sajla gasa za dvogrli elektronac

+8
dimmu
ristivoje
Miljan
Sultan
YUgisa
junior45
jollyjumper
ZAC
12 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Pon 14 Maj 2018, 13:31

Usteluj to dobro,nabavi dobar mesac pa ces da vidis kako radi
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Pon 14 Maj 2018, 13:47

ZAC,ako ce farbati u crno onda se slazem s tobom,crno ne moze da potamni dodatno Laughing

Ali ako zeli na primer u zuto,dajem samo primer,moze da se desi da pocne da menja
boju posle odredjenog vremena,nesto kao kad bi obicnom belom bojom prefarbao radijator
zato i postoje boje za radijatore da ne bi iz bele pocelo lagano da prelazi u bež...

Opet,moguce da si u pravu,ne bi smelo da se kuciste pregreva pogotovo kad je auto u
pokretu,a i lako je prefarbati kuciste baaas ako nesto bude...
Do duse meni je pri ruci bio taj sprej boja za rostilje,a ispalo meni na oko i bolje posto
je mat. Al sto mi rece prijatelj,o ukusima vredi raspravljati...
Meni se npr ne svidja sivo ofarbano metalno kuciste filtera...kao da ne pripada tu a i brzo
se isprlja...

Slazem se sa Juniorom,samo da se usteluje dobro i ima dapoleti. Secam se jednog
crvenog Korala 65 sa dvogrlim elektroncem,brale,isao kao raketa,kolega sa posla ga
vozio. Naspram njega,tetkin Koral 60 sa obicnim karbom bio ko mrtva kobila....

__________________________________________________________________-

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Pon 14 Maj 2018, 14:00

Dok krecem iz mesta mala je razlika. Tek kad malo ubrza i kad ubacim u trecu kad ga zisnem u obrtaje tu vec lepo vuce. I pred kraj gasa se gusi kad otvori drugo grlo. Verovatno mu fali plina,resicu taj mesac sa dva izvoda i treba isparivac da remontujem pa se nadam da ce posle da lepi za sediste .
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Pon 14 Maj 2018, 14:31

Mislim da je to logicno da kada krece iz mesta nema neke bitne razlike jer radi na prvo
grlo samo...a kad mu stisnes papucicu,mora da povuce,pogotovo kad otvori drugo
grlo. Sigurno mu nedostaje goriva (plina) pred kraj gasa,zedan ti je motor...a i zeljan...
Ma ima da lepi za sediste sigurno. Verovatno ce se osetiti razlika npr,pri preticanju...
Samo da resis mesac i isparivac.

Zelim i ja da vidim ispolirani motor Aplauz Clap
Volim kad vidim motorni prostor u besprekornom stanju...

____________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Pon 14 Maj 2018, 14:37

I jos jedan problem imam sa karburatorom. Neki debil je sekao i stanjivao onaj deo na vrhu karburatora gde ide sraf za poklopac kucista filtera i sad nesmem da ga pritezem puno jer se izvadi sraf iz karburatora. Ima li neko ideju kako da ucvrsrim sraf da se na karburatoru drzi cvrsto? Padalo mi je napamet da poskidam one osovinice sauh leptira i izvadim onaj metalni deo sa srafom pa da pecnem malo aparatom za varenje. Ili da skinem gornji deo karburatora pa da zavarim posto imam onaj dihtung izmedju poklopca i tela karburatora.
Nemam sada vemena da zavrsim sa poliranjem,imam obaveza puno. Sredice se i to polako. Sledece u plani je skracivanje viska kablova i creva pod haubom da se sve klasira u rebrasta creva da izgleda lepo na oko.


Poslednji izmenio slobokv88 dana Pon 14 Maj 2018, 14:40, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Pon 14 Maj 2018, 21:25

Slobo jel tebi ovakav karb kao sa slike pa fali ona da kazem snala ,na vrhu karba po
sredini ,mesingane boje? Jel nju neko uspeo da majstorski iskasapi?
https://postimg.cc/image/qz7zophyx/
Deluje mi dato moze lako da se skine sa karba i mozda navari neka matica ako je neko
seckao pa ostala loza na npr samo dva tri kruga pa se sraf izvlaci.
Ili se taj deo moze naci pazameniti? Siguran sam da ce ZAC ili Miljan znati
__________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji


_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Pon 14 Maj 2018, 21:40

Jeste takav karburator.Neko je to stanjivao da bi mogao mesac za plin da se nabaci preko karburatora. Probacu da skinem to nekako pa da navarim sraf,nebih da varim dok je to na karburatoru jer ce dosta da se zagreje a i moglo bi nesto da upadne u grlo karburatora. Slikacu sutra pa cu postaviti sliku.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Miljan Pon 14 Maj 2018, 22:55

To se lako skida, izvuces kljestima taj klin sa strane koji prolazi kroz nosac i izvuces gore nosac.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Uto 15 Maj 2018, 00:52

Meni je delovalo da se to tako i skida ali nisam bio siguran pa reko sebi da ne pisem
nesto sto nisam video uzivo.
Da li taj deo da kazem nosac,ima urezan navoj na sredini na zadebljanju a da se na njega
montira nesto kao brezoncic ili sipkica koja na oba kraja ima navoj po npr cm duzine,pa
prolazi kroz kuciste filtera a zateze se samo jednom leptir maticom preko poklopca kucista?
I to je sve sto drzi celo kuciste filtera? ili se posebno kuciste srafi,a posebno poklopac?
Imam utisak da se prvo na taj brezoncic na donjem delu navrne matica,pa ide kroz dno
kucista filtera te se navrne na nosac koji je fiksiran na karbu sa tim stiftom a dotegne se
maticom? Odozgo poklopac se drzi za gornji navoj tog istog brezoncica pomocu
leptir matice...mozda moze da se na osteceni nosac navari matica koja bi igrala ulogu
navoja na koji dolazi komad brezona...

__________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Sub 19 Maj 2018, 11:48

Malopre sam bio kod plinadzije da pogleda karburator i stelovanje.Posle malo probe i testiranja stelovanja smese dosli smo do zakljucka da mesac nije dobar jer su mu siroki otvori kroz koje ispusta plin u odnosu na otvor grla na karburatoru. Napravicemo drugi mesac a dok ga ne zavrsi prigusili smo surlu na kucistu filtera i smanjili ler gas i protok plina za skoro 2 kruga. Rezultat neverovatan. Auto ide kao lud a zavili smo dotok plina. Stize do 100 na sat kao da imam motor 1.6. Kaze kad odradi mesac bice jos bolje,ja razmisljam zar moze i bolje od ovoga? I majstor plinadzija kaze da su bolji mesaci sa jednim dovodom jer se lakse usteluje protok i ler gas. Za sada sam odusevljen,testiracu ga kada budem imao prilike koliko moze da izvuce ako budem naisao na neki pravac.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Sub 19 Maj 2018, 13:17

Laksi su njemu za stelovanje,al bolji su ovi za oba grla posto mozes. Smesu posebno da stelujes oba grla..bolje moze sigurno,posto je smanjen dotok plina u surli,a 1.6 ide mnogo blesavo,nzm jel si se vozio nekad 😅
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Sub 19 Maj 2018, 13:36

Znaci li onda da je pre dobijao previse smese goriva pa se zato gusio pomalo?
Ispada ono kao kad kazu ljudi,ne valja kad si gladan al ne valja i kad si presit...
Eto kolika je razlika samo u karburatoru,naravno kad se sve usteluje,kao da masina
ozivi...verujem da bi i ova moja 45-ica sa dvogrlim bila zivahnija
Imas pravac na aerodromu Ladjevci... Naughty

__________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Sub 19 Maj 2018, 14:18

Imas na yt snimak moje 45ice sa dvogrlim,yugo 45cw..ne postoji previse vazduha,samo postoji malo goriva 😅
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od slobokv88 Ned 20 Maj 2018, 18:22

Nisam se vizio u 1.6 al me lik provozao u yugicu 2.0 16v . Motor ubacen od fiat coupea. Mislim da je imao oko 130 konjica😁. E to je uzivancija.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Ned 20 Maj 2018, 19:20

Drugar ima 1.6 sa 110,ide to fino
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Ned 20 Maj 2018, 20:34

Preporuka za akumulator...Varta crkla...
Sta kazete na Toplu ili Exside ???

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od junior45 Ned 20 Maj 2018, 20:40

Kako se kome pokazao,nekomebtopla extra,nekome zeza,exide nema mnogo al mislim ko god da je imao da ne kuka
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Ned 20 Maj 2018, 20:58

Cije je to...Exside?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Ned 20 Maj 2018, 20:59

Topla je valjda bivsa Vesna...Slovenija

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ristivoje Ned 20 Maj 2018, 21:10

Ja imam TopOlu 4 god,za sad je ok,a koliko znam ni sa Exide nema greske.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2374
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Miljan Ned 20 Maj 2018, 21:13

Neee Exide nikako, uvoznik je katastrofa i od garancije mozes da se oprostis, najgori akumulator koji sam ikada imao.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od ZAC Ned 20 Maj 2018, 21:15

Za toplu vec imam preporuke...a svidja mi se i to sto se otvaraju celije pa mozes kontrolisati elektrolit.
Miljane...a sto ne valja.? Ima ga drugar dve godine za sada je ok..  Ko ga proizvodi?
Ja mogu samo da kazem da Vartu ne kupujete...traje tacno Garantni rok+1 mesec.


Kaze neki tip...elektricar.

"Da. Tu je veliki "Exide". Najpoznatiji svima nama. Američka firma na evropskom tržištu. Takvih je IZUZETNO malo. Njihovi akumulatori se prave u Italiji i Španiji. Oduprli su se svetskom konglomeratu "Johnson control" da ih ne kupe. Zato ih poštujem. Doduše, prošle godine su bili u jako lošem stanju, firma je bila pred bankrotom. Najpoznatije serije njihovih akumulatora su "Premium" i "Excell". Ova prva serija je testirana na -30 stepeni. Znajući da su klasični testovi akumulatora rađeni na-18 stepeni, i da prosečan akumulator ima do 5000 paljenja a serija "Premium" ima čak do 10000, može se zaključiti da su ovi akumulatori (ova serija) namenjena baš za maltretiranja (recimo taksi vozila). U svojoj ponudi imaju AGM akumulatore za vozila sa start-stop sistemom.
http://www.exide.com/ "

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od dimmu Ned 20 Maj 2018, 21:37

Kod mene je ovaj malisa
https://www.kemoimpex.com/Proizvodi/6794/12V-45AH-L.shtml
Dosao je uz auto, prethodni vlasnici su ga kupili novog 3 meseca pre nego sto cemo mi kupiti automobil od njih.
Godinu ipo dana je star i za sada nikakvih problema nema, narocito ne zimi, a i pomagao je raznim dizelasima preko kablova da upale ali mora da se u tom slucaju stisne malo jaci gas u mom jugu jer ipak 360A za dizelase i nije neka snaga, ali upale Smile
Ja licno nisam nikada verovao tim markama Magnum, Bull, Exide, Black Horse, Vesna i slicni ali ovaj Magnum me je prijatno iznenadio.
Iz price sa poznanicima i kolegama ljudi su najvise zadovoljni sa Bosch S4 akumulatorima. Narocito sto vecina voze dizele pa 540A za verglanje dobro dodje.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sultan Ned 20 Maj 2018, 21:54

Exide Srbija
https://www.exide.rs/
Topla
https://www.silux.rs/robne-marke/topla
https://www.tab.si/

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.rs/2014/09/ove-akumulatore-bih-ja-izabrao.html

Po ovom tekstu,oba proizvodjaca akumulatora bi zadovoljilo potrebe standardne upotrebe
vozila.
Interesantno je na primer (a to nisam znao) da Bugari proizvode odlicne akumulatore...

Jedino bih skrenuo paznju na sledece:
1.Otkriveno je pre 14 godina da su Madjari kopirali nase Black Horse akumulatore
2. U Kit Commerce pocetkom marta kupili smo akumulator neke firme Headline.
   Licno,nikad cuo,ali bili su povoljni po ceni pa ajd da probamo. Montirali na Ladu
   Kalinu,i pre dva dana smo vec morali da ga malo krckamo posto je pokazivao
   znake slabosti....te akumulatore ne bih preporucivao

Koliko znam,nije dobro da bude malo goriva,ali ne valja isto da bude i previse goriva.
Na to sam mislio kad sam rekao da ne valja biti ni gladan ni presit. Vozilo ne ide na
vazduh vec na gorivo.... toliko bar znam.
A vise kiseonika znaci veca eksplozija,otuda kompresori i tako te stvarcice...

___________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji


Poslednji izmenio Sultan dana Ned 20 Maj 2018, 22:04, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od YUgisa Ned 20 Maj 2018, 22:02

Ja sam zadovoljan bio i sa Fiamm i sa ovim Energizer akumulatorom sto trenutno imam. Fiamm je ja mislim crkao zbog alternatora, posto nije bilo nikakvih simptoma, sa ovim Energizerom sam imao problem da se navatao taj sulfat sta li je pa se praznio posle par dana, ali punio sam ga 3 puta vise od 12h i problem je nestao. Mom caletu je izdrzao mislim 5 godina i opet je kupio isto Energizer.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

sajla gasa za dvogrli elektronac - Page 2 Empty Re: sajla gasa za dvogrli elektronac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu