantan.Sve te propuste koje sam kasnije uvideo cekace neko bolje vreme kada se prikupe sredstva i nabave potrebni elementi.Ako neko ima neki predlog ili je neko slicno uradio voleo bih da posalje komentar.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 29 Jun 2010, 14:15

[img]Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Sdc10304c.th[/img][img]Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Sdc10308.th[/img][img]Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Sdc10309u.th[/img]
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Danilo Uto 29 Jun 2010, 17:59

Zanimljivo, jako.
Koji si karburator koristio, da li si obarao stepen kompresije? Kako si regulisao ugao predpaljenja u nadpritisku???
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 20:44

Ja sam cuo da su pre, istina na ficama za potrebe hladnjaka za ulje koristili hladnjak tj radijator za kabinu od Yuga Very Happy Wink istina ne znam koliko je to bas kvalitetno al eto ideje Very Happy

A sto se tice potorsnje, pa ona mora da skoci posto snaga je odnos goriva i vazduha i mora se povecati i kolicina goriva i vazduha da bi se povecala snaga Wink

Pored ovog sto je Danilo pitao, mene zanima kolika je bila turbo rupa? Do kojih obrtaja? I zasto bas ta turbina? Wink I kakav si izduv koristio? Posto originalni Zastavin nije dovoljan Wink a izduv je isto prilicno bitan zbog turbo rupe, posto turbu odgovara da izduv bude predimenzionsan jer se onda napravi veca razlika u pritiscima pre i posle turbine pa se lakse turbina zavrti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Miljan Uto 29 Jun 2010, 22:37

Pritisak u rashladnom sistemu je max 1 bar, a u sistemu za podmazivanje i do 5 bara, tako da to nece moci, ne bi izdrzao taj hladnjak.

On se koristi na Fici kad se izvodi dodatni hladnjak napred u Abarth braniku.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 22:41

Ne znam zaista da li bi izdrzao, samo sam citao na netu a i cuo isto u nekoj emisiji na televiziji kada je neki dedica pricao kako je frizirao ficka tamo 80ih Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 29 Jun 2010, 22:43

U pitanju je karburator 24,odlicno funkcionise,turbina je vakumska sto je bolja varijanta,stalno radi, sa vecim brojem obrtaja i pritisak je veci.Na slici se vidi vakum a iz njega izlazi mala osovina.Ona rasterecuje turbinu pri maksimalnom broju obrtaja kako ne bi doslo do pucanja ventila kada se oduzme gas jer tada je turbina u maksimalnom broju obrtaja.Na njoj postoji " bajpas" koji visak izduvnih gasova tu prebaci i rastereti turbinu i sam potis.Ima turbina kojoj kompjuter regulise kada ce da otvori ili neki elektroventil povezan sa komutatorom i tu dobija signal kada otvara.Ova je cista klasika,neunistiva je,ne kvari se i njeni gabariti potpuno odgovaraju za ugradnju u juga.Ulazni precnik je fi 38 mm(koleno na slici),ima i prikljucak za manometar.Nisam povezao obrtaljku,prednost joj je sto mnogo brze postigme obrtni moment nego bez nje.Izduv jeste bitan.Bez srednjeg lonca dobija se potreban izduv bez gusenja.Nisam probao kako bi radila i bez zadnjeg lonca,verovatno jos bolje.Ukratko to je to.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 22:51

Treba veci precnik cevi... Wink Jedno fi 50mm Wink A zadnji lonac moze bii slobodno protocan a ostali lonci nisu potrebni... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 29 Jun 2010, 22:54

Znam da je tako bolje ali sam pratio izlaz iz turbine,i on je fi 38,da li bi nesto postigao sa fi 50?.Imao sam koleno fi 51 ali odlucio sam za ovo manje.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 23:01

Pa rekao sam ti iznad, treba staviti posle turbine sto vece prosirenje jer tako povecavas razliku pritisaka pre i posle turba i onda se turbo lakse zavrti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 29 Jun 2010, 23:08

I ovako je dobijao 0,6 bara sto je sasvim dovoljno.Gledao sam na you tube(mislim da je neki Hrvat)ugradio ali ne znam da li u 1,1 ili neki drugi motor i na pocetku videoklipa pise 0,6 bari a na kraju kao nastavak sledi povecace pritisak na 1,6 ali to dalje nisam nasao.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 23:08

Pa nece to uticati na visinu pritiska, nego na smanjenje turbo rupe Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Uto 29 Jun 2010, 23:15

Videcu sta cu da radim kada mi bude stigao interkuler a mozda stavim hladnjak za grejanje od juga(imam ga)za hladjenje ulja,otom - potom , ipak hvala svima na savetima ,dobro dodju. ThumsUp
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Danilo Sre 30 Jun 2010, 02:30

imas puno auta sa kojih mozes da iskoristis hladnjak ulja, mnogi fiati, lancie, alfe...
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Čet 01 Jul 2010, 13:11

Juce sam nesto razgovarao sa kolegom na poslu i on kaze da ima neki hladnjek za ulje(u obliku ploce sa ulazom i izlazom za vodu)koji sa stavlja na blok gde dolazi filter za ulje pa za njega se zavija filter.Videcu da li je izvodljivo da se namesti na jugicev blok.Kaze da je od pezoa.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od kalasnjikov Sub 06 Avg 2011, 12:01

Slucajno sam naleteo na ovu temu dok sa googlao nesto. Pa sta bi sa ovim Yugom, sa ovim poslom, vozi li se to jos, jel izdrzao motor sve to?
Jesi merio ubrzanje do stotke i max speed? Na koliko obrtaja se okretao motor u 5=om stepenu prenosa?
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sub 06 Avg 2011, 16:32

Naravno,Yugo se jos vozi ali bez turbine.Iz razloga da bih sacuvao motor skinuo sam je,vratio sve na fabricki jer je tu bilo nekih prepravki i oko podmazivanja i dotoka vazduha koje nije kao na stanardnom motoru.Sa turbinom je pokazivao neverovatne performanse.Prednje gume sam menjao posle 20 dana,adrenalin je ucinio svoje,mnogi moji prijatelji su bili odusevljenji voznjom mog yugica.Svi su mislili da je ubacen neki motor od 1600 ili vise kubika.Nisam se setio da izmerim ubrzanje od 0-100 ali je do 100 km/h dolazio za veoma kratko vreme,odprilike 10-tak sek.Mene je najvise odusevljavao ostar start,neverovatno ubzravanje,osecaj kako te lepi za sediste.Prva,druga a skoro da se nije pomerio sa mesta.U drugoj brzini je vec bio na 90 km/h.Takvom voznjom mi je trebalo 15 i vise litara na 100 km.I to je jedan od razloga sto sam sve skinuo,velika potrosnja.Verovatno da nisam dovoljno istrazio,mozda sa dvogrlim karburatorom bih dobio bolje performanse,manju potrosnju,vecim gumama,14 cola i jos dosta prepravki.Ono sto me je povuklo da sve to radim je zelja da od ovako slabog motora 1100 kubika napravim nesto jace,brze uz sto manje prepravki ali da nista ne diram na samoj masini,mislim na sklopove,klipove,radilici,glavi.Uspeo sam i zadovoljan sam sa zbog toga.Dokazao sam da Yugo nije za podcenjivanje,da su ga totalno obezvredili,prekinuli proizvodnju,na sve moguce nacine izmisljali neke nedostatke a i ako postoje oni su mogli da se uz strucni kadar izmene i dobije ono sto neki standardi zahtevaju.Mozda uz zaobljenije linije,bolji enterijer,nesto od opreme,servo,podizace,pa i klimu ako treba, ostane nas nacionalni auto,najprodavaniji i najtrazeniji.Ne pisem ovo zbog toga sto sam ja zaljubljenik u Yuga vec zato sto sam samo realan.To svi znamo samo pojedinci to nece da priznaju.Pa ja sam sa 3000 evra mogao da kupim bilo koji drugi auto ali sam se opredelio za Yuga i njega sam sastavljao svojerucno kupivsi novu skoljku u Zastavi i onda sve iznova,trapovi,instalacija itd.da sada ne nabrajam sta je sve potrebno da se dodje do izgleda koji je sada na slici.Malo sam se odaljio od teme ali ne mogu da se ne osvrnem na sve to.Tako "kalasnjikov" izgledaju stvari.Pozdrav za sve fanove.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od kalasnjikov Sub 06 Avg 2011, 17:31

Naravno, slazem se. Punto sa osnovnim paketom opreme kosta 6500 evra. Yugo je nov kostao oko 4000 evra. Sa dodatkom 2500 evra (koliko je Punto skuplji), dobijas Yuga sa full opremom, ali bukvalno, pa cak i turbina za te pare moze da se ubudzi ili da se doradi glava na postojecem novom motoru. Znaci od Yuga mnogo vise dobijas za te pare, nego od Punta.

Inace sto se teme tice, jako je zanimljiva, jer to retko da je neko radio na Zastavinom motoru, koji i nije predvidjen za to.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sub 06 Avg 2011, 20:40

Tacno tako,prvo sto standardni klipovi nisu predvidjeni za turbinu,(kovani klipovi kostaju 200 evra)koja daje veliki pritisak,veci obrtni moment,,treba uskladiti pritisak koji se javlja posle pustanja gasa jer je turbina u punom obrtaju,tada ventili trpe veliki pritisak(preko 30000 obrtaja u min.),standardni kanali su mali da bi propustili pritisak od 0,6 pa do 1,6 bara koje se stvara zavisnosti od turbine itd. Mnogo stvari treba promeniti na standardnom motoru koji ja nisam hteo da diram a znao sam sta bi sve trebalo uraditi i sa koliko para.Neko malo strucniji bi verovatno jos dosta toga dodao,koji se vise sretao sa tim stvarima,majstor koji radi takve stvari i slicno.Ja kao amater i zaljubljenik tih stvari sam dosta uradio i ovom temom sam hteo da pokazem fanovima da je i to moguce na nasem Yugicu.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sub 06 Avg 2011, 20:54

Kovane klipove nemaju ni mnogi turbaci.... I nisu obavezni za neke pritiske kao sto vecina vozila ima oko 0.6-0.8bara, a za pritiske od 1.6 bara i slicno treba mnogo da se radi posto ulazite u zonu kada ce klipnjace savijaju... Inace, nisu kanali nista mali, iste ima i 1.3T i 1.4T motor iz Fiata pa ih to nije sprecilo da izvuku recimo 130ks iz 1.4 motora a nije komplikovano ni taj motor nagurati na 160ks... Ono sto ogranicama trajnost motora je to da je ovo motor jednostavnije konstrukcije i da fabricka kompresija motora je nesto max za turbo i to ako idete na neke "nize" pritiske od recimo 0.5 bara... Da bi mogli visi pritisci da se guraju, treba smanjiti kompresiju kroz recimo nabavku nekog debljeg metalnog dihtunga za glavu, ili eventualno kod 1.1 motora, ubacivanje klipova iz 1.4 motora koji su kraci od 1.1 klipova... A sto se tice pritiska pri pustanju gasa, tako nesto se resava blow off ventilom koji ce da ispusta taj pritisak iz usisa... Wink Mene jedino tu zabrinjava kako funkcionise snabdevanje motora sa gorivom, posto postoje razni rezimi punjenja turbine i ne znam da li to moze da savlada obican karb...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sub 06 Avg 2011, 21:23

U pocetku sam imao muke da uskladim kolicinu goriva,tu sam svasta radio, od dizne 0,2 do 0,6-sve moguce kombinacije,povecavanje nivo goriva u karburatoru,od min. do max.dok jednostavno nisam dosao do zakljucka gde je motor mirno radio na ler gasu a u turazi imao dovoljno goriva i nije "stucao"kao sto mi se desavalo pre.Turbina ima klapnu koju sam tako podesio da daje veliki obrtni momenat ali da u trenutku pustanja gasa otvori "baj pas"i veliki pritisak se tu rastereti i nista ne trpe ventili.Tu je bila ta caka koju sam naknadno provalio i podesio.Tada mi se vise nisu culi ventili pri pustanju gasa.Dizna u karburatoru(casici)je bila 0,25,nivo na gornjoj liniji casice.Inace sve do trecine gasa motor normalno radi,vec od trecine gasa turbina je u zaletu i onda nastaje ogromno ubrzanje i motor dobija veliku snagu.Tako da je potrosnja normalna pri solo voznji a kada ga potopis a moras skoro uvek jer je zvuk turbine takav(pisti kao da je na mlazni pogon) da moras da ga stalno slusas jer tada motor "guzva asvalt".Neposledno posle mog rada na tom motoru imao sam srece da provozam suzuki svifta(105 konja)koji je kupio moj prijatelj i dao mi na probu.Moj Yugo je bolje ubrzavao.Samo sto taj Svift trosi mnogo manje nego tada yugo.Ja ipak nisam japanac.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sub 06 Avg 2011, 21:29

Cekaj, sa kakvim si ti pritiskm imao problem, u usisu ili u izduvu?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sub 06 Avg 2011, 21:39

Pritisak koji se javlja kada pustis gas.Gas koji je do "daske"pustis ga da presaltujes iz prve u drugu brzinu ili iz druge u trecu.Mislim na trenutke kada hoces da iz motora izvuces maksimum.Pri pustanju gasa turbina je jos u velikom broju obrtaja a klapna gasa je zatvorena jer je gas pusten tada je taj vazduh ometao rad motora,ventili su zvecili sve dok nisam podesio da tada otvara "baj pas"u tom trenutku koji ima ta turbina.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Sub 06 Avg 2011, 22:12

Cekaj, koji pritisak? Ako pustis gas, nastaje pritisak u usisu ispred leptira i to se oslobodja blow off ventilom, a iz izduva se oslobadja pritisak na visokim obrtajima kroz west gate da ne bi doslo do preoterecenja turbine, tj da se ne pocne vrteti prebrzo... Predpostavljam da si ti imao problema sa vracanjem pritiska iz izduva u motor...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sub 06 Avg 2011, 22:28

Nazovi ga kako hoces,sve dok nisam rasteretio turbinu pri velikim brojem obrtaja jer je verovatno stvarala preveliki pritisak za ovaj sistem(karburatorski) motor je nepravilno radio u tom trenutku,pri punom gasu i pustanju gasa.Mene je prvo iznenadilo da je sve to uopste funkcionisalo ali jeste i to dosta dobro.Nisam imao strpljenja da jos malo eksperimentisem,da dovedem sve to do te mere da motor radi stvarno perfektno ,da se ne greje,da ubacuje dovoljno hladan vazduh jer samo tada pokazuje punu moc turbine i dobro radi.U to vreme si me i ti malo "ohladio" po pitanju nastavka mog rada jer si pomenuo da je mnogo jednostavnije ubaciti neki jaci motor,1,3 ili 1,4,1,5 pa i 1,6.Jeste lakse i verovatno bolje ,mislim sigurnije za motor,to je provereno,vec radi i nema bojaznosti da se motor osteti a ovo je sve rizik.Standardni motor nije spreman za tako nesto.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu