Sportski filter vazduha - "pecurka"

+26
Pakson
Predrag B.
Miljan
stuntman
NikolaBoss
Crazy128
junior45
-YUGO_55-
kokisa82
Avram '90
Proximus
Laza101
Petar
dragan brate
USKE
doktor
Draga
Inferno
zeleni macak
Aki91
DARK SHARK
Bohoc
YUgisa
djzecky
sykone
DRAZEN92
30 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Uto 20 Jul 2010, 21:22

Jedine bitne stavka pre usisne klapne su koliki gubitak prave delovi i pod kojim pritiskom i temepraturom se usisava vazduh... To za voznju bez filtera je mac sa dve ostrice... Nemate gubitaka na provlacenju vazduha kroz filter ali motor uvlaci topao vazduh u motor sto znaci manje snage... a inace zaista ne znam kakva je situacija sada, ali pre sto sam ja vidjao (istina na slikama), svi su imali kucista za filter...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Inferno Čet 22 Jul 2010, 20:01

Da odstranjuje se sauh i brusi telo karba venturi i polira unutarnjost ali to je samo radi povecanja kapciteta koji ima sam karburator kao prvo KN sistem je namenjen prevashodno dobijanjem performansi tako sto smanjuje restrikciju i otpor koji standardni filteri imaju prilikom usisavanja tako da je u tome stvar
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Čet 22 Jul 2010, 20:07

Na fabrickom motoru taj dobitak je do 2% maksimalno, i to navode i oni sami u KN sistemima kroz testiranja... Postoji par motora koji daju vise jer fabricki usis ima restrikciju koja se izbacuje i menja se sa cevi i filterom... KN i slicno je za modifikovane motore kojima nije dovoljan fabricki usis...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Pet 22 Okt 2010, 12:56

http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/

Evo jedan test pecurki i njihovih performansi tj kvaliteta Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 24 Apr 2011, 17:41

Pisao sam na jednom forumu pa rekoh da postavim to i kod nas, nesto je vec pominjano u temi, ali evo sad da napisem sve sazeto... Wink

1. Zabluda oko velicine
Pre svega kad se kupuje filter, mnogi prodavci dele filtere na do 1.4, 1.6 ili za motore od 2.0l a to nema veze sa zivotom... Ne postoji prevelika pecurka tj filter za motor, samo premali filter... Jer motor vuce onoliko vazduha koliko njemu treba (tj koliko moze da provuce kroz usis ako ima nekih smetnji)... Prevelika pecurka ne moze da ugusi motor, jer ako je prevelikog kapaciteta to nista ne smeta jer ce motor uvuci koliko mu treba za normalan rad...

2. Kako odrediti velicinu filtera

E sad kako znati koji je mali filter za vas auto... Pa povrsina propusnog sloja na pecurki ne sme da bude manje povrsine nego sto je povrsina fabrickog filtera plus izlaz iz pecurke (sto ide na cev) treba da bude veci od velicine leptira na uisnoj grani... A razlog zasto je to tako, da dzabe ako je pecurka kao napravljena od materijala koji ima 30% vecu propusnost kada je filter 2 puta manji od fabrickog... Sto znaci da bi pecurka odnosno sportski filter imao vecu propusnost od fabrickog, mora da bude minimum jednake velicine kao fabricki plus razlika u materijalu za filtriranje... Iz ovog naravno proizilazi cinjenica da prevelik filter nema negativnih posledica jer mozda je cak i fabricki filter lose dimenzionisan za motor pa je premali...

3. Uticaj toplog/hladnog vazduha na motor

Topao vazduh zauzima vise prostora od hladnog, samim tim posto je usisom ogranicena kolicina vazduha koja moze da dodje do motora, dolazimo do zakljucka da motor moze da uvuce vise hladnog vazduha, a vise vazduha znaci vise kiseonika, a vise kisonika znaci da motor moze da sagori vecu kolicinu goriva i samim tim moze da proizvede vise snage... Sticajem okolnosti vozio sam bez filtera jedno kratko vreme (znaci motor je uvkao vazduh iz motornog prostora odmah kod leptira, i motor jednostavno nije mogao da razvije snagu, uvlacio je toliku kolicinu toplog vazduha da se gusio i dobio knedle a svecice su dobile tamnu boju sto je ukazivalo bogatiju smesu odnosno manjak kisonika... Vozio sam i sa pecurkom koja je odvojena 20cm od motora, motor je radio mnogo bolje, svecice su odgovarajuce boje bile ali se desavalo da kada se motorni prostor poprilicno zagreje i kad se vozi malim brzinama opet dobija knedle... Vozio sam i sa pregradom koja odvaja toplotu motornog prostora u velikoj meri od filtera (osetila se velika razlika u temperaturi kada se otvori hauba i zavuce ruka u deo sa pregradom i u deo ko motora... Motor je radio kao i fabricki, nije bilo nekih negativnih posledica, neko povecanje snage nije bilo nesto drasiticno osetno sem naravno drugacijeg i dubljeg zvuka motora... Pecurka sa kraja ove poruke (neulazeci sad u to da li je premala ili ne za vecinu automobila) je prilicno dobro osmisljena da se odvoji od motornog prostora ali se obicno kao i ovde lose primenjuje... Otvor za usis na toj pecurci treba obavezno da bude provucen tako da prodje negde pored hladnjaka i direkno u masku, onda ima poente je postavljati... Ako to nije moguce na vasem autu, onda nema poenete koristiti takav filter (eventualno moze da se nekim rebrastim crevom oped direkt iz maske ili branika)... Ovo se koristi iz dva razloga, motor nema uopste mogucnost da uvuce topao vazduh iz motornog prostora, dobija se ram air efekat o kojem vise dalje u temi... Cisto da napisem, da ne vidim poentu nekih ljudi da kod turbo motora pecurku odvajaju od toplote, jer sama turbina kroz koju mora proci usisan vazduh ce drasticno vise ugrejati vazduh nego sto ce motorni prostor... Posto motorni prostor moze da postigne nekih 50-60 stepeni, a izduvni gasovi mogu biti od 800 do 1000 stepeni...

4. Pecurka ili panelni sportski filter
Vecina ljudi zbog vec losih uticaja uvlacenja toplog vazduha u motor se odlucuju da ne eksperimentisu sa pecurkama i nekim pregradama, nego se odlucuju za menjanje fabrickog filtera u kutiji sa sporstkim panelnim filterom... Sto je i dobro, jer ce motor i dalje da uvlaci vazduh sa njemu fabrickog namenjenog mesta, ali nema nekih uticaja na performanse... A zasto je to tako, pa jednostavno, proizvodjaci automobila ne koriste dotok vazduha direkno iz maske tj iz mrezice jer zbog koriscenja papirnih fabrickih filtera, moraju da izbegnu pojavu ulaska i najmanje kolicine tecnosti odnosno vode u usis... Takodje, da bi to postigli obicno su usisne cevi izmedju haube i hladnjaka sto znaci da su otvori malih dimenzija i jedva dovoljni za disanje motora i naravno efekat koji se jos ovim postize je manja buka koja je nekima ipak bitnija od performansi... Samim tim tesko moze da se postigne neko povecanje snage bez prepravke usisne cevi od maske do kucista jer dzabe filter omogucava da motor usisa vecu kolicinu vazduha kada i dalje vuce kroz slamcicu...

5. Ram air efekat
Pre svega treba znati da ram air efekat ne moze da se dobije ako se prosce neka rupa na blatobranu kao sto mnogi misle... Za ram air efekat je potrebno da se stvori nadpritisak, tako da logicno mora da se uvlaci vazduh za prednje strane auta (ili da se postavi izbocina na blatobranu) gde vazduh direkno ulazi pravo u usis... Mnogi govore da ram air efekat se javlja na nekim brzinama vecim od 200km/h, u sta se ja delimicno slazem... Verujem da onda pritisak u usisu prevazilazi vakum koji motor stvara i dolazi do toga da motor vec pocinje da radi kao da ima nadpunjenje tj turbinu a ne kao atmosverac... Ali, posto mi retko kad vozimo takvim brzinama, ne treba odustati od koriscenja nekih svojstava ram air efekta... Ovo sam licno nedavno ustanovio da kad sam napravio hermeticki zatvorenu kutiju sa dovodom direknim iz maske da moze poprilicno da utice na rad motora... Primetio sam da sa ovakom postavkom, motor mnogo bolje vuce u nizim obrtajima ali nekako ostaje bez daha na visim... Prvo sam pomislio da je kutija premala za filter ali sam primetio i da se motor brze greje... Pri proveri svecica, ustanovio sam da su totalno bele sto je ukazivalo da motor radi na siromasnojs smesi tj da ne moze da opskrbi motor sa dovoljnom kolicinom goriva... Posto sam vec imao ugradjen podesivi regulator pritiska goriva, probao sam se igrati sa njim i dosao do stanja da sam pritisak sa 3bara morao da podignem na 4.6 bara (ovo daje veci protok goriva kroz brizgaljke od 24%) i oseclo se drasticno povecanje snage (mada ne ocekujte efekat ko da je ugradjena turbina, samo je osetno za razliku od prethodnih stavki)... Sto me dovelo do zakljucka da iako ne postoji pravi ram air efekat, vazduh se ipak sabija u kutiji i samim tim motor ipak uvuce odredjenu kolicinu vise vazduha tj vise kisonika za sagorevanje i da motor tj ECU nije bio u stanju da opskrbi motor sa dovoljnom koicinom goriva...

6. Uticaj filtera na vozila koja koriste LPG

Cesto ljudi se premisljaju oko ugradnje ovih filtera kada voze na LPG... Pa evo vam jedno jednostavno resenje, izbacite fabricki filter iz kucista i probajte tako da provozate auto (pozeljno da je oblacno i da je mokro napolju, cisto eto da motor ne uvlaci neke vece kolicine prasine)... Ako se pogorsa rad, u 99% ce i pecurka da lose utice na rad... Ono sto sam ja primetio, da vozila koja imaju sportski filter odvojen dosta od same usisne grane (preko 50cm), obicno nema problema sa LPG, dok oni kojima je filter odmah na motoru, ima posledica za LPG, pogotovo kod onih koji voze na venturi sistem, mada naravno ovo nije 100% sigurno da vazi za sve motore...

7. Kvalitet materijala za filtriranje i vrste kao i odrzavanje
Moze da bude prilicno presudan... Probao sam jednu buvljacku pecurku koja je prosto udavila motor, isao je 30% slabije... Neki precizan podatak kako proveriti kvalitet ne znam, tako da jedino da koristite iskustva nekih drugih ljudi... Jedino sto ja dajem prednost pecurkama koje nisu obavezne da se naulje jer one mogu da se peru na recimo svakih 500km i tako ce motor uvek da uvlaci najvise moguce vazduh, dok oni koji se nauljuju obicno ljudi peru na 5000 ili 10.000km koji se toliko uprljaju da je kao i kad vozite sa fabrickim filterom, motor se jednostavno gusi... Ja moj filter perem na svakih 500km u toploj vodi sa ferijem i to je zapanjujuce sta sve ispadne iz njega, a ne mogu da zamislim sta bi bilo posle 5000km... Imao sam priliku da vozim jedno 15km po pesku i kad sam dosao kuci sipao sam vodu u sam filter kad sam ga skinuo, i voda je u njemu stajala 2-3 sekunde dok nije pocelo da curi iz filtera, toliko su se pore u filteru napunile sa peskom... I sad zamislite da auto vozite tako jos 1000km, jer necete da trosite mnogo te tecnosti da nauljite filter...

8. Provera ponasanja auta...
Ovo sad naravno vazi za benzince, rad motora se moze najbolje ogledati po stanju svecica, za neki motor ako jurite snagu, mogu biti tamno braon, dok za neki obican svetlo braon kao nes kafa, ali ne smeju nikako da budu bele kao sneg, to znaci da ste poremetili rad motora sa filterom i da motor radi sa siromasnom smesom sto nikako nije dobro za njegovo trajanje posto se vise greje i naravno, ima manju snagu nego sto bi mogao kad bi radio sa bogatijom smesom...

Cisto da napomenem da je ovo sve iz licnog iskustva napisano (sem o LPG, to sam zapazio citajuci iskustva drugih ljudi na forumima) i da je sve istestirano na 1.1EFI Yugu, tako da ne mora da znaci da ce svi efekti biti jednaki za sva vozila, ali verujem da ce ovaj tekst pomoci barem u nekom u odabiru i ugradnji sportskih filtera u svoja vozila...

Slika pomenuta u tekstu:
http://maximustuning.weebly.com/uploads/3/3/1/8/3318599/7644132_orig.jpg


Poslednji izmenio YUgisa dana Pon 25 Apr 2011, 09:41, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od doktor Ned 24 Apr 2011, 23:11

Kako je najbolje cistiti pecurku, toplom vodom, benzinom...? Meni su preporucili da je cistim benzinom! Pozz
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od USKE Ned 24 Apr 2011, 23:20

ja mislim odmascivacem je rod njega nema sta da joj bude i bolje opere od benzina Wink bolje sipaj benzin u rezervoar Laughing
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 24 Apr 2011, 23:20

Zavisi koji imas... Vecina filtera poznatih marki (kod nas najvise K&N) koji i svoja ulja sa kojim se nauljuje filter imaju i svoje specijalne tecnosti za pranje... Dok ove buvljacke ne moraju da se naulje, barem ja to neradim a nisam primetio da bilo kakva prasina ostaje u usisu, a perem ga mlakom vodom i ferijem...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Pon 01 Avg 2011, 18:50

Evo da se ispravim, receno mi je da su pojedinci merili i da cak i kod turbo motora ima efekta da uvlaci hladan vazduh kroz pecurku iako tako hladan vazduh ulazi u mnogo topliju turbinu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od dragan brate Pon 01 Avg 2011, 21:31

Nisam citao bas detaljno temu, samo sam preleteo, i mislim da svakako treba da znaci hladan vazduh jer je on gusci.

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Petar Pon 08 Avg 2011, 14:38

Jedan dodatak za izbor filtera po pitanju materijala za filtraciju: tražite filtere koji u sebi imaju NOMEX za filtraciju. Nećete pogrešiti. Taj materijal i dan danas pravi samo jedna fabrika u svetu (Kinezi pokušavaju da naprave svoju verziju) i zove se DuPont. Taj materijal koriste za svemirska odela i za savremena vatrogasna odela. Mi ga koristimo da izoliramo namotaje motora i mogu reći da ga i ja hvalim.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Pecurka

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 18:02

Mozda je malo zastarela tema al ja ipak da pitam mozda mi neko odgovori Smile

Zelim da stavim u keca pecurku pa ako imate neke savete kako i sta posto sam malo neiskusan a dosta sam citao o tome i o raznim uticajima bla bla da ne duzim..Hvala unapred

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 18:05

Zavisi koji je karburator tj kako kuciste filtera, od toga zavisi i kako da montiras pecurku Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Pecurka

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 20:22

Pa klasicno kuciste kao kod svih keceva jednogrli karburator,e sad imam jednu dilemu posto iz kucista ide neka cev nzm kakva je dodje kao da je od nekog papira i ona je povezana sa kucistem,pa ako skinem kuciste da bi montirao neku metalnu cev na koju bi isla pecurka,sta onda sa tom drugom da radim a za koju mislim da dovodi vruc vazduh u kabinu ako se ne varam.

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 20:35

To papirno crevo dovodi topao vazduh od izduvne grane u kuciste filtera, to se koristi kao zimi i to se rucno prebacuje kucuste filtera na taj rezim... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 20:43

Nisam bas mnogo zagledjivao aili sad si mi razjasnio,dakle ono u principu i nije neophodno,moze i bez njega ?

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 20:47

Da Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 20:49

Hvala na pomoci Smile

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 20:51

Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 20:55

Druze,jos jedno pitanje,jel imas neki savet kako i gde staviti pecurku ? neku sliku nesto,cisto da imam neku predstavu oko toga da ne za***em stvar Very Happy

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 21:01

Pa sto dalje od toplote, najbolje je tu izmedju levog fara i akumulatora (gde fabricki stoji) kao na ovoj slici:

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 6

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 21:03

Pa ja sam misleo da ide u istom pravcu u kom je islo i kuciste,sto je na mom kecu ka desnom faru,jer je stariji tip,a isto sam razmisljao,procitao sam negde da je najbolje da se stavi metalna cev a sad kolko je to tacno ne znam.

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 21:13

Metalna cev bi trebala u teoriji da da jaci zvuk a neku drugu prednost nema sem eventualnog nekog izgleda ako je neko hromira ili polira, naravno ako mu se to svidja Wink Ovamo kod levog fara je bolje jer je niza temperatura motornog prostora...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Laza101 Ned 11 Dec 2011, 21:15

Znaci to je to,ostala je samo ugradnja,okacicu slike ovih dana prvo moram da nabavim materijal za posao Very Happy nadam se uspehu,da nije bilo tebe....Hvala puno!!

Laza101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od YUgisa Ned 11 Dec 2011, 21:22

Da nije mene javio bi se neko drugi Very Happy Wink Postavi obavezno slike, mozda nekom drugom pomogne ako se odluci za to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sportski filter vazduha - "pecurka" - Page 2 Empty Re: Sportski filter vazduha - "pecurka"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu