Rampa za zamenu ulja i sitan servis

+2
VPetar
YUgisa
6 posters

Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od Sultan Čet 21 Maj 2020, 09:25

Kolege!
Imam ideju da napravim dve rampe za zamenu ulja i sitan servis kada mi nije dostupan kanal, a i ako treba da jos podignem kraj vozila...

Ima ih sklopivih, metalnih ili drvenih, ali od svih modela meni je ovako nesto bilo najzanimljivije...

Sta mislite?

https://www.lumberjocks.com/projects/52431

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od YUgisa Čet 21 Maj 2020, 10:02

Definitivno bih napravio sklopivu i duzu rampu (vec imam i ideju kako bih uradio Laughing ) jer kod ovih rampi sve sem fabrickog auta ne mozes naterati bez da zakacis branik Very Happy Materijal kao materijal, mislim da nije previse bitno, mada kod ovih drvenih bih napravio neku "saru" da ne prokliza tocak.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od VPetar Čet 21 Maj 2020, 14:37

Njegov jugo i dacia sandero valjda 😁 Moze i vertikalnu napraviti 😁
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od YUgisa Čet 21 Maj 2020, 14:40

Pa i onda, ako napravis nesto vise da mozes malo komotnije da se zavuces da ne guras nos u karter, onda treba da tocak nagazi na rampu pre nego sto branik dodje do najviseg dela Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od Sultan Čet 21 Maj 2020, 16:15

A pa kad ste svoja aVta spustili na patos... Naughty
Vama trebaju kose ravni umesto rampi.... Mig

Naravno,sto je branik blizi zemlji to rampa mora biti duza tako da je jedina opcija nesto iz delova na preklapanje ili nastavljanje...
Meni je interesantan materijal drvo, da konstrukcija bude : od sperploce stranice, poprecna ukrucenja od fosne i Doka paneli odozgo po cemu putuju tockovi...
Toga imam u kolicini,pa mi je to izbor materijala posto je za DŽ..


Mislim da ste delimicno u pravu jer Sandrela je solidno visoka sa str, ali redovno se prednji branik zakachi za neki bog, njega su spustili nesto, tako da jedino Yugic moze.

Meni je odavno ovo ideja da napravim...zato i cekam da vidim sta ce ostati od materijala, gradje, ionako to treba da rascistimo...
Dobar deo smo "odvadili" i upotrebili za izradu onog viseceg tavanceta/strehe...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od ZAC Čet 21 Maj 2020, 16:41

Meni se rampa svidja, ja slicno tako improvizujem u krcedinu... odlicna stvar  Love

E sad , to sto Pera i YUgisa ne stavljaju tockove na svoje Jugice, vec ih voze na dobosima i diskovima...to je druga prica....njima treba kosa ravan sa postepenim porastom visine...recimo 1 cm na svakih 1m...  lol!  Laughing
Letos u Subotici, cekam ja YUgija da stigne...kad...prilazi on Jugom na parking...a na parking mestu neko bacio stapic od sladoleda... YUgi merka da li sme da parkira ili ne, pa mi za svaki slucajvice vice kroz prozor..."Zac, molim te skloni taj stapic da ne pocepam karter" ...Ja gledam onaj stapic, ono jes bogamu...stapic nije Frikomov, debljine od 2.5 mm ...vec izgleda od nekog uvoznog sladoleda... po mojoj proceni, odokativno, ide tu do 3-3.2 mm ...i sta cu, brzo skocim i sutnem nogom stapic... i nas YUgi se bezbedno parkirao...
Kasnije kada smo se malo isetali i ispricali, aj polako svako svojoj kuci...ali prvo da pomognem da se isparkira...u rikverc. Krene YUgi unazad, a ja budala nisam proverio da li nesto ima iz auta....elem , u medjuvremenu je valjda neciju tocak odbio kamencic koji je zavrsio bas ispod branika YUgisine zujalice...i kako je ovaj krenu u rukverc auto se zadnjom gredom nasukao na kamencic i oba zadnja tocka zavrse u vazduhu.....jedva smo nekako uspeli da prenesemo auto preko kamencica...meni ga bilo zao, hrtedoh da mu prodam Logisu, kad videh kako se pati bez tockova.... na kraju smo, jer nisam hteo da rizikujem bezbednost mog druga, ubacili Juga u gepek Logise i odneli ga bezbedno do kuce....  Miran

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od baki001 Čet 21 Maj 2020, 22:03

Mislim da na ovakvoj rampi neces moci zameniti ulje, moci ces ispustiti, ali nece sve iscuriti, jer auto ostaje na nagibu. Jer kad menjas ulje, auto mora da stoji horizontalno, sto znaci ravni deo rampe mora biti bar 2,5 metara dugacak ( sto kaze Yugisa da bi pravio duzu ) plus u zavisnosti od visine na koju bi dizao auto moras dobro proracunati duzinu kosine, em zbog kacenja branika kad se penjes (sto kod juga i nije neki problem ), em zbog prelaza sa kosine na ravan, da ne zakaci pragove ( sto bi vec bio problem ). Tako da bi u tom slucaju rampa bila duzine od 3 i nesto do 4 metra, a ne ko kod ovog tipa iz linka 1,5 metar, ipak je on pravio za terenca navoz za jednu osovinu. Jedino da pravis preklop kosine na ravni deo, ali se onda postavlja pitanje dodatnog ucvrscenja cele konstrukcije, tezine konstrukcije... Ili to sve i nije problem ako ce biti fiksna negde u cosku dvorista. Moje misljenje.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od junior45 Ned 24 Maj 2020, 11:23

napravi se klackalica duzine jedno 4m i odprilike pola metra visine i kako vozis napred masa motora prevagne i auto stane horizontalno,nazad stavis neke noge za bezbednost i eto visine i sve to dole sto treba za male servise Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od VPetar Ned 24 Maj 2020, 11:37

Ili preparkiras Sandera sa kanala Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od baki001 Ned 24 Maj 2020, 20:12

Odlican predlog, juniore, cak je i interesantna ideja za razmisljanje. Mozda i napravim, ako se neke zelje ostvare. Jedino, s obzirom na rastojanje osovina od 2150 mm kod yuga, rampa moze biti i 3 m, mozda i 2,5.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od junior45 Ned 24 Maj 2020, 22:06

mozda je bolje napraviti da bude malo van centra da se stalno spusti na jednu stranu..i da lakse se sidje,posto je motor dosta tezi i trebas preci dosta nazad da bi poceo da se spusta
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od Sultan Pon 25 Maj 2020, 00:34

Nisam bas ubedjen da se ne bi svo ulje iscedilo,jer je cep na karteru okrenut u nazad a kosina rampe upravo obezbedjuje da se svo ulje slije na cep tj otvor na karteru, stoga mislim da se moze koristiti za zamenu ulja, pogotovo ko nema kanal...
Ako bi ste pravili klackalicu,onda bi definitivno moralo biti iz delova, mozda iz tri dela, na preklapanje, spojeno sarkama i nekim sistemom bravljenja u rasklopljenom stanju, izmedju delova rampe-klackalice, te mozda sa padajucim stopama koje se "rasklope kada vozilo dostigne horizontalan polozaj na klackalicama..

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od baki001 Pon 25 Maj 2020, 20:12

Sultan, to bi bilo nesto ovako:
https://youtu.be/rPvmASpG-PU
Mada su momci malo zakomplikovali, mogli su ono postolje na kraju rampe odmah ucvrstiti i malo je dugacka.

Junior, tacku oslonca klackalice izracunas, recimo za moju floridu:

A x X = B x (2,5 - X)

gde je A masa vozila koju nosi prednja osovina u kg, X rastojanja prednje osovine od tacke oslonca u metrima, B masa koju nosi zadnja osovina u kg, 2,5 osovinsko rastojanje u metrima, kod floride, pa sam zato i pisao da mi ne bi trebala duza od tri metra. Jedino sto ne znam A i B, to bi morao mozda na neku vagu, pa ga izmeriti. I eventualno tacku oslonca pomeriti za otprilike 20 cm prema kraju rampe, da budem siguran da su zadnji tockovi naisli na navoz. Moja zamisao.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od ZAC Pon 25 Maj 2020, 21:23

Da, li zar nije pametnije napraviti univerzalnu rampu, a ne za auto koji trenutno imas...bolje da je duza, kao na videu....
Odlicna rampa, da imam dvoriste napravio bih sebi ovakvu...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od YUgisa Pon 25 Maj 2020, 21:29

Da imam dvoriste, napravio bih garazu sa kanalom Laughing A ne rampu Very Happy Ne kontam ove visoke rampe, ne mozes stati, ne mozes sesti, ne mozes leci Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od baki001 Pon 25 Maj 2020, 21:30

Ideja je jos u poletu, mogucnosti su razne. Nisam brzoplet, sigurno ce biti ispravki. Ovo je samo neka osnova.
baki001
baki001
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 48
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od Sultan Pon 25 Maj 2020, 23:45

Mozda pre ovako nesto...




Jednostavnije je...jedino sto onda trebs da se ima mesta za na primer dve fosne od 400x25 cm i ova resetkasta konstrukcija koja je sklopiva pa u neki budzak...
Cak,mozda i da se naprave 4 resetkaste konstrukcije i neke rasponke na sraf kojima se te resetke sastave u dva para sirine fosni,a kada se ne koristi,sve moze da se obesi na zid garaze u delovima pa zauzima samo koliko su profili debeli, npr 5cm...

Dodju nesto kao dve klupe od 4 m samo maaalko drugacije namene..kao da imate klupu koja ima tri noge a jednu krajnju skinete,ostane srednja kao mesto - centar klackalice...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Rampa za zamenu ulja i sitan servis Empty Re: Rampa za zamenu ulja i sitan servis

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu