Promena rasporeda i gasenje soba

+4
ZAC
Mitke
VPetar
Sima21
8 posters

Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Čet 14 Feb 2019, 10:49

Kao sto mnogi aktivni clanovi mogu da vide, doslo je do izmene odredjenih soba, neke su spojene, neke obrisane, neke jos cekaju takvu sudbinu, pokusavamo da povecamo vidljivost na forumu uz povecanje aktivnosti u svim sobama.

Neke promene su:
1. Soba blic pitanja ce biti obrisana, posto verujemo da clanovi mogu da iskoriste malo vremena da potraze resenje za svoj problem ili da pronadju odgovarajucu sobu za to Wink Teme ce biti razmestene u odgovarajuce sobe.
2. Sobe Prodavnice, radionice i servisi i Oglasi su preselje na dnu foruma u izmenjen podforum Oglasavanje medju sponzore i prijatelje.
3. Takodje ce u narednom periodu biti provereni sponzori da li su jos aktivni i da li omogucavaju popuste clanovima plus cemo proveriti i medju prijateljskim forumima koji su jos aktivni.
4. Soba ICE je spojena sa sobom Bezbednost, posto su obe sobe relativno slabo aktivne u novije vreme.
5. Soba elektricna vozila je obrisana, a sve teme prebacene u sobu Free Time isto zbog slabe aktivnosti i jer je glavna zvezda te sobe, clan Petar slabo aktivan na forumu Wink
6. Soba za limariju i farbanje je prebacena u podforum Izgled i spojena sa sobom virtual styling.
7. Soba Modeli Zastave spojena je sa sobom Literatura i linkovi i nova soba ce biti detaljno proverena kako bi se obnovile teme za koje imamo potrebnu tehnicku dokumentaciju, a bice obrisane koje nisu moguce za obnovu.
8. Sobe domaci i strani sport spojene u jednu sobu pod imenom Sport

Takodje sve sobe su sada vidljive i bez logovanja na forum.


Ukoliko neko naleti na neki bag ili problem, ja bih vas zamolio da mi javite da to resimo Cheers Naravno kritike ili mozda pohvale na promene su dobro dosle Zastava Forum

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od Sima21 Pet 15 Feb 2019, 09:51

Iskreno ja bih ostavio blic pitanja ili napravio sobu u fazonu za sve sto ne znate gde da pitate ili ne nadjete srodnu temu. Pa dalje ako se pronadje neka srodna tema da moderatori (ako im je to dozvoljeno) prebace u odgovarajucu temu. Drugo, ne bih bas stavio sve sobe vidljive bez registracije. Verujem da ce se mnogo manje ljudi registrovati jer ce odgovor za problem verovatno pronaci. Ne kazem da mi treba nesto da krijemo, ali da bi forum koliko toliko zaziveo treba nam i nekih novih clanova. Generalno, to je neki moj predlog koji se naravno ne mora prihvatiti.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Pet 15 Feb 2019, 10:49

Iskreno problem sa blic pitanjima je sto su ljudi poceli masovno da zloupotrebljavaju, pita se sve tamo umesto da se prelista koja druga soba odnosno tema. Kad bi ljudi vecinom stvarno bili u fazonu prelistao sam i nisam se snasao pa da pitam, ali vecina je bila u fazonu pitam tamo ili pitam u chatu. A ako pitaju na pogresnom mestu svakako ce se prebacivati, tako da ne igra ulogu onda da li ce u blic pitanjima biti pitano i prebaceno ili negde drugde. Mislim ovako smo kolektivno izglasali u administraciji, videcemo kako ce fukcionisati, vraticemo ako se pokaze da je potrebno.

A sto se tice otvaranja, sad je otvoren jer sam primetio da je bilo puno greski u podesavanjima pa sam svuda izjednacio ta podesavanja, nekad davno je forum bio najvise zatvoren iz razloga sto su ljudi kopirali tekstove sa foruma i prikazivali kao svoje. Ali sad vise nema mnogih foruma pa je neko misljenje da bi otvorenost privuklo ljude kad vide da je forum aktivan, mislim da oni koji ce procitati nesto bez registracije da ne bi se zadrzali dugo ni kad bi se registrovali, kad bi resili problem otisli bi verovatno sto se do sada cesto desavalo.

U svakom slucaju, videcemo kako ide u narednom periodu pa cemo izmeniti ukoliko smo napravili gresku Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od Milos55 Pet 15 Feb 2019, 14:24

Iskreno, meni se ne dopada ideja, niti vidim potrebu da „Zastave članove” i „Ostali automobili članova” budu vidljivi bez prijavljivanja na forum.
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od VPetar Pet 15 Feb 2019, 14:32

Ovako na prvu loptu bey narocitog raymisljanja, mozda da se zatvore slobodne teme i oglasavanje za one koji nisu reg..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Pet 15 Feb 2019, 15:12

Nije problem da se nesto zatvori ako vecina tako smatra i ako ima valjan razlog za to, stvar je bilo da pre u nekim sobama nije bilo moguce otvoriti novu temu sem ako niste moderator ili administrator, neki sponzori su nisu bili vidljivi za nepredstavljene a neki su bili vidljivi cak i za neregistrovane, sad je sve to ponisteno i uvek moze po dogovoru da se zatvore odredjeni delovi. Ja sam ponistio samo zato sto ima brdo opcija i u toj zbrci gde je skoro svaka soba drugacije definisana bilo mi lakse definisati jedan sklop pravila i onda po potrebi da se neki promene na drugi nivo. Jer poceo sam prvo da uredjujem nekom logikom ali mi bukvalno stao mozak posle 15 min sta gde ima logike da bude.

Ali kazem, treba sagledati sve prednosti i mane, zatvaranje npr oglasa i sponzora je mozda ok sa strane toga da ne dolaze ljudi koji misle da im forum posluzi kao halo oglasi i iz koristi, ali sa druge strane ipak je to reklama za te ljude i povecava sansu za prodaju. Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od Mitke Pet 15 Feb 2019, 15:39

Isto smatram da je nepotrebno da SVE bude otvoreno i vidljivo neregistrovanim clanovima. Prvo zato sto ce onda neregistrovani naci resenje svog problema pa nit ce se registrovati niti pisati nesto (i potencijalno postati aktivni). A drugo, kao sto milos55 rece, mislim da teme o nasim automobilima ne treba da budu vidljive neregistrovanim i nepredstavljenim korisnicima. I mislim da oglasi ne treba da im budu vidljivi, da ne bi sluzili kao oglasnik umesto forum.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od ZAC Pet 15 Feb 2019, 16:31

Hmmmm...mozda su u pravu Mitke i Milos...da ipak za neregistrovane korisnike ne budu vidljive neke interne teme, a to su automobili clanova..i zastava i drugi i ti oglasi ....
Ako se ostali sloze ja podrzavam da se te neke "intimne" teme nasih clanova zakljucaju za ne registrovanu druzinu.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Pet 15 Feb 2019, 17:01

Treba uzeti u obzir i da imamo 20 aktivnih ljudi, koliko ce ljudi prodati nesto u oglasima ako to vide samo predstavljeni Wink Mislim da bi prakticnije bilo kada bi se poostrila pravila oko postavljanja (sada je uslov 20 poruka i 30 dana od registracije) nego prosta cinjenica da se ne vidi da ih ima.

Postoji sansa da neko resi problem bez registrovanja ali uzmimo u obzir i prethodnih nekoliko godina, brdo ljudi se registrovalo, pitalo nesto u blic pitanjima bez trazenja da li postoji slican problem odnosno resenje na forumu i nestalo bez potvrde jel resilo problem Wink

Meni nije problem zatvoriti teme samo da se nekom vecinom odluci sta je je prakticno a sta besmisleno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Ned 17 Feb 2019, 21:48

Tematika oko zatvaranja je na dnevnom redu kod moderatora, dok se to nedefinise, doslo je do jos nekih izmena na forumu.

Podforum Sport je ugasen i soba Sport je prebacena u podforum Slobodne teme ispod sobe Zabava i igrice.

Napravljen je podforum Nasi automobili u koji su smestene sobe "Zastave" clanova i Ostali automobili clanova. Trenutno se vodi rasprava da li da bude izmedju Izgleda i Slobodnih tema ili da se taj podforum prebaci skroz gore izmedju podforuma Start i Mehanika.

Predlozi, saveti i kritike nasih clanova su svakako dobrodosle Zastava Forum Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od nikola031 Pon 18 Feb 2019, 12:30

Sto se tice literature, rad sam da pomognem oko ponovnog kacenja ako nesto zatreba posto imam nesto na racunaru Z
nikola031
nikola031
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 356
Godina : 31
Lokacija : Užice - Kragujevac
Datum upisa : 22.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Pon 18 Feb 2019, 12:47

Svakako, to je dobro doslo, svako ko ima informacije za neku temu i moze da pomogne, slobodno neka napise u odgovarajucoj temi ili da otvori temu ako ne nadje postojecu i mi trenutno resavamo off i stavljamo teme na predvidjena mesta, spajamo istu tematiku ili brisemo sto je duplirano pa cemo i mi staviti slike i literaturu sto imamo Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Čet 21 Feb 2019, 09:33

Otvorena nova soba Menjac gde cemo prebaciti sve teme u vezi menjaca, saltunga, kvacila, poluosovina itd Wink

Takodje zatvorene sobe "Zastave" clanova, Ostali automobili clanova i Free Time za neregistrovane clanove, tj vidljive su samo za predstavljene clanove foruma.


Poslednji izmenio YUgisa dana Čet 21 Feb 2019, 16:55, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od ZAC Čet 21 Feb 2019, 15:44

Bravo... Clap

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Ned 24 Feb 2019, 11:31

Podforum "Nasi automobili" prebacen ispod podforuma "Start", odnosno iznad "Mehanike". Smatramo medju urednicima da ipak nasi automobili trebaju da budu glavna tema foruma, ne popravke/prepravke i slicno, nadam se da ce se i ostali clanovi foruma sloziti sa time Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od Milos55 Ned 24 Feb 2019, 12:04

Evo, ja se slažem Smile
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od JHary7 Ned 24 Feb 2019, 12:33

Aplauz
JHary7
JHary7
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 332
Godina : 51
Lokacija : Rijeka (Kraljevica)
Datum upisa : 12.02.2019

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Pet 01 Mar 2019, 15:35

Pre 14 dana kontaktirani svi sponzori radi utvrdjivanja njihovog statusa posto mnogi nisu pisali vise od godinu dana u svojim temama, nazaost odziv nije bio bas pozitivan pa ostajemo trenutno na dva sponzora. Potrudicemo se da pronadjemo nove sponzore koji ce se ukljuciti u rad foruma Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od Sima21 Ned 30 Jun 2019, 14:16

Jedno pitanje i mozda jedna zamerka. Da li je moguce spajati teme u okviru jedne?!
I dalje postoje jako slicnih tema sa bukvalno istim problemima, ono u fazonu auto teze pali, druga tema je yugo tesko pali i sl. Mozda i ne postoje bas ovakvi naslovi na nasem forumu, ali u tom su fazonu i ima ih brdo. Dalje, teme kao sto su menjac da se prebace u temu o menjacima a ne da su u temi: mehanika/kvarovi, limarija, farbanje,... Malo jos da se uredi ako je moguce. Verujem da su neke bitne teme zavrsilie i u nekim drugim temama pa ih je tesko naci (znamo da je pretraga jako lose napravljena), pa eto mozda to da bude neka mala zamerka.Cheers Cheers
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od VPetar Ned 30 Jun 2019, 14:40

Teme o menjacima nema u limariji i farbanju Very Happy ali salu na stranu, neki od moderatota ne stizu da ispunjavaju "obaveze" na forumu pored obaveza u licnom zivotu.. Otuda jos nije sve razvrstano.. Bice Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od YUgisa Ned 30 Jun 2019, 16:36

Radimo polako na tome, a ako i clanovi primete neke greske slobodno mogu da prijave greske tu ili u temi gde greska postoji pa cemo izmeniti, ja sam sad jedno vreme stvarno bio pretrpan obavezama, evo ni ovaj vikend nije slobodan, sledeci vikend jos imam svoj rodjedan i onda tamo od onog cu gledati da se posvetim i ja malo forumu da svaki vikend po malo sredim sta stignem Wink

Velik je broj poruka i tema i tesko je razvrstati sve sto nije sortirano godinama u nazad kako bi trebalo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Promena rasporeda i gasenje soba  Empty Re: Promena rasporeda i gasenje soba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu