Zamena kvake na Yugu

Ići dole

Zamena kvake na Yugu Empty Zamena kvake na Yugu

Počalji od Pedja Ned 03 Jan 2010, 21:35

U slucaju da iz bilo kog razloga budete imali potrebu da radite ovo, odmah da vam kazem da NIKAKO ne uzimate kvake koje proizvodi mala privreda, tesko su Pooh i vise ce praviti problema nego sto ce raditi. Dakle, samo HTD kvaka. Ona kosta 1800-2000din, mala privreda oko 1400-1500, i tih 500din itekako vredi dodati.

Slika vredi 1000 reci-ovo je mala privreda kvaka, koju sam menjao, pogledajte kako je ukrivo deo koji se hvata.

Zamena kvake na Yugu P1023371_resize

Inace, uz kvaku dobijate i dva kljuca, i ulozak za bravu, Mozete iskoristiti i svoj stari ulozak brave, medjutim, nisam zeleo to da radim jer moj stari ulozak nije delovao bas sjajno, pa sam kvaku ugradio sa tim novim.

Prbo treba skinuti tapacir vrata. Za one koji to pre nisu radili-odsrafljuje se rukohvat (dva krstasta srafa), skida se rucica podizaca (mnogima je to tesko iz nekog razloga, a nije nista komplikovano-uvucete srafciger i smaknete onu oprugicu koja drzi rucicu na osovini, i svucete rucicu). Tapacir drze zabice, i preporucujem da kupie nekoliko njih za rezervu-moze se desiti da se polome prilikom skidanja. Sam tapacir skidate tako sto srafciger zastitie krpom ili nekom tkaninom, malo ga podvucete izmedju vrata i tapacira i polako odvajate tapacir od vrata, zabicu po zabicu. Pazljivo radite ovo da ne biste polomili zaboce ili tapacir.

Kada ste sve ovo uradili, bice vam jasno kako skidate kvaku. Videcete ovako nesto

Zamena kvake na Yugu PC313353_resize

Sa uloska brave treba odvojiti onu crnu polugicu-samo povucete, i pazite da je kasnije dobro vratite, da vam se ne bi desilo da spadne i da ne mozete da otkljucate automobil. Malo desno gore od ulozka brave vidi se jedan sraf koji drzi kvaku i njega cete lako odviti. Drugi sraf je malo veci problem. Mozete mu pristupiti okastim kljucem, ali je i to malo zamorno, pa sam smislio da je jednostavnije odviti mehanizam brave i tuda provuci kljuc sa nastavkom (ne znam "strucni" naziv, ali pricam o onom kao srafciger na sta se stavljaju nastavci-u ovom slucaju kljuc 8 ). Kada otpustite bravu, moci cete da je pomerite taman toliko da ovim alatom mozete da pristupite srafu.

Kada ova dva srafa (tj.matice, u kvaku su stavljeni brezoni) odvijete, kvaku mozete sa spoljne strane da skinete, jednostavno je izvucete.

Novu kvaku ugradjujete obrnutim redosledom-ubacujete je u vrata, stezete matice koje je drze, ponovo vratite mehanizam brave na mesto, stegnete 3 krstasta srafa koja ga drze (vidi sliku ispod), vratite tapacir, rukohvat i rucicu podizaca (ne zaboravite da stavite onu oprugu pre nego sto je vratite), i to je sva nauka. Very Happy

Ovde se, donekle, vide pomenuta tri srafa koji drze mehanizam. Jedan je iznad, a dva ispod onog crnog zuba.

Zamena kvake na Yugu Vrata

Potreban alat: ravan srafciger (veci za skidanje tapacxira, manji za skidanje rucice podizaca), krstasti srafciger (za skidanje rukohvata i mehanizma brave), kljuc 8 (po mogucstvu kakav je opisan u tekstu, ili okasti).
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu