Razvodna kapa ... koji model ...

+10
Mitke
Sultan
Sima21
ristivoje
banebg81
junior45
Slobodan Negic
dimmu
jelen66
putopisac
14 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Miljan Pon 20 Avg 2018, 19:47

Zasto si odustao, uzmi mu pare i sredi auto ili kupi drugi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Mitke Pon 20 Avg 2018, 22:24

Brate ja sa likom imam lose iskustvo. NOV auto, i nisu dugo potrajali. Champion IZMISLIO kvalitet za njih. A ja sam kablove uglavnom preventivno menjao, na 20-ak hiljada sam menjao sve, kapu, ruku, svecice, kablove. I u sustini nisam imao problema. Jesam sa abs kapom i sa fals ngk svecicama.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od banebg81 Pon 20 Avg 2018, 23:30

I meni je lika sistem pravila problem, ali ne zato što su bili loši već ih je neko "zasekao" kleštima ili nešto tako.

Zašto bi menjao kablove tako često?

Kablovi se oštete kada se često skidaju sa svećica ili kape.

Ako je dobar motor, ne troši ulje, pre svega i ne prlja svećice, nema potrebe menjati svećice pre 30 000 km.
Tada možeš da zameniš i kapu i ruku i to je to.
Svaku treću zamenu možeš zameniti kablove.

Ne znam da li se vi sećate, ali, stari kablovi, kakvi su pre bili, imao sam ih na tavanu do skoro, kao kamen su bili tvrdi, a radili su bez problema više godina Smile
jest, bilo je nezgodno kada je vlaga visoka i tako, ali, radi...

banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 226
Lokacija : Bg
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Mitke Sre 22 Avg 2018, 22:20

Menjao preventivno, isto radim i sada na drugom autu. Prosto volim pouzdanost, a to su sitnice koje mogu da iznerviraju kada u sred noci ili nekoj pripizdini krenu da drndaju. Pa onda dizi haubu pa se prljaj, pa se drkaj. E kod mene toga nema, bar za te gluposti. Ne daj boze nesto ozbiljno sto te ostavi, to je druga prica, ali za ove sitnice ne zelim da razmisljam. Cesto neplanirano krenem negde na put, a destinacije su od 100 km do 1500 km, od pola sata voznje do 20 sati voznje, cesto u jednom dahu bez da gasim auto. Pauze pravim za sipanje goriva i odlazak do vc-a najcesce, pogotovo ako idem sam . I smatram da tih par hiljada dinara na par meseci nisu razlog da dozvolim sebi da razmisljam o tim sitnicama.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od ZAC Sre 22 Avg 2018, 23:57

Kod mene su fabricki i na Jugu i Loganu...Nikada nisam menjao preventivno kablove...mislim da nema potrebe, ali treba imati rezervi makar jedan ili dva kabla, cisto da te negde ne ostavi na putu. Kablove treba odrzavati i pazljivo skidati sa svecica...drzati samo za kapu.
Unutar kape ima buksna koja je prilagodjena vrhu svecice, ta buksna cesto oksidira pa se oksid prosiri i unutar kabla..i kablovi propadnu. Unutrasnjost kape treba podmazati vazelinom i do korozije nikada nece doci, zatim jednom godisnje gumene kablove premazite glicerinom... kablovi ce vam trajati koliko i vozilo... Govorim iz iskustva, nikada nismo menjali kablove ni na jednom autu od 1969 godina..ali su odrzavan na opisani nacvin. Smatram da su najbolji oni kablovi koji su fabricki ugradjeni na motor i zato ih treba cuvati.
PS: Kabal ne sme da padne na izduvnu granu ili na bilo koji drugi nacin da mu se fizicki osteti izolacija, tada pocne na probija.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od ristivoje Čet 23 Avg 2018, 15:48

Kod mene bili na Fiatu fabricki Bosch do skora iz 2002 godine,reko aj da ih zamenim red je Laughing
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Sima21 Čet 23 Avg 2018, 18:49

Moglo je to jos koju godinu da tera. Nije jos ni punoletno Very Happy
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od banebg81 Čet 23 Avg 2018, 19:36

Ja ne znam nikoga kome su kablovi napravili problem, da nije mogao da dođe do prve benzinske stanice i da ih zameni.

Ovo što je ZAC napisao, ja sam recimo, prsnem u kapicu malo spreja protiv korozije i to je to.
Isto se uradi i u kapi i nema da brineš, možeš da voziš koliko hoćeš.
Uostalom, kabl kada probije, prvo se na vlažnom vremenu oseti, kada je kiša, malo mu treba da motor počne da radi normalno, tada se zamene i teraj.

Na fiat punto klasik, još su fabrički kablovi, evo 7 godina, dva puta zamenjene svećice na 30 i 60 000 km, sada gazi 77 000

To je opet, moje mišljenje, samo bespotrebno bacanje para, ali svako ima svoj izbor.


banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 226
Lokacija : Bg
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Sultan Čet 23 Avg 2018, 20:50

Sta ima da se diraju kablovi ako svecice nisu sad zamascene/dotrajale,kapa radi posao,razv.ruka takodje a i razv paljenja?
Ako moraju da se nesto i skidaju,najbolje ih raskaciti kod svecica i koplet razv kapu sa kablovima demontirati ako je problem sa npr rukom,platinskim dugmadima i sl...
Sigurno da je i moj Yugosaurus presao 72000 km na svecicama i kablovima bez cackanja,eto za ove 32 godine...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7049
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od ZAC Pet 24 Avg 2018, 00:07

To vam pricam, eto i vasih potvrda, fabricke kablove ne dirati...traju koliko i auto...samo ih cuvati od fizickih ostecenja.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Mitke Pet 24 Avg 2018, 00:37

Moji fabricki kablovi su trajali koliko i jedan par guma na trkama. Za crn ku*ac nisu valjali.

A dalje da objasnjavam sto sam to menjao, iskreno dzabe kucam. Svako ima svoj izbor, moj izbor je zameniti preventivno jer jako malo kosta a moze da te drka bespotrebno.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Miljan Pet 24 Avg 2018, 00:54

Ti si jedini covek u istoriji univerzuma i galaksiji kome su probili Lika kablovi Laughing xD
Znam Zastave sa 150+ hiljada km i 15-20 god starosti kod kojih su i dalje kao novi, drugar i njegov cale ceo zivot voze Zastave, nikad nisu promenili fabricke kablove, a prelaze oko 25-30km hiljada godisnje. Ti kablovi su tako konstruisani tako da jednostavno ne postoji nacin da probiju osim ako nisu fizicki osteceni. Tebi je mozda probila keramika na svecici pa je delovalo da kabl probija ili bakelit na kapi/bobini.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Mitke Pet 24 Avg 2018, 01:14

Brate nisam poludeo bas toliko, vrlo dobro znam da proverim sta je probilo. Kako onda nije probijalo nista po zameni kablova? Kablovi su krs i to im je to, ja ih sada ne bi stavio na auto pa taman da meni neko plati. Da li su bili lika ili koji djavo to vec pojma nemam, ali znam da onaj kabl ne valja ni da se obesis sa njim, a kamoli da provodi struju,
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Milos55 Pet 24 Avg 2018, 11:28

Miljane, uzmi u obzir da je Mitketov Kec novije proizvodnje, a u Zastavi su tih godina radili šta su hteli, tako da je moguće da su u fabrici stavili neke leve kablove...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Miljan Pet 24 Avg 2018, 11:50

Moze da se desi da je neko na traci ili na placu zamenio, ili ko zna gde, drugar je kupio novu Floridu Poly sa Flash classic kablovima Cekic ali iz DMB-a sigurno nije stigao takav motor jer su stizali kompletni motori, jedino je nakon ubacivanja u auto stavljano kuciste filtera.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od ZAC Pet 24 Avg 2018, 16:06

Moguce je da je neko na Mitketovom autu zamenio fabricke, kao sto kaze Miljan, definitivno su i na poslednje serije ugradjivali kvalitetne kablove...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od zpera Sre 09 Dec 2020, 15:19

Izuzetno je vazno da kapa CVRSTO STOJI na telu razvodnika. Ako je jedna od 2 crne lisnate opruge
labava kapa se iskrivi jer je na gore gura feder centralnog klizaca. A kad se kapa iskrivi tada ruka
postrance udari u jedan od 4 stubica umesto da ga dodiruje vrhom i slomi se i ruka i kapa.

zpera
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 10.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Razvodna kapa ... koji model ... - Page 3 Empty Re: Razvodna kapa ... koji model ...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu