Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

2 posters

Ići dole

Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750 Empty Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

Počalji od srle750 Sub 13 Apr 2024, 10:08

Pozdrav svima,

Primjetio sam u posljednje vrijeme da nesto kucka nazad lijevo pa sam odlucio skinuti tocak kako bi provjerio poluosovinu, prirubnicu, gumigeling... itd
I skontam da zvuk dolazi iz mjenjaca, prilikom okretanja poluosovine u mjenjacu kao da zapne nesto na jednom mjesto prilikom okretanja cijelog kruga.

Malo sam testirao i probavao...

Uglavnom, kad se na poluosovinu stavi feder sto ide do gumigelinga, poluosovina udje u mjenjac do kraja i tada se cuje da nesto zapinje i kao da preskace

Medjutim kad ne stavim feder i poluosovina izadje malo iz mjenjaca tj nije do kraja ubacena, tada se nista ne cuje kad se okrece

Zna li iko sta moze ovo biti, izludih ?
Nadam se da necu komplet mjenjac mijenjati.

Hvala unaprijed svima,
Pozdrav iz Sarajeva
srle750
srle750
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 31.07.2022

Nazad na vrh Ići dole

Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750 Empty Re: Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

Počalji od YUgisa Sub 13 Apr 2024, 14:30

Nemam iskustva sa Ficom, ne znam ni da li od aktivnih clanova jos neko ima, zvuci kao kod Yuga kad krst previse udje unutra pa kaci u osovinu diferencijala. E sad necu tvrditi da je tako nesto mogucnost i kod Fice.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750 Empty Re: Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

Počalji od srle750 Sub 13 Apr 2024, 16:19

Svaka pomocje dobro dosla, hvala. Pitanje ukoliko je taj problem sto ste naveli, kako to mogu onda rijesiti?
Pozdrav
srle750
srle750
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 31.07.2022

Nazad na vrh Ići dole

Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750 Empty Re: Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

Počalji od YUgisa Sub 13 Apr 2024, 16:25

Pa kod Yuga to moze biti problem kad stradaju nosaci motora/menjaca ili kad neko stavi pogresnu poluosovinu jer nisu sve iste nego ima manjih razlika u odnosu na verziju ili mozda problem da je na trapu ili karoseriji nesto osteceno pa je tocak fizicki uvuceniji odnosno sam rukavac da je uvuceniji pa gurne poluosovinu dublje u menjac.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750 Empty Re: Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

Počalji od srle750 Ned 14 Apr 2024, 11:15

Hvala na odgovoru, probao sam drugu poluosovinu i isto se desava, ostaje samk ili da je u mjenjacu nesto ili do trapa,

@ako je neko imao slicno iskustvo sa ficom, molio bih da isto podijeli Smile
Pozdrav
srle750
srle750
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 31.07.2022

Nazad na vrh Ići dole

Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750 Empty Re: Zapinje u mjenjacu kada se okrece poluosovina, fico 750

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu