Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

+28
zeleni macak
Kum Ruzvelt
Nikola NS
VPetar
slobokv88
nenad_jj
luka_bor
junior45
ZAC
-YUGO_55-
darko-san
Miljan
Aki91
Mitke
CyberianIce
danijeldokic
Avram '90
maljchik
Petar
misa07
yugodriver
ladisz81
johnny
YUgisa
sykone
markus_bc
djzecky
Pedja
32 posters

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Pedja Pon 17 Nov 2008, 02:23

Ako su fabricki tapaciri, sedista, kontrolna tabla i sl. izlizani, pocepani ili toliko prljavi da ni jedno sredstvo za ciscenje ne pomaze, imamo dve mogucnosti: da ih menjamo ili da ih tapaciramo.
Po meni je tapaciranje bolje resenje jer nam pruza mogucnost da napravimo nesto originalno i damo mu licni pecat.
Ono sto me zanima je da li je neko pokusavao sam da presvlaci dleove unutrasnjosti automobila i kakvi su rezultati. Pretpostavljam da bi se u DIY izvedbi mogli odraditi tapaciri i mozda jos po neki jednostavniji delovi, ali za sedista vec nisam ubedjen, mislim da njih ipak treba prepustiti profesionalcima. Da li neko ima da preporuci (dobrog) auto tapetara, a mozd ai neku prodavnicu eko-koze? Takodje me zanima ima li da se kupi tankog sundjera, recimo 5mm, koji bi se mogao staviti ispod materijala za tapaciranje, da bi tapacirani deo bio emksi na dodir?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Ned 08 Feb 2009, 21:24

Sedista nikako nemojte pokusavati sami da tapacirate jer nije nimalo jednostavno i treba dosta iskustva i caka.
U sustini rasece se stari stof po savovima,znaci rasklopi se na delove,oni se precrtaju na novi materijal,zalepi se tanak sloj sundjera i sije se.
Ovako deluje jednostavno ali verujte da nije nimalo.Sundjer od sedista se godinama malo izdeformise pa malo treba pomerati nove savove da bi lepo leglo.
Sasije se(spoji) par delova pa se proba,pa jos par se doda pa se opet proba,mora lepo da bude zategnuto ali ne previse jer se onda opet deformise sundjer tj.sediste.
Krenimo od toga da za to treba posebna sivaca masina(znaci vec na pocetku je mission imposible) jer ako se na ovoj "obicnoj"koju imate kuci samo jednom sije neki deblji stof (kao za sedista) ili eko-koza ta masina nikada vise nece biti ono sto je bila,znaci bice neprecizna i nece vise moci da se sije sa njom nista osim ovih debljiih i jakih stofova.Znaci keva/zena ima da vas ubije Very Happy
Imam ja u komsiluku dobrog tapetra pa ako nekoga zanima neka mi se obrati na pp
Druga stvar je da treba i znati siti lepo(pravo) a ne da savovi budu krivi k`o da je neko mrtav pijan to radio.
Imam ja u komsiluku dobrog tapetara pa ako nekoga zanima neka mi posalje pp - mozete videti kako je meni uradio sedista https://zafc.forumsr.com/automobili-clanova-f4/fiat-ritmo-t299.htm
Sto se tice eko-koze i sundjera ja znam da u Su ima radnja Piramida koja ima sve sto je potrebno za tapetare,eko-koza u puno boja,sundjeri svih mogucih debljina i veeeeliki izbor stofova.
@Pedja koliko ja znam tanak sundjer se i stavlja ispod materijala kada se tapacira,kod mene je bar stavljen.
Taj sloj se vremenom jos malo stanji i onda tek sediste dobije pravi oblik,dok je sveze tapacirano malo je "bucmasto"sedite bas zbog tog novog sloja sundjera.Drugi razlog zbog kojeg se stavlja sundjer jesu savovi,lepse izgledaju i nece doci tako lako do cepanja materijala na savu,ima "mesa"za koje se konac hvata.Ako se jos na savovima(pre sivenja) podbaci malo jakog platna bukvalno je nemoguce poderati sav i pocepati tu materijal.
Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Th_29041_2008.11.26_005_122_54lo


Poslednji izmenio djzecky dana Ned 08 Feb 2009, 21:35, izmenjeno ukupno 1 puta
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Pedja Ned 08 Feb 2009, 21:35

Hvala za detaljno objasnjenje. Thank you Cheers
Znaci, najbolje da se ne petljam sam sa tim nego da to uradi profesionalac. Wink Sedista ne bih ni pokusao sam da uradim, znam da je zeznuto, mislio sam da bih mozda uspeo npr.tapacire i tvro nebo ako stavim, deluje mi da bi bilo jednostavno...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od markus_bc Ned 08 Feb 2009, 21:36

Ja sam pokusao i to je bio totalni promasaj, ukoliko nezelis da se mucis i sam to radis imas na buvljaku gotove tapacirunge za vrata, kostaju oko 1500 dinara. Sto sam i ja na kraju kupio za mog keca posto sam ovo zafrknuo, u nekoj plavkasto- sivoj nijansi, a ima par osnovnih boja, crno, oker, sivo i ovu sto sam ja uzeo ... neznam kako da je krstim... pepeljasta!
markus_bc
markus_bc
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 98
Godina : 36
Lokacija : Bela Crkva
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Ned 08 Feb 2009, 22:03

Tapacire vrata i nebo to mozes. Ja sam tapacire vrata radio jer kod mene nije bilo sivenja.Ja sam to radio sa eko kozom pa sam lepio,dobro zategao i sa zadnje strane onim pistoljem-heftalicom pricvrstio.
Ako hoces i ti eko kozu onda ti je kljucna stvar toplota! Ili da u prostoriji u kojoj radis bude bas toplo ili da skaj grejes onim pistoljem sa vrelim vazduhom.Kada je skaj topao razvlaci se kao guma i mozes savrseno da zategnes sve.
Ovaj moj komsija,ludak leti kada presvlaci sedista za ove motorase sve radi iz jednog dela.Ostavi skaj malo na suncu i onda ga samo "navuce" na sediste k`o carapu i od dole samo zahefta.Nema savova,kao saliveno bude.
Da se vratim na tapacire vrata,za lepljenje skaja ti je najbolji(i najjeftiniji) Tigrokol p-5 Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) 01006350din kg.
Znaci iseces skaj u obliku tapacira ,4-5 cm sa svih strana duzi ostavis zbog podvijanja,namazes ga lepkom, tanak sloj,razvuces na tapacir,podvijes jednu po jednu ivicu i heftas. Naravno kada si jednu ivicu zaheftao dobro zategnes skaj pa tek onda heftas naspramnu.
Kada zavrsis jedan tapacir moras da ostavis tapacir u toj prostoriji gde je toplo i odmah krpom trljas skaj da se lepak lepo primi tj.da se zalepi i osusi tako. Ako ga izneses na hladno odmah ili ne trljas bar malo dobices mehurove i tu ce skaj da promeni malo boju.
Za nebi je otprilike ista procedura samo sto je malo zeznuto jer je veca povrsina pa se lako moze vremenom poceti odlepljivati na sredini. Zato se naprave 2 sava tj.iz 3 dela se recimo sasije materijal i za savove se nasije neki krut materijal i on se provuce kroz tu plastiku ili sper-plocu koja je ustvari to tvrdo nebo. Ne mogu sad bas da objasnim ovako recima ali ako nekoga zanima konkretno nacrtacu.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Pedja Ned 08 Feb 2009, 22:18

To sam i mislio, da lepim, ali nisam znao za ovaj trik sa toplim vazduhom (koji je kljucan), tako da mi ne bi uspelo garant. Moracu d aprobam na nekom manjem parcetu, pa ako uspe, mozda se i bacim na tapacire i nebo. Posto hocu da stavim na policu na instrument-tabli onu pregradu kao sto neki Inovi imaju, a nju treba pretapacirati, to ce mi biti vezba. Smile

Ne znam koliko se vidi na ovoj slici, ali shvaticete na sta mislim...

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Yugo-koral-in-toyota-10-i-16vda583e
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Ned 08 Feb 2009, 22:24

1500din komad ili par?Ako je par onda je jos i ok cena ali sam ako radis mozes da biras materijal i boju koju god hoces.
120cm x 100cm eko-koze je 400din.
Za dva prednja tapacira treba oko 500-600din za materijal,nesto lepka i ona heftalica(neka jaca da probije plastiku) sa municijom.
Yugov tapacir ima ono udubljenje na sredini i ono ispupcenje kod zvucnika ali nije to niista neresivo. Iseku se ti delovi posebno(mozda cak u nekoj drugoj boji) i oni se lepe na kraju. Ovaj glavni veliki deo taman mozes jos plus tu gde ce ici ti manji delovi(u tim udubljenjima) da heftas,da bi lepo zategnuo i na kraju preko prelepis te manje i nista se ne vidi.Kladim se da niste razumeli sta sam hteo da kazem Laughing Samo dobar lepak,lepo da se utrlja krpom omah posle heftanja i lepljenja i ne raditi na hladnom.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Pedja Ned 08 Feb 2009, 22:30

djzecky ::
Yugov tapacir ima ono udubljenje na sredini i ono ispupcenje kod zvucnika ali nije to niista neresivo. Iseku se ti delovi posebno(mozda cak u nekoj drugoj boji) i oni se lepe na kraju. Ovaj glavni veliki deo taman mozes jos plus tu gde ce ici ti manji delovi(u tim udubljenjima) da heftas,da bi lepo zategnuo i na kraju preko prelepis te manje i nista se ne vidi.Kladim se da niste razumeli sta sam hteo da kazem Laughing

Nije da nisam nista shvatio, ali bi malo pojasnjenje dobro doslo. Very Happy U vezi sa ovim udubljenjima, ispupcenjima, kakogod.
Znaci, zalepim prvo veliko (osnovno) parce preko tapacira, uheftam ga u udubljenja, da li je dovde uopste tacno kako sam shvatio? Very Happy
E, sad, kako lepim te manje delove (stavio bih druge boje da budu, no to je manje bitno)? Tj.kako da ih prelepim da im se ne vide ivice, da lepo izgleda?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Ned 08 Feb 2009, 22:37

Pedja,pedja prvo pa musko! Na tom malom delu ce ti biti mozda teze odraditi nego na nekom ravnom tapaciru vrata.
Mala je povrsina,moraces dosta da se zezas sa onim zadnjim delom koji se ne vidi-koji se podvija i hefta,da bi bio sto ravniji,kada budes podvijao gledaj da bude sto lepse i sa sto manje neravnina od nazad(a bice ih jer mora) da bi ti lepo legla kada zatvoris to. Zaheftaj dobro i onda skalpelom odseci svaki naborani deo koji mozes da ne smata od nazad.
Moj predlod da i od nazad, kada zavrsis, preko tih podvijenih i heftanih delova zalepis jedno parce sper-ploce i tako ces sve to pokriti i dobices savrseno ravnu i lepu povrsinu i kada otvoris pregradu.
Bice malo deblja ali mislim da to nije problem
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Pedja Ned 08 Feb 2009, 23:09

Ma nije problem da bude deblja, nego da ne strci od ostatka previse. Hvala za savet, tako sam i ja mislio da treba, ali ipak da pitam. Wink Zato cu prvo da radim onu malu pregradu, pa ako procenim da lici na nesto, mozda krenem i na tapacire, ako ne, trazicu tapetara. Very Happy
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Ned 08 Feb 2009, 23:17

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Th_35161_tapacir_122_1174lo
Ove crvene crtice su recimo mesta gde ces da heftas.
Crni i plavi deo ces da lepis tek na kraju i njega ces morati da iseces perfektno tacno i kad odradis glavni (sivi)deo ove male samo zalepis u ta ulegnuca.
Iseces materijal za ceo tapacir ,namazes lepkom,zaheftas ga odnazad i prvo istrljas krpom.Ove delove koji su crni tj ulegnuce naravno neces moci da zalepis i tu ce materijal da lebdi.Onda iseces iz materijala taj deo koji lebdi, gde su ulegnuca, ali tako da ostane malo viska materijala da bi mogao da heftas tu gde sam nacrtao.Znaci za zvucnik ne isecas ceo krug nego malo manji.Zaheftas tu po tim crvenim linijicama i visak nabora materijala oko heftanja odseces skalpelom.Onda uzimas materijal te druge boje(crno ofarbano) i seces tacno onoliki krug koliki je za zvucnik i lepis ga u to ulegnuce da prekrije to heftanje i bore koje se stvore.
Na taj krug koji ces tu da ulepis mozes prethodno tanak sloj sundjera na poledjinu da zalepis i onda se nece ocrtati ni nabori koji su ispod.

Isto to ponovis sa ovim ulegnucem gore kod naslona za ruku.
Takodje i kod ovoga dole dela,plavo obojenim, jedino sto je kod njega laksi ovaj donji deo za uraditi(dno tapacira) jer se podvija i hefta dole tj. od nazad a to se ne vidi
Uhhhh valjda sam nekako pojasnio.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Ned 08 Feb 2009, 23:26

Dobro si shvatio za onaj gornji post,prvo glavni deo pa onda manje delove samo ulepis u udubljenja.
E sada da bi lepe bile ivice moras jako tacno i lepo da iseces ivice zajedno sa tankim sundjerom koji ces prethodno da zalepis na poledjinu- oko 150din je kvadratni metar valjda
1.Prvo zalepis na sundjer pa kada se osusi onda tek seces krug recimo.
Sundjer ce imati drzanje pa ce to stvarno ostati krug ako ga lepo i tacno iseces.
2.Ako bi mogao neko da ti udari jedan sav po ivici to bi bilo jos lepse ali opet kazem-zeznuce sivacu masinu sa debelim stofom ili skajem
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Pedja Ned 08 Feb 2009, 23:37

Hvala za isrpno objasnjnje, ovo cu preko leta obavezno probati, verovatno je komplikovanije nego sto zvuci, mada uz malo strpljenja bi mogo da ispadne lepo. Hvala jos jednom!
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 28 Feb 2009, 19:03

evo meni danas bilo dosano pa sam pokushao neshto da odradim, naime presvukao sam onu zadnju policu kod juga poshto je uzasno izgledala bila je one braon boje, uglavno meni se svidja kako je ispalo Cool

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Picture001

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Picture003

tek sa se setio da slikam kad sam zavcrshio tako da nemam slike kako je pre izgledalo... Doh

ali uglavnom od nedelje krecem sa vratima pa cu da stavim slike pre i posle kako mi ispalo Very Happy

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Sub 28 Feb 2009, 19:12

Lepo je ispalo,fino je materijal "ispratio" neravnine i obline police Aplauz
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sub 28 Feb 2009, 19:31

Ma zafrkava on, to je nova fabricka Laughing Extra je Aplauz Gde si kupio i koliko si platio materijal?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 28 Feb 2009, 19:34

necesh verovati ali materijal je onaj za oblaganje zvucnika Laughing ali ekstra odradi posao imash ga u elementi 420 din 70x140...

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Sub 28 Feb 2009, 19:58

Taj stof za oblaganje zvucnika je extra mekan pa se lepo moze raditi sa njim.

mali off: ti iz Elemente se opametili izgleda,cene su im sada 2x povoljnije za mnoge artikle nego pre 3-4god,konkurencija radi posao hehhe
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od johnny Sub 28 Feb 2009, 22:45

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Th_61112_000_0974_122_478lo

Very Happy

EDIT: Koristi opciju EDIT, nemoj pisati poruku za porukom. Dodao sam ti smajli u ovu poruku. YUgisa
johnny
johnny
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Godina : 39
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 09.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od ladisz81 Ned 01 Mar 2009, 09:15

Sykone - kako si stavio taj crni materijal na to?
Trebao je lepiti ili se sam tako ostane? Pošto i ja bi hteo da to uradim ThumsUp
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Ned 01 Mar 2009, 10:41

dvostrana lepljiva traka i nema da mrdne Boxing

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od ladisz81 Ned 01 Mar 2009, 11:37

To dobiješ sa njim ili posebno treba kupiti, i ako treba onda gde si ga uzeo?
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Ned 01 Mar 2009, 11:52

to posebno uzmesh imash u knjizarama mislim da je 10m oko 150 din

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 07 Mar 2009, 18:48

pre
Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Picture004
posle
Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Picture007
josh nije sve gotovo treba da se iskruze rupe ali mislim da puno bolje izgleda nego u originalu Smile
sutra radim i druga vrata nisam imao zivaca dosta sam se izmucio sa ovima em sam polomio pola zabica dok sam skidao tapacirung Laughing

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sub 07 Mar 2009, 18:54

Au ovo stvarno extra izgleda Wink Ajd slkaj i dok radis da vidimo i postupak Wink Jedino tu malo desno od zvucnika zalepi bolje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu