Zvucna izolacija

+7
Slobodan Negic
dimmu
ZAC
Dare4x4
putopisac
banebg81
Miljan
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Slobodan Negic Sub 18 Avg 2018, 16:15

Zvucna izolacija
Sta mislite o ovoj samolepljivoj izolaciji i koliko bi trebalo otprilike uzeti da se izlepi motorni prostor, pod i lim na vratima?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Dare4x4 Sub 18 Avg 2018, 20:51

Suviše tanka. Još kada se slegne...
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Ned 19 Avg 2018, 00:57

Motorni prostor,vrata,krov,stranice ispod zadnjih bocnih stakala,pozarni zid,haubu,sve to bi moglo sa tom izolacijom...
Ta izolacija je nesto slicno sto je Dimmu predlozio Sinko-garage,sad,naravno,Sinko radi sa STP-om - slicno Dynamat izolacijama koje su skupe,gde naravno kvalitet ne izostaje...sad u ponudi imaju i Vibrofiltr-(nisam znao pa mi oprostite) nesto pristupacnijom izolacijom za nas proletere...
stidljivko stidljivko stidljivko

Za pod,...mmm...mislim da nije resenje,opet,mozda i gresim...vidim da i po podu lepe slicnu izolaciju jedino mozda je nesto tvrdja ta sto ide na patos...drugacija sto kaze Dimmu spec za pod,za krov,za vrata....

Bilo bi dobro,da porazgovaras sa nekim strucnjakom iz Sinka bar da ti daju savete,takvi su saveti vrlo korisni u ovakvim situacijama...ispricas se sa ljudima,vidis kakva su njihova iskustva,gde da povedes racuna,kako se postavlja izolacija....niko ne kaze da treba kod njih da radis izolaciju

Dimmu ima pravo sto posto,jedino sto mislim da moze da se nadje adekvatna zamena za Dynamat,tj STP i sl, a da vrsi posve istu funkciju,i da bude pristupacnija za budzet...u tom kontextu, bilo bi krasno kad bi se odlucio za Dynamat ili STP,samo brate to ti je bas cifra... ali zato  baci pogled na cenu VBRfiltr jer ispada da mu je cena jako slicna Azmafonu,a namenjeno je bas za vozila i Sinko kao firma stoji iza kvaliteta proizvoda itd itd...ovako sa oglasa da kupis nesto pa se posle razocaras...jbmlg...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Slobodan Negic Ned 19 Avg 2018, 12:02

Koliko para toliko muzike. Ne cini mi se da je slicna cena azmafonu ako mislimo na isto VBRfiltr Smile
Ako je ova jedna tabla 0.5x0.5 verovatno bi mi trebalo jedno tri takve za pozarni zid, plus za zadnje balone, znaci taman ovo pakovanje od pet komada i to bi bilo oko 4500 dinara. Na to ako dodamo jos azmu jedno 1500 din, ugrubo gledano mora izaci bar 50 evra. No dobro, nije to bas ni previse ako odradjuje posao.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Ned 19 Avg 2018, 18:31

Cek ja sam gledao nesto sto sam mislio da kosta 750 din/1,75 m2 samolepiva sundjerasta guma kad ono sto ti kazes jedan list,a treba 4 kom u kvadratni metar ,pa dodje 8 puta skuplje od Azme.
? Laughing Smesno da puknes od Rolling e jbg onda sam izgleda bio u pravu od pocetka...
Pa dobro,ako zelis da ga utisas profesionajno,ulozi 50 ojra a ako neces ti ulozi 10 ojra ali ce razlika biti onako,nista spec da bi po meni opravdalo onih 50 ojra...
Sta znam,a moze biti da nisam u pravu bar sto se kvaliteta VBRfltr i sl tice

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od dimmu Ned 19 Avg 2018, 19:36

Mozes takvo nesto da stavljas na protivpozarni zid ali ja bih radije isao sa materijalom koji je slican ovome
http://www.sinko-garage.rs/vibrofiltr-damping-materijal-izolacioni-damping-materijali/vibrofiltr-damping-materijal-4mm-05035m
Ovakvo nesto je dobro za vozila koja su vise izolovana od vode
http://www.sinko-garage.rs/vibrofiltr-damping-materijal-izolacioni-damping-materijali/vibrofiltr-penasta-guma-6mm30m
znamo svi da kod Zastava zna nekada da se desi da procuri keder soferke ili hladnjak pa da kod protivpozarnog zida voda zavrsi i onda bude haos, takodje ne mozes u vrata sundjerast materijal da stavis, sta ces kada pada kisa?
Retko ko ima kedere koji ne propustaju vodu, svi imaju one rupice i rupice dole na vratima za takve stvari, mozes sa tim sundjerom samo problem da napravis. Takve stvari za Zastave kao i ova penasta guma su dobre za krov, bocne stranice ispod zadnjih prozora, patos od B stuba do gepeka, kosevi itd itd.
Uostalom da se ne pravim previse pametan, imas telefon na sajtu i okrenes ljude i pitas za tvoj budzet sta bi najbolje bilo da uradis.
Postoje stvari gde je ok stedeti novac ali mislim da ovo nije jedna od tih stvari. Ulozis pare i miran si, jedino ako hoces da kupusas enterijer vise puta i nemas sta drugo u zivotu da radis onda ok samo napred i kaci slike i utiske sta si i kako si uradio.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Ned 19 Avg 2018, 21:13

Sta bi bila Suma Sumarum?

1.Da pozoves Sinko Garage i ispricas se sa expertima,mi svi ovde djuture nemamo informacija ni 20% onoga sto ces putem razgovora dobiti od njih...

2.Dimmu je u pravu za vrata,ne u vrata nego samo direkt ispod tapacirunga vrata,ima dovoljno prostora da se postavi izmedju lima i tapacira sta god zazelis,cak i sam Azmafon,ili samolepiv vlagootporan materijal na bazi gume il sl...

3. Prvo odluci koliko bi novca dao na izolaciju...
Shodno tome odluci koje delove da radis sa skupljim stvarima kao sto je VBR,STP,DYNAMAT (delovi za koje svi znamo da mogu doci u dodir sa vlagom-pp zid,patos,patos gepeka)
a koje delove sa udzaba Azmom,koja ce sigurno redukovati buku a ima i tu prednost da ako je budes postavljao na bodove redukovace i temp...(neko rece da na plafonu ima neki sundjer...)

Strategija,pa taktika,borbeni plan,mobilizacija,pa operacija "Silent Samuel" Naughty

Bice extra to mogu da tvrdim,jer sta od budes uradio,mora biti mnogo puta bolje od postojeceg...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od ZAC Ned 19 Avg 2018, 21:30

Ja problem buke resavam glasnom muzikom.. Very Happy

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od dimmu Ned 19 Avg 2018, 21:59

Moze i tako samo se onda boris protiv neceg glasnog sa necim jos glasnijim pa ti usi jos vise pate Smile
Ja sam sa svojom izolacijom u Yugu veoma zadovoljan, pri brzinama do 90km/h ima jako malo buke u kabini, na vecim brzinama ima vise ali naspram Fantoma je sve to dosta tiho. Ima naravno mesta za napredak, posle farbanja mi je u planu zvucna izolacija pa cu kaciti ovde slike sta i kako je uradjeno. Nece se stedeti, a nece biti ni bas cela unutrasnjost i pola motornog prostora prekrivena sa izolacijom jer mi nije cilj da napravim u autu studio za snimanje nego da unistim nepotrebne vibracije, poboljsam akustiku i audio performanse zvucnika i da se buka pri vecim brzinama eliminise da bi u autu bilo jos prijatnije da se vozi kada se izadje na autoput.
Sultan ::
2.Dimmu je u pravu za vrata,ne u vrata nego samo direkt ispod tapacirunga vrata,ima dovoljno prostora da se postavi izmedju lima i tapacira sta god zazelis,cak i sam Azmafon,ili samolepiv vlagootporan materijal na bazi gume il sl...
Bitnija su vrata nego tapacir. Na tapacir se lepe sundjeraste gume da ubiju vibracije, a ona rupa kada se tapacir skine se prekriva izolacionim materijalom za sto bolju izolaciju i akustiku.
Moze i na tapacir da se lepi izolacija, dobice se i sa tim neki rezultat ali ako hoces dobru zvucnu izolaciju najbolji je efekat kada se izolacija lepi na vrata/skoljku.
Imas na jutjubu toliko tutorijala sta i kako, pre sam sve te vece kanale pratio, a sada zbog manjka vremena slabo.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Slobodan Negic Ned 19 Avg 2018, 22:05

Ima li neko sliku gde sve fabricku izolaciju treba da ima yugo i rekao bih da su malo tisi ovi preko 2000 godine? Da li su nesto dodavali u izolaciji za razliku od ovih iz 90-tih?\
P.S. Da li je fabrika lepila nesto na unutrasnjost vrata?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od dimmu Ned 19 Avg 2018, 22:21

Kod mene u Koralu u vratima nema nikakve izolacije, a jedino sto sam primetio od fabricke izolacije da je veca razlika to je da su je stavljali vise. Npr Fantom je 91' godiste, iza tapacira kod zadnjeg sedista ima samo mala kockica izolacije na svakoj strani, kod Korala ima mnogo veca kocka izolacionog materijala. Kod gepeka u Fantomu je bilo nesto kao staklena vuna i to je bilo zalepljeno na patos i sve se skorilo, popucalo i raspalo se dok je kod Korala nesto slicno Azmafonu i u odlicnom je stanju. Verujem da ima jos dosta razlike, Korala nisam toliko rasklapao pa ne znam.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Ned 19 Avg 2018, 23:05

Sha rece kakva buka ?

Ma kakvi,nema buke od motora ili spolja uz dobar stereo setup Naughty


_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Jandro Pon 20 Avg 2018, 20:51

@Sultan Ja ne znam đe si ti našao tako jeftin azmafon, mene su u Termodomu odrali za par tabli svojevremeno! Eek
@Slobodan Negić Na požarni zid ide od 2 cm, a na patos i ispod instrument table od 1 cm.... Moraš imati izuzetnu količinu živaca i oštre makaze da bi to ispalo kak treba...Tepih i ona plastična obloga kod nogu suvozača su ionako debilno fabrički rešeni, azmafon će to dodatno da pogorša... Moraćeš pri vraćanju doooobro da nategneš sve lajsne što drže tepih da bi sve leglo koliko - toliko kulturno.

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Uto 21 Avg 2018, 00:27

Zivota mi,jedna tabla 410 din ,tabla je dimenzija 1090x920mm dakje oko 1,0m2
to bas i nije udzaba,ali je kudikamo jeftinije od ostalih slicnih proizvoda

Zvucna izolacija - Page 2 Img_2149

Ima na racunu,vidi se,adresa i tel Čar-Kragujevac,i Rubik Baucentar Bg Bul.Oslobodjenja

Makaze neke teske velike krojacke ostre extra i ici ce,nema da se brines,a za zivce...pa sa Yugom kad se rves bolje da imas sajle mesto zivaca,ja sam svoje magistralne nerve odavno zamenio sajlicama za kocnice bicikla
Laughing Naughty

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Jandro Uto 21 Avg 2018, 01:14

Ne rekoh da ti ne verujem, nego me je prijatno iznenadilo saznanje da toga ima po nekoj normalnoj ceni!

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Slobodan Negic Uto 21 Avg 2018, 14:00

Koja je debljina tog azmafona? Verovatno 10 mm.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Uto 21 Avg 2018, 19:13

Pa Slobo pise ti na racunu dimenzije 1090x920x20mm,dakle,20mm ili 2 cm mu je debljina,bar ovaj sto sam ja uhapsio...a tabla ili ćebe (ili čebe ... Laughing ) ima oko 1,0m2 pa ti treba jedno tri komada za pod i mozda jos dva za ostalo...nisam merio tako da to ti je SHAC metodom. Najbolje je da ipak premeris svaki deo karoserije gde bi zeleo da postavljas izolaciju,da sebi na papir ispises sve dimenzije komada koje su ti potrebne i da vidis kako mozes da ih uklopis sa dimenzijama "jednog tebra čebetla"...

Na primer,jedno čebe ti treba za oboja vrata,samo na pola,isto tako ,za stranice ispod leptir stakala i sa koseve,isto komada jedno....
Za pp zid,jedan komada jedan,....za pod,realno, mozda dva komada...ukupno pet chebetlova,izadje,2050 din...sha znam,nije mnogo
A munja bela bice izolovana i zvucno i termicki...
Posto je beo,plus izolazzione termica nece leti biti prevruce u njemu,samo sirom prozore...


Poslednji izmenio Sultan dana Uto 21 Avg 2018, 19:20, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Jandro Uto 21 Avg 2018, 19:17

Nećeš moći da ga uglaviš u vrata, stalno će ti izbijati one žabice od tapacirunga! U vrata bolje termosilent, to sam uspeo ukrojiti jedva....

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Uto 21 Avg 2018, 19:27

Da da,zabice ionako stalno spadaju...primetio sam da verovatno stvar zeza onaj najlon koji ne nalegne lepo na zabice i zabica ne hvata lim...prvom prilikom cu to srediti dvostruko lepljivom trakom koju cu sacuvati od Velux krovnih prozora,tako da ce se drzati na tim trakama a ne na zabicama,pluuus sto cu zasarafiti u lim neke kulturica srafove...neke braonkaste zagasitobronzane boje...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Mitke Sre 22 Avg 2018, 22:00

Kupi nove zabice i neces moci ni ti da ih izvadis a kamoli da ispadaju same. Nemoj da srafis srafove kroz tapacir dzabe.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Milos55 Sre 22 Avg 2018, 23:03

Ja sam jednom stavio novu žabicu u rupu kad sam skinuo tapacirung, čisto da vidim kako se drži... Bila je neka žuta žabica u pitanju. Sunce joj žarko, jedva sam uspeo da je izvučem, i to sam morao klještima. Onda sam je bacio u tri lepe, vratio tapacirung sa starim žabicama, i sve super.
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sultan Sre 22 Avg 2018, 23:32

Zabicama smeta folija najlon sto je ispod tapacira,treba ga navuci komplet na zabice ,prvo da se nabiju zabice skroz da prodju kroz rupu najlona da deo zabice koji treba da se ufati za lim,to zaista i uradi,u protivnom samo ispada,jer se taj najlon navuce na glavic zabice kao kondom,mesto da je na najlonu veca rupa da ide glatko a ne brate kao da je nevino i posle 30 godina...
Jer,u cemu je razlika izmedju dinosaurusa i nevinih srednjoskolki? Pa nema razlike,obe su vrste izumrle...
Naughty Smesno da puknes od Loll Rolling

Mada mi sve zabice izgledaju uvek nekako nesigurno,ja sam za ruski stil,usarafi i ne misli

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zvucna izolacija - Page 2 Empty Re: Zvucna izolacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu