Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31

2 posters

Ići dole

Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31 Empty Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31

Počalji od Sultan Sre 06 Jun 2018, 15:27

Na mom Yugajlu 45A je fabricki ugradjen karburator IPM 32 MGV 31.
Do skora tj. u zadnjih tri nedelje a mozda ima i vise,vozilo nije radilo kako treba....trosilo je ulje ili mnogo bogatiju smeshu nego sto je trebala da bude,motor je stuckao,povremeno kao da trzne i tako zezao sve ovo vreme. Svecica treceg cilindra se zamastila,ali je to izgleda njemu bila stara boljka koja ce se naknadno srediti...
Pri pregledu oko karba nasli smo problem da je na srafu za stelovanje smese otisla gumica ili gumeni dihtung tako nesto,i da je tu izgleda vukao fals vazduh...
Za sada imam sledece pitanje,a to je ,da li je moguce da je tu vukao fals vazduh pa da se svo to trzkanje i bangav rad motora zbog toga javljao a sve to jer se nije mogla smesa ustelovati pa samim tim i mozda jos nesto od stelovanja rada karburatora odnosno motora?

Takodje,voleo bih da znam da li je sledeci nacin stelovanja karba validan ili se ovaj tip karba drugacije steluje:

Zavrnes diznu za smesu skroz do kraja i onda vratis nazad oko 3 kruga.
Upalis auto i odvrnes malo sraf ler gasa da auto spusti obrtaje tek da se ne ugasi, oko 600 rpm.
Onda sa srafom za smesu trazis gde ima najlepsi ler,da se ne treska i da radi mirno i sto ujednacenije. Takodje probas sa turiranjem da lepo prima gas od pocetka do kraja povlacenja poluge gasa,bez prekida i pucanja. Kada nadjes najidealniji rad to je to,diznu vise ne diras.

Vratis-zavrnes nazad sraf za ler gas sa oprugom,koji si na pocetku otpustio, ako je potrebno,da podigne obrtaje, da auto radi na redovnih 900-1000rpm ili koliko vec hoces.
Sve ovo radis sa zagrejanim motorom i bez sauha.


Ako se budem odlucio za sredjivanje nekog karba istog modela,ili bas ovaj sto je trenutno na kolima,na sta treba posebno da povedem racuna? Nabavio bih set za reparaciju,i izmenjao bih sve sto moze da se izmenja i/ ili ocistio sto se da ocistiti a nije potrebno menjati.

Karb izgleda ovako:
Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31 Img_2010

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31 Empty Re: Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31

Počalji od ZAC Sre 06 Jun 2018, 16:01

Hoce zbog gumice na zavrtnju za smesu da vuce vazduh i da ne moze da se usteluje...zameni gumicu. Nacin podesavanej smese je dobar.
Ako zatreba pomoc oko sredjivanja i ciscenja u ultrazvucnoj kadi javi mi se.

Pogledaj ovu moju temu, tu ima i taj karburator kao tvoj.

https://zafc.forumsr.com/t4506-zac-saradnik-bmr-a-za-reparaciju-i-prodaju-karburatora-anlasera-altenatora

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31 Empty Re: Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31

Počalji od Sultan Sre 06 Jun 2018, 18:04

Pregledao sam celu temu (topic) o reparaciji karbova i najvise su me odusevili:
1. Ficin dvogrlac 30 DIC 10, ovoga puta u produkciji HOLLEY ..po Weber licenci (voleo bih da ga imam,verovatno bi lepo radio na Yugu 45) Love Naughty
2. Weber 30DIC1 sa difuzorima 23 i 21 mm (moze li ovakav na Yugo 45?)
3. FASSIO MILANO za Fijata 500 ili 600
4. Dellorto DHLA 40 - ovaj mi je vizuelno skroz neobican a mora da radi loodo
5. Weber 26 IMB 4 sa difuzorom od 21 mm i leptirom od 26 mm za Fiata 500 iz 1967.
6. Weber 32 ICEV-31 (a i ovaj bih voleo da imam kao zamenu za IPM) Love

Hvala puno na pomoci,nisam bio siguran da li je nacin stelovanja dobar...A inace mislim da je moj karb ocigledno zreo sa SGSK
Laughing Laughing Laughing
,moze biti da se nesto oko toga dogovorimo...
Kad bih imao jedan sredjen da montiram na Yuga,ovaj moj bih onda natenane cistio i cistio i ciistiiooo i kuvao sa praskom,a posle polirao do potpunog sjaja,pa da stoji u zalihu ...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31 Empty Re: Stelovanje i generalno sredjivanje karburatora (SGSK)- za IPM 32 MGV 31

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu