Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

5 posters

Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Mlos55 Ned 11 Sep 2022, 22:39

Citao sam stare teme i nisam mogao da nadjem bas sve odgovore koji me zanimaju, pa odlucih da otvorim temu. Dakle u pitanju je Yugo Koral In.
1) Prvo oko instrument table u pitanju je bijela teleoptikova. Vec jako dugo mi ne radi lijeva sijalica za osvjetljenje brzinomjera pa hocu da je promijenim. Citajuci stare teme vidio sam da su u pitanju T10 WxW sijalice, ali ako neko zna da li su W3W ili W5W fabricke dobro bi mi doslo da kupim ranije. Ako ne, saznacu kad skinem instrumente. Dakle, iskljucivo stavljam sve kako je izaslo iz fabrike.
2) Sto se tice osvjetljenja ventilacije i upaljaca. Za ventilaciju sam vidio da postoji fabricko osvjetljenje one plocice komandi, ali iz starih tema nisam mogao da shvatim da li je postojalo fabricko osvjetljenje upaljaca. Zanima me kako se dolazi do tih sijalica, jel treba da se skida ona srednja konzola ili ima neki kraci put? Takodje, ako neko zna unaprijed koje su sijalice tu postavljene?
3) Na kraju za osvjetljenje prekidaca. Koliko se sjecam sve rade, samo me zanima koja oznaka sijalica ide u njih?

Mlos55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.09.2022

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od YUgisa Ned 11 Sep 2022, 23:23

Sijalice ce morati neko drugi da ti kaze koja gde ide, ja samo mogu reci da za sijalicu upaljaca mora da se skida srednja konzola dole.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od MARKO.M Ned 11 Sep 2022, 23:30

Nemora da skida konzolu samo izvadis upaljac napolje i na njemu je sijalica samo mora pazljivo da ne polomis prvo vadis metalni deo upaljaca polako malim srafcigerom kad to izadje na njemu je + i - za upaljac posle vadis onaj plasticni deo negde je zute negde zelene boje i na njemu je mala sijalica za osvetljenje
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 31
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od YUgisa Ned 11 Sep 2022, 23:32

Ali ako hoce da menja i za ventilaciju to ne moze sa prednje strane da se pridje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Mlos55 Pon 12 Sep 2022, 01:16

Okej, onda cu vec saznati koje su sijalice kad poskidam. Sto se tice skidanja srednje konzole, koji je otprilike proces? Nije mi sad auto tu pa da pogledam, sjecam se samo ona dva krstasta sarafa sprijeda. Smetaju li polugice ventilacije pri skidanju?

Mlos55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.09.2022

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od dimmu Pon 12 Sep 2022, 02:19

1 - T10 W5W ili W3W manje/vise svejedno je i izbor je na tebi. Prva ima 5W i 50 lumena, a druga 3W i 22 lumena. Ja bih radije uzeo jacu, nece ti istopiti tablu ili pregrevati se, a iovako su po mom misljenju obe slabe i sijaju kao svece. Trebaju ti 3 sijalice za osvetljenje table.
2 - Za osvetljenje kontrola ventilacije moras da skines centralni deo konzole jer se drugacije ne moze prici, a koliko se secam i same kontrole moraju dole jer od onog lima na centralnoj konzoli ne mozes provuci ruku. Mozda neka tanja klesta ili slicno ali ruku jako tesko. Zato i ne moze da se pridje bez skidanja. Kada vec skidas dole onda mozes da menjas i na upaljacu sijalicu. Za upaljac ne mora sve da se skida dole ali kada vec radis jedno, da ne skidas bezveze i upaljac..
Obe sijalice su T5, a oznake im nisu bitne.
3 - Osvetljenje prekidaca ti ide preko optickih kablova za koje je pitanje da li rade kako treba. Ne mozes da saznas dogod ne skines sijalicu pa proveris da li radi ili ne. Poprilicno davno sam menjao sijalicu pa se ni ne secam tacno ali mislim da je T10. Uzmi za to i W3W i W5W jer ne secam se tacno koja moze da stane. Znam da je manje grlo optickog kabela, a ja sam ubacivao led sijalice i nisam nikada gledao koja je tu fabricka.

Skidanje centralne konzole nije velik posao. Sve zavisi da li ti je iz dva dela ili iz jednog. Ako je iz dva skines donji deo sa pepeljarom, centralni deo se drzi sa 4 srafa ako se ne varam i silazi dole. Komande ventilacije se drze sa 2 srafa i ako ces da ih izvuces napolje trebas da skines prvo onu kapicu sa spoljne strane (kapicu koju dodirujes kada pomeras kontrole levo/desno). Kapice se samo svuku dole, ne bi trebalo da tesko silaze.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od YUgisa Pon 12 Sep 2022, 08:11

Jeste samo on ima Koral IN pa mora da skine i bocne police jer ne moze da pridje srafovima od centralne konzole i obicno je zasrafljeno jedno za drugo, a ako ima radio mora i njega da izvadi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Mlos55 Pon 12 Sep 2022, 10:30

Hvala dimmu za detaljan opis oko sijalica.
Tako je, kod mene je Koral In, evo kako tacno izgleda unutrasnjost, sem sto je kod mene bijela tabla.
Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Tabla
Ono cega se sjecam je da kad izvucem radio odmah na pocetku ima saraf koji je usrafljen u lijevi dio i jedan koji je usrafljen u desni dio. Ostalih stvari se bas i ne sjecam jer mi nije auto sad tu.

dimmu, nisam bas shvatio ovo da mi trebaju tri sijalice za osvjetljenje table.
Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca 0404246-1
Zar nisu ove dvije sijalice zaduzene za kompletno osvjetljenje i ostalih 8 signalnih, gdje je ta treca?

Mlos55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.09.2022

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od YUgisa Pon 12 Sep 2022, 14:34

Da, te moras da izvrnes jer drze ove bocne olice za konzolu, ali moras da skines skroz te bocne police jer iza njih su srafovi koji drze konzolu za karoseriju. Slikacu kasnije kako to izgleda.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od dimmu Pon 12 Sep 2022, 22:44

Mlos55 ::dimmu, nisam bas shvatio ovo da mi trebaju tri sijalice za osvjetljenje table.
Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca 0404246-1
Zar nisu ove dvije sijalice zaduzene za kompletno osvjetljenje i ostalih 8 signalnih, gdje je ta treca?
Treca ti je ona crna skroz levo, sijalica koja ti pokazuje da su ti farovi/pozicije upaljeni i osvetljava desni deo instrument table.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Mlos55 Uto 13 Sep 2022, 06:52

YUgisa ::Da, te moras da izvrnes jer drze ove bocne olice za konzolu, ali moras da skines skroz te bocne police jer iza njih su srafovi koji drze konzolu za karoseriju. Slikacu kasnije kako to izgleda.
Okej, kontam. Vidjecu za jedno desetak dana kada dodjem do auta, pa pisem ako bude kakvih problema. Mada ne bi trebalo, vec sam ranije skidao kad sam mijenjao bravu paljenja.

dimmu ::
Treca ti je ona crna skroz levo, sijalica koja ti pokazuje da su ti farovi/pozicije upaljeni i osvetljava desni deo instrument table.
Aaa okej. Ja sam to racunao pod signalnu. Signalne mi sve rade, bitne su mi ove dvije za osvjetljenje brzinomjera.

Mlos55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.09.2022

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Mlos55 Sre 05 Okt 2022, 13:44

Mali update.
Promijenjene sve pregorjele sijalice u kabini i sad je totalno drugo auto nocu.
Informacije za nekoga ko planira u buduce mijenjati. Sve sijalice za osvjetljenje brzinomjera kao i signalne sijalice po fabrici su T10 W3W sijalice (W2.1×9.5d oznaka grla). Takodje, ista sijalica je i za osvjetljenje prekidaca preko optickih kablova. Sto se tice sijalica sa osvjetljenje komandi ventilacije i upaljaca, na oba mjesta ide ista sijalica T5 W1.2W (W2×4.6d oznaka grla). Da bi se doslo do njih mora da se skine prvo lijeva i desna polica pa tek onda se skida centralna konzola. Kada se povuce ona ostaje da visi na dvije sajle za kontrolu ventilacije, ali ima dovoljno prostora da se tako promijene obje sijalice, eventualno neka spic klijesta mogu skratiti posao.
Hvala svima koji su pomogli.

Mlos55
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Datum upisa : 08.09.2022

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Jovovic Ned 09 Jul 2023, 03:22

Kod mene je cudna situacija sa osvetljenjem prekidaca, nekad radi- nekad ne... Evo veceras kad sam se kretao, upalim svetla, sve rade... Kad sam se vracao kuci- upalim svetla- ne rade 🙃 Sta da gledam?
Jedino osvetljenje prekidaca prednjih maglenki koje se ne nalazi na one dve ploce sa prekidacima nego ispod, s desne strane volana- ono radi uvek...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od MARKO.M Ned 09 Jul 2023, 05:44

Izvadi km sat iza je sijalica i opticki kabal kod mene je sijalica bila pocrnela i jedva se videlo a tebi mozda gubi kontakt pa nekad sija nekad ne,a taj prekidac maglenki sija nezavisno jel ima u sebi diodu i posebno napajanje i sija zeleno
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 31
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Jovovic Ned 09 Jul 2023, 11:41

Hvala druze, moracu to da raskupusim 😄
Kad svetle prekidaci- svetle lepo, nije da je slabo... Ali eto, vec drugi put za mesec dana se desava da odjednom ne svetle uopste, verovatno je kontakt...

Jovovic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 227
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.03.2023

Nazad na vrh Ići dole

Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca Empty Re: Osvjetljenje instrumenata, ventilacije, upaljaca i prekidaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu