Stelovanje plina od "0"

+4
Zuty
Petar
Nikola NS
charjek
8 posters

Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Stelovanje plina od "0"

Počalji od charjek Sub 27 Sep 2014, 00:23

Interesuje me jel neko zna tacnu proceduru stelovanja auto gasa od nule,znaci kao sto za karburator postoji koliko koji sraf da se odvrne,da li nesto slicno postoji i za gas? Koliko odvrnuti saraf na isparivacu,a koliko na crevu za karb... da se dobije normalna potrosnja,dobra smesa... i da li ima razlike u stelovanju ako je dvogrli odnosno jednogrli karb?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Nikola NS Sub 27 Sep 2014, 08:35

Mislim da ima negde na forumu tema o stelovanju plina,ja sam ranije citao.Kod mene na autu je dvogrli karburator sa mikserom odgore,imam onu y racvu sa jednim srafom za "pustanje" plina.Taj sraf zavrces dok se auto ne ugasi,kad se ugasi znaci tu ti je 0.Taj sraf je kod mene odvrnut za tacno 10 krugova,mozda previse odvrnuto ali meni auto trosi 9l gasa a vuce kao na benzin.A sto se tice stelovanja ler gasa,ja sam to radio po sluhu,na onom srafu na isparivacu.Mada sam malo cacnuo i onaj sraf na karburatoru,pa mi je malo povecao i ler na benzinu. Raspisao sam se,ali valjda ce ti pomoci. Smile
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Tatamata Sre 25 Feb 2015, 18:22

charjek ::Interesuje me jel neko zna tacnu proceduru stelovanja auto gasa od nule,znaci kao sto za karburator postoji koliko koji sraf da se odvrne,da li nesto slicno postoji i za gas? Koliko odvrnuti saraf na isparivacu,a koliko na crevu za karb... da se dobije normalna potrosnja,dobra smesa... i da li ima razlike u stelovanju ako je dvogrli odnosno jednogrli karb?
Nema,ne sme da bude zavrnut jer ce ti izgoreti ventili ali ni puno odvrnut stelujes ga tako sto pomalo odvrces steler na crevu i dodaje gas kad bude primao pun gas bez mucenja odvrnes jos pola kruga i to ti je to a onaj na isparivacu da dobijes najmirniji rad motora to sve stelujes naravno na zagrejan motor kad sve zavrsis provozas se jedno 10 kilometara i izvrnes svecicu da vidis boju jer samo tako ces znati dali je smesa dobra.
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od charjek Čet 12 Mar 2015, 11:46

posto mi jako tesko pali na plin,danas sam pokusao malo da dostelujem.Na hladan motor sam probao da zavrnem onaj saraf na isparivacu i auto je poceo da dobija obrtaje.Zavrno sam dva kruga.Auto je cak i hladan radio sa jako malo sauga,lepo prima gas,ide lepo.Medjutim kad se postigla radna temperatura nece da radi u leru.Mali ler gas.Probao sam i da odvrnem i da zavrnem saraf na isparivacu ali nisam nista dobio.Probao da odvrnem na crevu da dobijem ler medjutim ni to nije pomoglo.Sada mene interesuje sta dalje.Sada lepo pali,ali me muci ler.Jel zna neko sta sam ja dobio zavrtanjem sarafa na isparivacu?Smanjio ili povecao dotok gasa (pa mi se poboljsalo paljenje)?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Petar Čet 12 Mar 2015, 13:51

Tako sam i ja isprobavao malo na isparivaču, malo na crevu i onda sam sve poremetio, pa sam kod gasadžije dobio opet sve normalno.

Tebi u principu valja štelovanje samo na toplom motoru, jer tako i gasadžija radi. Prvo treba da potrefiš dobar broj obrtaja na leru, ali i da potom imaš onaj uređaj sa kojim proveravaš kakva ti je smeša gasova na izduvu, kako bi se videlo da li auto pravilno sagoreva ili ima prebogatu ili presiromašnu smešu.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od charjek Čet 12 Mar 2015, 14:32

ja sam zapamtio kako je bilo,lako cu vratiti na staro.Nego me interesuje sta sam ja zavrtanjem srafa na isparivacu dobio (pustio mu vise plina ili smanjio) Jer zavrtanjem srafa kao da mu je laknulo,kao da je imao skroz previse ili skroz malo pa digo obrtaje zavrtanjem...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Nikola NS Čet 12 Mar 2015, 16:42

Plin se uvek steluje na vruc motor,koliko ja znam.Tim odvrtanjem,zavrtanjem tog krugica na isparivacu regulises ler gas,podesi onako kako mislis da mu odgovara pa probaj ako neces da ides kod drugog plindzije.
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Zuty Čet 12 Mar 2015, 16:43

Na isparivacu se regulise smesa u leru(sto vi kazete ler gas).
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od kokisa82 Čet 12 Mar 2015, 16:44

Ugrej auto na radnu temperaturu,onda jednom rukom drzis gas na karbu a drugom rukom prvo zavrnes dotok plina na crevu sto ide na karb sve dok auto ne pocne da se gasi,tu stanes i pocinjes da odvijas sve dok ti auto ne prima lepo gas i ne gusi se e onda sraf na isparivacu stelujes,prvo zavijaj sve dok auto ne pocne da se trese na leru,onda odvijas dok ne pocne mirno da radi.Posle probna voznja i ako slabo ubrzava i vuce uz brdo onda stanes pored puta,hauba i za 1/4kruga odvrnes staf na crevu i opet voznja dok auto ne pocne lepo da vuce.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Tatamata Čet 12 Mar 2015, 20:12

Sto svi dirate gas kad vam tesko pali i onda sve poremetite? prvo se steluje pred paljenje pa tek onda smesa i dotok gasa i to obavezno na vruc motor(motor koji je postigao radnu temperaturu).
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Mitke Čet 12 Mar 2015, 20:19

A sto bi stelovao paljenje ako je sve u redu? To se nece poremetiti samo od sebe... Nego obicno dotraje elektroventil pa propusta vise plina nego sto treba i onda tesko pali.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Tatamata Čet 12 Mar 2015, 21:23

elektro ventil propusta kolko propusta a mala mebrana u isparivacu i gumice na viljusci membrane propustaju gas a ne elektro ventil, i te kako ce se pomeriti vremenom jer zupcasti kais se trosi i time paljenje ide u kasnije pa teze pali,tu je i razvodnik koji moze da dobije luft i pomeri paljenje itd...

Nemas potrebu da citiras poruku iznad. Milos
Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Mitke Čet 12 Mar 2015, 22:07

Druze mnogo si nabedjen u to sto pricas... Pazi ovako, znam bar 20 slucajeva da su ljudi imali problem sa plinom da im je auto na plin tesko palio, i resenje je bila promena elektroventila, kada su to uradili auto je na plin palio normalno. I elektroventil PROPUSTA plin bas kao sto sam rekao. Kod mene konkretno na elektronskom plinu dam kontakt on propusti koliko treba i zatvara plin dok ne upalim, posle toga ga propusta normalno. I ako ne zatvori kad treba, znaci da je propustio vise nego sto treba i auto ima problem da upali, uz to obicno se oseti smrad plina (moze i da se desi da se ne otvori dovoljno pa da propusti manje nego sto treba)...

Razvodnik regulise paljenje smese, a ne kako tebi auto pali, da li na pola kljuca ili na 3 minuta verglanja. I to se ispoljava i na benzinu a ne samo na plinu (a on benzin nije pomenuo)...

Siris dezinformacije...
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od charjek Čet 12 Mar 2015, 23:33

pa ako budem dirao razvodnik zeznucu paljenje i sve ostalo na benzinu...

charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od kokisa82 Pet 13 Mar 2015, 09:47

Nemoj da diras nista,kod majstora i da ti lepo to odradi,napravices jos gore posto se ne razumes u resavanju ovog problema.Idi i sve lepo isproveravaj,paljenje ali na benzinu auto da radi i tako da nasteluje a ne ranije za plin,posle na benzin samo pucaju ventili.Znaci rad na benzinu prvo da bude dobar pa onda stelovanje plina po proceduri koju smo ti objasnili.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Nikola NS Pet 13 Mar 2015, 11:22

+1
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od charjek Pet 13 Mar 2015, 13:17

evo ovakve su svecice
meni se cini da su dobre,mozda su malo garavije ali mislim da je to uzrok silnog stelovanja,ovo ostalo je sive boje...
sta vi kazete,da li je dobra smesa? [img]Stelovanje plina od "0" 20150313125800[/img]

[img]Stelovanje plina od "0" 20150313125409[/img]
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Tatamata Pet 13 Mar 2015, 17:38

Tatamata
Tatamata
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi sad
Datum upisa : 25.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od jelen66 Pon 21 Sep 2015, 13:10

Imam jedno pitanje u vezi stelovanja plina i paljenja. Bio sam kod majstora da mi nasteluje plin i kaze da bi mozda trebalo malo paljenje ranije staviti. Da li bi to trebalo tako? Onako kad dam gas do kraja on pocne kao da stuca tako nekako...
jelen66
jelen66
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 168
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Petar Uto 22 Sep 2015, 07:16

Ako dobro radi na celom opsegu obrtaja dok se motor napaja benzinom, onda treba naći drugog majstora Smile

Ako isto trza i na benzinu i na gasu, svakako proveri paljenje, ali i sistem paljenja, jer možda nešto u kablovima, kapi i ruci zeza.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od jelen66 Čet 24 Sep 2015, 15:10

Podesili smo malo paljenje i nastelovali, eno ga ide kao nevreme sada
jelen66
jelen66
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 168
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Stelovanje plina od "0" Empty Re: Stelovanje plina od "0"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu