Curi ulje iz menjaca florida in 1,3

2 posters

Ići dole

Curi ulje iz menjaca florida in 1,3 Empty Curi ulje iz menjaca florida in 1,3

Počalji od Srdjanmilic Sub 03 Sep 2022, 10:59

Pozdrav, imam problem da mi curi ulje iz menjaca na floridi in 1,3. Curi na prednjoj strani menjaca na nekom poklopcu pored prekidaca za rikverc svetlo, zanima me sta je to i da li ja mogu da skinem taj poklopac i da stavim neku dihtung masu a da ne napravim neki problem tj da ne ispadne neki deo iza toga.Curi ulje iz menjaca florida in 1,3 Img_2012
Srdjanmilic
Srdjanmilic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Godina : 20
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 10.10.2021

Nazad na vrh Ići dole

Curi ulje iz menjaca florida in 1,3 Empty Re: Curi ulje iz menjaca florida in 1,3

Počalji od YUgisa Sub 03 Sep 2022, 11:40

Ispusti ulje iz menjaca i mozes da skines taj poklopac, iza njega imas 3 opruge iza kojih su 3 kuglice, usustini nece ispasti napolje, ali nekad se zalepe opruge za plocicu pa eto odvoji ih pre totalno skidanja poklopca, ako odlucis da izvadis opruge napolje da bi bolje ocistio povrsinu onda povedi racuna o redosledu jer nije svejedno kojim redosledom idu.

Takodje te opruge relativno guraju taj poklopac napolje, pa nemoj da se iznenadis pri odvrtanju srafova. Mada po stanju menjaca sa slike, nisam siguran da je to jedino mesto gde curi Wink Pogotovo jer tamo i nema bas tendeciju da curi iz nekog mog iskustva.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Curi ulje iz menjaca florida in 1,3 Empty Re: Curi ulje iz menjaca florida in 1,3

Počalji od Srdjanmilic Sub 03 Sep 2022, 11:49

Aha znaci mogu da skinem i da zadihtujem. A obrisao sam sve tu okolo i pratio i vidi se da odatle se sliva kapljica ulja i mastj ceo menjac dole zato je sav "musav" a do skoro nije pazen auto uopste evo vec skoro godinu dana ga ja vozim zato i hocu da ga dovedem u koliko toliko fabricko stanje.
Srdjanmilic
Srdjanmilic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Godina : 20
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 10.10.2021

Nazad na vrh Ići dole

Curi ulje iz menjaca florida in 1,3 Empty Re: Curi ulje iz menjaca florida in 1,3

Počalji od YUgisa Sub 03 Sep 2022, 12:05

Moze da se skine, ne znam da li se sad moze naci po prodavnicama, ali pre je bilo na komad da se kupe tih dihtunzi za menjac medju kojima je bio i taj za poklopac opruga gde ti curi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Curi ulje iz menjaca florida in 1,3 Empty Re: Curi ulje iz menjaca florida in 1,3

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu